www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosť

Cenová aj životná úroveň v Paraguaji je celkovo dosť nízka, jedná sa o krajinu s rozvojovou ekonomikou. Platiť sa dá národnou menou (guaraní – aktuálny kurz môžete nájsť na: www.abc.com.py), ale akceptované sú aj platby v USD. Turistické zariadenia sú funkčné a pomerne spoľahlivé v hlavnom meste a v niektorých väčších mestách. Vo vnútrozemí v podstate neexistuje turistická infraštruktúra. Takisto doprava vo väčších mestách a medzi nimi je pomerne spoľahlivá, horšie je to pri ceste na vidiek.

S ohľadom na klimatické podmienky sa v Paraguaji začína pracovať veľmi skoro (7.00 - 7.30), avšak od 11.30-12.00 do 15.00 sa dodržiava „siesta", kedy všetka činnosť ustáva (netýka sa väčších obchodov). Po sieste sa pokračuje do asi 19.00 - 20.00.

V ostatnom čase boli v Paraguaji zaznamenané pouličné nepokoje (predovšetkým v hlavnom meste), ktoré v podstate súvisia s permanentne nestabilnou politickou a ekonomickou situáciou v krajine. Tieto nepokoje väčšinou nebývajú príliš násilné, avšak neodporúčame sa do nich zapojiť, pretože akýkoľvek zbeh ľudí je vždy veľmi vítanou príležitosťou pre zlodejov. Nezriedka dochádza ku generálnym štrajkom, ktoré bývajú dodržiavané a život v krajine je v podstate paralyzovaný.

Väčšia kriminalita bola zaznamenaná v Ciudad del Este, čo je mesto na rozmedzí troch krajín – Paraguaj, Argentína a Brazília, známe ako centrum priekupníkov s drogami a pašerákov, a kde bol zaznamenaný takisto pohyb členov skupiny Al-Káida.

 

späť

Lokácia:

Paraguay
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

25.6.2019
Filmový sviatok strávený v prostredí kúpeľného mesta, kde súťažia filmy z celého sveta v niekoľkých kategóriách, to je Medzinárodný filmový festival Karlovy Vary. Tohtoročný 54. ročník potrvá od 28. júna do 6. júla. Filmy hodnotí nielen porota, ale aj diváci. Hlavnou cenou festivalu je Krištáľový glóbus.
24.6.2019
Všetci nadšenci korčuľovania sa môžu opäť tešiť na letnú inline akciu, ktorá sa koná každý piatok večer počas letných prázdnin od roku 2004. Organizované prejazdy Bratislavou na kolieskových korčuliach (a bicykloch) sú vhodné pre všetkých bez ohľadu na vek.
23.6.2019
Od 4. do 7. júla 2019 sa uskutoční najväčší a najstarší folklórny festival na Slovensku – Východná 2019, kde sa po 65. krát predstaví viac než tisíc účinkujúcich. Tešiť sa môžete na domáce folklórne súbory, detské folklórne súbory, spevácke skupiny, ľudové hudby a sólistov, špičkové zahraničné súbory, ako aj na víťazov celoštátnych súťažných prehliadok.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 25. 6. 2019
sviatok: