www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosť

Cenová aj životná úroveň v Paraguaji je celkovo dosť nízka, jedná sa o krajinu s rozvojovou ekonomikou. Platiť sa dá národnou menou (guaraní – aktuálny kurz môžete nájsť na: www.abc.com.py), ale akceptované sú aj platby v USD. Turistické zariadenia sú funkčné a pomerne spoľahlivé v hlavnom meste a v niektorých väčších mestách. Vo vnútrozemí v podstate neexistuje turistická infraštruktúra. Takisto doprava vo väčších mestách a medzi nimi je pomerne spoľahlivá, horšie je to pri ceste na vidiek.

S ohľadom na klimatické podmienky sa v Paraguaji začína pracovať veľmi skoro (7.00 - 7.30), avšak od 11.30-12.00 do 15.00 sa dodržiava „siesta", kedy všetka činnosť ustáva (netýka sa väčších obchodov). Po sieste sa pokračuje do asi 19.00 - 20.00.

V ostatnom čase boli v Paraguaji zaznamenané pouličné nepokoje (predovšetkým v hlavnom meste), ktoré v podstate súvisia s permanentne nestabilnou politickou a ekonomickou situáciou v krajine. Tieto nepokoje väčšinou nebývajú príliš násilné, avšak neodporúčame sa do nich zapojiť, pretože akýkoľvek zbeh ľudí je vždy veľmi vítanou príležitosťou pre zlodejov. Nezriedka dochádza ku generálnym štrajkom, ktoré bývajú dodržiavané a život v krajine je v podstate paralyzovaný.

Väčšia kriminalita bola zaznamenaná v Ciudad del Este, čo je mesto na rozmedzí troch krajín – Paraguaj, Argentína a Brazília, známe ako centrum priekupníkov s drogami a pašerákov, a kde bol zaznamenaný takisto pohyb členov skupiny Al-Káida.

 

späť

Lokácia:

Paraguay
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

14.11.2019
Od roku 2013, kedy sa Česká republika zapojila do medzinárodného projektu European Theatre Night, je každoročne tretiu novembrovú sobotu verejnosti divadlo prezentované v netradičnej forme. Noci divadiel, ktorá prebehne v predvečer 30. výročia Nežnej revolúcie, teda 16. novembra, sa zúčastní stovka českých divadiel.
13.11.2019
Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) v Tatranskej Lomnici otvorilo novú výstavu Betlehemy, ktorá má za cieľ predstaviť návštevníkom históriu betlehemov prostredníctvom vybraných diel zo zbierkového fondu.
12.11.2019
Oslavy sviatku svätého Martina sa spájajú s príchodom zimy a dnes aj s hodmi, na ktorých nesmie chýbať svätomartinská pečená hus a mladé víno. Oslavy sa konajú na mnohých miestach Českej republiky, v Klimkoviciach napríklad začínajú v sobotu 16. novembra o 11:11 hod. pred zámkom.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MALTA a MONAKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 14. 11. 2019
sviatok:
dnes:
štvrtok 14.11.
25 °C
zajtra:
piatok 15.11.
23 °C