www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Doklady potrebné pre vstup občanov SR

Osobné doklady:

Platný pas. Platnosť pasu musí byť najmenej 6 mesiacov po predpokladanom vstupe do Pakistanu. Platnosť pasov žiadateľov cestujúcich do Pakistane pravidelne zo služobných dôvodov (obchodníci, zamestnanci na štátnych projektoch apod.) môže končiť 6 týždňov po predpokladanom vstupe.

Doklady k motorovému vozidlu

Pakistanský zastupiteľský úrad vo Viedni vystavuje "No Objection Certificate" a do pasu zapisuje ŠPZ motorového vozidla, číslo motoru a číslo karosérie.

Odporúčame venovať pozornosť tomu, aby vystavený karnet byl platný současně pro členské země AIT i FIA.

Očkovanie

Očkovanie pri ceste do Pakistanu nie je miestnymi úradmi považované za povinné. Podľa súčasnej úpravy nie je pri vstupe do Pakistanu požadovaný HIV Free Certificate. Pokiaľ však cestovateľ prichádza z teritória zasiahnutého epidémiou, musí predložiť doklad o bezinfekčnosti vystavený v krajine výjazdu. Pri vstupe do krajiny sú kontrolovaní cudzinci prichádzajúci z oblasti výskytu žltej zimnice. Cestovatelia by sa mali informovať o odporučených očkovaniach.


Ministerstvo zahraničných vecí SR dôrazne odporúča občanom SR cestujúcim do Pakistanskej islamskej republiky, vzhľadom na značne zhoršenú bezpečnostnú situáciu v krajine, bezpečnostné riziká najmä v severozápadných pohraničných územiach a v Baličistane necestovať do týchto oblastí. Upozorňujeme, že teroristické útoky a násilie má stúpajúcu tendenciu a nie je teritoriálne obmedzené iba na uvedené najviac rizikové teritóriá. Útok aj na civilné ciele je v súčasnosti možný prakticky na ktoromkoľvek mieste územia Pakistanu.

O víza je možné žiadať na veľvyslanectve Pakistanskej islamskej republiky, Hofzeile 13, Viedeň, telefón: 0043/1 /368 73 81, e-mail: parepvienna@gmail.com.


V prípade dlhšieho pobytu je nutné o príslušnú registráciu požiadať v Islamabade na Ministry of Interior, Block R, Visa Section, alebo v Karáči na Passport Office. Príslušný úrad vydá žiadateľovi písomný súhlas. Pokiaľ pobyt nepresiahne dobu 6 mesiacov, je súhlas vydaný na predtlačenom formulári. Pri pobyte presahujúcom 6 mesiacov je držiteľom DP a SP vydávaná Identity Card s platnosťou až 3 roky.

Turistické víza

Turistické vízum platí pre celé územie Pakistanu okrem niektorých pohraničných, vojenských a vysokohorských oblastí s nadmorskou výškou nad 6000 m, pre ktoré je vyžadované zvláštne povolenie.

Návštevníci s cestovnými pasmi SR sa môžu so žiadosťou o vízum pred odjazdom obrátiť na veľvyslanectvo Pakistanu vo Viedni. Pakistanský zastupiteľský úrad môže žiadateľov o vízum vyzvať k predloženiu finančnej hotovosti v zameniteľnej mene, cestovných šekov či bankového výpisu v množstve odpovedajúcemu dĺžke a účelu cesty a k predloženiu spiatočnej letenky.

Obchodné víza (v rámci novej liberálnej politiky od cca októbra 2000)

Obchodníkom a investorom, ktorí prinesú do Pakistanu “značné investície” vydávajú pakistanské zahraničné misie viacnásobné víza na dobu až 3 roky.
Obchodníci, ktorí prinesú do krajiny čiastku 200 000 USD dostanú viacnásobné pobytové víza na dobu až 3 roky.

Registrácia

<>
Občania 45 krajín vrátane SR sa v rámci novej liberálnej politiky od cca októbra 2000 nemusia policajne registrovať.

 

Zdroj: MZV

 

späť

Lokácia:

Pakistan
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

24.8.2019
Nielen pre potreby Pražanov, ale aj pre návštevníkov Prahy, vzniklo ďalšie miesto pre oddych a vychádzky prírodou. Na území Prahy v Horných Počerniciach zrevitalizovali nehostinné územie V Ladech (vrátane vodných plôch), a tak vznikol nový lesopark.
23.8.2019
Do konca augusta, od pondelka do piatku, sa o 10-tej hodine konajú bezplatné prehliadky historického centra Trnavy. Zraz zaujemcov je vždy pred Turistickým informačným centrom.
22.8.2019
Najlepší triatlonisti z 39 krajín sveta sa už po tretí raz zídu na pretekoch ITU Svetového pohára, ktorý sa každoročne koná na konci augusta v Karlových Varoch. CITY TRIATLON Karlovy Vary sa tento rok uskutoční 23.–25. augusta. Súčasťou programu budú aj preteky pre deti, amatérskych športovcov, nočný beh kúpeľným mestom, ale aj koncert skupiny Hamleti. Vstupné je zdarma.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ESTÓNSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 24. 8. 2019
sviatok:
dnes:
sobota 24.8.
31 °C
zajtra:
nedeľa 25.8.
31 °C