www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Doklady potrebné pre vstup občanov SR

Osobné doklady:

Platný pas. Platnosť pasu musí byť najmenej 6 mesiacov po predpokladanom vstupe do Pakistanu. Platnosť pasov žiadateľov cestujúcich do Pakistane pravidelne zo služobných dôvodov (obchodníci, zamestnanci na štátnych projektoch apod.) môže končiť 6 týždňov po predpokladanom vstupe.

Doklady k motorovému vozidlu

Pakistanský zastupiteľský úrad vo Viedni vystavuje "No Objection Certificate" a do pasu zapisuje ŠPZ motorového vozidla, číslo motoru a číslo karosérie.

Odporúčame venovať pozornosť tomu, aby vystavený karnet byl platný současně pro členské země AIT i FIA.

Očkovanie

Očkovanie pri ceste do Pakistanu nie je miestnymi úradmi považované za povinné. Podľa súčasnej úpravy nie je pri vstupe do Pakistanu požadovaný HIV Free Certificate. Pokiaľ však cestovateľ prichádza z teritória zasiahnutého epidémiou, musí predložiť doklad o bezinfekčnosti vystavený v krajine výjazdu. Pri vstupe do krajiny sú kontrolovaní cudzinci prichádzajúci z oblasti výskytu žltej zimnice. Cestovatelia by sa mali informovať o odporučených očkovaniach.


Ministerstvo zahraničných vecí SR dôrazne odporúča občanom SR cestujúcim do Pakistanskej islamskej republiky, vzhľadom na značne zhoršenú bezpečnostnú situáciu v krajine, bezpečnostné riziká najmä v severozápadných pohraničných územiach a v Baličistane necestovať do týchto oblastí. Upozorňujeme, že teroristické útoky a násilie má stúpajúcu tendenciu a nie je teritoriálne obmedzené iba na uvedené najviac rizikové teritóriá. Útok aj na civilné ciele je v súčasnosti možný prakticky na ktoromkoľvek mieste územia Pakistanu.

O víza je možné žiadať na veľvyslanectve Pakistanskej islamskej republiky, Hofzeile 13, Viedeň, telefón: 0043/1 /368 73 81, e-mail: parepvienna@gmail.com.


V prípade dlhšieho pobytu je nutné o príslušnú registráciu požiadať v Islamabade na Ministry of Interior, Block R, Visa Section, alebo v Karáči na Passport Office. Príslušný úrad vydá žiadateľovi písomný súhlas. Pokiaľ pobyt nepresiahne dobu 6 mesiacov, je súhlas vydaný na predtlačenom formulári. Pri pobyte presahujúcom 6 mesiacov je držiteľom DP a SP vydávaná Identity Card s platnosťou až 3 roky.

Turistické víza

Turistické vízum platí pre celé územie Pakistanu okrem niektorých pohraničných, vojenských a vysokohorských oblastí s nadmorskou výškou nad 6000 m, pre ktoré je vyžadované zvláštne povolenie.

Návštevníci s cestovnými pasmi SR sa môžu so žiadosťou o vízum pred odjazdom obrátiť na veľvyslanectvo Pakistanu vo Viedni. Pakistanský zastupiteľský úrad môže žiadateľov o vízum vyzvať k predloženiu finančnej hotovosti v zameniteľnej mene, cestovných šekov či bankového výpisu v množstve odpovedajúcemu dĺžke a účelu cesty a k predloženiu spiatočnej letenky.

Obchodné víza (v rámci novej liberálnej politiky od cca októbra 2000)

Obchodníkom a investorom, ktorí prinesú do Pakistanu “značné investície” vydávajú pakistanské zahraničné misie viacnásobné víza na dobu až 3 roky.
Obchodníci, ktorí prinesú do krajiny čiastku 200 000 USD dostanú viacnásobné pobytové víza na dobu až 3 roky.

Registrácia

<>
Občania 45 krajín vrátane SR sa v rámci novej liberálnej politiky od cca októbra 2000 nemusia policajne registrovať.

 

Zdroj: MZV

 

späť

Lokácia:

Pakistan
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

24.6.2019
Všetci nadšenci korčuľovania sa môžu opäť tešiť na letnú inline akciu, ktorá sa koná každý piatok večer počas letných prázdnin od roku 2004. Organizované prejazdy Bratislavou na kolieskových korčuliach (a bicykloch) sú vhodné pre všetkých bez ohľadu na vek.
23.6.2019
Od 4. do 7. júla 2019 sa uskutoční najväčší a najstarší folklórny festival na Slovensku – Východná 2019, kde sa po 65. krát predstaví viac než tisíc účinkujúcich. Tešiť sa môžete na domáce folklórne súbory, detské folklórne súbory, spevácke skupiny, ľudové hudby a sólistov, špičkové zahraničné súbory, ako aj na víťazov celoštátnych súťažných prehliadok.
22.6.2019
Porovnávací výskum „Miesto pre život“ hodnotí dáta v jednotlivých krajoch Českej republiky získané z nezávislých zdrojov, údajov z prieskumu medzi obyvateľmi a starostami všetkých regiónov. Tohtoročným výhercom sa stal Královéhradecký kraj, druhé miesto obsadil Juhočeský kraj a tretie Zlínsky kraj.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 24. 6. 2019
sviatok: