www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Doklady potrebné pre vstup občanov SR

Osobné doklady:

Platný pas. Platnosť pasu musí byť najmenej 6 mesiacov po predpokladanom vstupe do Pakistanu. Platnosť pasov žiadateľov cestujúcich do Pakistane pravidelne zo služobných dôvodov (obchodníci, zamestnanci na štátnych projektoch apod.) môže končiť 6 týždňov po predpokladanom vstupe.

Doklady k motorovému vozidlu

Pakistanský zastupiteľský úrad vo Viedni vystavuje "No Objection Certificate" a do pasu zapisuje ŠPZ motorového vozidla, číslo motoru a číslo karosérie.

Odporúčame venovať pozornosť tomu, aby vystavený karnet byl platný současně pro členské země AIT i FIA.

Očkovanie

Očkovanie pri ceste do Pakistanu nie je miestnymi úradmi považované za povinné. Podľa súčasnej úpravy nie je pri vstupe do Pakistanu požadovaný HIV Free Certificate. Pokiaľ však cestovateľ prichádza z teritória zasiahnutého epidémiou, musí predložiť doklad o bezinfekčnosti vystavený v krajine výjazdu. Pri vstupe do krajiny sú kontrolovaní cudzinci prichádzajúci z oblasti výskytu žltej zimnice. Cestovatelia by sa mali informovať o odporučených očkovaniach.


Ministerstvo zahraničných vecí SR dôrazne odporúča občanom SR cestujúcim do Pakistanskej islamskej republiky, vzhľadom na značne zhoršenú bezpečnostnú situáciu v krajine, bezpečnostné riziká najmä v severozápadných pohraničných územiach a v Baličistane necestovať do týchto oblastí. Upozorňujeme, že teroristické útoky a násilie má stúpajúcu tendenciu a nie je teritoriálne obmedzené iba na uvedené najviac rizikové teritóriá. Útok aj na civilné ciele je v súčasnosti možný prakticky na ktoromkoľvek mieste územia Pakistanu.

O víza je možné žiadať na veľvyslanectve Pakistanskej islamskej republiky, Hofzeile 13, Viedeň, telefón: 0043/1 /368 73 81, e-mail: parepvienna@gmail.com.


V prípade dlhšieho pobytu je nutné o príslušnú registráciu požiadať v Islamabade na Ministry of Interior, Block R, Visa Section, alebo v Karáči na Passport Office. Príslušný úrad vydá žiadateľovi písomný súhlas. Pokiaľ pobyt nepresiahne dobu 6 mesiacov, je súhlas vydaný na predtlačenom formulári. Pri pobyte presahujúcom 6 mesiacov je držiteľom DP a SP vydávaná Identity Card s platnosťou až 3 roky.

Turistické víza

Turistické vízum platí pre celé územie Pakistanu okrem niektorých pohraničných, vojenských a vysokohorských oblastí s nadmorskou výškou nad 6000 m, pre ktoré je vyžadované zvláštne povolenie.

Návštevníci s cestovnými pasmi SR sa môžu so žiadosťou o vízum pred odjazdom obrátiť na veľvyslanectvo Pakistanu vo Viedni. Pakistanský zastupiteľský úrad môže žiadateľov o vízum vyzvať k predloženiu finančnej hotovosti v zameniteľnej mene, cestovných šekov či bankového výpisu v množstve odpovedajúcemu dĺžke a účelu cesty a k predloženiu spiatočnej letenky.

Obchodné víza (v rámci novej liberálnej politiky od cca októbra 2000)

Obchodníkom a investorom, ktorí prinesú do Pakistanu “značné investície” vydávajú pakistanské zahraničné misie viacnásobné víza na dobu až 3 roky.
Obchodníci, ktorí prinesú do krajiny čiastku 200 000 USD dostanú viacnásobné pobytové víza na dobu až 3 roky.

Registrácia

<>
Občania 45 krajín vrátane SR sa v rámci novej liberálnej politiky od cca októbra 2000 nemusia policajne registrovať.

 

Zdroj: MZV

 

späť

Lokácia:

Pakistan
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Jarné vábenie

1. 3. – 30. 4. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Dve voľné vstupenky na inšpiratívnu prednášku od Lab.cafe
3. cena:
Vitamínový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Krásny šperk od kamenej predajne ZLATNÍCTVO MILI
3. cena redakcie:
Kniha Trnava – retro od rodinného vydavateľstva DAJAMA

Aktuality:

30.3.2020
Na základe novej štúdie magazínu Ceoworld bol aj tento rok zostavený rebríček najdrahších krajín pre život. Výsledné poradie bolo zostavené na základe údajov o životných nákladov, nájomnom, cenách potravín, stravovania a o celkovej kúpnej sile obyvateľstva.
29.3.2020
Napriek šíriacemu sa koronavírusu vás chceme informovať o novej turisticko-kultúrnej ceste vedúcej naprieč Španielskom, ktorá vás zavedie po stopách Rodriga Díaza de Vivar - stredovekého rytiera známeho ako Cid Campeador.
28.3.2020
Prinášame vám pár tipov, kam sa vydať do prírody, keď zostávajú pamiatky, múzeá a galérie zatvorené. Každý vo svojom okolí nájde nejakú voľne prístupnú rozhľadňu, vyhliadku alebo náučný chodník.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - GUATEMALA, BELIZE a DOMINIKÁNSKA REPUBLIKA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 30. 3. 2020
sviatok:
dnes:
pondelok 30.3.
16 °C
zajtra:
utorok 31.3.
12 °C