www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Doklady potrebné pre vstup občanov SR

Osobné doklady:

Platný pas. Platnosť pasu musí byť najmenej 6 mesiacov po predpokladanom vstupe do Pakistanu. Platnosť pasov žiadateľov cestujúcich do Pakistane pravidelne zo služobných dôvodov (obchodníci, zamestnanci na štátnych projektoch apod.) môže končiť 6 týždňov po predpokladanom vstupe.

Doklady k motorovému vozidlu

Pakistanský zastupiteľský úrad vo Viedni vystavuje "No Objection Certificate" a do pasu zapisuje ŠPZ motorového vozidla, číslo motoru a číslo karosérie.

Odporúčame venovať pozornosť tomu, aby vystavený karnet byl platný současně pro členské země AIT i FIA.

Očkovanie

Očkovanie pri ceste do Pakistanu nie je miestnymi úradmi považované za povinné. Podľa súčasnej úpravy nie je pri vstupe do Pakistanu požadovaný HIV Free Certificate. Pokiaľ však cestovateľ prichádza z teritória zasiahnutého epidémiou, musí predložiť doklad o bezinfekčnosti vystavený v krajine výjazdu. Pri vstupe do krajiny sú kontrolovaní cudzinci prichádzajúci z oblasti výskytu žltej zimnice. Cestovatelia by sa mali informovať o odporučených očkovaniach.


Ministerstvo zahraničných vecí SR dôrazne odporúča občanom SR cestujúcim do Pakistanskej islamskej republiky, vzhľadom na značne zhoršenú bezpečnostnú situáciu v krajine, bezpečnostné riziká najmä v severozápadných pohraničných územiach a v Baličistane necestovať do týchto oblastí. Upozorňujeme, že teroristické útoky a násilie má stúpajúcu tendenciu a nie je teritoriálne obmedzené iba na uvedené najviac rizikové teritóriá. Útok aj na civilné ciele je v súčasnosti možný prakticky na ktoromkoľvek mieste územia Pakistanu.

O víza je možné žiadať na veľvyslanectve Pakistanskej islamskej republiky, Hofzeile 13, Viedeň, telefón: 0043/1 /368 73 81, e-mail: parepvienna@gmail.com.


V prípade dlhšieho pobytu je nutné o príslušnú registráciu požiadať v Islamabade na Ministry of Interior, Block R, Visa Section, alebo v Karáči na Passport Office. Príslušný úrad vydá žiadateľovi písomný súhlas. Pokiaľ pobyt nepresiahne dobu 6 mesiacov, je súhlas vydaný na predtlačenom formulári. Pri pobyte presahujúcom 6 mesiacov je držiteľom DP a SP vydávaná Identity Card s platnosťou až 3 roky.

Turistické víza

Turistické vízum platí pre celé územie Pakistanu okrem niektorých pohraničných, vojenských a vysokohorských oblastí s nadmorskou výškou nad 6000 m, pre ktoré je vyžadované zvláštne povolenie.

Návštevníci s cestovnými pasmi SR sa môžu so žiadosťou o vízum pred odjazdom obrátiť na veľvyslanectvo Pakistanu vo Viedni. Pakistanský zastupiteľský úrad môže žiadateľov o vízum vyzvať k predloženiu finančnej hotovosti v zameniteľnej mene, cestovných šekov či bankového výpisu v množstve odpovedajúcemu dĺžke a účelu cesty a k predloženiu spiatočnej letenky.

Obchodné víza (v rámci novej liberálnej politiky od cca októbra 2000)

Obchodníkom a investorom, ktorí prinesú do Pakistanu “značné investície” vydávajú pakistanské zahraničné misie viacnásobné víza na dobu až 3 roky.
Obchodníci, ktorí prinesú do krajiny čiastku 200 000 USD dostanú viacnásobné pobytové víza na dobu až 3 roky.

Registrácia

<>
Občania 45 krajín vrátane SR sa v rámci novej liberálnej politiky od cca októbra 2000 nemusia policajne registrovať.

 

Zdroj: MZV

 

späť

Lokácia:

Pakistan
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

15.11.2019
Celoslovenský informačný portál v rámci 11. ročníka súťaže o najkrajšie mesto a obec Slovenska zverejnil v týchto dňoch výsledky.
14.11.2019
Od roku 2013, kedy sa Česká republika zapojila do medzinárodného projektu European Theatre Night, je každoročne tretiu novembrovú sobotu verejnosti divadlo prezentované v netradičnej forme. Noci divadiel, ktorá prebehne v predvečer 30. výročia Nežnej revolúcie, teda 16. novembra, sa zúčastní stovka českých divadiel.
13.11.2019
Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) v Tatranskej Lomnici otvorilo novú výstavu Betlehemy, ktorá má za cieľ predstaviť návštevníkom históriu betlehemov prostredníctvom vybraných diel zo zbierkového fondu.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MALTA a MONAKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 15. 11. 2019
sviatok:
dnes:
piatok 15.11.
16 °C
zajtra:
sobota 16.11.
14 °C