www.infoglobe.sk » Bezpečnosť

Bezpečnosť

V SÚVISLOSTI S ESKALÁCIOU TERORISTICKÝCH ÚTOKOV A ZHORŠOVANÍM BEZPEČNOSTNEJ SITUÁCIE OD ROKU 2002 MINISTERSTVO ZAHRANIČNÝCH VECÍ SR VYZÝVA SLOVENSKÝCH OBČANOV, ABY DO PAKISTANU NECESTOVALI !!

POKIAĽ SA SLOVENSKÍ OBČANIA Z RÔZNYCH DÔVODOV NEMÔŽU CESTE DO PAKISTANU VYHNÚŤ, MINISTERSTVO ZAHRANIČNÝCH VECÍ SR ODPORÚČA, ABY SVOJU CESTU VOPRED OZNÁMILI VEĽVYSLANECTVU SR V ISLAMABADE A UVIEDLI TIEŽ ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O SVOJOM POBYTE NA ÚZEMÍ PAKISTANU.

V týchto prípadoch Ministerstvo zahraničných vecí SR odporúča vyhýbať sa všetkým miestam, v ktorých nie je zabezpečená policajná ochrana. Zároveň sa odporúča stýkať sa len s dôveryhodnými a známymi osobami, rešpektovať špecifiká krajiny a rady zmienených osôb.

Klimatické podmienky:
Pakistan leží v pásme tropickej a predovšetkým subtropickej ázijskej monzúnovej oblasti. V Balúčistane, Sindhu, Paňdžábe aj NWFP môžu letné teploty v apríli až septembri presiahnuť 45°C. Letný monzún s výdatnými zrážkami prichádza v júli a auguste. Vo vyšších polohách sú letné teploty o málo nižšie, letný monzún doznieva ešte v septembri (nezasahuje Balúčistan a severné horské oblasti nachádzajúce sa v zrážkovom tieni Himalájí). Zima (november až február) je v severných a vyššie položených častiach Pakistanu relatívne chladná, zvlášť v noci. Vysokohorské oblasti majú vysokohorskú klíma s mrazmi až pod -20° C. V dôsledku dažďov, povodní či vysokej snehovej pokrývky môžu byť celé oblasti odrezané od okolitého sveta bez dodávok potravín a energií.

Oblečenie je potreba prispôsobiť nielen počasiu, ale tiež, najmä u žien, islamským zvykom, ktoré prikazujú zahaľovať nahotu od členkov ku krku a zápästí. Dodržiavanie tohto príkazu však vo väčších mestách nie je rigorózne, najmä v prípade cudzincov.

Zahraničné platidlá:
Najlepšie prijímanou menou sú americké doláre, ďalej britské libry, EUR. Bankové kontá si môžete otvoriť aj v iných západoeurópskych menách či v jenoch. Banky neprijímali 100 dolárové bankovky vydané v r. 1988. Legálnu zmenu je možné okrem bánk robiť v súkromných zmenárňach vo voľnom kurze, ktorý je o niekoľko percent vyšší než v bankách.
< br />Najznámejšie kreditné karty sú prijímané v najväčších mestách, sú k dispozícii v obmedzenej miere aj bankomatmi.

Drogy:
Pakistan je spolu s Afganistanom jednou z významných oblastí produkcie narkotík a ich tranzitu. V boji proti produkcii a distribúcii narkotík spolupracuje Pakistan aj so západnými krajinami. Dovoz a vývoz drog a chemikálií potrebných k ich výrobe nie je dovolený. Za pašovanie a prechovávanie narkotík môže byť podľa zákona vymeraný trest smrti, ten sa však spravidla neuplatňuje voči cudzincom. Cudzinci zadržaní za pašovanie narkotík sú spravidla trestaní niekoľkoročným väzením vo veľmi tvrdých podmienkach.

Zdroj: MZV

 

Dôležité telefónne čísla (veľké mestá)

Polícia: 15

Hasiči: 16

Ambulancia: 115, 111

 

 

späť

Lokácia:

Pakistan
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

18.11.2019
Oponický kaštieľ ponúkne 22. a 23. novembra 2019 nočné prehliadky Aponiovskej knižnice obohatené o výklad v podaní Divalla Tesáre.
17.11.2019
Už v pondelok 18. novembra 2019 si môžete prísť vypočuť, čo zažil Martin Krasňanský pri svojej výprave za polárny kruh, po ktorej bude nasledovať filmové pásmo Reel Rock.
16.11.2019
Letisko Václava Havla Praha získalo už šiestu Zlatú medailu v súťaži Český med za svoj tohtoročný kvetový med. Súťaž každoročne vyhlasuje Výskumný ústav včelárstva v Dole. Tento rok sa súťaže zúčastnilo 360 vzoriek. Opäť sa potvrdilo, že med produkovaný včelstvami chovanými v areáli Letiska Praha spĺňa najvyššiu kvalitu.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MALTA a MONAKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 18. 11. 2019
sviatok:
dnes:
pondelok 18.11.
15 °C
zajtra:
utorok 19.11.
14 °C