www.infoglobe.sk » Bezpečnosť

Bezpečnosť

V SÚVISLOSTI S ESKALÁCIOU TERORISTICKÝCH ÚTOKOV A ZHORŠOVANÍM BEZPEČNOSTNEJ SITUÁCIE OD ROKU 2002 MINISTERSTVO ZAHRANIČNÝCH VECÍ SR VYZÝVA SLOVENSKÝCH OBČANOV, ABY DO PAKISTANU NECESTOVALI !!

POKIAĽ SA SLOVENSKÍ OBČANIA Z RÔZNYCH DÔVODOV NEMÔŽU CESTE DO PAKISTANU VYHNÚŤ, MINISTERSTVO ZAHRANIČNÝCH VECÍ SR ODPORÚČA, ABY SVOJU CESTU VOPRED OZNÁMILI VEĽVYSLANECTVU SR V ISLAMABADE A UVIEDLI TIEŽ ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O SVOJOM POBYTE NA ÚZEMÍ PAKISTANU.

V týchto prípadoch Ministerstvo zahraničných vecí SR odporúča vyhýbať sa všetkým miestam, v ktorých nie je zabezpečená policajná ochrana. Zároveň sa odporúča stýkať sa len s dôveryhodnými a známymi osobami, rešpektovať špecifiká krajiny a rady zmienených osôb.

Klimatické podmienky:
Pakistan leží v pásme tropickej a predovšetkým subtropickej ázijskej monzúnovej oblasti. V Balúčistane, Sindhu, Paňdžábe aj NWFP môžu letné teploty v apríli až septembri presiahnuť 45°C. Letný monzún s výdatnými zrážkami prichádza v júli a auguste. Vo vyšších polohách sú letné teploty o málo nižšie, letný monzún doznieva ešte v septembri (nezasahuje Balúčistan a severné horské oblasti nachádzajúce sa v zrážkovom tieni Himalájí). Zima (november až február) je v severných a vyššie položených častiach Pakistanu relatívne chladná, zvlášť v noci. Vysokohorské oblasti majú vysokohorskú klíma s mrazmi až pod -20° C. V dôsledku dažďov, povodní či vysokej snehovej pokrývky môžu byť celé oblasti odrezané od okolitého sveta bez dodávok potravín a energií.

Oblečenie je potreba prispôsobiť nielen počasiu, ale tiež, najmä u žien, islamským zvykom, ktoré prikazujú zahaľovať nahotu od členkov ku krku a zápästí. Dodržiavanie tohto príkazu však vo väčších mestách nie je rigorózne, najmä v prípade cudzincov.

Zahraničné platidlá:
Najlepšie prijímanou menou sú americké doláre, ďalej britské libry, EUR. Bankové kontá si môžete otvoriť aj v iných západoeurópskych menách či v jenoch. Banky neprijímali 100 dolárové bankovky vydané v r. 1988. Legálnu zmenu je možné okrem bánk robiť v súkromných zmenárňach vo voľnom kurze, ktorý je o niekoľko percent vyšší než v bankách.
< br />Najznámejšie kreditné karty sú prijímané v najväčších mestách, sú k dispozícii v obmedzenej miere aj bankomatmi.

Drogy:
Pakistan je spolu s Afganistanom jednou z významných oblastí produkcie narkotík a ich tranzitu. V boji proti produkcii a distribúcii narkotík spolupracuje Pakistan aj so západnými krajinami. Dovoz a vývoz drog a chemikálií potrebných k ich výrobe nie je dovolený. Za pašovanie a prechovávanie narkotík môže byť podľa zákona vymeraný trest smrti, ten sa však spravidla neuplatňuje voči cudzincom. Cudzinci zadržaní za pašovanie narkotík sú spravidla trestaní niekoľkoročným väzením vo veľmi tvrdých podmienkach.

Zdroj: MZV

 

Dôležité telefónne čísla (veľké mestá)

Polícia: 15

Hasiči: 16

Ambulancia: 115, 111

 

 

späť

Lokácia:

Pakistan
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

23.8.2019
Do konca augusta, od pondelka do piatku, sa o 10-tej hodine konajú bezplatné prehliadky historického centra Trnavy. Zraz zaujemcov je vždy pred Turistickým informačným centrom.
22.8.2019
Najlepší triatlonisti z 39 krajín sveta sa už po tretí raz zídu na pretekoch ITU Svetového pohára, ktorý sa každoročne koná na konci augusta v Karlových Varoch. CITY TRIATLON Karlovy Vary sa tento rok uskutoční 23.–25. augusta. Súčasťou programu budú aj preteky pre deti, amatérskych športovcov, nočný beh kúpeľným mestom, ale aj koncert skupiny Hamleti. Vstupné je zdarma.
21.8.2019
Všetci milovníci rýchlych áut sa môžu tešiť na výnimočné preteky cestných automobilov na okruhu Slovakia ring, ktoré sa uskutočnia 24. a 25. augusta 2019.

Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ESTÓNSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 23. 8. 2019
sviatok:
dnes:
piatok 23.8.
30 °C
zajtra:
sobota 24.8.
26 °C