www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Pre vstup do krajiny je potrebný platný cestovný pas a príslušné vízum, o ktoré možno požiadať na veľvyslanectve Ománu vo Viedni, alebo priamo na hraničnom priechode / letisku pri vstupe do krajiny.

Adresa veľvyslanectva Ománu vo Viedni:
Währinger Strasse 2-4/24-25
Viedeň
Telefón: (+43-1) 310 86 43 - 44
E-mail: embassy.oman@chello.at

Žiadosť musí obsahovať :
- platný cestovný pas (min. 6 mesiacov po skončení platnosti víza);
- 3 fotografie;
- vyplnené formuláre žiadosti o vízum;
- písomné potvrdenie zamestnávateľa o zamestnaní a výške príjmu (trojmo v anglickom vyhotovení)
- cena za turistické vízum 5,- RO (13,- USD).

Individuálne turistické víza do Ománu pre 1 vstup na 30 dní sú vydávané do 10tich dní od podania žiadosti. V prípade turistických zájazdov s CK zariaďuje všetky formality spojené so vstupom do krajiny ománska kooperujúca CK a krátkodobé turistické víza na dva týždne sú účastníkom udeľované pri príjazde na hraničných prechodoch (Hatta, Jebel Hafeet a pod.) s emirátom Dubaj.

Od 1. 7. 2001 je možné pre cesty za obchodným účelom žiadať o krátkodobé tzv. business víza s platnosťou na 15 dní. Tieto víza sú udeľované na ZÚ Ománu vo Viedni alebo pri prílete na Seeb International Airport v Muscatu za poplatok 20,- RO (ekviv. 65,- USD). Bezvízový styk má Omán len s krajinami GCC.

Nanovo bol zavedený bezvízový vstup pre turistov prichádzajúcich do Ománu loďou k nákupom a k prehliadke prístavu a mesta. Návštevníci, ktorí pricestovali do Ománu loďou, môžu teraz zvoliť pri odjazde iný druh dopravného prostriedku a iný hraničný prechod.

Pri príjazde do Ománu sa vypĺňa formulár "vstupná karta" obsahujúca bežné osobné dáta uvedené v cestovnom pase a odovzdáva sa pasovej kontrole. Pri výjazde sa vyplňuje tzv. ”výstupná karta”.
Prihlasovacia povinnosť nie je v Ománe zavedená.

 

Doprava

V krajine je dobrá cestná sieť, v okolí hlavného mesta diaľničného typu. Najbežnejším verejným dopravným prostriedkom je "hromadný" taxík (pre cca.10 cestujúcich). Jeho použitie však pre väčšinu Európanov neprichádza do úvahy. Odporúčame individuálne taxíky, prípadne prenájom auta z požičovne. Rovnako ako u nás platí aj v Ománe zákaz alkoholu za volantom, prísne sa kontroluje a trestá prekročenie povolenej rýchlosti, telefonovanie počas jazdy a nepoužívanie bezpečnostných pásov.
Slovenské ani medzinárodné vodičské preukazy nie sú oficiálne tunajšou políciou akceptované, výnimku tvoria niektoré požičovne vozidiel cez partnerské CK, ktoré sú schopné krátkodobo auto zapožičať. Uznávané sú vodičské preukazy vystavené v krajinách GCC.  

Lokácia:

Omán
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

20.6.2019
Zahájenie novej turistickej sezóny v Kutnej Hore sa bude opäť niesť v znamení veľkolepej slávy. Víkendový program gotického festivalu začína v sobotu 22. 6. dopoludnia pred chrámom sv. Barbory a ukončený bude v nedeľu podvečer.
19.6.2019
Už tento víkend sa verejnosti predstaví viac ako 20 ústavov a vedeckých centier Slovenskej akadémie vied so zaujímavými výsledkami svojej práce v stánkoch na Primaciálnom námestí.
18.6.2019
Múzeum východných Čiech prešlo od minulého mája dôkladnou opravou. K obnove sa pridali aj dve sedemmetrové sochy z priečelia Eliškinho nábrežia a fontána. Pre verejnosť múzeum opäť otvoria už na jeseň.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 20. 6. 2019
sviatok: