www.infoglobe.sk » Bezpečnosť a odporúčania

Bezpečnosť a odporúčania

Bezpečnostná situácia
Bezpečnostná situácia v krajine je stabilná, v krajine je nízka kriminalita. Tento stav bol dosiahnutý tvrdými postihmi aj najmenších priestupkov a nekompromisným postojom úradov voči porušovaniu miestnych predpisov. Za spáchanie kriminálneho činu sú vymeriavané veľmi prísne tresty, ktorých dôsledkom je vyhostenie z krajiny. Extrémne tvrdé postihy sú uplatňované proti predajcom a držiteľom drog, alkoholu a erotických materiálov.

Klíma
Na severe krajiny a vo vnútrozemí je stredozemná klíma, južná časť Ománu leží v tropickom pásme, kde sa letné teploty pohybujú medzi 38-50°C. V zimnom období býva oblačno so zrážkami a teplotami 18 - 25°C. Celoročne je tu vysoká vlhkosť vzduchu a vysoká intenzita slnečného žiarenia (odporúča sa nosiť okuliare s UV filtrom).

Islam
Omán je krajina s relatívne liberálnym prístupom k presadzovaniu zásad islamského náboženstva. Je tu čiastočne povolené sledovať satelitné TV programy, u žien v mestách sa toleruje bežný, európsky spôsob oblečenia. Alkoholické nápoje sa v obchodoch nepredávajú a ich konzumácia je vyhradená len do súkromia alebo do hotelových reštaurácií a barov.

Odporúčania turistom
Klimatické podmienky a servis pre turistov na vysokej úrovni sú v Ománe podobné ako v SAE. Je treba dať na dobrú ochranu proti vysokej intenzite slnečného žiarenia a dostatočný prísun tekutín, najmä v horúcom letnom období. Odporúča sa vyvarovať pitia vody neznámeho pôvodu a na kúpanie v mori využívať len chránené verejné pláže. Pri zachovaní základných hygienických pravidiel nie je potreba sa obávať nákazy z potravín. Dovolenka v Ománe je náročnejšia na dostatok finančných prostriedkov ako v SAE, pretože ceny služieb, potravín a ďalšieho tovaru sú tu ešte o niečo vyššie.

Nové opatrenia
V súvislosti s vyhlásením roku 2002 za "rok životného prostredia v krajinách GCC" rozhodol vládca Sultanátu Omán o tom, že od 1.8.2001 bude v Ománe predávaný len bezolovnatý benzín.

Zdroj: MZV

 

späť

Lokácia:

Omán
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Jarné vábenie

1. 3. – 30. 4. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Dve voľné vstupenky na inšpiratívnu prednášku od Lab.cafe
3. cena:
Vitamínový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Krásny šperk od kamenej predajne ZLATNÍCTVO MILI
3. cena redakcie:
Kniha Trnava – retro od rodinného vydavateľstva DAJAMA

Aktuality:

2.4.2020
Západná časť hradného komplexu, ktorý okrem iného zahŕňa Jurkovičov palác a objekt šiestej brány, prechádza rekonštrukciou. Projekt obnovy národnej kultúrnej pamiatky má tri etapy. V súčasnej dobe sa dokončujú práce na bývalej reštaurácii, ktorá bola vystavaná podľa návrhu architekta Dušana Jurkoviča.
1.4.2020
V dôsledku celosvetovej pandémie koronavírusu sú pre verejnosť zatvorené aj múzeá či galérie po celom svete. No prostredníctvom bezplatnej služby Google Arts & Culture môžete z pohodlia vašej obývačky virtuálne navštíviť vyše 500 umelecko-vedných inštitúcií.  
31.3.2020
Národné múzeum je rovnako ako ostatné múzeá v súčasnej dobe pre návštevníkov zatvorené. Vybrané výstavy ale môžete vidieť online a ďalšie sa pripravujú.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - BRAZÍLIA a SALVÁDOR:

Brazília, Salvádor

TIPY NA VÝLETY V BRAZÍLII a SALVÁDORE:

 

BRAZÍLIA:

Paraty – bez áut

Rio de Janeiro – divoký karneval a krásne pláže (I., II.)

Amazónia – cesta do pralesa

Manaus: Paríž Južnej Ameriky

Z Uruguaja do Porto Alegre

SALVÁDOR:

Alegría – cesta k lagúne

Joya de Cerén a San Salvador

 

Všetko dôležité, čo by ste o Brazílii mali vedieť, nájdete TU a o Salvádore TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 2. 4. 2020
sviatok:
dnes:
štvrtok 2.4.
26 °C
zajtra:
piatok 3.4.
26 °C