www.infoglobe.sk » Bezpečnosť a odporúčania

Bezpečnosť a odporúčania

Bezpečnostná situácia
Bezpečnostná situácia v krajine je stabilná, v krajine je nízka kriminalita. Tento stav bol dosiahnutý tvrdými postihmi aj najmenších priestupkov a nekompromisným postojom úradov voči porušovaniu miestnych predpisov. Za spáchanie kriminálneho činu sú vymeriavané veľmi prísne tresty, ktorých dôsledkom je vyhostenie z krajiny. Extrémne tvrdé postihy sú uplatňované proti predajcom a držiteľom drog, alkoholu a erotických materiálov.

Klíma
Na severe krajiny a vo vnútrozemí je stredozemná klíma, južná časť Ománu leží v tropickom pásme, kde sa letné teploty pohybujú medzi 38-50°C. V zimnom období býva oblačno so zrážkami a teplotami 18 - 25°C. Celoročne je tu vysoká vlhkosť vzduchu a vysoká intenzita slnečného žiarenia (odporúča sa nosiť okuliare s UV filtrom).

Islam
Omán je krajina s relatívne liberálnym prístupom k presadzovaniu zásad islamského náboženstva. Je tu čiastočne povolené sledovať satelitné TV programy, u žien v mestách sa toleruje bežný, európsky spôsob oblečenia. Alkoholické nápoje sa v obchodoch nepredávajú a ich konzumácia je vyhradená len do súkromia alebo do hotelových reštaurácií a barov.

Odporúčania turistom
Klimatické podmienky a servis pre turistov na vysokej úrovni sú v Ománe podobné ako v SAE. Je treba dať na dobrú ochranu proti vysokej intenzite slnečného žiarenia a dostatočný prísun tekutín, najmä v horúcom letnom období. Odporúča sa vyvarovať pitia vody neznámeho pôvodu a na kúpanie v mori využívať len chránené verejné pláže. Pri zachovaní základných hygienických pravidiel nie je potreba sa obávať nákazy z potravín. Dovolenka v Ománe je náročnejšia na dostatok finančných prostriedkov ako v SAE, pretože ceny služieb, potravín a ďalšieho tovaru sú tu ešte o niečo vyššie.

Nové opatrenia
V súvislosti s vyhlásením roku 2002 za "rok životného prostredia v krajinách GCC" rozhodol vládca Sultanátu Omán o tom, že od 1.8.2001 bude v Ománe predávaný len bezolovnatý benzín.

Zdroj: MZV

 

späť

Lokácia:

Omán
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pestrá jeseň

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
Balance test a Balance Oil od spoločnosti ZINZINO
2. cena:
sada čokolád značky Lindt a vstupenky na prehliadku Velkopopovického pivovaru Kozel
3. cena:
Poukážka na dve vstupenky do talkshow SUPERMAMY
1. cena redakcie:
Darčekový poukaz pre 2 osoby na 2 noci vrátane raňajok na Chate Magurka v Nízkych Tatrách
2. cena redakcie:
Hniezdo pre bábätko od ZUZ made with love
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

19.10.2019
Jednou z hlavných kultúrnych udalostí tohto roku na Pražskom hrade je výstava venovaná českému a rímskemu kráľovi Václavovi IV. a umeniu jeho doby, ktorú môžete navštíviť až do 3. novembra, a to denne od 10. do 18. hodiny.
18.10.2019
V sobotu 19. októbra prebieha v Národnom dome na Vinohradoch už VII.ročník veľtrhu a festivalu súčasnej fotografie – FOTOEXPO 2019, ktorý predstaví to najlepšie zo súčasnej fotografickej tvorby, fotografickej techniky a príslušenstva, ale hlavne množstvo inšpirácie a zábavy.
17.10.2019
Pri príležitosti Medzinárodného dňa archeológie vás Sázavský kláštor pozýva v sobotu 19. októbra na špeciálne tematické prehliadky s archeológmi, ktoré budú náhľadom nielen do výskumov kláštora a okolia, ale aj do prostredia českej počítačovej hry z obdobia neskorého stredoveku.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ÍRSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 19. 10. 2019
sviatok:
dnes:
sobota 19.10.
30 °C
zajtra:
nedeľa 20.10.
30 °C