www.infoglobe.sk » Bezpečnosť a odporúčania

Bezpečnosť a odporúčania

Bezpečnostná situácia
Bezpečnostná situácia v krajine je stabilná, v krajine je nízka kriminalita. Tento stav bol dosiahnutý tvrdými postihmi aj najmenších priestupkov a nekompromisným postojom úradov voči porušovaniu miestnych predpisov. Za spáchanie kriminálneho činu sú vymeriavané veľmi prísne tresty, ktorých dôsledkom je vyhostenie z krajiny. Extrémne tvrdé postihy sú uplatňované proti predajcom a držiteľom drog, alkoholu a erotických materiálov.

Klíma
Na severe krajiny a vo vnútrozemí je stredozemná klíma, južná časť Ománu leží v tropickom pásme, kde sa letné teploty pohybujú medzi 38-50°C. V zimnom období býva oblačno so zrážkami a teplotami 18 - 25°C. Celoročne je tu vysoká vlhkosť vzduchu a vysoká intenzita slnečného žiarenia (odporúča sa nosiť okuliare s UV filtrom).

Islam
Omán je krajina s relatívne liberálnym prístupom k presadzovaniu zásad islamského náboženstva. Je tu čiastočne povolené sledovať satelitné TV programy, u žien v mestách sa toleruje bežný, európsky spôsob oblečenia. Alkoholické nápoje sa v obchodoch nepredávajú a ich konzumácia je vyhradená len do súkromia alebo do hotelových reštaurácií a barov.

Odporúčania turistom
Klimatické podmienky a servis pre turistov na vysokej úrovni sú v Ománe podobné ako v SAE. Je treba dať na dobrú ochranu proti vysokej intenzite slnečného žiarenia a dostatočný prísun tekutín, najmä v horúcom letnom období. Odporúča sa vyvarovať pitia vody neznámeho pôvodu a na kúpanie v mori využívať len chránené verejné pláže. Pri zachovaní základných hygienických pravidiel nie je potreba sa obávať nákazy z potravín. Dovolenka v Ománe je náročnejšia na dostatok finančných prostriedkov ako v SAE, pretože ceny služieb, potravín a ďalšieho tovaru sú tu ešte o niečo vyššie.

Nové opatrenia
V súvislosti s vyhlásením roku 2002 za "rok životného prostredia v krajinách GCC" rozhodol vládca Sultanátu Omán o tom, že od 1.8.2001 bude v Ománe predávaný len bezolovnatý benzín.

Zdroj: MZV

 

späť

Lokácia:

Omán
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

25.6.2019
Filmový sviatok strávený v prostredí kúpeľného mesta, kde súťažia filmy z celého sveta v niekoľkých kategóriách, to je Medzinárodný filmový festival Karlovy Vary. Tohtoročný 54. ročník potrvá od 28. júna do 6. júla. Filmy hodnotí nielen porota, ale aj diváci. Hlavnou cenou festivalu je Krištáľový glóbus.
24.6.2019
Všetci nadšenci korčuľovania sa môžu opäť tešiť na letnú inline akciu, ktorá sa koná každý piatok večer počas letných prázdnin od roku 2004. Organizované prejazdy Bratislavou na kolieskových korčuliach (a bicykloch) sú vhodné pre všetkých bez ohľadu na vek.
23.6.2019
Od 4. do 7. júla 2019 sa uskutoční najväčší a najstarší folklórny festival na Slovensku – Východná 2019, kde sa po 65. krát predstaví viac než tisíc účinkujúcich. Tešiť sa môžete na domáce folklórne súbory, detské folklórne súbory, spevácke skupiny, ľudové hudby a sólistov, špičkové zahraničné súbory, ako aj na víťazov celoštátnych súťažných prehliadok.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 25. 6. 2019
sviatok: