www.infoglobe.sk » Bezpečnosť a odporúčania

Bezpečnosť a odporúčania

Bezpečnostná situácia
Bezpečnostná situácia v krajine je stabilná, v krajine je nízka kriminalita. Tento stav bol dosiahnutý tvrdými postihmi aj najmenších priestupkov a nekompromisným postojom úradov voči porušovaniu miestnych predpisov. Za spáchanie kriminálneho činu sú vymeriavané veľmi prísne tresty, ktorých dôsledkom je vyhostenie z krajiny. Extrémne tvrdé postihy sú uplatňované proti predajcom a držiteľom drog, alkoholu a erotických materiálov.

Klíma
Na severe krajiny a vo vnútrozemí je stredozemná klíma, južná časť Ománu leží v tropickom pásme, kde sa letné teploty pohybujú medzi 38-50°C. V zimnom období býva oblačno so zrážkami a teplotami 18 - 25°C. Celoročne je tu vysoká vlhkosť vzduchu a vysoká intenzita slnečného žiarenia (odporúča sa nosiť okuliare s UV filtrom).

Islam
Omán je krajina s relatívne liberálnym prístupom k presadzovaniu zásad islamského náboženstva. Je tu čiastočne povolené sledovať satelitné TV programy, u žien v mestách sa toleruje bežný, európsky spôsob oblečenia. Alkoholické nápoje sa v obchodoch nepredávajú a ich konzumácia je vyhradená len do súkromia alebo do hotelových reštaurácií a barov.

Odporúčania turistom
Klimatické podmienky a servis pre turistov na vysokej úrovni sú v Ománe podobné ako v SAE. Je treba dať na dobrú ochranu proti vysokej intenzite slnečného žiarenia a dostatočný prísun tekutín, najmä v horúcom letnom období. Odporúča sa vyvarovať pitia vody neznámeho pôvodu a na kúpanie v mori využívať len chránené verejné pláže. Pri zachovaní základných hygienických pravidiel nie je potreba sa obávať nákazy z potravín. Dovolenka v Ománe je náročnejšia na dostatok finančných prostriedkov ako v SAE, pretože ceny služieb, potravín a ďalšieho tovaru sú tu ešte o niečo vyššie.

Nové opatrenia
V súvislosti s vyhlásením roku 2002 za "rok životného prostredia v krajinách GCC" rozhodol vládca Sultanátu Omán o tom, že od 1.8.2001 bude v Ománe predávaný len bezolovnatý benzín.

Zdroj: MZV

 

späť

Lokácia:

Omán
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

18.8.2019
Metropola východu – Košice vás pozýva 24. augusta 2019 na workshop Svet na modro, prostredníctvom ktorého odhalíte tajomstvá modrotlače.
17.8.2019
Do konca septembra bude v pražských uliciach prebiehať kampaň zameraná na pravidlá, ktoré musia dodržiavať turisti v hlavnom meste. Sústredí sa na chovanie turistov v nočnej Prahe v problematických lokalitách.
16.8.2019
Turistická krajina Nemecko vás pozýva osláviť leto. Počas horúcich dní ožívajú ulice nemeckých miest tancom, kinom pod holým nebom, koncertami i veľkolepou atmosférou.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ESTÓNSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 18. 8. 2019
sviatok:
dnes:
nedeľa 18.8.
30 °C
zajtra:
pondelok 19.8.
30 °C