www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Doklady

Na pobyty do 90 dní stačí platný cestovný pas alebo občiansky preukaz vo forme identifikačnej karty. Podľa praktických skúseností však (a aj v zmysle odporúčania veľvyslanectva Nórska v Bratislave) odporúčame občanom SR vziať so sebou na cetu do Nórska aj platný cestovný pas. Pri prípadných kontrolách si tým ušetríte nervy a čas.

Doprava

Letecké – Priama linka Viedeň – Oslo, Spoločnosť Lufthansa od leta 2004 zriadila lety z Bratislavy do Oslo s prestupom v Mníchove a Franfurte. Možné letecké spojenie je z Viedne, s jedným prestupom v Kodani, alebo vo Frankfurte (letecká spoločnosť SAS) z Bratislavy s prestupom v Prahe (ČSA). Doprava je možná aj v kombinácii s použitím nízkorozpočtových leteckých spoločností v obmedzených termínoch. Autobusové spojenie – Z Brna (Moravia Expres) priamo do Oslo alebo z Viedne, resp. tiež z Prešova do Gőteborgu a odtiaľ miestnou dopravou do NK.
Vlakové spojenie – Existuje ale je nevyhovujúce, minimálne s tromi prestupmi a dlhými čakacími dobami v nočných hodinách na prípoj. Cesta vlakom by do Oslo trvala asi štyri dni.

Mestská hromadná doprava

Vo väčších mestách spoľahlivo funguje verejná doprava. Premávka je značne obmedzená počas víkendov a sviatkov. V Oslo premávajú autobusy, lokálne vlaky, metro a električky. Cestovný lístok je možné zakúpiť si priamo v autobuse. Cena za cestovný lístok v rámci komúny (širšie centrum Oslo) je 30 NOK. Pri prekročení hranice komúny je cena lístka 46 NOK. Cestovné lístky je možné zakúpiť aj vopred v stánkoch Narvesen, čo je obdoba PNS. Tieto lístky sú platné na jazdu akýmkoľvek dopravným prostriedkom mestskej dopravy vrátane lodí, ktorými je možné navštíviť priľahlé ostrovy. Počas turistickej sezóny sú v ponuke výletné plavby rôzneho zamerania. Informácie o dopravných možnostiach v krajine vrátane plánovania ciest sú dostupné na webových stránkach www.trafikanten.no a www.nsb.no.

Zdroj: MZV

Lokácia:

Nórsko
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

15.11.2019
Celoslovenský informačný portál v rámci 11. ročníka súťaže o najkrajšie mesto a obec Slovenska zverejnil v týchto dňoch výsledky.
14.11.2019
Od roku 2013, kedy sa Česká republika zapojila do medzinárodného projektu European Theatre Night, je každoročne tretiu novembrovú sobotu verejnosti divadlo prezentované v netradičnej forme. Noci divadiel, ktorá prebehne v predvečer 30. výročia Nežnej revolúcie, teda 16. novembra, sa zúčastní stovka českých divadiel.
13.11.2019
Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) v Tatranskej Lomnici otvorilo novú výstavu Betlehemy, ktorá má za cieľ predstaviť návštevníkom históriu betlehemov prostredníctvom vybraných diel zo zbierkového fondu.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MALTA a MONAKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 15. 11. 2019
sviatok:
dnes:
piatok 15.11.
-12 °C
zajtra:
sobota 16.11.
-16 °C