www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Doklady

Na pobyty do 90 dní stačí platný cestovný pas alebo občiansky preukaz vo forme identifikačnej karty. Podľa praktických skúseností však (a aj v zmysle odporúčania veľvyslanectva Nórska v Bratislave) odporúčame občanom SR vziať so sebou na cetu do Nórska aj platný cestovný pas. Pri prípadných kontrolách si tým ušetríte nervy a čas.

Doprava

Letecké – Priama linka Viedeň – Oslo, Spoločnosť Lufthansa od leta 2004 zriadila lety z Bratislavy do Oslo s prestupom v Mníchove a Franfurte. Možné letecké spojenie je z Viedne, s jedným prestupom v Kodani, alebo vo Frankfurte (letecká spoločnosť SAS) z Bratislavy s prestupom v Prahe (ČSA). Doprava je možná aj v kombinácii s použitím nízkorozpočtových leteckých spoločností v obmedzených termínoch. Autobusové spojenie – Z Brna (Moravia Expres) priamo do Oslo alebo z Viedne, resp. tiež z Prešova do Gőteborgu a odtiaľ miestnou dopravou do NK.
Vlakové spojenie – Existuje ale je nevyhovujúce, minimálne s tromi prestupmi a dlhými čakacími dobami v nočných hodinách na prípoj. Cesta vlakom by do Oslo trvala asi štyri dni.

Mestská hromadná doprava

Vo väčších mestách spoľahlivo funguje verejná doprava. Premávka je značne obmedzená počas víkendov a sviatkov. V Oslo premávajú autobusy, lokálne vlaky, metro a električky. Cestovný lístok je možné zakúpiť si priamo v autobuse. Cena za cestovný lístok v rámci komúny (širšie centrum Oslo) je 30 NOK. Pri prekročení hranice komúny je cena lístka 46 NOK. Cestovné lístky je možné zakúpiť aj vopred v stánkoch Narvesen, čo je obdoba PNS. Tieto lístky sú platné na jazdu akýmkoľvek dopravným prostriedkom mestskej dopravy vrátane lodí, ktorými je možné navštíviť priľahlé ostrovy. Počas turistickej sezóny sú v ponuke výletné plavby rôzneho zamerania. Informácie o dopravných možnostiach v krajine vrátane plánovania ciest sú dostupné na webových stránkach www.trafikanten.no a www.nsb.no.

Zdroj: MZV

Lokácia:

Nórsko
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

23.8.2019
Do konca augusta, od pondelka do piatku, sa o 10-tej hodine konajú bezplatné prehliadky historického centra Trnavy. Zraz zaujemcov je vždy pred Turistickým informačným centrom.
22.8.2019
Najlepší triatlonisti z 39 krajín sveta sa už po tretí raz zídu na pretekoch ITU Svetového pohára, ktorý sa každoročne koná na konci augusta v Karlových Varoch. CITY TRIATLON Karlovy Vary sa tento rok uskutoční 23.–25. augusta. Súčasťou programu budú aj preteky pre deti, amatérskych športovcov, nočný beh kúpeľným mestom, ale aj koncert skupiny Hamleti. Vstupné je zdarma.
21.8.2019
Všetci milovníci rýchlych áut sa môžu tešiť na výnimočné preteky cestných automobilov na okruhu Slovakia ring, ktoré sa uskutočnia 24. a 25. augusta 2019.

Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ESTÓNSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 23. 8. 2019
sviatok:
dnes:
piatok 23.8.
-21 °C
zajtra:
sobota 24.8.
-31 °C