www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosť

Bez ohľadu na skutočnosť, že miera obecnej kriminality je v Nikarague menšia ako v ostatných štátoch Strednej Ameriky, odporúča sa dbať základných bezpečnostných pravidiel. Napriek tomu existuje možnosť prepadnutia, krádeže a inej trestnej činnosti. Neodporúča sa cestovať najmä do odľahlých oblastí severných departementov Nueva Segovia, Madriz, Estelí, Jinotega, Matagalpa, Boaco, a tiež do oblasti atlantických departamentov, kde v ostatnom čase pôsobia početné ozbrojené kriminálne skupiny. S ohľadom na bezpečnostnú situáciu v krajine sa dôrazne odporúča dodržiavať tieto základné zásady:

- uschovať pas a ďalšie cenné doklady, letenku, a podobne v hotelovom trezore, nenosiť ich pokiaľ možno pri sebe a cestovať iba s minimom finančnej hotovosti,
- nenosiť šperky, dávať si pozor na cenné veci - fotoaparát, videokameru atď.,
- parkovať vždy na stráženom parkovisku, v aute nenechávať nikdy žiadne veci,
- nebrať stopárov, jazdiť iba po hlavných cestách a za denného svetla,
- objednávať taxi prostredníctvom recepcie, prenajímať si auto iba u známej požičovne,
- cestovať so zdravotným poistením, pred cestou si overiť rozsah jeho pokrytia pre Nikaraguu,
- dávať si pozor na batožinu a tašky s dokladmi v centre miest, na recepciách hotelov, na autobusových zastávkach a tiež priamo v autobusoch.

Pokiaľ ide o pobyt na morských plážach v Nikarague, extrémne nebezpečné sú niektoré spodné prúdy najmä na pacifickom pobreží, kde sa každý rok utopí niekoľko desiatok osôb.


Pokiaľ ide o zdravotnú situáciu v krajine, v pralesných oblastiach sa vyskytujú niektoré tropické nemoce, prenášané komármi (napr. dengue či malária), odporúča sa preto vyhýbať miestam so stojatou vodou a chrániť sa proti komárom rôznymi ochrannými prostriedkami. Počas dlhodobejšieho pobytu v pralesných oblastiach sa odporúča očkovanie proti žltačke A i B a tiež proti žltej zimnici. Medzi zdravotné riziká pre cestovateľov po Nikarague možno považovať hnačkové ochorenia, parazity (améby), zápal spojiviek, mumps, choleru, maláriu alebo dengue. Preto je pred cestou vhodné podrobiť sa očkovaniu a po návrate do vlasti príslušným vyšetreniam. Odporúčame zobrať so sebou lieky proti žalúdočným a črevným ťažkostiam, opaľovací krém s vyšším ochranným faktorom a repelent. V súvislosti s miestnymi hygienickými podmienkami sa odporúča piť iba balenú vodu, lúpať všetko ovocie a zeleninu, prípadne ich dezinfikovať v antibakteriálnom roztoku.

 

späť

Lokácia:

Nikaragua
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

20.6.2019
Zahájenie novej turistickej sezóny v Kutnej Hore sa bude opäť niesť v znamení veľkolepej slávy. Víkendový program gotického festivalu začína v sobotu 22. 6. dopoludnia pred chrámom sv. Barbory a ukončený bude v nedeľu podvečer.
19.6.2019
Už tento víkend sa verejnosti predstaví viac ako 20 ústavov a vedeckých centier Slovenskej akadémie vied so zaujímavými výsledkami svojej práce v stánkoch na Primaciálnom námestí.
18.6.2019
Múzeum východných Čiech prešlo od minulého mája dôkladnou opravou. K obnove sa pridali aj dve sedemmetrové sochy z priečelia Eliškinho nábrežia a fontána. Pre verejnosť múzeum opäť otvoria už na jeseň.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 20. 6. 2019
sviatok: