www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosť

Bez ohľadu na skutočnosť, že miera obecnej kriminality je v Nikarague menšia ako v ostatných štátoch Strednej Ameriky, odporúča sa dbať základných bezpečnostných pravidiel. Napriek tomu existuje možnosť prepadnutia, krádeže a inej trestnej činnosti. Neodporúča sa cestovať najmä do odľahlých oblastí severných departementov Nueva Segovia, Madriz, Estelí, Jinotega, Matagalpa, Boaco, a tiež do oblasti atlantických departamentov, kde v ostatnom čase pôsobia početné ozbrojené kriminálne skupiny. S ohľadom na bezpečnostnú situáciu v krajine sa dôrazne odporúča dodržiavať tieto základné zásady:

- uschovať pas a ďalšie cenné doklady, letenku, a podobne v hotelovom trezore, nenosiť ich pokiaľ možno pri sebe a cestovať iba s minimom finančnej hotovosti,
- nenosiť šperky, dávať si pozor na cenné veci - fotoaparát, videokameru atď.,
- parkovať vždy na stráženom parkovisku, v aute nenechávať nikdy žiadne veci,
- nebrať stopárov, jazdiť iba po hlavných cestách a za denného svetla,
- objednávať taxi prostredníctvom recepcie, prenajímať si auto iba u známej požičovne,
- cestovať so zdravotným poistením, pred cestou si overiť rozsah jeho pokrytia pre Nikaraguu,
- dávať si pozor na batožinu a tašky s dokladmi v centre miest, na recepciách hotelov, na autobusových zastávkach a tiež priamo v autobusoch.

Pokiaľ ide o pobyt na morských plážach v Nikarague, extrémne nebezpečné sú niektoré spodné prúdy najmä na pacifickom pobreží, kde sa každý rok utopí niekoľko desiatok osôb.


Pokiaľ ide o zdravotnú situáciu v krajine, v pralesných oblastiach sa vyskytujú niektoré tropické nemoce, prenášané komármi (napr. dengue či malária), odporúča sa preto vyhýbať miestam so stojatou vodou a chrániť sa proti komárom rôznymi ochrannými prostriedkami. Počas dlhodobejšieho pobytu v pralesných oblastiach sa odporúča očkovanie proti žltačke A i B a tiež proti žltej zimnici. Medzi zdravotné riziká pre cestovateľov po Nikarague možno považovať hnačkové ochorenia, parazity (améby), zápal spojiviek, mumps, choleru, maláriu alebo dengue. Preto je pred cestou vhodné podrobiť sa očkovaniu a po návrate do vlasti príslušným vyšetreniam. Odporúčame zobrať so sebou lieky proti žalúdočným a črevným ťažkostiam, opaľovací krém s vyšším ochranným faktorom a repelent. V súvislosti s miestnymi hygienickými podmienkami sa odporúča piť iba balenú vodu, lúpať všetko ovocie a zeleninu, prípadne ich dezinfikovať v antibakteriálnom roztoku.

 

späť

Lokácia:

Nikaragua
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

12.11.2019
Oslavy sviatku svätého Martina sa spájajú s príchodom zimy a dnes aj s hodmi, na ktorých nesmie chýbať svätomartinská pečená hus a mladé víno. Oslavy sa konajú na mnohých miestach Českej republiky, v Klimkoviciach napríklad začínajú v sobotu 16. novembra o 11:11 hod. pred zámkom.
11.11.2019
Vianoce sú časom milých prekvapení a malých zázrakov. Krásne chvíle s rodinou a tú pravú sviatočnú náladu si môžete vychutnať aj v malebnom zámockom komplexe Schloss Hof, ktorý má obzvlášť v predvianočnom období neopakovateľné čaro.
10.11.2019
Slovenské národné múzeu – Historické múzeum pripravuje od 15. novembra 2019 spomienkovú výstavu k 30. výročiu Nežnej revolúcie, ktorá priblíži návštevníkom pohľad na slobodu v kontexte dejín.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MALTA a MONAKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 12. 11. 2019
sviatok:
dnes:
utorok 12.11.
27 °C
zajtra:
streda 13.11.
27 °C