www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Letecky

Vnútroštátne lety zabezpečujú dve domáce letecké spoločnosti – La Costena a Atlantic Airlines. Spájajú predovšetkým hlavné mesto Managuu s karibským pobrežím. Pri každom lete sa platí letiskový poplatok (asi 1,25 USD).


Autobusom

Autobusy jazdia do väčšiny nikaragujských miest a dedín. Medzimestské linky predstavujú zvyčajne vyslúžené školské autobusy z USA. Jazdia pravidelne a často, avšak často bývajú preplnené. Jediné negatívum sú smutne preslávené vreckové krádeže, preto sa treba mať na pozore a nedávať svoju nepozornosťou šancu vreckárom.


Autom

V Nikarague neplatia žiadne pravidlá cestnej premávky. Vodiči sú nútení dodržiavať maximálnu povolenú rýchlosť, najmä v mestách, kde je plno spomaľovacích prahov. Cesty na hlavných ťahoch sú v celkom dobrom stave, avšak to sa už nedá povedať o vedľajších a menej frekventovaných, niektoré z nich nie sú ani dláždené. Ak budete mať záujem zapožičať si auto, môžete tak urobiť takmer v každom väčšom meste, pričom prenájom nebýva príliš drahý (v priemere 20-30 USD za obyčajný osobný voz na deň).


Loďou

Niektoré miesta v Nikarague nie sú prístupné inak ako loďou. Na karibskom pobreží lode plavú po rieke Río Escondido z Ramy do Bluefileds, z Bluefields na Islas del Maíz, Laguna de Perlas a na ďalšie miesta. Pravidelná verejná lodná doprava premáva z Granady, Ometepe, San Jorge, San Carlos.

 

späť

Lokácia:

Nikaragua
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pestrá jeseň

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
Balance test a Balance Oil od spoločnosti ZINZINO
2. cena:
sada čokolád značky Lindt a vstupenky na prehliadku Velkopopovického pivovaru Kozel
3. cena:
Poukážka na dve vstupenky do talkshow SUPERMAMY
1. cena redakcie:
Darčekový poukaz pre 2 osoby na 2 noci vrátane raňajok na Chate Magurka v Nízkych Tatrách
2. cena redakcie:
Hniezdo pre bábätko od ZUZ made with love
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

19.10.2019
Jednou z hlavných kultúrnych udalostí tohto roku na Pražskom hrade je výstava venovaná českému a rímskemu kráľovi Václavovi IV. a umeniu jeho doby, ktorú môžete navštíviť až do 3. novembra, a to denne od 10. do 18. hodiny.
18.10.2019
V sobotu 19. októbra prebieha v Národnom dome na Vinohradoch už VII.ročník veľtrhu a festivalu súčasnej fotografie – FOTOEXPO 2019, ktorý predstaví to najlepšie zo súčasnej fotografickej tvorby, fotografickej techniky a príslušenstva, ale hlavne množstvo inšpirácie a zábavy.
17.10.2019
Pri príležitosti Medzinárodného dňa archeológie vás Sázavský kláštor pozýva v sobotu 19. októbra na špeciálne tematické prehliadky s archeológmi, ktoré budú náhľadom nielen do výskumov kláštora a okolia, ale aj do prostredia českej počítačovej hry z obdobia neskorého stredoveku.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ÍRSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 19. 10. 2019
sviatok:
dnes:
sobota 19.10.
27 °C
zajtra:
nedeľa 20.10.
25 °C