www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Letecky

Vnútroštátne lety zabezpečujú dve domáce letecké spoločnosti – La Costena a Atlantic Airlines. Spájajú predovšetkým hlavné mesto Managuu s karibským pobrežím. Pri každom lete sa platí letiskový poplatok (asi 1,25 USD).


Autobusom

Autobusy jazdia do väčšiny nikaragujských miest a dedín. Medzimestské linky predstavujú zvyčajne vyslúžené školské autobusy z USA. Jazdia pravidelne a často, avšak často bývajú preplnené. Jediné negatívum sú smutne preslávené vreckové krádeže, preto sa treba mať na pozore a nedávať svoju nepozornosťou šancu vreckárom.


Autom

V Nikarague neplatia žiadne pravidlá cestnej premávky. Vodiči sú nútení dodržiavať maximálnu povolenú rýchlosť, najmä v mestách, kde je plno spomaľovacích prahov. Cesty na hlavných ťahoch sú v celkom dobrom stave, avšak to sa už nedá povedať o vedľajších a menej frekventovaných, niektoré z nich nie sú ani dláždené. Ak budete mať záujem zapožičať si auto, môžete tak urobiť takmer v každom väčšom meste, pričom prenájom nebýva príliš drahý (v priemere 20-30 USD za obyčajný osobný voz na deň).


Loďou

Niektoré miesta v Nikarague nie sú prístupné inak ako loďou. Na karibskom pobreží lode plavú po rieke Río Escondido z Ramy do Bluefileds, z Bluefields na Islas del Maíz, Laguna de Perlas a na ďalšie miesta. Pravidelná verejná lodná doprava premáva z Granady, Ometepe, San Jorge, San Carlos.

 

späť

Lokácia:

Nikaragua
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

26.6.2019
Všetci, ktorí majú radi prírodu, dobrú hudbu a nevšedné zážitky by si nemali nechať ujsť 9. ročník podujatia Zelená Modrá, ktoré sa uskutoční 29. a 30. júna 2019.

25.6.2019
Filmový sviatok strávený v prostredí kúpeľného mesta, kde súťažia filmy z celého sveta v niekoľkých kategóriách, to je Medzinárodný filmový festival Karlovy Vary. Tohtoročný 54. ročník potrvá od 28. júna do 6. júla. Filmy hodnotí nielen porota, ale aj diváci. Hlavnou cenou festivalu je Krištáľový glóbus.
24.6.2019
Všetci nadšenci korčuľovania sa môžu opäť tešiť na letnú inline akciu, ktorá sa koná každý piatok večer počas letných prázdnin od roku 2004. Organizované prejazdy Bratislavou na kolieskových korčuliach (a bicykloch) sú vhodné pre všetkých bez ohľadu na vek.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 26. 6. 2019
sviatok: