www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania turistom a bezpečnosť cestovateľov

V SRN je dôsledne kontrolovaný technický stav motorových vozidiel, a preto sa odporúča venovať mu pred cestou maximálnu pozornosť. V prípade zistenia závažnej technickej poruchy na vozidle môže nemecká polícia uložiť poriadkovú pokutu alebo trvať na odstránení tejto chyby ešte na území SRN a do jej odstránenia vozidlo zadržať.

Občanom cestujúcim do Nemecka sa odporúča mať pri sebe adresu, príp. telefónne číslo blízkej osoby, ktorú je možné kontaktovať v prípade núdze. Praktické je takisto vybaviť sa na cestu kópiou cestovného, poisťovacieho či iného dokladu pre prípad straty originálnych dokladov.

 

Bezpečnostná situácia SRN zodpovedá štandardu západnej Európy. Zvýšená opatrnosť pri ochrane osobných vecí, osobitne cestovných dokladov a finančných prostriedkov, sa odporúča najmä na miestach so zvýšenou koncentráciou turistov (napr. stanice, letiská, obchodné domy, turisticky atraktívne miesta). Pri pobyte na území SRN musí občan inej krajiny rešpektovať zákony a nariadenia SRN; zastupiteľské úrady inej krajiny nie sú v tomto ohľade oprávnené zasahovať do rozhodnutí nemeckých justičných, resp. aj správnych orgánov.

 

späť

Lokácia:

Nemecko
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pestrá jeseň

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
Balance test a Balance Oil od spoločnosti ZINZINO
2. cena:
sada čokolád značky Lindt a vstupenky na prehliadku Velkopopovického pivovaru Kozel
3. cena:
Poukážka na dve vstupenky do talkshow SUPERMAMY
1. cena redakcie:
Darčekový poukaz pre 2 osoby na 2 noci vrátane raňajok na Chate Magurka v Nízkych Tatrách
2. cena redakcie:
Hniezdo pre bábätko od ZUZ made with love
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

19.10.2019
Jednou z hlavných kultúrnych udalostí tohto roku na Pražskom hrade je výstava venovaná českému a rímskemu kráľovi Václavovi IV. a umeniu jeho doby, ktorú môžete navštíviť až do 3. novembra, a to denne od 10. do 18. hodiny.
18.10.2019
V sobotu 19. októbra prebieha v Národnom dome na Vinohradoch už VII.ročník veľtrhu a festivalu súčasnej fotografie – FOTOEXPO 2019, ktorý predstaví to najlepšie zo súčasnej fotografickej tvorby, fotografickej techniky a príslušenstva, ale hlavne množstvo inšpirácie a zábavy.
17.10.2019
Pri príležitosti Medzinárodného dňa archeológie vás Sázavský kláštor pozýva v sobotu 19. októbra na špeciálne tematické prehliadky s archeológmi, ktoré budú náhľadom nielen do výskumov kláštora a okolia, ale aj do prostredia českej počítačovej hry z obdobia neskorého stredoveku.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ÍRSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 19. 10. 2019
sviatok:
dnes:
sobota 19.10.
15 °C
zajtra:
nedeľa 20.10.
15 °C