www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania turistom a bezpečnosť cestovateľov

V SRN je dôsledne kontrolovaný technický stav motorových vozidiel, a preto sa odporúča venovať mu pred cestou maximálnu pozornosť. V prípade zistenia závažnej technickej poruchy na vozidle môže nemecká polícia uložiť poriadkovú pokutu alebo trvať na odstránení tejto chyby ešte na území SRN a do jej odstránenia vozidlo zadržať.

Občanom cestujúcim do Nemecka sa odporúča mať pri sebe adresu, príp. telefónne číslo blízkej osoby, ktorú je možné kontaktovať v prípade núdze. Praktické je takisto vybaviť sa na cestu kópiou cestovného, poisťovacieho či iného dokladu pre prípad straty originálnych dokladov.

 

Bezpečnostná situácia SRN zodpovedá štandardu západnej Európy. Zvýšená opatrnosť pri ochrane osobných vecí, osobitne cestovných dokladov a finančných prostriedkov, sa odporúča najmä na miestach so zvýšenou koncentráciou turistov (napr. stanice, letiská, obchodné domy, turisticky atraktívne miesta). Pri pobyte na území SRN musí občan inej krajiny rešpektovať zákony a nariadenia SRN; zastupiteľské úrady inej krajiny nie sú v tomto ohľade oprávnené zasahovať do rozhodnutí nemeckých justičných, resp. aj správnych orgánov.

 

späť

Lokácia:

Nemecko
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

25.6.2019
Filmový sviatok strávený v prostredí kúpeľného mesta, kde súťažia filmy z celého sveta v niekoľkých kategóriách, to je Medzinárodný filmový festival Karlovy Vary. Tohtoročný 54. ročník potrvá od 28. júna do 6. júla. Filmy hodnotí nielen porota, ale aj diváci. Hlavnou cenou festivalu je Krištáľový glóbus.
24.6.2019
Všetci nadšenci korčuľovania sa môžu opäť tešiť na letnú inline akciu, ktorá sa koná každý piatok večer počas letných prázdnin od roku 2004. Organizované prejazdy Bratislavou na kolieskových korčuliach (a bicykloch) sú vhodné pre všetkých bez ohľadu na vek.
23.6.2019
Od 4. do 7. júla 2019 sa uskutoční najväčší a najstarší folklórny festival na Slovensku – Východná 2019, kde sa po 65. krát predstaví viac než tisíc účinkujúcich. Tešiť sa môžete na domáce folklórne súbory, detské folklórne súbory, spevácke skupiny, ľudové hudby a sólistov, špičkové zahraničné súbory, ako aj na víťazov celoštátnych súťažných prehliadok.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 25. 6. 2019
sviatok: