www.infoglobe.sk » Bezpečnosť a odporúčania

Bezpečnosť a odporúčania

S ohľadom na veľkú rozlohu je pri cestách autom nutné so sebou voziť zásobu pohonných hmôt, keďže čerpacie stanice sú len pri hlavných cestách. Pri cestách do vnútrozemia je okrem toho bezpodmienečne nutné mať so sebou dostatočnú zásobu pitnej vody. Pre návštevu púští a piesočných oblastí na pobreží je odporúčané použiť auto s pohonom všetkých 4 kolies. Pri cestách vo večerných a nočných hodinách je potreba venovať šoférovaniu zvýšenú pozornosť, pretože sa na ceste často vyskytujú zvieratá a miestne obyvateľstvo. Kúpanie v riekach sa neodporúča s ohľadom na možnosť stretu s krokodílmi a hrochmi a na nebezpečenstvo nákazy bilharziou.

Napriek tomu, že bezpečnostná situácia je lepšia ako v JAR, odporúča sa mať auto stále uzamknuté a pri opustení vozidla nenechávať veci na sedadlách, pri parkovaní pokiaľ možno využívať strážených parkovísk. V Namíbii sa jazdí vľavo. Najvyššia povolená rýchlosť je 120 km/hod, pokiaľ miestne značky nestanovia inak. Povinné sú bezpečnostné pásy na všetkých sedadlách.

Dôrazne sa odporúča vyhýbať sa hraničnej oblasti s Angolou a nepoužívať diaľničné spojenie cez mesto Rundu do provincie Caprivi a do Botswany. Táto oblasť je z bezpečnostného hľadiska veľmi neistá a môže tu dôjsť aj k napadnutiu príslušníkmi ozbrojených skupín.

 

späť

Lokácia:

Namíbia
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

12.11.2019
Oslavy sviatku svätého Martina sa spájajú s príchodom zimy a dnes aj s hodmi, na ktorých nesmie chýbať svätomartinská pečená hus a mladé víno. Oslavy sa konajú na mnohých miestach Českej republiky, v Klimkoviciach napríklad začínajú v sobotu 16. novembra o 11:11 hod. pred zámkom.
11.11.2019
Vianoce sú časom milých prekvapení a malých zázrakov. Krásne chvíle s rodinou a tú pravú sviatočnú náladu si môžete vychutnať aj v malebnom zámockom komplexe Schloss Hof, ktorý má obzvlášť v predvianočnom období neopakovateľné čaro.
10.11.2019
Slovenské národné múzeu – Historické múzeum pripravuje od 15. novembra 2019 spomienkovú výstavu k 30. výročiu Nežnej revolúcie, ktorá priblíži návštevníkom pohľad na slobodu v kontexte dejín.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MALTA a MONAKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 12. 11. 2019
sviatok:
dnes:
utorok 12.11.
28 °C
zajtra:
streda 13.11.
25 °C