www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Požadovaným dokladom pri ceste občana SR do Mongolska je platný cestovný pas, ktorého platnosť musí presahovať dobu platnosti požadovaného víza o minimálne 12 mesiacov. Držitelia cestovných pasov SR sú povinní si pred cestou do Mongolska zaistiť platné mongolské vízum, ktoré vydáva pre občanov SR akýkoľvek mongolský zastupiteľský úrad vo svete.

Adresa Veľvyslanectva Mongolska pre SR
Na Marně 5
160 00 Praha 6
tel.: 00420-2-24311198, 24311199
fax: 00420-2-24314827
e-mail: monemb@bohem-net.cz

Konzulárne hodiny: pondelok až piatok od 8,30 do 17,00 hod.

Z európskych krajín má Mongolsko zastupiteľský úrad napr. v Budapešti, Berlíne, Viedni, Bonne, Paríži, Varšave, Bruseli, Londýne, Moskve a Sofii.

Občania SR môžu pre vstup na územie Mongolska okrem medzinárodného letiska v Ulanbátare používať len dva železničné hraničné prechody, a to Suchbátar/Nauški (s Ruskom) a Dzamyn Úd/Erlian (s ČLR) a tri prechody cestné - Altanbulag/Kjachta a Cagán núr/Tašanta (s Ruskom), Dzamyn Úd/Erlian (s ČLR).
Pri príjazde motorovým vozidlom označí pracovník pasovej služby cestovný pas majiteľa vozidla a jeho hraničnú sprievodku pečiatkou "vstupuje dočasne" a potom colný orgán vozidlo prepustí. Voz musí územie Mongolska opustiť do 6 mesiacov. Hlavná colná správa môže túto dobu jedenkrát predĺžiť o ďalších 6 mesiacov. Pri riadení motorového vozidla je potrebné mať medzinárodný vodičský preukaz.
Pri vjazde do Ulanbátaru sa platí cestný poplatok za vozidlo (mýtne).
Pri odlete z medzinárodného letiska v Ulanbátare nie je nutné zaplatiť letiskový poplatok, letiskové poplatky sú zahrnuté v letenke.
Vybavenie ruského tranzitného víza na veľvyslanectve RF v Ulanbátare je spojené so značnými ťažkosťami. Odporúča sa preto obstarať si ruské obojstranné tranzitné vízum už pred odjazdom zo SR. Je treba tiež venovať pozornosť vyplňovaniu ruského colného prehlásenia už pri vstupe do Ruska.

Registrácia
Registrácia u cudzineckej polície je zrušená pre tých cudzincov, ktorí navštívia Mongolsko na dobu do 30 dní. Pre dobu pobytu nad 30 dní vykonáva registráciu úrad Agentúry pre cudzincov a otázky občianstva v hlavnom meste alebo policajná správa v centrách provincií do 7 dní po príjazde na mongolské územie. Pri nesplnení registračnej povinnosti hrozí pokuta ako u súkromných osôb, tak u právnických osôb. Pri registrácii je nutné zakúpiť formulár. Registrácia sa vykonáva bezplatne. K registrácii je potrebný cestovný pas, 1 fotografia a príslušná žiadosť. Nie je potrebné sa dostaviť do Agentúry osobne. Pred odjazdom sú zaregistrovaní cudzinci povinní sa v úrade Agentúry odhlásiť. Pokiaľ tak neurobia, budú vystavení nebezpečenstvu, že nebudú prepustení cez hraničnú kontrolu. Zrušenie registrácie sa vykonáva bezplatne na počkanie. Nie je stanovená minimálna či maximálna doba pre zrušenie registrácie pred plánovaným odjazdom z mongolského územia; cudzinci tento úradný krok robia spravidla po zakúpení cestovného lístka či letenky.

Predĺženie víz
O predĺženie je potrebné požiadať najneskôr 3 dni pred skončením platnosti víza. Vízum je možné predĺžiť len raz, a to na dobu maximálne 30 dní. Predĺženie mongolských víz je komplikované a finančne aj časovo náročné. Je teda vhodné, aby občania SR prichádzali do Mongolska s vízami platnými po celú plánovanú dobu pobytu.
Adresa Agentúry: Ulanbátar, Suchbátar dúreg, 2 horó, Čingis urgon čuló (trieda) 11.
Úradné hodiny agentúry: po-ut 9-13, 14-17, streda 9-14, št-pi 9-13, 14-17.
Kontaktný tel.: 312737, 315323, 1882
Ministerstvo zahraničných vecí Slovenskej republiky odporúča, aby si slovenskí občania pred cestou do Mongolska overili u zastupiteľského úradu, či sa podmienky pri cestovaní nezmenili.

Zdroj: MZV

 

späť

Lokácia:

Mongolsko
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

25.6.2019
Filmový sviatok strávený v prostredí kúpeľného mesta, kde súťažia filmy z celého sveta v niekoľkých kategóriách, to je Medzinárodný filmový festival Karlovy Vary. Tohtoročný 54. ročník potrvá od 28. júna do 6. júla. Filmy hodnotí nielen porota, ale aj diváci. Hlavnou cenou festivalu je Krištáľový glóbus.
24.6.2019
Všetci nadšenci korčuľovania sa môžu opäť tešiť na letnú inline akciu, ktorá sa koná každý piatok večer počas letných prázdnin od roku 2004. Organizované prejazdy Bratislavou na kolieskových korčuliach (a bicykloch) sú vhodné pre všetkých bez ohľadu na vek.
23.6.2019
Od 4. do 7. júla 2019 sa uskutoční najväčší a najstarší folklórny festival na Slovensku – Východná 2019, kde sa po 65. krát predstaví viac než tisíc účinkujúcich. Tešiť sa môžete na domáce folklórne súbory, detské folklórne súbory, spevácke skupiny, ľudové hudby a sólistov, špičkové zahraničné súbory, ako aj na víťazov celoštátnych súťažných prehliadok.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 25. 6. 2019
sviatok: