www.infoglobe.sk » Bezpečnosť

Bezpečnosť

Mjanmarsko nie je v dôsledku napätej vnútropolitickej situácie a vlády vojenského režimu turisticky tak navštevovaným štátom, ako je to v prípade Thajska a ďalších štátov regiónu, aj keď samotná krajina má dostatok atraktívnych historických pamiatok.

Cudzinci prichádzajúci do krajiny sú prakticky na každom kroku pod dohľadom policajných orgánov a možnosti ich pohybu a cestovania po krajine sú z rôznych dôvodov obmedzované.

Rozhodne sa v prípade individuálnej turistiky odporúča kontaktovať miestne cestovné kancelárie. Na ceste do Mjanmarska je možné využiť len letecké spojenie, nie je možné používať suchozemské hraničné prechody. Podľa vyjadrenia veľvyslanectva Mjanmarska v Bangkoku nie je možné na cestu do krajiny použiť ani súkromné vozidlo.
Veľmi nebezpečný je pohyb v blízkosti thajsko-mjanmarských hraníc. Dôležité je dodržiavať základné hygienické pravidlá a mať zásobu základných liekov (proti hnačke, zvracaniu a pod.).

Pri individuálnej turistike odporúčame zaisťovať dopravu s predstihom a počítať s dostatočnou časovou rezervou pre nadväzujúce spoje.

 

späť 

Lokácia:

Mjanmarsko
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Jarné vábenie

1. 3. – 30. 4. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Dve voľné vstupenky na inšpiratívnu prednášku od Lab.cafe
3. cena:
Vitamínový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Krásny šperk od kamenej predajne ZLATNÍCTVO MILI
3. cena redakcie:
Kniha Trnava – retro od rodinného vydavateľstva DAJAMA

Aktuality:

28.3.2020
Prinášame vám pár tipov, kam sa vydať do prírody, keď zostávajú pamiatky, múzeá a galérie zatvorené. Každý vo svojom okolí nájde nejakú voľne prístupnú rozhľadňu, vyhliadku alebo náučný chodník.
27.3.2020
Organizácia spojených národov si každoročne necháva spracovávať trošku netradičný rebríček o najšťastnejších národoch sveta (World Happiness Report) resp. najlepších miestach pre život. Ako dopadli tohtoročné merania sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.  
26.3.2020
Až pominú reštriktívne opatrenia, bude cestujúcim, ktorí odlietajú z Terminálu 2, k dispozícii samoobslužný systém odbavenia batožiny. Ide o vysoko účinné riešenie, ktoré je súčasťou technologického rozvoja letiska. Ruzyňské letisko má celkovo 12 zariadení pre samoobslužné odbavenie batožiny.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - GUATEMALA, BELIZE a DOMINIKÁNSKA REPUBLIKA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 28. 3. 2020
sviatok: