www.infoglobe.sk » Bezpečnosť

Bezpečnosť

Mjanmarsko nie je v dôsledku napätej vnútropolitickej situácie a vlády vojenského režimu turisticky tak navštevovaným štátom, ako je to v prípade Thajska a ďalších štátov regiónu, aj keď samotná krajina má dostatok atraktívnych historických pamiatok.

Cudzinci prichádzajúci do krajiny sú prakticky na každom kroku pod dohľadom policajných orgánov a možnosti ich pohybu a cestovania po krajine sú z rôznych dôvodov obmedzované.

Rozhodne sa v prípade individuálnej turistiky odporúča kontaktovať miestne cestovné kancelárie. Na ceste do Mjanmarska je možné využiť len letecké spojenie, nie je možné používať suchozemské hraničné prechody. Podľa vyjadrenia veľvyslanectva Mjanmarska v Bangkoku nie je možné na cestu do krajiny použiť ani súkromné vozidlo.
Veľmi nebezpečný je pohyb v blízkosti thajsko-mjanmarských hraníc. Dôležité je dodržiavať základné hygienické pravidlá a mať zásobu základných liekov (proti hnačke, zvracaniu a pod.).

Pri individuálnej turistike odporúčame zaisťovať dopravu s predstihom a počítať s dostatočnou časovou rezervou pre nadväzujúce spoje.

 

späť 

Lokácia:

Mjanmarsko
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zimná krajina

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena:
kniha Zimný hrebeň Tatier od vydavateľstva Tatrica.sk
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Skialpinistický knižný balíček od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

16.2.2020
Slovenské národné múzeum si pripravilo pre návštevníkom niekoľko zaujímavých výstav či podujatí, ktorých prehľad vám prinášame v nasledujúcich riadkoch.
15.2.2020
Nadácia pre rozvoj architektúry a staviteľstva otvorila prihlášky 28. ročníka celorepublikovej súťažnej prehliadky toho najlepšieho, čo sa udialo v stavebníctve a architektúre. Prihlášky do STAVBY ROKU 2020 budú otvorené do 10. júna 2020.
14.2.2020
Klub slovenských turistov a OZ Karpaty vás pozývajú na 34. ročník medzinárodného stretnutia expedičných turistov a netradičných cestovateľov EXPEDÍCIE 2020, ktoré sa uskutoční v sobotu 25. apríla 2020 na Fakulte elektrotechniky a informatiky STU v areáli Mlynskej doliny v Bratislave.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - UKRAJINA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 16. 2. 2020
sviatok: