www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Letecky

Vnútroštátne lety zaisťuje letecká spoločnosť Royal Air Maroc (RAM). Lieta na tieto letiská: Aajún, Agádír, al-Husajma, Casablanca, Dachla, Fes, Marrakeš, Nador, Udžda, Rabat, Savíra, Tanger a Varzázat.

Autobusom

Hustá sieť autobusových liniek pokrýva celé Maroko. Z hlavnou autobusovou spoločnosťou – CTM – na trhu pôsobí ešte množstvo súkromných firiem. Vo väčšine miest a veľkomiest je len jediná centrálna autobusová stanica.

Vlakom

Marocké železnice – Office National des Chemins de Fer – sú jedným z najmodernejších železničných systémov v Afrike a prepája väčšinu hlavných miest. Vlaky sú pohodlné, rýchle a lepšie ako autobusy. Vo vlakoch je k dispozícii káva a malé občerstvenie. Jazdia tu tri typy vlakov: ordinaire (obyčajný), rapide (rýchlik) a kyvadlové (tzv. TNR).

Autom

Cesty, spájajúce hlavné mestá v Maroku, sú všeobecne veľmi dobré, je tu stále sa rozširujúca sieť diaľnic a rastúci počet turistov sem prichádza vo vlastných dopravných prostriedkoch. V Maroku sa jazdí vpravo. Požičanie auta v Maroku nie je práve lacnou záležitosťou, ale môže sa vám podariť zjednať veľmi dobré zľavy u menších obchodníkov. Väčšina medzinárodných reťazcov požičovní má svoje zastúpenie aj v Maroku, ako napr. Herz, Avis, Budget alebo Europcar. Minimálna veková hranica vodiča pre auto z požičovne býva 21 rokov.

späť

Lokácia:

Maroko
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zimná krajina

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena:
kniha Zimný hrebeň Tatier od vydavateľstva Tatrica.sk
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Skialpinistický knižný balíček od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

19.2.2020
Oravský hrad láka svojou tajomnosťou filmárov už od začiatku 20. storočia. Do svetovej kinematografie sa skvost Oravy zapísal už v roku 1922, kedy padol do oka tvorcom prvej čiernobielej verzie filmovej klasiky Dracula – Upír Nosferatu.
18.2.2020
Českobudějovické výstavisko hostí od 20. do 22. februára desiatky českých a moravských pivovarov aj minipivovarov. V poradí už 30. ročník pivného festivalu ale ponúkne aj fľaškové pivá, napríklad zo Švajčiarska.
17.2.2020
Počas 22. a 23. februára sa na zámku Schloss Hof môžete tešiť na veselý fašiangový program plný zábavy, hier i napätia. Najmenších návštevníkov nepochybne očarí maľovanie na tvár, kreatívne dielničky či workshop pečenia.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - UKRAJINA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 19. 2. 2020
sviatok:
dnes:
streda 19.2.
17 °C
zajtra:
štvrtok 20.2.
20 °C