www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Letecky

Vnútroštátne lety zaisťuje letecká spoločnosť Royal Air Maroc (RAM). Lieta na tieto letiská: Aajún, Agádír, al-Husajma, Casablanca, Dachla, Fes, Marrakeš, Nador, Udžda, Rabat, Savíra, Tanger a Varzázat.

Autobusom

Hustá sieť autobusových liniek pokrýva celé Maroko. Z hlavnou autobusovou spoločnosťou – CTM – na trhu pôsobí ešte množstvo súkromných firiem. Vo väčšine miest a veľkomiest je len jediná centrálna autobusová stanica.

Vlakom

Marocké železnice – Office National des Chemins de Fer – sú jedným z najmodernejších železničných systémov v Afrike a prepája väčšinu hlavných miest. Vlaky sú pohodlné, rýchle a lepšie ako autobusy. Vo vlakoch je k dispozícii káva a malé občerstvenie. Jazdia tu tri typy vlakov: ordinaire (obyčajný), rapide (rýchlik) a kyvadlové (tzv. TNR).

Autom

Cesty, spájajúce hlavné mestá v Maroku, sú všeobecne veľmi dobré, je tu stále sa rozširujúca sieť diaľnic a rastúci počet turistov sem prichádza vo vlastných dopravných prostriedkoch. V Maroku sa jazdí vpravo. Požičanie auta v Maroku nie je práve lacnou záležitosťou, ale môže sa vám podariť zjednať veľmi dobré zľavy u menších obchodníkov. Väčšina medzinárodných reťazcov požičovní má svoje zastúpenie aj v Maroku, ako napr. Herz, Avis, Budget alebo Europcar. Minimálna veková hranica vodiča pre auto z požičovne býva 21 rokov.

späť

Lokácia:

Maroko
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pestrá jeseň

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
Balance test a Balance Oil od spoločnosti ZINZINO
2. cena:
sada čokolád značky Lindt a vstupenky na prehliadku Velkopopovického pivovaru Kozel
3. cena:
Poukážka na dve vstupenky do talkshow SUPERMAMY
1. cena redakcie:
Darčekový poukaz pre 2 osoby na 2 noci vrátane raňajok na Chate Magurka v Nízkych Tatrách
2. cena redakcie:
Hniezdo pre bábätko od ZUZ made with love
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

15.10.2019
Šumavská príroda zaznamenala po viac ako sto rokoch výskyt pralesného bezstavovca – ploskáňa veľkého (Peltis grossa), 1,5 centimetra veľkého čierneho chrobáka, ktorý sa znovu objavil v národnom parku Šumava.
14.10.2019
V sobotu 19. októbra 2019 ožijú Pezinské vinohrady pod Starou horou lahodnými vínami, piknikovými lahôdkami aj uchu lahodiacou hudbou v obklopení pestrých farieb jesene.
13.10.2019
Známy cestovateľský portál aj tento rok vytvoril celosvetový rebríček tých najobľúbenejších leteckých spoločností, ktorý vám prinášame v nasledujúcich riadkoch.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ÍRSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 15. 10. 2019
sviatok:
dnes:
utorok 15.10.
20 °C
zajtra:
streda 16.10.
20 °C