www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Letecky

Ait Malawi prevádzkuje najmenej 2 lety denne medzi Lilongwe a Blantyre a 3 lety denne medzi Lilongwe a Mzuzu. Lety do ostatných väčších miest je potrebné si zistiť vopred (čas a dátum letu), aby ste potom nemuseli niekde zbytočne čakať alebo sa spoliehať na pozemnú dopravu.

 

Autobusom

Väčšinu miestnych autobusových spojov zaisťuje súkromná spoločnosť Stagecoach, ktorá ponúka dopravu tzv. Coachline (s klimatizáciou, toaletami, jedlom a pitím zdarma a pod.), ktoré jazdia najmä medzi Blantyre a Lilongwe a medzi Lilongwe a Mzuzu; ďalej tzv. Express (rýchle a komfortné spoje, spájajúce všetky väčšie mestá); a tzv. InterCity, tie bývajú najlacnejšie. Do Coachline a Express spojov je možné si lístky rezervovať vopred.

 

Vlakom

Hlavným železničným bodom krajiny je mesto Blantyre, odtiaľto odchádzajú denne vlaky do Balaky. Vlakom sa dá dostať aj z Limbe do Nasnie a z Balaky do Nayuchi (a naopak). Vlaky sú pomerne pomalé a len preto o niečo lacnejšie ako bežné autobusové spoje, takže sa skôr vyplatí investovať práve do jazdy autobusom.

 

Autom

Hlavné cestné ťahy medzi Mzuzu, Lilongwe a Blantyre sú celkom dobre zjazdné, avšak jazda po cestách druhej triedy býva občas lotéria, najmä v období dažďov. Niektoré je možné bez problémov prejsť obyčajným autom, ale niekedy býva problémom cestu prejsť aj terénnym autom s náhonom na všetky štyri kolesá. Dôležité je vedieť, že na malawijských cestách je ľavostranná premávka a cudzinci šoférujúci automobil musia mať medzinárodný vodičský preukaz. Pokiaľ si budete chcieť auto požičať, tak najlepšie v meste Blantyre alebo Lilongwe.

 

späť

Lokácia:

Malawi
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

20.11.2019
Vydajte sa s Jakubom Frankom trekovať po Nepále a neminúť pritom ani euro. Pútavá prednáška vás čaká už 24. novembra 2019 v cestovateľskej kaviarni na Vajnorskej 3 v Bratislave.
19.11.2019
Dopravný podnik hlavného mesta Prahy pripravil v rámci programu „Zážitková turistika pre priaznivcov histórie mestskej hromadnej dopravy“ na sobotu 23. novembra jazdu historickou súpravou metra za poznaním zaujímavých miest na trase B so sprievodcom.
18.11.2019
Oponický kaštieľ ponúkne 22. a 23. novembra 2019 nočné prehliadky Aponiovskej knižnice obohatené o výklad v podaní Divalla Tesáre.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MALTA a MONAKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 20. 11. 2019
sviatok:
dnes:
streda 20.11.
27 °C
zajtra:
štvrtok 21.11.
27 °C