www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Letecky

Ait Malawi prevádzkuje najmenej 2 lety denne medzi Lilongwe a Blantyre a 3 lety denne medzi Lilongwe a Mzuzu. Lety do ostatných väčších miest je potrebné si zistiť vopred (čas a dátum letu), aby ste potom nemuseli niekde zbytočne čakať alebo sa spoliehať na pozemnú dopravu.

 

Autobusom

Väčšinu miestnych autobusových spojov zaisťuje súkromná spoločnosť Stagecoach, ktorá ponúka dopravu tzv. Coachline (s klimatizáciou, toaletami, jedlom a pitím zdarma a pod.), ktoré jazdia najmä medzi Blantyre a Lilongwe a medzi Lilongwe a Mzuzu; ďalej tzv. Express (rýchle a komfortné spoje, spájajúce všetky väčšie mestá); a tzv. InterCity, tie bývajú najlacnejšie. Do Coachline a Express spojov je možné si lístky rezervovať vopred.

 

Vlakom

Hlavným železničným bodom krajiny je mesto Blantyre, odtiaľto odchádzajú denne vlaky do Balaky. Vlakom sa dá dostať aj z Limbe do Nasnie a z Balaky do Nayuchi (a naopak). Vlaky sú pomerne pomalé a len preto o niečo lacnejšie ako bežné autobusové spoje, takže sa skôr vyplatí investovať práve do jazdy autobusom.

 

Autom

Hlavné cestné ťahy medzi Mzuzu, Lilongwe a Blantyre sú celkom dobre zjazdné, avšak jazda po cestách druhej triedy býva občas lotéria, najmä v období dažďov. Niektoré je možné bez problémov prejsť obyčajným autom, ale niekedy býva problémom cestu prejsť aj terénnym autom s náhonom na všetky štyri kolesá. Dôležité je vedieť, že na malawijských cestách je ľavostranná premávka a cudzinci šoférujúci automobil musia mať medzinárodný vodičský preukaz. Pokiaľ si budete chcieť auto požičať, tak najlepšie v meste Blantyre alebo Lilongwe.

 

späť

Lokácia:

Malawi
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Jarné vábenie

1. 3. – 30. 4. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Dve voľné vstupenky na inšpiratívnu prednášku od Lab.cafe
3. cena:
Vitamínový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Krásny šperk od kamenej predajne ZLATNÍCTVO MILI
3. cena redakcie:
Kniha Trnava – retro od rodinného vydavateľstva DAJAMA

Aktuality:

5.4.2020
Pred pár dňami sme vám priniesli informácie o virtuálnych prechádzkach po múzeách či galériách. Dnes budeme v tomto trende pokračovať a tentoraz vám predstavíme vizuálne aj posluchovo úžasnú virtuálnu turistiku po amerických národných parkoch.
4.4.2020
Prinášame vám pár tipov, kam sa v Juhočeskom kraji vydať do prírody, keď zostávajú pamiatky, múzeá a galérie zatvorené. Rozlohou druhý najväčší kraj Českej republiky pokrývajú šumavské lesy, vodné plochy, vyhliadky a náučné chodníky.
3.4.2020
Pohyb na čerstvom vzduchu posilňuje imunitu a je jednou z mála zmysluplných činností, ktoré sa v súčasnej situácii dajú robiť. Prečo nespojiť pobyt v prírode s jej upratovaním?
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - BRAZÍLIA a SALVÁDOR:

Brazília, Salvádor

TIPY NA VÝLETY V BRAZÍLII a SALVÁDORE:

 

BRAZÍLIA:

Paraty – bez áut

Rio de Janeiro – divoký karneval a krásne pláže (I., II.)

Amazónia – cesta do pralesa

Manaus: Paríž Južnej Ameriky

Z Uruguaja do Porto Alegre

SALVÁDOR:

Alegría – cesta k lagúne

Joya de Cerén a San Salvador

 

Všetko dôležité, čo by ste o Brazílii mali vedieť, nájdete TU a o Salvádore TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 5. 4. 2020
sviatok:
dnes:
nedeľa 5.4.
23 °C
zajtra:
pondelok 6.4.
21 °C