www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Letecky

Ait Malawi prevádzkuje najmenej 2 lety denne medzi Lilongwe a Blantyre a 3 lety denne medzi Lilongwe a Mzuzu. Lety do ostatných väčších miest je potrebné si zistiť vopred (čas a dátum letu), aby ste potom nemuseli niekde zbytočne čakať alebo sa spoliehať na pozemnú dopravu.

 

Autobusom

Väčšinu miestnych autobusových spojov zaisťuje súkromná spoločnosť Stagecoach, ktorá ponúka dopravu tzv. Coachline (s klimatizáciou, toaletami, jedlom a pitím zdarma a pod.), ktoré jazdia najmä medzi Blantyre a Lilongwe a medzi Lilongwe a Mzuzu; ďalej tzv. Express (rýchle a komfortné spoje, spájajúce všetky väčšie mestá); a tzv. InterCity, tie bývajú najlacnejšie. Do Coachline a Express spojov je možné si lístky rezervovať vopred.

 

Vlakom

Hlavným železničným bodom krajiny je mesto Blantyre, odtiaľto odchádzajú denne vlaky do Balaky. Vlakom sa dá dostať aj z Limbe do Nasnie a z Balaky do Nayuchi (a naopak). Vlaky sú pomerne pomalé a len preto o niečo lacnejšie ako bežné autobusové spoje, takže sa skôr vyplatí investovať práve do jazdy autobusom.

 

Autom

Hlavné cestné ťahy medzi Mzuzu, Lilongwe a Blantyre sú celkom dobre zjazdné, avšak jazda po cestách druhej triedy býva občas lotéria, najmä v období dažďov. Niektoré je možné bez problémov prejsť obyčajným autom, ale niekedy býva problémom cestu prejsť aj terénnym autom s náhonom na všetky štyri kolesá. Dôležité je vedieť, že na malawijských cestách je ľavostranná premávka a cudzinci šoférujúci automobil musia mať medzinárodný vodičský preukaz. Pokiaľ si budete chcieť auto požičať, tak najlepšie v meste Blantyre alebo Lilongwe.

 

späť

Lokácia:

Malawi
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

27.6.2019
Výstava v sálach bývalej kočiarovne vranovského zámku predstaví od 29. júna do začiatku septembra majstrovskú repliku najhodnotnejšieho českého pokladu. Expozícia České korunovačné klenoty na dosah / Život a dielo Karla IV. pripomenie život významného českého panovníka.
26.6.2019
Všetci, ktorí majú radi prírodu, dobrú hudbu a nevšedné zážitky by si nemali nechať ujsť 9. ročník podujatia Zelená Modrá, ktoré sa uskutoční 29. a 30. júna 2019.

25.6.2019
Filmový sviatok strávený v prostredí kúpeľného mesta, kde súťažia filmy z celého sveta v niekoľkých kategóriách, to je Medzinárodný filmový festival Karlovy Vary. Tohtoročný 54. ročník potrvá od 28. júna do 6. júla. Filmy hodnotí nielen porota, ale aj diváci. Hlavnou cenou festivalu je Krištáľový glóbus.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 27. 6. 2019
sviatok: