www.infoglobe.sk » Bezpečnosť

Bezpečnosť

Z bezpečnostného hľadiska patrí Malajzia k pomerne bezproblémovým krajinám v regióne Juhovýchodnej Ázie.
Moslimská Malajzia zostala aj po 11.9.2001 štandardnou bezpečnou krajinou. Malajzijským bezpečnostným zložkám sa darí viesť úspešný boj proti skupinám potenciálnych teroristov a islamských militantov, ktorí pôsobia na území Malajzie.

V Malajzii sú časté krádeže príručných batožín nesených voľne cez rameno páchateľmi idúcimi na motocykli (najmä dámske kabelky). Tieto prepadnutia nezriedka končia vážnym poranením obetí, ktorá je vlečená aj niekoľko metrov za idúcim motocyklom. Odporúča sa chodiť na vzdialenejšej strane chodníka od cesty a proti smeru premávky, aby páchatelia nemohli obeť prekvapiť zozadu. Bohužiaľ v minulosti sa zaradilo k obetiam týchto nebezpečných krádeží / lúpeží aj niekoľko slovenských turistov.

Boli zaznamenané prípady, kedy do príručných batožín turistov bola umiestnená peňaženka alebo mobilný telefón a následne bol dotyčný obvinený z krádeže, pričom mu bolo odporučené vyriešiť záležitosť bez asistencie polície zaplatením vysokej finančnej čiastky.
V minulosti sa niektorí návštevníci Malajzie stali obeťami podvodov, keď sa nechali zlákať na hranie hazardných hier a potom museli zaplatiť vysoké čiastky. Páchatelia krádeží a lúpeží využívajú nepozornosť turistov a situácie, ako je napríklad nastupovanie do automobilu.
Odporúčame dodržiavanie základných bezpečnostných pravidiel:
neukazovať obsah peňaženky, nenosiť všetky finančné prostriedky na jednom mieste, v nočných hodinách sa vyhýbať neosvetleným uliciam, využívať bezpečnostné schránky v hoteloch, nenechávať batožinu bez dozoru. Odporúčame pred príjazdom do krajiny zaobstarať si fotokópiu cestovného dokladu, Ieteniek a cestovných šekov, a ich oddelené uschovávanie. V prípade krádeže toto opatrenie uľahčuje všetky nutné vybavovania.
Aj keď ide na prvý pohľad o formálnu záležitosť, je potrebné krádež cestovných dokladov nahlásiť na polícii a ponechať si spísaný protokol, ktorý potom uľahčí prípadné ďalšie jednania s miestnymi úradmi.
Malajzijské úrady tvrdo postihujú trestné činy spojené s výrobou, pašovaním a distribúciou narkotík, často sú ukladané aj tresty smrti.

Odporúčame cestovateľom dbať na zvýšenú opatrnosť pri cestách nočnými autobusmi a vlakmi, najmä na trase Kuala Lumpur - Johor Bahru - Singapur a späť. V minulých rokoch bolo niekoľko slovenských cestovateľov takto okradnutých
Zdroj: MZV

 

Dôležité telefónne čísla

Polícia a ambulancia: 999

Hasiči: 994

Civilná obrana: 991

 

 

späť 

Lokácia:

Malajzia
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

27.6.2019
Výstava v sálach bývalej kočiarovne vranovského zámku predstaví od 29. júna do začiatku septembra majstrovskú repliku najhodnotnejšieho českého pokladu. Expozícia České korunovačné klenoty na dosah / Život a dielo Karla IV. pripomenie život významného českého panovníka.
26.6.2019
Všetci, ktorí majú radi prírodu, dobrú hudbu a nevšedné zážitky by si nemali nechať ujsť 9. ročník podujatia Zelená Modrá, ktoré sa uskutoční 29. a 30. júna 2019.

25.6.2019
Filmový sviatok strávený v prostredí kúpeľného mesta, kde súťažia filmy z celého sveta v niekoľkých kategóriách, to je Medzinárodný filmový festival Karlovy Vary. Tohtoročný 54. ročník potrvá od 28. júna do 6. júla. Filmy hodnotí nielen porota, ale aj diváci. Hlavnou cenou festivalu je Krištáľový glóbus.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 27. 6. 2019
sviatok: