www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania turistom a bezpečnosť

AUTO-MOTO a ďalšie služby: V zemi je pomerne hustá sieť prevažne súkromných autoservisov, ktoré poskytujú služby na dobrej úrovni. Problémy niekedy činí nedostatok originálnych náhradných dielov. Ceny zodpovedajú európskym pomerom. Zásobovanie PHM je dobré. Medzinárodná „zelená karta“ je na hraniciach príležitostne vyžadovaná. Diaľničné poplatky sa platia na niekoľkých miestach na hlavnej tranzitnej magistrále. Mýtne je inkasované v macedónskych denároch (MKD). V priebehu hlavnej turistickej sezóny dopravnej polície intenzívne kontroluje dodržiavanie dopravných predpisov a zvlášť rýchlostných limitov. V prípade, že vodič nemôže, či nechce zaplatiť pokutu, je spravidla nekompromisne zadržaný cestovný doklad a potom môže nasledovať riadenie u miestneho priestupkového súdu.

Vzhľadom k pretrvávajúcemu napätiu medzi albánskym a macedónskym etnikom, hlavne v oblastiach susediacich s Kosovom (severozápad zeme) sa neodporúča cestovať do týchto oblastí. Pokiaľ áno, tak s miestnym sprievodom. V ostatných častiach zeme treba dodržiavať všeobecne platné pravidlá (cestovať pokiaľ možno vo dne, predovšetkým v noci nezastavovať na odľahlých parkoviskách a pod.

Prevzaté z MZV

späť

Lokácia:

Macedónsko
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

12.11.2019
Oslavy sviatku svätého Martina sa spájajú s príchodom zimy a dnes aj s hodmi, na ktorých nesmie chýbať svätomartinská pečená hus a mladé víno. Oslavy sa konajú na mnohých miestach Českej republiky, v Klimkoviciach napríklad začínajú v sobotu 16. novembra o 11:11 hod. pred zámkom.
11.11.2019
Vianoce sú časom milých prekvapení a malých zázrakov. Krásne chvíle s rodinou a tú pravú sviatočnú náladu si môžete vychutnať aj v malebnom zámockom komplexe Schloss Hof, ktorý má obzvlášť v predvianočnom období neopakovateľné čaro.
10.11.2019
Slovenské národné múzeu – Historické múzeum pripravuje od 15. novembra 2019 spomienkovú výstavu k 30. výročiu Nežnej revolúcie, ktorá priblíži návštevníkom pohľad na slobodu v kontexte dejín.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MALTA a MONAKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 12. 11. 2019
sviatok: