www.infoglobe.sk » Rakúsko: Zima na štajerský spôsob

Rakúsko: Zima na štajerský spôsob

Publikované: 25.12.2019
Tentoraz sa vydáme na lyžiarske kopce, chaty a lanovky do malebnej rakúskej spolkovej krajiny Štajersko. Povieme si čo-to o novinkách tohtoročnej sezóny, o športovom vyžití, o relaxácií a nevynecháme ani kultúrne podujatia.

Na juhovýchode Rakúska sa rozprestiera druhá najväčšia spolková krajina Štajersko, ktorá ponúka celoročné zážitky pre celú rodinu. Keďže nám začína zimné obdobie, zameriame sa na pohyb a prírodu.

Planai, pixabay.comAzda tou najlepšou správou na úvod je, že v lyžiarskom stredisku Planai v Schladmingu bola do prevádzky spustená nová 10 – miestna kabínková lanovka, ktorá je doteraz najväčšou investíciou v histórii strediska. Jedná sa o najmodernejšiu výkonnú kabínkovú lanovku novej produktovej rady „D-Line“ so 153 kabínkami a prepravnou kapacitou 3800 osôb za hodinu. Návštevníci majú k dispozícii najmodernejšie technické vybavenie, ako bezbariérový nástup a výstup, väčšie kabínky, moderný dizajn a optimalizované priestory s pokladňami. 

Štajersko, (c) Steiermark TourismusNovinky v podobe novej lanovky, rozšíreného zasnežovacieho systému alebo vybudovania horského hostinca majú aj v stredisku Mariazeller Bürgeralpe. Stredisko Tauplitz zas láka na novú údolnú stanicu s komfortnou úschovňou lyží s vyhrievanými a uzamykateľnými skrinkami, novou reštauráciou s regionálnou kuchyňou, ako aj novým parkoviskom neďaleko údolnej stanice. Taktiež v lyžiarskom stredisku Lachtal vytvorili novú cca 1 km dlhú zjazdovku a vylepšili zasnežovacie systémy.

Štajersko, (c) Steiermark TourismusŠtajersko už čoskoro bude mať aj nové lyžiarske stredisko za viac ako 51 miliónov eur, ktoré vzniká v Haus im Ennstal, neďaleko zjazdu Prenner v Hauser Kaibling. Stavia sa tu dovolenkový areál s 36 horskými chatami a 30 apartmánmi. Stredisko po otvorení ponúkne priamy prístup k lanovkám cez 4 vrchy v Schladmingu či dychvyrážajúce výhľady na pohorie Dachstein.

Štajersko, pixabay.comPokiaľ sa radíte k milovníkom jogy, tak v Schladmingu ešte zostaneme. Majú tu pre vás totiž špeciálny pobytový balíček spájajúci v sebe kulinárske zážitky s lyžovaním a jogou na lyžiarskych svahoch. Deň začnete výdatnými raňajkami v stredisku Reiteralm. Následne si vychutnáte lyžovačku a jogu v pohorí Hochwurzen s jeho nádhernou horskou scenériou a na záver si doprajete vegetariánske prekvapenie na chate Kessleralm (stredisko Planai) a posedenie v útulnom Après-Ski v Hauser Kaibling (Almarena) s kulinárskymi špecialitami.

Štajersko, pixabay.comVysokohorskí turisti si prídu na svoje pri výstupe na vrch Loser. Lanovkami Loser-Jet a dvojsedačkovou lanovkou sa dostanete do výšky 1600 m n. m. Odtiaľ prejdete po upravenom horskom chodníku za cca 45 minút k údolnej stanici lanovky Sonnleitenlift, odkiaľ sa vám naskytne výhľad na zasnežené chaty Egglgrube. Tá istá trasa vedie späť na Loser-Alm, na ktorej si môžete urobiť prestávku na chutné občerstvenie podávané na panoramatickej terase s nádherným výhľadom. Potom sa môžete zviezť vlekom do údolia alebo zakončiť výlet športovou sánkovačkou na rodinnom lyžiarskom svahu Loser.

Štajersko, pixabay.comNa samotnom vrchu Loser sa nadšencom zimnej turistiky otvoria fantastické výhľady na pohorie Tote Gebirge, ponad vrch Trisselwand a jazero Altausseer See až k Dachsteinskému ľadovcu.

Vyznávači bežeckého lyžovania si prídu na svoje v St. Jakob im Walde. Na Joglland-Loipe vás čaká 5 km bežkárskych tratí upravených špeciálnou frézou pre stopu, ktorá spĺňa podmienky pre majstrovstvá sveta.

Štajersko, pixabay.com

V lyžiarskom stredisku Gaal sa nachádza tzv. „Ski GaalaXie“ s ponukou pre začiatočníkov a všetkých, ktorí túžia po zábave na snehu. Areál s rozlohou cca 2 ha ponúka skvelé možnosti pre lyžiarov, sánkarov a bobistov. Na kopec sa pohodlne dostanete na 60 m dlhom zastrešenom dopravnom páse. Hore uprostred svahu je pre divákov k dispozícii napríklad zastrešená „obývačka“. Ideálna pre rodičov, ktorí chcú sledovať svoje deti.

Štajersko, (c) Steiermark TourismusPo vybláznení sa na svahoch dozaista dobre padne oddych. Štajersko je špičkový wellnessový región v Rakúsku a ponúka veľké množstvo kúpeľov. Pobyt v čarokrásnej krajine si môžete spestriť aj účasťou na niektorom z podujatí. Do pozornosti vám dávame napríklad Silvester v Grazi (31.12. 2019), hodovanie na lanovke v Tauplitzi (28.3. 2020) či najväčší rakúsky snežnicový festival, ktorý ponúkne približne 30 podujatí v priebehu 10 dní. Festival bude prebiehať v dovolenkovom regióne Murau-Murtal v období od 24.1. do 2.2.2020 a predstaví tento staronový trendový druh športu.

Neváhajte a zavítajte do zeleného (resp. bieleho) srdca Rakúska – Štajerska.

 

GPS: 47°23'33.8"N 13°41'36.9"E (Planai)

Zdroj: PR, Steiermark Tourismus

Foto: Steiermark Tourismus, Pixabay.com

Textová úprava: redakciaDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

Rakúsko, Graz: Schloßberg - ochranca Štajerského Hradca
Publikované: 31.8.2012
Majestátna pevnosť po stáročia bránila mesto pred nepriateľmi a dnes je obľúbenou odpočinkovou destináciou a hlavným turistickým cieľom.

Rakúsko, Štajersko - Medvedia tiesňava a vrch Hochlantsch
Publikované: 11.2.2015
Rakúsko je alpská krajina oplývajúca nespočetným množstvom prírodných krás. Nemusia to byť vždy len vychýrené lyžiarske strediská, či do výšok siahajúce zasnežené končiare monumentálnych alpských štítov, ktoré sa oplatí navštíviť. Nemenej zaujímavé sú aj dve obdivuhodné lokality nachádzajúce sa neďaleko mesta Graz v pohorí Grazer Bergland – Medvedia tiesňava a vrch Hochlantsch.

Rakúsko, Štajersko – Mariazellská bazilika
Publikované: 12.2.2014
Napriek tomu, že známe rakúske pútnické mestečko Mariazell sme navštívili už mnohokrát, len nedávno sa nám podarilo prísť v čase, keď boli otvorené aj brány Mariazellskej baziliky, a tak sme tento unikátny pútnicky skvost po prvýkrát navštívili aj z vnútra.

Rakúsko, Štajersko: Hora zážitkov - Erzberg
Publikované: 13.3.2013
Poslednou zastávkou na našom putovaní cez tri štáty bola hora Erzberg ležiaca v Štajersku. Tá je známa, ako jedno z najbohatších európskych ložísk železnej rudy a patrí k najväčším turistickým atrakciám celého regiónu.

Rakúsko: Štajerská zima v regióne Murtal
Publikované: 9.12.2015
Pomaly ale iste sa nám blíži zima a s ňou aj lyžovanie či výlety po zamrznutej prírode. Poďte spolu s nami navštíviť štajerský dovolenkový raj – Murtal a nechajte sa inšpirovať novinkami, ktoré si pre vás pripravil.

Rakúsko: Štajersko - Dovolenková oblasť Murtal
Publikované: 17.4.2013
Dovolenková oblasť Murtal sa nachádza západne od mesta Graz v regióne Štajersko. Skrýva v sebe vrcholy Taur, Zirbitzkogelu, Seetalských a Seckauských Álp a taktiež kopcovito zvlnené pohorie Nockberge.

Rakúsko: Štajersko – krajina zeleného srdca
Publikované: 24.4.2013
Na návšteve v spolkovej krajine Štajersko ostaneme aj dnes. V predchádzajúcich článkoch sme si predstavili dovolenkový región Murtal a Vysoké Štajersko. Tento krát sa pozrieme do najväčšieho a zároveň hlavného mesta Štajerska – Grazu, a k tomu vám pribalíme pár dobrých cestovateľských tipov do okolia.

Rakúsko: Štajersko – priveľa pôvabu na krátky výlet
Publikované: 14.5.2014
Po minulotýždňovej návšteve dovolenkovej oblasti Murtal vás dnes prevedieme aj ďalšími regiónmi Štajerska, v ktorých nájdete oddych aj zážitky v jednom. Dáme vám tipy na podujatia, pamiatky či atrakcie, na ktoré budete dlho pamätať.

Rakúsko: Vysoké Štajersko – hornatá krajina plná dobrodružstva
Publikované: 8.1.2014
Dnes sa vydáme do susedného Rakúska, kde navštívime hornatú krajinu Vysokého Štajerska. Predstavíme vám ju, ako oblasť idylickej prírody, športovo-rekreačného vyžitia a chýbať nebude ani tip na zaujímavé podujatie.

Rakúsko: Vysoké Štajersko – región zaľúbených
Publikované: 10.4.2013
Vysoké Štajersko sa rozprestiera od Štajerského Semmeringu k pohoriu Hochschwab a ďalej až za Eisenerzské Alpy. Táto hornatá krajina už od nepamäti láka domácich Rakúšanov, ale aj návštevníkov z okolitých krajín k výletom po krásnej, miestami až nespútanej prírode.

Štajerské stredisko Tauplitz štartuje
Publikované: 25.11.2010
Zimná sezóna začína tento víkend 27. novembra v ďalšom rakúskom stredisku Die Tauplitz, v ktorom v predchádzajúcej sezóne pribudli wellnessové termálne kúpele s hotelom.

Štajersko – kolíska zimných športov
Publikované: 29.11.2010
Ako Zelené srdce Rakúska (Das grüne Herz Österreichs) nazývajú spolkovú krajinu Štajersko. Vďačí za to najmä veľkým plochám zelene, lesov, ale aj podmienkam na zdravý životný štýl. Nečudo, že jej strediská patria k turistickým cieľom na rodinnú dovolenku aj športové vyžitie po celý rok.


Súvisiaca fotogaléria

Rakúsko, Štajersko: Hartberg – predvianočná atmosféra
Menšie štajerské mestečko Hartberg, v ktorom žije len približne 6 a pol tisíc obyvateľov, nás pri...

Rakúsko: Zima na štajerský spôsob
Zimné dovolenkové dni so sebou prinášajú skvelú zábavu počas lyžovačky, ale aj adrenalínové zážit...

Rakúsko: Vysoké Štajersko – raj dovolenkárov
Poďte sa spoločne s nami vydať do hornatej krajiny Vysokého Štajerska, ktorá je rajom dovolenkáro...

Rakúsko: Štajersko – putovanie prírodou I.
Spolková krajina Štajersko v sebe ukrýva jedinečný kontrast vysokých hôr a pod nimi sa rozprestie...

Rakúsko: Graz - pohľad do Štajerského Hradca I.
V dnešnej fotogalérii s nami zavítate do Štajerského Hradca (slovenský historický názov mesta Gra...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Zostaňme doma

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
Voucher na službu SledovanieTV.sk
2. cena:
Kniha Čarovné Slovensko 2 od vydavateľstva CBS
3. cena:
Kniha Čarovné Tatry a Zamagurie od vydavateľstva CBS
1. cena redakcie:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino + cestovateľský balíček od festivalu Infofest
2. cena redakcie:
Krásny šperk s polodrahokamom od Zlatníctva MILI
3. cena redakcie:
Tatranský balíček od vydavateľstva Tatrica.sk

Aktuality:

12.8.2020
Každú prázdninovú sobotu môžete zažiť nevšednú večernú prehliadku v Múzeu bábkarských kultúr a hračiek na hrade Modrý Kameň. Začiatok prehliadok je o 19tej, 20tej a 21 hodine.
10.8.2020
Celý oficiálny program Chodských slávností s výnimkou pútnickej omše bude tento rok virtuálny. Z budovy Mestského kultúrneho centra – Pivovaru Domažlice budú v dňoch 15.–16. augusta vysielané premiéry predtočených relácií a medailónov chodských súborov a dva živé prenosy.
7.8.2020
V týchto dňoch bola verejnosti predstavená nová bezplatná mobilná aplikácia Horskej záchrannej služby (ďalej len HZS), ktorá okrem privolania pomoci prostredníctvom jedného tlačidla prináša hneď niekoľko ďalších noviniek.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - KEŇA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 12. 8. 2020
sviatok:Darina
dnes:
streda 12.8.
28 °C
zajtra:
štvrtok 13.8.
24 °C