www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Doklady

Platný cestovný pas alebo občiansky preukaz vo forme identifikačnej karty. Turistický pobyt možný bez víz a registrácie po dobu maximálne 90 dní.

Doprava

Maximálne povolené rýchlosti sú 50 km/h v obci a 90 km/h na cestách mimo osád. Povolené množstvo alkoholu v krvi 0,0 promile. Na motorových vozidlách treba mať po celý rok za jazdy rozsvietené stretávacie svetlá. Polícia dosť často meria rýchlosť a kontroluje dodržiavanie predpisov na problémových miestach.
Je nutné mať malý technický preukaz vozidla a vodičský preukaz. Kontrola uzavretia povinného ručenia nebude prevádzaná. Pri ceste služobným vozidlom je nevyhnutné mať notársky overené potvrdenie od firmy (preložené do lotyšského jazyka), že súhlasí s tým, aby dané vozidlo bolo použité uvedenou osobou k ceste do Lotyšska. Obdobné potvrdenie je nutné aj v prípade, že vozidlo patrí inej osobe, než ktorá ho k cestám do LoR využije.
Riga je rozlohou veľké mesto, preto sa odporúča pohybovať vlastným vozidlom, inak MHD funguje (električky, autobusy, trolejbusy – jednorazový lístok stojí 40 santimov, o niečo drahšie sú traťové minibusy). Taxislužba môže byť užitočná najmä pri ceste z letiska do centra (asi 6-8 LVL).

Lokácia:

Lotyšsko
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Jarné vábenie

1. 3. – 30. 4. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Dve voľné vstupenky na inšpiratívnu prednášku od Lab.cafe
3. cena:
Vitamínový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Krásny šperk od kamenej predajne ZLATNÍCTVO MILI
3. cena redakcie:
Kniha Trnava – retro od rodinného vydavateľstva DAJAMA

Aktuality:

28.3.2020
Prinášame vám pár tipov, kam sa vydať do prírody, keď zostávajú pamiatky, múzeá a galérie zatvorené. Každý vo svojom okolí nájde nejakú voľne prístupnú rozhľadňu, vyhliadku alebo náučný chodník.
27.3.2020
Organizácia spojených národov si každoročne necháva spracovávať trošku netradičný rebríček o najšťastnejších národoch sveta (World Happiness Report) resp. najlepších miestach pre život. Ako dopadli tohtoročné merania sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.  
26.3.2020
Až pominú reštriktívne opatrenia, bude cestujúcim, ktorí odlietajú z Terminálu 2, k dispozícii samoobslužný systém odbavenia batožiny. Ide o vysoko účinné riešenie, ktoré je súčasťou technologického rozvoja letiska. Ruzyňské letisko má celkovo 12 zariadení pre samoobslužné odbavenie batožiny.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - GUATEMALA, BELIZE a DOMINIKÁNSKA REPUBLIKA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 28. 3. 2020
sviatok:
dnes:
sobota 28.3.
10 °C
zajtra:
nedeľa 29.3.
3 °C