www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Doklady

Platný cestovný pas alebo občiansky preukaz vo forme identifikačnej karty. Turistický pobyt možný bez víz a registrácie po dobu maximálne 90 dní.

Doprava

Maximálne povolené rýchlosti sú 50 km/h v obci a 90 km/h na cestách mimo osád. Povolené množstvo alkoholu v krvi 0,0 promile. Na motorových vozidlách treba mať po celý rok za jazdy rozsvietené stretávacie svetlá. Polícia dosť často meria rýchlosť a kontroluje dodržiavanie predpisov na problémových miestach.
Je nutné mať malý technický preukaz vozidla a vodičský preukaz. Kontrola uzavretia povinného ručenia nebude prevádzaná. Pri ceste služobným vozidlom je nevyhnutné mať notársky overené potvrdenie od firmy (preložené do lotyšského jazyka), že súhlasí s tým, aby dané vozidlo bolo použité uvedenou osobou k ceste do Lotyšska. Obdobné potvrdenie je nutné aj v prípade, že vozidlo patrí inej osobe, než ktorá ho k cestám do LoR využije.
Riga je rozlohou veľké mesto, preto sa odporúča pohybovať vlastným vozidlom, inak MHD funguje (električky, autobusy, trolejbusy – jednorazový lístok stojí 40 santimov, o niečo drahšie sú traťové minibusy). Taxislužba môže byť užitočná najmä pri ceste z letiska do centra (asi 6-8 LVL).

Lokácia:

Lotyšsko
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pestrá jeseň

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
Balance test a Balance Oil od spoločnosti ZINZINO
2. cena:
sada čokolád značky Lindt a vstupenky na prehliadku Velkopopovického pivovaru Kozel
3. cena:
Poukážka na dve vstupenky do talkshow SUPERMAMY
1. cena redakcie:
Darčekový poukaz pre 2 osoby na 2 noci vrátane raňajok na Chate Magurka v Nízkych Tatrách
2. cena redakcie:
Hniezdo pre bábätko od ZUZ made with love
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

19.10.2019
Jednou z hlavných kultúrnych udalostí tohto roku na Pražskom hrade je výstava venovaná českému a rímskemu kráľovi Václavovi IV. a umeniu jeho doby, ktorú môžete navštíviť až do 3. novembra, a to denne od 10. do 18. hodiny.
18.10.2019
V sobotu 19. októbra prebieha v Národnom dome na Vinohradoch už VII.ročník veľtrhu a festivalu súčasnej fotografie – FOTOEXPO 2019, ktorý predstaví to najlepšie zo súčasnej fotografickej tvorby, fotografickej techniky a príslušenstva, ale hlavne množstvo inšpirácie a zábavy.
17.10.2019
Pri príležitosti Medzinárodného dňa archeológie vás Sázavský kláštor pozýva v sobotu 19. októbra na špeciálne tematické prehliadky s archeológmi, ktoré budú náhľadom nielen do výskumov kláštora a okolia, ale aj do prostredia českej počítačovej hry z obdobia neskorého stredoveku.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ÍRSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 19. 10. 2019
sviatok:
dnes:
sobota 19.10.
13 °C
zajtra:
nedeľa 20.10.
15 °C