www.infoglobe.sk » LOKALITY » Kúpele Vyšné Ružbachy

Kúpele Vyšné Ružbachy - Slovenská republika

V tejto kategórii nájdete informácie a fotografie pamiatok, nájdete tu takisto zoznam hradov a zámkov, jaskyne, ale aj lyžiarske strediská, cyklotrasykúpele a iné zaujímavé miesta, ktoré sú vhodné (nie len) pre aktívny odpočinok. Pripravili sme pre Vás lokality, ktoré môžu byť atraktívne ako tip na výlet, či pre športové vyžitie. Na www.infoglobe.sk sú spracované slovenské a české lokality. Pokiaľ viete o lokalitách, ktoré by stálo za to navštíviť (aj z iných štátov) a máte ich spracované ako článok, čítajte tu (spolupráca).

 

Kúpele Vyšné Ružbachy
Druh lokality: Kúpele
Kontinent: Európa
Štát: Slovenská republika
Lokácia: Prešovský kraj, Vyšné Ružbachy

Pri rieke: Poprad

Kúpele Vyšné Ružbachy sa nachádzajú v doline Zálažného potoka na úpätiach Spišskej Magury v nadmorskej výške 623 metrov nad morom. Ich história siaha až do roku 1595. Poloha kúpeľov, klíma (priemerná ročná teplota 6,1 °C) a zloženie termálnych prameňov predurčili lokalitu na liečebné účely. V kúpeloch Vyšné Ružbachy vyviera 14 prameňov minerálnej vody s teplotou od 20 do 24 stupňov s priaznivými účinkami na centrálny nervový systém, vzhľadom na zvýšený obsah CO2 a lítia. Kúpele sa zameriavaju na liečbu onkologických ochorení, chorôb obehového, tráviaceho ústrojenstva, nervových ochorení a zároveň poskytujú srdcovo-cievne rehabilitácie.

 

KÚPELE VYŠNÉ RUŽBACHY, a.s.

VYŠNÉ RUŽBACHY 48
065 02 VYŠNÉ RUŽBACHY
SLOVENSKÁ REPUBLIKA

www.ruzbachy.sk
ruzbachy@ruzbachy.sk

TEL.: +421 52 42 66 111
FAX : +421 52 42 66 560

Rezervácie TU , Facebook TU

 

Fotogaléria

Pobyty

 

Komplexný liečebný pobyt

Nadštandardná liečebná starostlivosť, vysoko erudovaný lekársky aparát a správna indikácia Vášho ochorenia s individuálnym liečebno - rehabilitačným programom napomôže k zlepšeniu Vášho zdravotného stavu počas dlhodobého liečebného pobytu.

Viac   Cenník

 

Relaxačný liečebný pobyt

Relaxačný kúpeľný pobyt s balneo - wellness programom a širokým spektrom ponuky liečebných procedúr je pobytom zameraným nielen na starostlivosť a prevenciu vlastného zdravia, ale aj na aktívne zvládnutie stresu a relaxáciu v pokojnom prostredí kúpeľov.

Viac  Cenník

 

Seniorský kúpeľný pobyt

V ktoromkoľvek ročnom období si môžu klienti v seniorskom veku zvoliť regeneračný a osviežujúci program seniorského kúpeľného pobytu, ktorý je založený na komplexnej liečbe indikovaných ochorení, nakoľko napomáha každému klientovi predchádzať zdravotným komplikáciám alebo zmierniť ich.

Viac  Cenník

 

Rekondičné pobyty

Kúpele Vyšné Ružbachy, a. s., ponúkajú pre Vašich zamestnancov rekondično – regeneračné a ozdravné pobyty, ktoré slúžia na regeneráciu psychických a fyzických pracovných síl, prevenciu vzniku chorôb z povolania a ich liečbu. Je určený osobám v aktívnom veku, ktoré pracujú v nevhodnom pracovnom prostredí.

Viac  Cenník

 

Wellness víkend

Každý z nás má svoj životný príbeh. Chceme sa stať jeho súčasťou. Privítame každého hosťa so všetkým, čo očakáva od príjemného wellness víkendu. Komfortné hotelové izby SPA Grand Hotela Strand****, štýlové Švajčiarske domčeky a zrekonštruované izby hotela Travertín Vám určite zabezpečia pohodu.

Viac  Cenník

 

Atlantída

Jedinečné chvíľky oddychu a relaxu pre rodičov s deťmi - detské plávanie pod vedením inštruktorov plávania. Rodič môže plávať individuálne s inštruktorom už so šesťmesačným bábätkom v termálnom bazéne s 34°C prírodnou termálnou liečivou vodou.

Viac  Cenník

 

Vaša dámska jazda

Relaxačno - liečebný program „Vaša dámska jazda“ je zameraný na celkovú revitalizáciu Vášho organizmu. Balneorehabilitačný program je určený všetkým dámam, ktoré si chcú osvojiť zdravé stravovacie návyky a zapojiť sa do pohybových aktivít.

Viac  Cenník

 

Silvestrovský pobyt 2012/2013, Lyžiarsky pobyt 2013 

Lyžiarské pobyty

 

 

 

 

 

 

 

Ubytovanie

 

Vstupnou bránou do oázy zdravia na podhorí Vysokých Tatier je luxusný, novozrekonštruovaný GRAND HOTEL STRAND****.

Jedinečný štýlový hotel je postavený v španielskom štýle s celoročnou prevádzkou termálneho bazéna. Na klienta čaká krásne prostredie, zeleň priľahlého lesa a pokoj. Viac

 

 

Švajčiarske domčeky pripomínajú alpskú zrubovú architektúru. Ich jedinečný a ojedinelý štýl zabezpečí klientom maximálny komfort v zrekonštruovaných hotelových izbách.

Švajčiarske domčeky Vám ponúknu pokoj a ticho, ktorý uprednostňujú najmä klienti s rodinami, ale aj partnerské dvojice. Viac

 

 

 

V prekrásnom prostredí kúpeľných parkov sa nachádza liečebný dom Travertín I. zo 70. rokov.

Budova je prepojená s liečebným domom Travertín II. prechodovou chodbou. Celková kapacita liečebného domu je 122 lôžok v 61 – ich hotelových izbách.

Pobyt v liečebnom dome Travertín I. zabezpečí všetkým klientom príjemný relax a oddych so širokou a kvalitnou ponukou kúpeľných služieb. Viac

  

 

Liečebný dom Travertín II. na nachádza v tesnej blízkosti Travertínu I. (budovy sú prepojené spojovacou chodbou). Tak ako iné liečebné domy v kúpeľoch Vyšné Ružbachy aj Travertín II. sa nachádza v prekrásnom prostredí kúpeľných parkov v tichom údolí Zamagurskej prírody.

Liečebný dom z 90. rokov s celkovou hotelovou kapacitou 164 lôžok. Izby sú vybavené sprchovacím kútom, WC, TV-SAT, rádiom, telefónom a balkónom. Klientovi je k dispozícii lekárska ambulancia, vyšetrovacie a diagnostické pracovisko, ako aj JIS (jednotka intenzívnej starostlivosti 24 hodín denne). Viac

   ***

Prírodná zaujímavosť

Zvláštnosťou kúpeľov je jazierko KRÁTER, prírodne naplnené termálnou vodou. Je situované na vrchu travertínovej kopy a od roku 1967 je chráneným prírodným výtvorom.

 

 

 

 

 

 

 

Našim hosťom ponúkame Wifi Hotspot zdarma,  darčekové poukážky, ako aj jedinečné detské plávanie Atlantída.

   

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Lokality:

Kraj
Pohoria
Rieka

Fotosúťaž:

Zimná krajina

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena:
kniha Zimný hrebeň Tatier od vydavateľstva Tatrica.sk
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Skialpinistický knižný balíček od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

24.2.2020
V poradí už 21. ročník medzinárodného festivalu horského filmu a dobrodružstva sa uskutoční od 25. do 29. marca 2020 v priestoroch CINEMAX Bory a nákupného centra Bory Mall v Bratislave.
23.2.2020
Nechajte sa uniesť horskou atmosférou a inšpirujúcimi prednáškami či filmami, ktoré budú počas festivalu Vysoké hory prebiehať v zasadačke Mestského úradu v Žiline, a to už v sobotu 7. marca 2020.
22.2.2020
Múzeum východných Čiech vás pozýva na výstavu unikátneho súboru gotického a ranorenesančného umenia tunajšieho regiónu od 13. do 16. storočia. Expozícia Uprostred Koruny českej ponúka vyše 400 umeleckých diel a pre návštevníkov bude prístupná do 28. júna 2020.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - UKRAJINA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 24. 2. 2020
sviatok:Matej
dnes:
pondelok 24.2.
7 °C
zajtra:
utorok 25.2.
11 °C