www.infoglobe.sk » LOKALITY » Kúpele Bojnice

Kúpele Bojnice - Slovenská republika

V tejto kategórii nájdete informácie a fotografie pamiatok, nájdete tu takisto zoznam hradov a zámkov, jaskyne, ale aj lyžiarske strediská, cyklotrasykúpele a iné zaujímavé miesta, ktoré sú vhodné (nie len) pre aktívny odpočinok. Pripravili sme pre Vás lokality, ktoré môžu byť atraktívne ako tip na výlet, či pre športové vyžitie. Na www.infoglobe.sk sú spracované slovenské a české lokality. Pokiaľ viete o lokalitách, ktoré by stálo za to navštíviť (aj z iných štátov) a máte ich spracované ako článok, čítajte tu (spolupráca).

 

Kúpele Bojnice
Druh lokality: Kúpele
Kontinent: Európa
Štát: Slovenská republika
Lokácia: Trenčiansky kraj, Bojnice

Pri rieke: Nitra

Kúpele Bojnice sa nachádzajú v Hornonitrianskej kotline obklopené Strážovskými vrchmi, na východnom úpätí Malej Magury vo výške 298 metrov nad morom. Poloha kúpeľov, klíma (priemerná ročná teplota vzduchu je 9 °C) a zloženie termálnych prameňov predurčili lokalitu na liečebné účely, známe už od 12. storočia. Kúpele Bojnice sú zamerané na liečbu chorôb pohybového ústrojenstva a nervových chorôb.

 

Kúpele Bojnice, a.s.

972 01  Bojnice

tel.: +421 46 5116 363-2

fax: +421 46 5430 026

e-mail: info@kupele-bojnice.sk

www: www.kupele-bojnice.sk

 

 

 

Liečivé účinky vody

Akratoterma – prírodná hydrogén-uhličitanovo-síranová a vápnikovo-horčíková hypotonická termálna voda s teplotou 28 – 52 °C, vyviera z deviatich prameňov s výdatnosťou 40 l/s. Zlepšuje látkovú výmenu, imunologické reakcie v bunkách, funkčnosť tkanív, ich zásobovanie kyslíkom a tým pozitívne ovplyvňuje celkový stav tkanív.

Kúpele Bojnice, a.s.

Liečebné procedúry

- Balneoterapia - kúpanie v 3 hypertermálnych, 3 rehabilitačných a v 2 vonkajších  bazénoch, vodoliečba v podvodových masážnych vaniach, v perličkách, v uhličitých vaniach, Whirlpool vaniach a vírivých kúpeľoch, hydrokineziterapia a škótske streky

- Liečebná telesná výchova - individuálna a skupinová rehabilitácia, mechanoterapia

- Reflexná liečba - masáže (klasické, reflexné, vibračné, podvodné), manipulačná liečba, akupunktúra

- Teploliečba - parafangové, parafínové  a rašelinové zábaly a obklady, solux, diatermia

- Elektroliečba - všetky v súčasnosti používané typy

- Svetloliečba - solux, polarizované svetlo, solárium

- Kyslíková terapia

Doplnková liečba a relax

- Fitness - okrem najmodernejších kondičných zariadení aj Vacuwell, Aquapower - vodný aerobik v termálnom bazéne, terénne kúry - nordig walking, cvičenie s fitbalmi

- Soľná jaskyňa - mikroklimatická liečba a ideálna forma relaxu

- Suchý uhličitý kúpeľ, Jánov bazén, Plavecké jasličky

- Sauny (soľná, bylinková, sanárium, fínska), masáže, Slnečná lúka - solárium

- Whirpool, vibrosauna

- Vodný svet v LD Mier - sústava 3 termálnych bazénov: 2 vnútorné: 32°C a 38°C, 1 vonkajší: 34-36°C, s celoročnou prevádzkou

- vonkajší termálny bazén Štrand pri LD Baník

Ubytovanie

V Kúpeľoch Bojnice je možné ubytovať sa v hlavných liečebných domoch Baník, Mier a Lysec. Okrem ubytovania poskytujú aj stravovanie a liečebné procedúry. K liečebným domom Mier a Baník patria depandansy – Lux, Slávia, Kľak, Zobor, Tribeč a Gabriela poskytujúce len ubytovanie.

LD Lysec je novopostavený štýlový liečebný dom so 136 izbami a apartmánmi I. kategórie. Ponúka kompletnú liečebnú balneoterapiu, je napojený na bazénový systém, stredisko termoterapie a Wellness. S LD Mier je prepojený spojovacou chodbou.

Ponuka pobytov: týždenné a víkendové kúpeľné pobyty, redukčno-ozdravné pobyty, ambulantná liečba, kúpeľná liečba pacientov zdravotných poisťovní, komplexná balneoterapia, wellness.

Okolie

Kúpele sa nachádzajú v tichom a pokojnom prostredí mimo mestského ruchu. V okolí je krásne prostredie na turistiku, vychádzky, výlety bicyklami, jazdu na koňoch, lyžovanie či športové rybárčenie. Okrem liečebných procesov a relaxácii v prírode si každý môže vybrať z množstva koncertov, folklórnych vystúpení a tanečných zábav, ktoré sa tu pravidelne konajú. Neďaleko sa tiež nachádza termálne kúpalisko Čajka, najkrajší slovenský zámok Bojnice či najstaršia zoologická záhrada.

 

 

GPS: 48º 46' 19.87" S 18º 34' 24.74" V

 

Text: K. Csongárová

Zdroj a foto: Kúpele Bojnice, a.s.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Lokality:

Kraj
Pohoria
Rieka

Fotosúťaž:

Zimná krajina

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena:
kniha Zimný hrebeň Tatier od vydavateľstva Tatrica.sk
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Skialpinistický knižný balíček od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

24.2.2020
V poradí už 21. ročník medzinárodného festivalu horského filmu a dobrodružstva sa uskutoční od 25. do 29. marca 2020 v priestoroch CINEMAX Bory a nákupného centra Bory Mall v Bratislave.
23.2.2020
Nechajte sa uniesť horskou atmosférou a inšpirujúcimi prednáškami či filmami, ktoré budú počas festivalu Vysoké hory prebiehať v zasadačke Mestského úradu v Žiline, a to už v sobotu 7. marca 2020.
22.2.2020
Múzeum východných Čiech vás pozýva na výstavu unikátneho súboru gotického a ranorenesančného umenia tunajšieho regiónu od 13. do 16. storočia. Expozícia Uprostred Koruny českej ponúka vyše 400 umeleckých diel a pre návštevníkov bude prístupná do 28. júna 2020.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - UKRAJINA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 24. 2. 2020
sviatok:Matej
dnes:
pondelok 24.2.
7 °C
zajtra:
utorok 25.2.
11 °C