www.infoglobe.sk » Bezpečnosť

Bezpečnosť

Líbya je štát pre turistov relatívne bezpečný, najmä ak sa jedná o turistiku organizovanú. Podľa líbyjského zákona sprevádza každú skupinu turistická polícia (obyčajne jedna osoba spoločne so sprievodcom agentúry). V prípade individuálnej turistiky výrazne stúpa náročnosť pobytu. Odporúča sa rešpektovať základné zvyklosti krajiny, zvlášť ak sa jedná o oblečenie. Ženám, ale aj mužom, sa neodporúča chodiť v šortkách a s odhalenými ramenami, aj keď v hlavnom meste občas západní turisti tieto nepísané pravidlá nedodržiavajú. Kriminalita je relatívne nízka, na jej vzraste sa v poslednej dobe podieľa prílev migrantov z čiernej Afriky. Cudzinci, ktorí do krajiny prichádzajú na dlhšie obdobie a sú držiteľmi pobytových víz, podpisujú prehlásenie o tom, že budú dodržiavať islamské zvyky, najmä zákaz požívania alkoholu.

Návštevníci Líbye sa nemôžu spoliehať pri orientácii v mestách alebo cestách na existenciu dopravných značiek a nápisov, ktoré väčšinou úplne chýbajú alebo sú len v arabčine. Rovnaká situácia je aj v značení ulíc a domov.

Odporúča sa zvýšená opatrnosť pri fotografovaní (nie je povolené fotiť vojenské objekty, letiská a vládne budovy). V prípade najmenších pochýb je lepšie sa spýtať ako riskovať zadržanie.

Právny systém v Líbyi je založený na islamskom práve šaría. Pri prípadnej konfrontácii alebo sporu cudzieho štátneho príslušníka a líbyjského občana sú miestne úrady a súdy spravidla na strane svojich občanov.

Hlavné mesto a niekoľko ďalších miest v poslednej dobe bojujú s problémom drog, ktorý sa ale väčšinou turistov netýka. Za pašeráctvo a držanie drog však miestny zákon vymeriava aj trest smrti.

 

späť

Lokácia:

Líbya
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

26.6.2019
Všetci, ktorí majú radi prírodu, dobrú hudbu a nevšedné zážitky by si nemali nechať ujsť 9. ročník podujatia Zelená Modrá, ktoré sa uskutoční 29. a 30. júna 2019.

25.6.2019
Filmový sviatok strávený v prostredí kúpeľného mesta, kde súťažia filmy z celého sveta v niekoľkých kategóriách, to je Medzinárodný filmový festival Karlovy Vary. Tohtoročný 54. ročník potrvá od 28. júna do 6. júla. Filmy hodnotí nielen porota, ale aj diváci. Hlavnou cenou festivalu je Krištáľový glóbus.
24.6.2019
Všetci nadšenci korčuľovania sa môžu opäť tešiť na letnú inline akciu, ktorá sa koná každý piatok večer počas letných prázdnin od roku 2004. Organizované prejazdy Bratislavou na kolieskových korčuliach (a bicykloch) sú vhodné pre všetkých bez ohľadu na vek.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 26. 6. 2019
sviatok: