www.infoglobe.sk » Bezpečnosť

Bezpečnosť

Líbya je štát pre turistov relatívne bezpečný, najmä ak sa jedná o turistiku organizovanú. Podľa líbyjského zákona sprevádza každú skupinu turistická polícia (obyčajne jedna osoba spoločne so sprievodcom agentúry). V prípade individuálnej turistiky výrazne stúpa náročnosť pobytu. Odporúča sa rešpektovať základné zvyklosti krajiny, zvlášť ak sa jedná o oblečenie. Ženám, ale aj mužom, sa neodporúča chodiť v šortkách a s odhalenými ramenami, aj keď v hlavnom meste občas západní turisti tieto nepísané pravidlá nedodržiavajú. Kriminalita je relatívne nízka, na jej vzraste sa v poslednej dobe podieľa prílev migrantov z čiernej Afriky. Cudzinci, ktorí do krajiny prichádzajú na dlhšie obdobie a sú držiteľmi pobytových víz, podpisujú prehlásenie o tom, že budú dodržiavať islamské zvyky, najmä zákaz požívania alkoholu.

Návštevníci Líbye sa nemôžu spoliehať pri orientácii v mestách alebo cestách na existenciu dopravných značiek a nápisov, ktoré väčšinou úplne chýbajú alebo sú len v arabčine. Rovnaká situácia je aj v značení ulíc a domov.

Odporúča sa zvýšená opatrnosť pri fotografovaní (nie je povolené fotiť vojenské objekty, letiská a vládne budovy). V prípade najmenších pochýb je lepšie sa spýtať ako riskovať zadržanie.

Právny systém v Líbyi je založený na islamskom práve šaría. Pri prípadnej konfrontácii alebo sporu cudzieho štátneho príslušníka a líbyjského občana sú miestne úrady a súdy spravidla na strane svojich občanov.

Hlavné mesto a niekoľko ďalších miest v poslednej dobe bojujú s problémom drog, ktorý sa ale väčšinou turistov netýka. Za pašeráctvo a držanie drog však miestny zákon vymeriava aj trest smrti.

 

späť

Lokácia:

Líbya
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pestrá jeseň

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
Balance test a Balance Oil od spoločnosti ZINZINO
2. cena:
sada čokolád značky Lindt a vstupenky na prehliadku Velkopopovického pivovaru Kozel
3. cena:
Poukážka na dve vstupenky do talkshow SUPERMAMY
1. cena redakcie:
Darčekový poukaz pre 2 osoby na 2 noci vrátane raňajok na Chate Magurka v Nízkych Tatrách
2. cena redakcie:
Hniezdo pre bábätko od ZUZ made with love
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

17.10.2019
Pri príležitosti Medzinárodného dňa archeológie vás Sázavský kláštor pozýva v sobotu 19. októbra na špeciálne tematické prehliadky s archeológmi, ktoré budú náhľadom nielen do výskumov kláštora a okolia, ale aj do prostredia českej počítačovej hry z obdobia neskorého stredoveku.
16.10.2019
Počas víkendu 26. a 27. októbra 2019 sa zámocký komplex Schloss Hof stane ideálnym miestom pre všetkých milovníkov tajomna, duchov a strašidiel.
15.10.2019
Šumavská príroda zaznamenala po viac ako sto rokoch výskyt pralesného bezstavovca – ploskáňa veľkého (Peltis grossa), 1,5 centimetra veľkého čierneho chrobáka, ktorý sa znovu objavil v národnom parku Šumava.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ÍRSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 17. 10. 2019
sviatok:
dnes:
štvrtok 17.10.
25 °C
zajtra:
piatok 18.10.
23 °C