www.infoglobe.sk » Bezpečnosť

Bezpečnosť

Líbya je štát pre turistov relatívne bezpečný, najmä ak sa jedná o turistiku organizovanú. Podľa líbyjského zákona sprevádza každú skupinu turistická polícia (obyčajne jedna osoba spoločne so sprievodcom agentúry). V prípade individuálnej turistiky výrazne stúpa náročnosť pobytu. Odporúča sa rešpektovať základné zvyklosti krajiny, zvlášť ak sa jedná o oblečenie. Ženám, ale aj mužom, sa neodporúča chodiť v šortkách a s odhalenými ramenami, aj keď v hlavnom meste občas západní turisti tieto nepísané pravidlá nedodržiavajú. Kriminalita je relatívne nízka, na jej vzraste sa v poslednej dobe podieľa prílev migrantov z čiernej Afriky. Cudzinci, ktorí do krajiny prichádzajú na dlhšie obdobie a sú držiteľmi pobytových víz, podpisujú prehlásenie o tom, že budú dodržiavať islamské zvyky, najmä zákaz požívania alkoholu.

Návštevníci Líbye sa nemôžu spoliehať pri orientácii v mestách alebo cestách na existenciu dopravných značiek a nápisov, ktoré väčšinou úplne chýbajú alebo sú len v arabčine. Rovnaká situácia je aj v značení ulíc a domov.

Odporúča sa zvýšená opatrnosť pri fotografovaní (nie je povolené fotiť vojenské objekty, letiská a vládne budovy). V prípade najmenších pochýb je lepšie sa spýtať ako riskovať zadržanie.

Právny systém v Líbyi je založený na islamskom práve šaría. Pri prípadnej konfrontácii alebo sporu cudzieho štátneho príslušníka a líbyjského občana sú miestne úrady a súdy spravidla na strane svojich občanov.

Hlavné mesto a niekoľko ďalších miest v poslednej dobe bojujú s problémom drog, ktorý sa ale väčšinou turistov netýka. Za pašeráctvo a držanie drog však miestny zákon vymeriava aj trest smrti.

 

späť

Lokácia:

Líbya
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Jarné vábenie

1. 3. – 30. 4. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Dve voľné vstupenky na inšpiratívnu prednášku od Lab.cafe
3. cena:
Vitamínový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Krásny šperk od kamenej predajne ZLATNÍCTVO MILI
3. cena redakcie:
Kniha Trnava – retro od rodinného vydavateľstva DAJAMA

Aktuality:

28.3.2020
Prinášame vám pár tipov, kam sa vydať do prírody, keď zostávajú pamiatky, múzeá a galérie zatvorené. Každý vo svojom okolí nájde nejakú voľne prístupnú rozhľadňu, vyhliadku alebo náučný chodník.
27.3.2020
Organizácia spojených národov si každoročne necháva spracovávať trošku netradičný rebríček o najšťastnejších národoch sveta (World Happiness Report) resp. najlepších miestach pre život. Ako dopadli tohtoročné merania sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.  
26.3.2020
Až pominú reštriktívne opatrenia, bude cestujúcim, ktorí odlietajú z Terminálu 2, k dispozícii samoobslužný systém odbavenia batožiny. Ide o vysoko účinné riešenie, ktoré je súčasťou technologického rozvoja letiska. Ruzyňské letisko má celkovo 12 zariadení pre samoobslužné odbavenie batožiny.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - GUATEMALA, BELIZE a DOMINIKÁNSKA REPUBLIKA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 28. 3. 2020
sviatok:
dnes:
sobota 28.3.
20 °C
zajtra:
nedeľa 29.3.
22 °C