www.infoglobe.sk » Bezpečnosť

Bezpečnosť

Líbya je štát pre turistov relatívne bezpečný, najmä ak sa jedná o turistiku organizovanú. Podľa líbyjského zákona sprevádza každú skupinu turistická polícia (obyčajne jedna osoba spoločne so sprievodcom agentúry). V prípade individuálnej turistiky výrazne stúpa náročnosť pobytu. Odporúča sa rešpektovať základné zvyklosti krajiny, zvlášť ak sa jedná o oblečenie. Ženám, ale aj mužom, sa neodporúča chodiť v šortkách a s odhalenými ramenami, aj keď v hlavnom meste občas západní turisti tieto nepísané pravidlá nedodržiavajú. Kriminalita je relatívne nízka, na jej vzraste sa v poslednej dobe podieľa prílev migrantov z čiernej Afriky. Cudzinci, ktorí do krajiny prichádzajú na dlhšie obdobie a sú držiteľmi pobytových víz, podpisujú prehlásenie o tom, že budú dodržiavať islamské zvyky, najmä zákaz požívania alkoholu.

Návštevníci Líbye sa nemôžu spoliehať pri orientácii v mestách alebo cestách na existenciu dopravných značiek a nápisov, ktoré väčšinou úplne chýbajú alebo sú len v arabčine. Rovnaká situácia je aj v značení ulíc a domov.

Odporúča sa zvýšená opatrnosť pri fotografovaní (nie je povolené fotiť vojenské objekty, letiská a vládne budovy). V prípade najmenších pochýb je lepšie sa spýtať ako riskovať zadržanie.

Právny systém v Líbyi je založený na islamskom práve šaría. Pri prípadnej konfrontácii alebo sporu cudzieho štátneho príslušníka a líbyjského občana sú miestne úrady a súdy spravidla na strane svojich občanov.

Hlavné mesto a niekoľko ďalších miest v poslednej dobe bojujú s problémom drog, ktorý sa ale väčšinou turistov netýka. Za pašeráctvo a držanie drog však miestny zákon vymeriava aj trest smrti.

 

späť

Lokácia:

Líbya
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

18.8.2019
Metropola východu – Košice vás pozýva 24. augusta 2019 na workshop Svet na modro, prostredníctvom ktorého odhalíte tajomstvá modrotlače.
17.8.2019
Do konca septembra bude v pražských uliciach prebiehať kampaň zameraná na pravidlá, ktoré musia dodržiavať turisti v hlavnom meste. Sústredí sa na chovanie turistov v nočnej Prahe v problematických lokalitách.
16.8.2019
Turistická krajina Nemecko vás pozýva osláviť leto. Počas horúcich dní ožívajú ulice nemeckých miest tancom, kinom pod holým nebom, koncertami i veľkolepou atmosférou.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ESTÓNSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 18. 8. 2019
sviatok:
dnes:
nedeľa 18.8.
28 °C
zajtra:
pondelok 19.8.
28 °C