www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Letecky

 Všetky vnútroštátne lety zabezpečuje Lao Aviation s Vientiane ako hlavným prepravným mestom. V hlavnom meste pobočka umožňuje platby kreditnou kartou, v ostatných pobočkách iba v amerických dolároch. Rezervácia miest môže byť komplikovaná, pretože dopyt značne prevyšuje ponuku. Niektoré letové plány sa schvaľujú iba deň dva vopred.

 

Autobusom

 Cestná sieť nie je v Laose príliš dobrá. Hlavné ťahy do hlavného mesta majú asfaltový koberec a sú vhodné pre takmer všetky motorové vozidlá. Niektoré autobusy predstavujú drevené vozy s lavičkami vnútri, takže sa pripravte na „zaujímavé“ zážitky.

 

Na bicykli

 Jazdu na bicykli môžete absolvovať v každom väčšom meste, ak narazíte na požičovňu bicyklov. Tie však bývajú často v zlom stave, hoci na vychádzku po meste to stačí.

 

Loďou

 Rieky sú hlavné dopravné tepny Laosu. Najviac dopravy sa sústreďuje na rieky Mekong, Nam Ou, Nam Khan, Nam Tha, Nam Ngum a Se Don. Mekong je najdlhšia a najvýznamnejšia vodná trasa splavná po celý rok. S nárastom cestnej dopravy v ostatných rokoch zaznamenáva osobná lodná doprava mierny pokles. Na riekach natrafíte na veľké riečne trajekty, osobné trajekty, riečne kompy aj vodné taxíky na krátke cesty po rieke.

 

Miestnou dopravou

 Taxíky chodia najmä z dôležitých letísk, inak ich takmer neuvidíte. Ďalší prepravný prostriedok sú motocyklové taxi trojkolky, ktoré sú aj v menších mestách.

 

Doklady

 Bezvízový styk sa týka držiteľov diplomatických a služobných pasov. Ostatní musia požiadať o vízum na zastupiteľskom úrade (napríklad vo Varšave).

 Obchodné a turistické víza sú vydávané maximálne na jeden mesiac. Obchodné víza môžu byť predĺžené. Zahraničné firmy, ktoré v Laose investujú, môžu získať povolenie na pobyt svojich pracovníkov, platné počas celej doby aktivít v krajine.

 

späť

Lokácia:

Laos
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Jarné vábenie

1. 3. – 30. 4. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Dve voľné vstupenky na inšpiratívnu prednášku od Lab.cafe
3. cena:
Vitamínový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Krásny šperk od kamenej predajne ZLATNÍCTVO MILI
3. cena redakcie:
Kniha Trnava – retro od rodinného vydavateľstva DAJAMA

Aktuality:

2.4.2020
Západná časť hradného komplexu, ktorý okrem iného zahŕňa Jurkovičov palác a objekt šiestej brány, prechádza rekonštrukciou. Projekt obnovy národnej kultúrnej pamiatky má tri etapy. V súčasnej dobe sa dokončujú práce na bývalej reštaurácii, ktorá bola vystavaná podľa návrhu architekta Dušana Jurkoviča.
1.4.2020
V dôsledku celosvetovej pandémie koronavírusu sú pre verejnosť zatvorené aj múzeá či galérie po celom svete. No prostredníctvom bezplatnej služby Google Arts & Culture môžete z pohodlia vašej obývačky virtuálne navštíviť vyše 500 umelecko-vedných inštitúcií.  
31.3.2020
Národné múzeum je rovnako ako ostatné múzeá v súčasnej dobe pre návštevníkov zatvorené. Vybrané výstavy ale môžete vidieť online a ďalšie sa pripravujú.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - BRAZÍLIA a SALVÁDOR:

Brazília, Salvádor

TIPY NA VÝLETY V BRAZÍLII a SALVÁDORE:

 

BRAZÍLIA:

Paraty – bez áut

Rio de Janeiro – divoký karneval a krásne pláže (I., II.)

Amazónia – cesta do pralesa

Manaus: Paríž Južnej Ameriky

Z Uruguaja do Porto Alegre

SALVÁDOR:

Alegría – cesta k lagúne

Joya de Cerén a San Salvador

 

Všetko dôležité, čo by ste o Brazílii mali vedieť, nájdete TU a o Salvádore TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 2. 4. 2020
sviatok:
dnes:
štvrtok 2.4.
30 °C
zajtra:
piatok 3.4.
31 °C