www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Letecky

 Všetky vnútroštátne lety zabezpečuje Lao Aviation s Vientiane ako hlavným prepravným mestom. V hlavnom meste pobočka umožňuje platby kreditnou kartou, v ostatných pobočkách iba v amerických dolároch. Rezervácia miest môže byť komplikovaná, pretože dopyt značne prevyšuje ponuku. Niektoré letové plány sa schvaľujú iba deň dva vopred.

 

Autobusom

 Cestná sieť nie je v Laose príliš dobrá. Hlavné ťahy do hlavného mesta majú asfaltový koberec a sú vhodné pre takmer všetky motorové vozidlá. Niektoré autobusy predstavujú drevené vozy s lavičkami vnútri, takže sa pripravte na „zaujímavé“ zážitky.

 

Na bicykli

 Jazdu na bicykli môžete absolvovať v každom väčšom meste, ak narazíte na požičovňu bicyklov. Tie však bývajú často v zlom stave, hoci na vychádzku po meste to stačí.

 

Loďou

 Rieky sú hlavné dopravné tepny Laosu. Najviac dopravy sa sústreďuje na rieky Mekong, Nam Ou, Nam Khan, Nam Tha, Nam Ngum a Se Don. Mekong je najdlhšia a najvýznamnejšia vodná trasa splavná po celý rok. S nárastom cestnej dopravy v ostatných rokoch zaznamenáva osobná lodná doprava mierny pokles. Na riekach natrafíte na veľké riečne trajekty, osobné trajekty, riečne kompy aj vodné taxíky na krátke cesty po rieke.

 

Miestnou dopravou

 Taxíky chodia najmä z dôležitých letísk, inak ich takmer neuvidíte. Ďalší prepravný prostriedok sú motocyklové taxi trojkolky, ktoré sú aj v menších mestách.

 

Doklady

 Bezvízový styk sa týka držiteľov diplomatických a služobných pasov. Ostatní musia požiadať o vízum na zastupiteľskom úrade (napríklad vo Varšave).

 Obchodné a turistické víza sú vydávané maximálne na jeden mesiac. Obchodné víza môžu byť predĺžené. Zahraničné firmy, ktoré v Laose investujú, môžu získať povolenie na pobyt svojich pracovníkov, platné počas celej doby aktivít v krajine.

 

späť

Lokácia:

Laos
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

18.8.2019
Metropola východu – Košice vás pozýva 24. augusta 2019 na workshop Svet na modro, prostredníctvom ktorého odhalíte tajomstvá modrotlače.
17.8.2019
Do konca septembra bude v pražských uliciach prebiehať kampaň zameraná na pravidlá, ktoré musia dodržiavať turisti v hlavnom meste. Sústredí sa na chovanie turistov v nočnej Prahe v problematických lokalitách.
16.8.2019
Turistická krajina Nemecko vás pozýva osláviť leto. Počas horúcich dní ožívajú ulice nemeckých miest tancom, kinom pod holým nebom, koncertami i veľkolepou atmosférou.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ESTÓNSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 18. 8. 2019
sviatok:
dnes:
nedeľa 18.8.
28 °C
zajtra:
pondelok 19.8.
29 °C