www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Letecky

 Všetky vnútroštátne lety zabezpečuje Lao Aviation s Vientiane ako hlavným prepravným mestom. V hlavnom meste pobočka umožňuje platby kreditnou kartou, v ostatných pobočkách iba v amerických dolároch. Rezervácia miest môže byť komplikovaná, pretože dopyt značne prevyšuje ponuku. Niektoré letové plány sa schvaľujú iba deň dva vopred.

 

Autobusom

 Cestná sieť nie je v Laose príliš dobrá. Hlavné ťahy do hlavného mesta majú asfaltový koberec a sú vhodné pre takmer všetky motorové vozidlá. Niektoré autobusy predstavujú drevené vozy s lavičkami vnútri, takže sa pripravte na „zaujímavé“ zážitky.

 

Na bicykli

 Jazdu na bicykli môžete absolvovať v každom väčšom meste, ak narazíte na požičovňu bicyklov. Tie však bývajú často v zlom stave, hoci na vychádzku po meste to stačí.

 

Loďou

 Rieky sú hlavné dopravné tepny Laosu. Najviac dopravy sa sústreďuje na rieky Mekong, Nam Ou, Nam Khan, Nam Tha, Nam Ngum a Se Don. Mekong je najdlhšia a najvýznamnejšia vodná trasa splavná po celý rok. S nárastom cestnej dopravy v ostatných rokoch zaznamenáva osobná lodná doprava mierny pokles. Na riekach natrafíte na veľké riečne trajekty, osobné trajekty, riečne kompy aj vodné taxíky na krátke cesty po rieke.

 

Miestnou dopravou

 Taxíky chodia najmä z dôležitých letísk, inak ich takmer neuvidíte. Ďalší prepravný prostriedok sú motocyklové taxi trojkolky, ktoré sú aj v menších mestách.

 

Doklady

 Bezvízový styk sa týka držiteľov diplomatických a služobných pasov. Ostatní musia požiadať o vízum na zastupiteľskom úrade (napríklad vo Varšave).

 Obchodné a turistické víza sú vydávané maximálne na jeden mesiac. Obchodné víza môžu byť predĺžené. Zahraničné firmy, ktoré v Laose investujú, môžu získať povolenie na pobyt svojich pracovníkov, platné počas celej doby aktivít v krajine.

 

späť

Lokácia:

Laos
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pestrá jeseň

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
Balance test a Balance Oil od spoločnosti ZINZINO
2. cena:
sada čokolád značky Lindt a vstupenky na prehliadku Velkopopovického pivovaru Kozel
3. cena:
Poukážka na dve vstupenky do talkshow SUPERMAMY
1. cena redakcie:
Darčekový poukaz pre 2 osoby na 2 noci vrátane raňajok na Chate Magurka v Nízkych Tatrách
2. cena redakcie:
Hniezdo pre bábätko od ZUZ made with love
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

19.10.2019
Jednou z hlavných kultúrnych udalostí tohto roku na Pražskom hrade je výstava venovaná českému a rímskemu kráľovi Václavovi IV. a umeniu jeho doby, ktorú môžete navštíviť až do 3. novembra, a to denne od 10. do 18. hodiny.
18.10.2019
V sobotu 19. októbra prebieha v Národnom dome na Vinohradoch už VII.ročník veľtrhu a festivalu súčasnej fotografie – FOTOEXPO 2019, ktorý predstaví to najlepšie zo súčasnej fotografickej tvorby, fotografickej techniky a príslušenstva, ale hlavne množstvo inšpirácie a zábavy.
17.10.2019
Pri príležitosti Medzinárodného dňa archeológie vás Sázavský kláštor pozýva v sobotu 19. októbra na špeciálne tematické prehliadky s archeológmi, ktoré budú náhľadom nielen do výskumov kláštora a okolia, ale aj do prostredia českej počítačovej hry z obdobia neskorého stredoveku.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ÍRSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 19. 10. 2019
sviatok:
dnes:
sobota 19.10.
28 °C
zajtra:
nedeľa 20.10.
28 °C