www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Letecky

 Všetky vnútroštátne lety zabezpečuje Lao Aviation s Vientiane ako hlavným prepravným mestom. V hlavnom meste pobočka umožňuje platby kreditnou kartou, v ostatných pobočkách iba v amerických dolároch. Rezervácia miest môže byť komplikovaná, pretože dopyt značne prevyšuje ponuku. Niektoré letové plány sa schvaľujú iba deň dva vopred.

 

Autobusom

 Cestná sieť nie je v Laose príliš dobrá. Hlavné ťahy do hlavného mesta majú asfaltový koberec a sú vhodné pre takmer všetky motorové vozidlá. Niektoré autobusy predstavujú drevené vozy s lavičkami vnútri, takže sa pripravte na „zaujímavé“ zážitky.

 

Na bicykli

 Jazdu na bicykli môžete absolvovať v každom väčšom meste, ak narazíte na požičovňu bicyklov. Tie však bývajú často v zlom stave, hoci na vychádzku po meste to stačí.

 

Loďou

 Rieky sú hlavné dopravné tepny Laosu. Najviac dopravy sa sústreďuje na rieky Mekong, Nam Ou, Nam Khan, Nam Tha, Nam Ngum a Se Don. Mekong je najdlhšia a najvýznamnejšia vodná trasa splavná po celý rok. S nárastom cestnej dopravy v ostatných rokoch zaznamenáva osobná lodná doprava mierny pokles. Na riekach natrafíte na veľké riečne trajekty, osobné trajekty, riečne kompy aj vodné taxíky na krátke cesty po rieke.

 

Miestnou dopravou

 Taxíky chodia najmä z dôležitých letísk, inak ich takmer neuvidíte. Ďalší prepravný prostriedok sú motocyklové taxi trojkolky, ktoré sú aj v menších mestách.

 

Doklady

 Bezvízový styk sa týka držiteľov diplomatických a služobných pasov. Ostatní musia požiadať o vízum na zastupiteľskom úrade (napríklad vo Varšave).

 Obchodné a turistické víza sú vydávané maximálne na jeden mesiac. Obchodné víza môžu byť predĺžené. Zahraničné firmy, ktoré v Laose investujú, môžu získať povolenie na pobyt svojich pracovníkov, platné počas celej doby aktivít v krajine.

 

späť

Lokácia:

Laos
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

25.6.2019
Filmový sviatok strávený v prostredí kúpeľného mesta, kde súťažia filmy z celého sveta v niekoľkých kategóriách, to je Medzinárodný filmový festival Karlovy Vary. Tohtoročný 54. ročník potrvá od 28. júna do 6. júla. Filmy hodnotí nielen porota, ale aj diváci. Hlavnou cenou festivalu je Krištáľový glóbus.
24.6.2019
Všetci nadšenci korčuľovania sa môžu opäť tešiť na letnú inline akciu, ktorá sa koná každý piatok večer počas letných prázdnin od roku 2004. Organizované prejazdy Bratislavou na kolieskových korčuliach (a bicykloch) sú vhodné pre všetkých bez ohľadu na vek.
23.6.2019
Od 4. do 7. júla 2019 sa uskutoční najväčší a najstarší folklórny festival na Slovensku – Východná 2019, kde sa po 65. krát predstaví viac než tisíc účinkujúcich. Tešiť sa môžete na domáce folklórne súbory, detské folklórne súbory, spevácke skupiny, ľudové hudby a sólistov, špičkové zahraničné súbory, ako aj na víťazov celoštátnych súťažných prehliadok.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 25. 6. 2019
sviatok: