www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosť

V súvislosti s možným výskytom tzv. vtáčej chrípky v Kórejskej republike sa odporúča dbať na zvýšenú opatrnosť a dôsledne dodržiavať pravidla hygieny. Neodporúča sa konzumácia tepelne nedostatočne spracovanej hydiny a vajec, takisto návštevy hydinových fariem, závodov a trhovísk, a vyhýbať sa kontaktu s uhynutými zvieratami.

Kriminalita je relatívne veľmi nízka. Cudzinci sú väčšinou prijímaní veľmi priateľsky, iba výnimočne sa vyskytujú agresívneho správania sa voči nim. Často býva komplikovaná komunikácia v angličtine, pretože aj mladšia generácia síce rozumie písanému textu, ale má problémy s praktickým používaním jazyka. Na uľahčenie dohovoru s taxikármi, v obchodoch alebo iných podobných situáciách slúži bezplatná telefónna tlmočnícka služba.
K miestnym špecifikám patrí spoločenská hierarchia, v jej rámci sa patrí vzdať úctu a autoritu starším a mužovi. Zdraví sa úklonom a zvyčajne aj podaním ruky, kórejské ženy často samé ruku nepodávajú. Dôležité je užívanie titulu. Podávať a prijímať predmety (napr. vizitky) sa patrí obidvomi rukami. Neslušné je nahlas siakať.
Dopravná sieť je rozvinutá, cestovanie autobusom alebo vlakom je komfortné a relatívne lacné. S ohľadom na časté dopravné zápchy nebýva príliš pohodlné používať na cesty prenájom osobného vozu. V Soulu je rozsiahly a dobre značený systém metra a autobusov.
Medzinárodné platobné karty sú vo všeobecnosti prijímané aj v menších obchodoch a k platbe malých súm. Cenová hladina je porovnateľná s európskym priemerom. Zvyšujúcu miestnu menu je dobre pred odletom vymeniť za eurá na letisku.

 

Dôležité telefónne čísla:

Záchranná služba a hasiči: 119

Polícia: 112, 113

 

späť

Lokácia:

Kórejská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

15.11.2019
Celoslovenský informačný portál v rámci 11. ročníka súťaže o najkrajšie mesto a obec Slovenska zverejnil v týchto dňoch výsledky.
14.11.2019
Od roku 2013, kedy sa Česká republika zapojila do medzinárodného projektu European Theatre Night, je každoročne tretiu novembrovú sobotu verejnosti divadlo prezentované v netradičnej forme. Noci divadiel, ktorá prebehne v predvečer 30. výročia Nežnej revolúcie, teda 16. novembra, sa zúčastní stovka českých divadiel.
13.11.2019
Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) v Tatranskej Lomnici otvorilo novú výstavu Betlehemy, ktorá má za cieľ predstaviť návštevníkom históriu betlehemov prostredníctvom vybraných diel zo zbierkového fondu.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MALTA a MONAKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 15. 11. 2019
sviatok:
dnes:
piatok 15.11.
10 °C
zajtra:
sobota 16.11.
8 °C