www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosť

V súvislosti s možným výskytom tzv. vtáčej chrípky v Kórejskej republike sa odporúča dbať na zvýšenú opatrnosť a dôsledne dodržiavať pravidla hygieny. Neodporúča sa konzumácia tepelne nedostatočne spracovanej hydiny a vajec, takisto návštevy hydinových fariem, závodov a trhovísk, a vyhýbať sa kontaktu s uhynutými zvieratami.

Kriminalita je relatívne veľmi nízka. Cudzinci sú väčšinou prijímaní veľmi priateľsky, iba výnimočne sa vyskytujú agresívneho správania sa voči nim. Často býva komplikovaná komunikácia v angličtine, pretože aj mladšia generácia síce rozumie písanému textu, ale má problémy s praktickým používaním jazyka. Na uľahčenie dohovoru s taxikármi, v obchodoch alebo iných podobných situáciách slúži bezplatná telefónna tlmočnícka služba.
K miestnym špecifikám patrí spoločenská hierarchia, v jej rámci sa patrí vzdať úctu a autoritu starším a mužovi. Zdraví sa úklonom a zvyčajne aj podaním ruky, kórejské ženy často samé ruku nepodávajú. Dôležité je užívanie titulu. Podávať a prijímať predmety (napr. vizitky) sa patrí obidvomi rukami. Neslušné je nahlas siakať.
Dopravná sieť je rozvinutá, cestovanie autobusom alebo vlakom je komfortné a relatívne lacné. S ohľadom na časté dopravné zápchy nebýva príliš pohodlné používať na cesty prenájom osobného vozu. V Soulu je rozsiahly a dobre značený systém metra a autobusov.
Medzinárodné platobné karty sú vo všeobecnosti prijímané aj v menších obchodoch a k platbe malých súm. Cenová hladina je porovnateľná s európskym priemerom. Zvyšujúcu miestnu menu je dobre pred odletom vymeniť za eurá na letisku.

 

Dôležité telefónne čísla:

Záchranná služba a hasiči: 119

Polícia: 112, 113

 

späť

Lokácia:

Kórejská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

24.6.2019
Všetci nadšenci korčuľovania sa môžu opäť tešiť na letnú inline akciu, ktorá sa koná každý piatok večer počas letných prázdnin od roku 2004. Organizované prejazdy Bratislavou na kolieskových korčuliach (a bicykloch) sú vhodné pre všetkých bez ohľadu na vek.
23.6.2019
Od 4. do 7. júla 2019 sa uskutoční najväčší a najstarší folklórny festival na Slovensku – Východná 2019, kde sa po 65. krát predstaví viac než tisíc účinkujúcich. Tešiť sa môžete na domáce folklórne súbory, detské folklórne súbory, spevácke skupiny, ľudové hudby a sólistov, špičkové zahraničné súbory, ako aj na víťazov celoštátnych súťažných prehliadok.
22.6.2019
Porovnávací výskum „Miesto pre život“ hodnotí dáta v jednotlivých krajoch Českej republiky získané z nezávislých zdrojov, údajov z prieskumu medzi obyvateľmi a starostami všetkých regiónov. Tohtoročným výhercom sa stal Královéhradecký kraj, druhé miesto obsadil Juhočeský kraj a tretie Zlínsky kraj.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 24. 6. 2019
sviatok: