www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosť

V súvislosti s možným výskytom tzv. vtáčej chrípky v Kórejskej republike sa odporúča dbať na zvýšenú opatrnosť a dôsledne dodržiavať pravidla hygieny. Neodporúča sa konzumácia tepelne nedostatočne spracovanej hydiny a vajec, takisto návštevy hydinových fariem, závodov a trhovísk, a vyhýbať sa kontaktu s uhynutými zvieratami.

Kriminalita je relatívne veľmi nízka. Cudzinci sú väčšinou prijímaní veľmi priateľsky, iba výnimočne sa vyskytujú agresívneho správania sa voči nim. Často býva komplikovaná komunikácia v angličtine, pretože aj mladšia generácia síce rozumie písanému textu, ale má problémy s praktickým používaním jazyka. Na uľahčenie dohovoru s taxikármi, v obchodoch alebo iných podobných situáciách slúži bezplatná telefónna tlmočnícka služba.
K miestnym špecifikám patrí spoločenská hierarchia, v jej rámci sa patrí vzdať úctu a autoritu starším a mužovi. Zdraví sa úklonom a zvyčajne aj podaním ruky, kórejské ženy často samé ruku nepodávajú. Dôležité je užívanie titulu. Podávať a prijímať predmety (napr. vizitky) sa patrí obidvomi rukami. Neslušné je nahlas siakať.
Dopravná sieť je rozvinutá, cestovanie autobusom alebo vlakom je komfortné a relatívne lacné. S ohľadom na časté dopravné zápchy nebýva príliš pohodlné používať na cesty prenájom osobného vozu. V Soulu je rozsiahly a dobre značený systém metra a autobusov.
Medzinárodné platobné karty sú vo všeobecnosti prijímané aj v menších obchodoch a k platbe malých súm. Cenová hladina je porovnateľná s európskym priemerom. Zvyšujúcu miestnu menu je dobre pred odletom vymeniť za eurá na letisku.

 

Dôležité telefónne čísla:

Záchranná služba a hasiči: 119

Polícia: 112, 113

 

späť

Lokácia:

Kórejská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

23.8.2019
Do konca augusta, od pondelka do piatku, sa o 10-tej hodine konajú bezplatné prehliadky historického centra Trnavy. Zraz zaujemcov je vždy pred Turistickým informačným centrom.
22.8.2019
Najlepší triatlonisti z 39 krajín sveta sa už po tretí raz zídu na pretekoch ITU Svetového pohára, ktorý sa každoročne koná na konci augusta v Karlových Varoch. CITY TRIATLON Karlovy Vary sa tento rok uskutoční 23.–25. augusta. Súčasťou programu budú aj preteky pre deti, amatérskych športovcov, nočný beh kúpeľným mestom, ale aj koncert skupiny Hamleti. Vstupné je zdarma.
21.8.2019
Všetci milovníci rýchlych áut sa môžu tešiť na výnimočné preteky cestných automobilov na okruhu Slovakia ring, ktoré sa uskutočnia 24. a 25. augusta 2019.

Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ESTÓNSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 23. 8. 2019
sviatok:
dnes:
piatok 23.8.
25 °C
zajtra:
sobota 24.8.
24 °C