www.infoglobe.sk » Bezpečnosť

Bezpečnosť

Vnútorná politická a bezpečnostná situácia v krajine sa zhoršuje. Okrem pokračujúceho nárastu bežnej kriminality v hlavnom meste, na hlavných komunikáciách aj priamo v turisticky atraktívnych oblastiach sa stále viac množí lúpežné prepadnutia, nezriedka s použitím strelných zbraní. Obeťami sú často cudzinci, nevynímajúc diplomatických pracovníkov.

V mestách pôsobia nebezpečné detské gangy, tzv. "street children", ktoré môžu ohroziť aj silného dospelého muža. Na vymáhanie peňazí používajú hrubý nátlak.

Nebezpečnými oblasťami sú severné oblasti provincie Rift Valley (riedko obývané, vysoká možnosť prepadnutia, endemická oblasť žltej zimnice), severné oblasti východnej provincie, najmä parky Samburu, Buffalo Springs a Shaba (banditizmus - možný prejazd len v kolóne za asistencie miestnej polície), takmer celá severovýchodná provincia, najmä oblasti susediace so Somálskom (lúpežné vraždy).

Po zotmení sa neodporúča pokračovať v ceste, je vhodné mať zaistené ubytovanie na trase. Cestovanie automobilom do severnejších oblastí Kene sa odporúča v sprievode najmenej jedného ďalšieho automobilu kvôli bezpečnosti alebo možným poruchám.

Väčšina ciest je v zlom stave. Výrazne sa zlepšila aspoň podstatná časť hlavnej cesty spájajúcej Nairobi s Mombasou - nekvalitných je prvých 100 km z Nairobi a mimoriadne zlý je úsek posledných 50 km pred Mombasou, inak sa ide po novej asfaltovej ceste. Nebezpečenstvo jazdy po cestách zvyšuje mimoriadne hustá premávka väčšinou technicky značne zanedbaných vozidiel vrátane ťažkej nákladnej tranzitnej dopravy - miestna prevádzka sa vyznačuje na európske pomery nevídanou agresivitou. Verejné dopravné prostriedky - autobusy matatu - sú technicky zanedbané a ich použitie sa neodporúča. Pri cestách je vhodné neustále sledovať situáciu okolo seba a na ulici si udržiavať väčší odstup. Pri jazde autom je bezpodmienečne nutné mať uzamknuté všetky dvere a vytiahnuté okná.

Spojenie po železnici je možné len do určitých lokalít, stav železničných tratí je neuspokojivý.
Vo veľkých mestách existujú autopožičovne rôznej úrovne, najkvalitnejšie a najdrahšie ponúkajú svoje služby na letiskách. Vodič by mal mať aspoň minimálnu skúsenosť s jazdou vľavo.

Kenský šiling (KES) je voľne zameniteľný pri príjazde aj odjazde. V krajine existuje, podobne ako v SR, rozsiahla sieť súkromných zmenární. Akýkoľvek dovoz a vývoz kenskej meny v hotovosti je trestný, prevody v bankovom styku sú relatívne voľné.

Zásobovanie je na dobrej úrovni, voda z vodovodného kohútika je pitná len po prevarení. Najmä v období dažďov je nutné počítať s pomerne častými výpadkami elektrického prúdu.

späť

Lokácia:

Keňa
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pestrá jeseň

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
Balance test a Balance Oil od spoločnosti ZINZINO
2. cena:
sada čokolád značky Lindt a vstupenky na prehliadku Velkopopovického pivovaru Kozel
3. cena:
Poukážka na dve vstupenky do talkshow SUPERMAMY
1. cena redakcie:
Darčekový poukaz pre 2 osoby na 2 noci vrátane raňajok na Chate Magurka v Nízkych Tatrách
2. cena redakcie:
Hniezdo pre bábätko od ZUZ made with love
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

19.10.2019
Jednou z hlavných kultúrnych udalostí tohto roku na Pražskom hrade je výstava venovaná českému a rímskemu kráľovi Václavovi IV. a umeniu jeho doby, ktorú môžete navštíviť až do 3. novembra, a to denne od 10. do 18. hodiny.
18.10.2019
V sobotu 19. októbra prebieha v Národnom dome na Vinohradoch už VII.ročník veľtrhu a festivalu súčasnej fotografie – FOTOEXPO 2019, ktorý predstaví to najlepšie zo súčasnej fotografickej tvorby, fotografickej techniky a príslušenstva, ale hlavne množstvo inšpirácie a zábavy.
17.10.2019
Pri príležitosti Medzinárodného dňa archeológie vás Sázavský kláštor pozýva v sobotu 19. októbra na špeciálne tematické prehliadky s archeológmi, ktoré budú náhľadom nielen do výskumov kláštora a okolia, ale aj do prostredia českej počítačovej hry z obdobia neskorého stredoveku.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ÍRSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 19. 10. 2019
sviatok:
dnes:
sobota 19.10.
18 °C
zajtra:
nedeľa 20.10.
21 °C