www.infoglobe.sk » Bezpečnosť

Bezpečnosť

Vnútorná politická a bezpečnostná situácia v krajine sa zhoršuje. Okrem pokračujúceho nárastu bežnej kriminality v hlavnom meste, na hlavných komunikáciách aj priamo v turisticky atraktívnych oblastiach sa stále viac množí lúpežné prepadnutia, nezriedka s použitím strelných zbraní. Obeťami sú často cudzinci, nevynímajúc diplomatických pracovníkov.

V mestách pôsobia nebezpečné detské gangy, tzv. "street children", ktoré môžu ohroziť aj silného dospelého muža. Na vymáhanie peňazí používajú hrubý nátlak.

Nebezpečnými oblasťami sú severné oblasti provincie Rift Valley (riedko obývané, vysoká možnosť prepadnutia, endemická oblasť žltej zimnice), severné oblasti východnej provincie, najmä parky Samburu, Buffalo Springs a Shaba (banditizmus - možný prejazd len v kolóne za asistencie miestnej polície), takmer celá severovýchodná provincia, najmä oblasti susediace so Somálskom (lúpežné vraždy).

Po zotmení sa neodporúča pokračovať v ceste, je vhodné mať zaistené ubytovanie na trase. Cestovanie automobilom do severnejších oblastí Kene sa odporúča v sprievode najmenej jedného ďalšieho automobilu kvôli bezpečnosti alebo možným poruchám.

Väčšina ciest je v zlom stave. Výrazne sa zlepšila aspoň podstatná časť hlavnej cesty spájajúcej Nairobi s Mombasou - nekvalitných je prvých 100 km z Nairobi a mimoriadne zlý je úsek posledných 50 km pred Mombasou, inak sa ide po novej asfaltovej ceste. Nebezpečenstvo jazdy po cestách zvyšuje mimoriadne hustá premávka väčšinou technicky značne zanedbaných vozidiel vrátane ťažkej nákladnej tranzitnej dopravy - miestna prevádzka sa vyznačuje na európske pomery nevídanou agresivitou. Verejné dopravné prostriedky - autobusy matatu - sú technicky zanedbané a ich použitie sa neodporúča. Pri cestách je vhodné neustále sledovať situáciu okolo seba a na ulici si udržiavať väčší odstup. Pri jazde autom je bezpodmienečne nutné mať uzamknuté všetky dvere a vytiahnuté okná.

Spojenie po železnici je možné len do určitých lokalít, stav železničných tratí je neuspokojivý.
Vo veľkých mestách existujú autopožičovne rôznej úrovne, najkvalitnejšie a najdrahšie ponúkajú svoje služby na letiskách. Vodič by mal mať aspoň minimálnu skúsenosť s jazdou vľavo.

Kenský šiling (KES) je voľne zameniteľný pri príjazde aj odjazde. V krajine existuje, podobne ako v SR, rozsiahla sieť súkromných zmenární. Akýkoľvek dovoz a vývoz kenskej meny v hotovosti je trestný, prevody v bankovom styku sú relatívne voľné.

Zásobovanie je na dobrej úrovni, voda z vodovodného kohútika je pitná len po prevarení. Najmä v období dažďov je nutné počítať s pomerne častými výpadkami elektrického prúdu.

späť

Lokácia:

Keňa
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

15.6.2019
Tohtoročnú sezónu sa môžu turisti vydať do 16 miest chránenej prírody s novo vydaným návštevníckym pasom. Každý, kto navštívi najmenej 5 z návštevníckych stredísk národných parkov či Domov prírody chránených krajinných oblastí, získa odmenu.
14.6.2019
Slovensko bude od 20. do 23. júna 2019 hostiť ďalšie významné svetové podujatie. Vôbec prvýkrát v histórii hlavného mesta Slovenska – Bratislavy , v ňom budú prebiehať Majstrovstvá sveta v Karate.
13.6.2019
Už VII. ročník gurmánskej akcie, ktorý sa koná v dňoch 15. a 16. júna v areáli dostihového závodiska v Pardubiciach, predstaví to najlepšie z gastronómie. V sprievodnom programe je pripravených mnoho noviniek a kopec zábavy.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 15. 6. 2019
sviatok: