www.infoglobe.sk » Bezpečnosť

Bezpečnosť

Vnútorná politická a bezpečnostná situácia v krajine sa zhoršuje. Okrem pokračujúceho nárastu bežnej kriminality v hlavnom meste, na hlavných komunikáciách aj priamo v turisticky atraktívnych oblastiach sa stále viac množí lúpežné prepadnutia, nezriedka s použitím strelných zbraní. Obeťami sú často cudzinci, nevynímajúc diplomatických pracovníkov.

V mestách pôsobia nebezpečné detské gangy, tzv. "street children", ktoré môžu ohroziť aj silného dospelého muža. Na vymáhanie peňazí používajú hrubý nátlak.

Nebezpečnými oblasťami sú severné oblasti provincie Rift Valley (riedko obývané, vysoká možnosť prepadnutia, endemická oblasť žltej zimnice), severné oblasti východnej provincie, najmä parky Samburu, Buffalo Springs a Shaba (banditizmus - možný prejazd len v kolóne za asistencie miestnej polície), takmer celá severovýchodná provincia, najmä oblasti susediace so Somálskom (lúpežné vraždy).

Po zotmení sa neodporúča pokračovať v ceste, je vhodné mať zaistené ubytovanie na trase. Cestovanie automobilom do severnejších oblastí Kene sa odporúča v sprievode najmenej jedného ďalšieho automobilu kvôli bezpečnosti alebo možným poruchám.

Väčšina ciest je v zlom stave. Výrazne sa zlepšila aspoň podstatná časť hlavnej cesty spájajúcej Nairobi s Mombasou - nekvalitných je prvých 100 km z Nairobi a mimoriadne zlý je úsek posledných 50 km pred Mombasou, inak sa ide po novej asfaltovej ceste. Nebezpečenstvo jazdy po cestách zvyšuje mimoriadne hustá premávka väčšinou technicky značne zanedbaných vozidiel vrátane ťažkej nákladnej tranzitnej dopravy - miestna prevádzka sa vyznačuje na európske pomery nevídanou agresivitou. Verejné dopravné prostriedky - autobusy matatu - sú technicky zanedbané a ich použitie sa neodporúča. Pri cestách je vhodné neustále sledovať situáciu okolo seba a na ulici si udržiavať väčší odstup. Pri jazde autom je bezpodmienečne nutné mať uzamknuté všetky dvere a vytiahnuté okná.

Spojenie po železnici je možné len do určitých lokalít, stav železničných tratí je neuspokojivý.
Vo veľkých mestách existujú autopožičovne rôznej úrovne, najkvalitnejšie a najdrahšie ponúkajú svoje služby na letiskách. Vodič by mal mať aspoň minimálnu skúsenosť s jazdou vľavo.

Kenský šiling (KES) je voľne zameniteľný pri príjazde aj odjazde. V krajine existuje, podobne ako v SR, rozsiahla sieť súkromných zmenární. Akýkoľvek dovoz a vývoz kenskej meny v hotovosti je trestný, prevody v bankovom styku sú relatívne voľné.

Zásobovanie je na dobrej úrovni, voda z vodovodného kohútika je pitná len po prevarení. Najmä v období dažďov je nutné počítať s pomerne častými výpadkami elektrického prúdu.

späť

Lokácia:

Keňa
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Jarné vábenie

1. 3. – 30. 4. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Dve voľné vstupenky na inšpiratívnu prednášku od Lab.cafe
3. cena:
Vitamínový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Krásny šperk od kamenej predajne ZLATNÍCTVO MILI
3. cena redakcie:
Kniha Trnava – retro od rodinného vydavateľstva DAJAMA

Aktuality:

28.3.2020
Prinášame vám pár tipov, kam sa vydať do prírody, keď zostávajú pamiatky, múzeá a galérie zatvorené. Každý vo svojom okolí nájde nejakú voľne prístupnú rozhľadňu, vyhliadku alebo náučný chodník.
27.3.2020
Organizácia spojených národov si každoročne necháva spracovávať trošku netradičný rebríček o najšťastnejších národoch sveta (World Happiness Report) resp. najlepších miestach pre život. Ako dopadli tohtoročné merania sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.  
26.3.2020
Až pominú reštriktívne opatrenia, bude cestujúcim, ktorí odlietajú z Terminálu 2, k dispozícii samoobslužný systém odbavenia batožiny. Ide o vysoko účinné riešenie, ktoré je súčasťou technologického rozvoja letiska. Ruzyňské letisko má celkovo 12 zariadení pre samoobslužné odbavenie batožiny.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - GUATEMALA, BELIZE a DOMINIKÁNSKA REPUBLIKA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 28. 3. 2020
sviatok:
dnes:
sobota 28.3.
18 °C
zajtra:
nedeľa 29.3.
21 °C