www.infoglobe.sk » Bezpečnosť

Bezpečnosť

Vnútorná politická a bezpečnostná situácia v krajine sa zhoršuje. Okrem pokračujúceho nárastu bežnej kriminality v hlavnom meste, na hlavných komunikáciách aj priamo v turisticky atraktívnych oblastiach sa stále viac množí lúpežné prepadnutia, nezriedka s použitím strelných zbraní. Obeťami sú často cudzinci, nevynímajúc diplomatických pracovníkov.

V mestách pôsobia nebezpečné detské gangy, tzv. "street children", ktoré môžu ohroziť aj silného dospelého muža. Na vymáhanie peňazí používajú hrubý nátlak.

Nebezpečnými oblasťami sú severné oblasti provincie Rift Valley (riedko obývané, vysoká možnosť prepadnutia, endemická oblasť žltej zimnice), severné oblasti východnej provincie, najmä parky Samburu, Buffalo Springs a Shaba (banditizmus - možný prejazd len v kolóne za asistencie miestnej polície), takmer celá severovýchodná provincia, najmä oblasti susediace so Somálskom (lúpežné vraždy).

Po zotmení sa neodporúča pokračovať v ceste, je vhodné mať zaistené ubytovanie na trase. Cestovanie automobilom do severnejších oblastí Kene sa odporúča v sprievode najmenej jedného ďalšieho automobilu kvôli bezpečnosti alebo možným poruchám.

Väčšina ciest je v zlom stave. Výrazne sa zlepšila aspoň podstatná časť hlavnej cesty spájajúcej Nairobi s Mombasou - nekvalitných je prvých 100 km z Nairobi a mimoriadne zlý je úsek posledných 50 km pred Mombasou, inak sa ide po novej asfaltovej ceste. Nebezpečenstvo jazdy po cestách zvyšuje mimoriadne hustá premávka väčšinou technicky značne zanedbaných vozidiel vrátane ťažkej nákladnej tranzitnej dopravy - miestna prevádzka sa vyznačuje na európske pomery nevídanou agresivitou. Verejné dopravné prostriedky - autobusy matatu - sú technicky zanedbané a ich použitie sa neodporúča. Pri cestách je vhodné neustále sledovať situáciu okolo seba a na ulici si udržiavať väčší odstup. Pri jazde autom je bezpodmienečne nutné mať uzamknuté všetky dvere a vytiahnuté okná.

Spojenie po železnici je možné len do určitých lokalít, stav železničných tratí je neuspokojivý.
Vo veľkých mestách existujú autopožičovne rôznej úrovne, najkvalitnejšie a najdrahšie ponúkajú svoje služby na letiskách. Vodič by mal mať aspoň minimálnu skúsenosť s jazdou vľavo.

Kenský šiling (KES) je voľne zameniteľný pri príjazde aj odjazde. V krajine existuje, podobne ako v SR, rozsiahla sieť súkromných zmenární. Akýkoľvek dovoz a vývoz kenskej meny v hotovosti je trestný, prevody v bankovom styku sú relatívne voľné.

Zásobovanie je na dobrej úrovni, voda z vodovodného kohútika je pitná len po prevarení. Najmä v období dažďov je nutné počítať s pomerne častými výpadkami elektrického prúdu.

späť

Lokácia:

Keňa
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

20.8.2019
V poradí už 46. ročník najnavštevovanejšej poľnohospodárskej výstavy začína na českobudějovickom výstavisku vo štvrtok 22. a potrvá do utorka 27. augusta. Koniec augusta je pre všetkých poľnohospodárov oslavou a sviatkom úrody. Národné dožinky budú sprevádzať ľudia v krojoch, mažoretky, živá hudba, poľovníci s dravcami a loveckými psami.
19.8.2019
Zažite netradičnú nočnú prehliadku hradu Strečno či jednej z najväčších vojenských pevností v strednej Európe.
18.8.2019
Metropola východu – Košice vás pozýva 24. augusta 2019 na workshop Svet na modro, prostredníctvom ktorého odhalíte tajomstvá modrotlače.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ESTÓNSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 20. 8. 2019
sviatok:
dnes:
utorok 20.8.
19 °C
zajtra:
streda 21.8.
20 °C