www.infoglobe.sk » Bezpečnosť

Bezpečnosť

Okrem povinného očkovania proti žltej zimnici sa odporúča tiež očkovanie proti hepatitíde typu A, C a proti týfusu.

Pred odjazdom sa odporúča návšteva odborného lekára- špecialistu na tropické choroby a konzultovať s ním zdravotné riziká spojené s cestou. Pri pobyte je treba byť veľmi opatrný. Neodporúča sa stravovať v pouličných stánkoch a druhoradých reštauráciách, ale len v kvalitných hoteloch a stravovacích zariadeniach. Odporúča sa vyberať jedlá tepelne spracované a nápoje si objednávať bez ľadu- poháre by mali byť prinesené ku stolu suché a čisté. Pokiaľ je to spoločensky únosné, je lepšie piť priamo z fľaše či nepoškodenou slamkou. Je potrebné vyvarovať sa požívania surovej zeleniny a ovocia, ktoré nie je možné olúpať. Všetky tieto opatrenia znižujú riziko nákazy črevnej infekcie či parazitmi.

Najväčším zdravotným problémom, ktorému musí Európan čeliť je malária. Pri krátkodobom pobyte je vhodné preventívne užívať antimalariká- užívanie a výber liekov je potrebné konzultovať s lekárom. Pri dlhodobom pobyte sa odporúča profylaxia prvé tri mesiace (opäť je vhodné konzultovať s odborníkom, pretože dlhodobé užívanie antimalarík má vedľajšie účinky). Na zníženie rizika ochorenia maláriou sa odporúča nevychádzať v dobe západu slnka a vetrať iba klimatizáciou. Pri najmenších zdravotných problémoch je nutné navštíviť lekára. V krajine je zaznamenaný vysoký výskyt AIDS.

Je dobré mať po ruke množstvo menších bankoviek (USD alebo EURO).

Najlepšie byť vyzdvihnutý priamo na letisku obchodným partnerom či známym. Na taxíky (žltej, či zelenej farby) je relatívne spoľahnutie, cenu sa odporúča zjednať vopred. V každom hoteli visí orientačný cenník taxíkov.

V záujme osobnej bezpečnosti sa neodporúča chodiť bez sprievodu spoľahlivého miestneho obyvateľa pešo a pri ceste taxíkom nepriberať ďalších- neznámych spolucestujúcich.

V prípade prepadnutia je vhodnejšie sa nebrániť.

 

Zdroj: MZV

späť

Lokácia:

Kamerún
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

16.6.2019
Spoznajte krásy a zaujímavosti Malých Karpát. Využiť môžete turistický autobus Malokarpatský expres, ktorý premáva každú sobotu, nedeľu a počas štátnych sviatkov na trase Bratislava – Budmerice cez Svätý Jur, Pezinok, Modru, Zochovu chatu a Červený Kameň.
15.6.2019
Tohtoročnú sezónu sa môžu turisti vydať do 16 miest chránenej prírody s novo vydaným návštevníckym pasom. Každý, kto navštívi najmenej 5 z návštevníckych stredísk národných parkov či Domov prírody chránených krajinných oblastí, získa odmenu.
14.6.2019
Slovensko bude od 20. do 23. júna 2019 hostiť ďalšie významné svetové podujatie. Vôbec prvýkrát v histórii hlavného mesta Slovenska – Bratislavy , v ňom budú prebiehať Majstrovstvá sveta v Karate.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 16. 6. 2019
sviatok: