www.infoglobe.sk » Bezpečnosť

Bezpečnosť

Okrem povinného očkovania proti žltej zimnici sa odporúča tiež očkovanie proti hepatitíde typu A, C a proti týfusu.

Pred odjazdom sa odporúča návšteva odborného lekára- špecialistu na tropické choroby a konzultovať s ním zdravotné riziká spojené s cestou. Pri pobyte je treba byť veľmi opatrný. Neodporúča sa stravovať v pouličných stánkoch a druhoradých reštauráciách, ale len v kvalitných hoteloch a stravovacích zariadeniach. Odporúča sa vyberať jedlá tepelne spracované a nápoje si objednávať bez ľadu- poháre by mali byť prinesené ku stolu suché a čisté. Pokiaľ je to spoločensky únosné, je lepšie piť priamo z fľaše či nepoškodenou slamkou. Je potrebné vyvarovať sa požívania surovej zeleniny a ovocia, ktoré nie je možné olúpať. Všetky tieto opatrenia znižujú riziko nákazy črevnej infekcie či parazitmi.

Najväčším zdravotným problémom, ktorému musí Európan čeliť je malária. Pri krátkodobom pobyte je vhodné preventívne užívať antimalariká- užívanie a výber liekov je potrebné konzultovať s lekárom. Pri dlhodobom pobyte sa odporúča profylaxia prvé tri mesiace (opäť je vhodné konzultovať s odborníkom, pretože dlhodobé užívanie antimalarík má vedľajšie účinky). Na zníženie rizika ochorenia maláriou sa odporúča nevychádzať v dobe západu slnka a vetrať iba klimatizáciou. Pri najmenších zdravotných problémoch je nutné navštíviť lekára. V krajine je zaznamenaný vysoký výskyt AIDS.

Je dobré mať po ruke množstvo menších bankoviek (USD alebo EURO).

Najlepšie byť vyzdvihnutý priamo na letisku obchodným partnerom či známym. Na taxíky (žltej, či zelenej farby) je relatívne spoľahnutie, cenu sa odporúča zjednať vopred. V každom hoteli visí orientačný cenník taxíkov.

V záujme osobnej bezpečnosti sa neodporúča chodiť bez sprievodu spoľahlivého miestneho obyvateľa pešo a pri ceste taxíkom nepriberať ďalších- neznámych spolucestujúcich.

V prípade prepadnutia je vhodnejšie sa nebrániť.

 

Zdroj: MZV

späť

Lokácia:

Kamerún
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pestrá jeseň

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
Balance test a Balance Oil od spoločnosti ZINZINO
2. cena:
sada čokolád značky Lindt a vstupenky na prehliadku Velkopopovického pivovaru Kozel
3. cena:
Poukážka na dve vstupenky do talkshow SUPERMAMY
1. cena redakcie:
Darčekový poukaz pre 2 osoby na 2 noci vrátane raňajok na Chate Magurka v Nízkych Tatrách
2. cena redakcie:
Hniezdo pre bábätko od ZUZ made with love
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

17.10.2019
Pri príležitosti Medzinárodného dňa archeológie vás Sázavský kláštor pozýva v sobotu 19. októbra na špeciálne tematické prehliadky s archeológmi, ktoré budú náhľadom nielen do výskumov kláštora a okolia, ale aj do prostredia českej počítačovej hry z obdobia neskorého stredoveku.
16.10.2019
Počas víkendu 26. a 27. októbra 2019 sa zámocký komplex Schloss Hof stane ideálnym miestom pre všetkých milovníkov tajomna, duchov a strašidiel.
15.10.2019
Šumavská príroda zaznamenala po viac ako sto rokoch výskyt pralesného bezstavovca – ploskáňa veľkého (Peltis grossa), 1,5 centimetra veľkého čierneho chrobáka, ktorý sa znovu objavil v národnom parku Šumava.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ÍRSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 17. 10. 2019
sviatok:
dnes:
štvrtok 17.10.
22 °C
zajtra:
piatok 18.10.
21 °C