www.infoglobe.sk » Kalendár akcií

Kalendár akcií 1.3.2020

Nedeľa 1.3.2020
Všetky akcie
Pridať novú akciu
Upraviť informácie o akcii

Tatranská galéria - marec 2020

od 1.3.2020 do 31.3.2020

výstava Lego v galériíTatranská galéria - Elektráreň

VÝSTAVY

Vincent Hložník Strhujúce príbehy

Rozsiahla výstava (maľba, kresba, grafika) jedného z najvýznamnejších slovenských výtvarných umelcov, obohatená o návrhy vytráží pre Konkatedrálu sedembolestnej Panny Márie v Poprade, vystavené po prvýkrát. Diela zapožičali PGU Žilina, súkromí zberatelia a RKF Poprad.

Výstava potrvá do 15. marca 2020

 

Dušan Kállay & Kamila Štanclová

Magické svety

Prierezová výstava tvorby dvoch významných osobností slovenského výtvarného umenia z oblasti maľby, grafiky, užitého umenia, oceňovaných doma aj v zahraničí.

Vernisáž 19. marca 2020 o 17. 00

Výstava potrvá do 10. mája 2020

 

Lego v galérii

Veľká výstava kolekcií lega s možnosťou aktívnej hry pre rodiny s deťmi vo vytvorenej herni priamo v priestoroch galérie v spolupráci so spoločnosťou Bricklandia.

Od 26. januára do 18. marca 2020

 

STÁLA EXPOZÍCIA

Odkryté hodnoty app

Vynovená stála expozícia s použitím aplikácie 130 diel zo zbierkového fondu Tatranskej galérie predstavuje to najlepšie z tvorby takmer 80-tich autorov.

 

INÉ PODUJATIA

NEDEĽNÉ TVORIVÉ DIELNE

Termín: 22. marca 2020 od 14. 00 h – 16. 00 h

Miesto: TG Elektráreň v Poprade

 

VILA FLÓRA STARÝ SMOKOVEC

VÝSTAVY

Martin Činovský - Monumentalita miniatúry

Výber z tvorby výtvarníka, grafika a rytca Martina Činovského, tvorcu prvej slovenskej poštovej známky (1993), priekopníka techniky oceľorytiny, šíriteľa poštovej a známkovej grafiky. Výstava predstaví rytecký prepis prírodných artefaktov prostredia Vysokých Tatier, regiónu Spiša.

Výstava potrvá do 8. marca 2020

 

Jaroslav Vyhnička simple­_of_nature

Výstava talentovaného fotografa, filmára aj skladateľa hudby v jednom s citlivým prístupom k prírode.

Vernisáž výstavy 12. marca 2020 o 16. 00

Výstava potrvá do 21. júna 2020

 

STÁLA EXPOZÍCIA

Tatry v umení

Kolekcia vybraných diel zo zbierok Tatranskej galérie predstavuje krajinomaľbu s tematikou Vysokých Tatier v tvorbe výtvarníkov spätých s dedičstvom našich veľhôr

 

GALÉRIA FERDINAND KATONA

Stála expozícia TG v Spišskej Starej Vsi

 

Zmena programu vyhradená

Číslo akcie: 18749

Kontinent: Európa
Štát: Slovenská republika
Miesto usporiadania: Tatranská galéria, Poprad (Prešovský kraj )

MAREC v Galérii umelcov Spiša

od 1.3.2020 do 31.3.2020

marec v GUSMesiac marec sa bude v Galérii umelcov Spiša niesť v znamení kníh, zaujímavých tvorivých dielní a ukončenia aktuálnych výstav. Čaká nás ďalšie kolo výtvarného workshopu určeného pre znevýhodnenú skupinu žien a verejnosti Ženy on line 8, prednáška z cyklu Orbis Pictus / Rozhovory o umení a okresná postupová súťaž v umeleckom prednese poézie a prózy Vansovej Lomnička, organizovaná Úniou žien Slovenska. V ponukovom balíku výstavných projektov sa okrem stálych expozícií nachádzajú aj posledný mesiac trvajúce aktuálne výstavy Sacrelacrum / Sacral Elementum IV., Imrich Svitana ‒ Vertikály a modifikovaná repríza výstavy Top Akvizície 2017 – 2018.

Pripravené sú aj Dlhé dni s umením, kedy sprístupňujeme všetky výstavy pre verejnosť do 19.00. Do programového portfólia pridávame Komentované prehliadky aktuálnych výstav s kurátormi pre vopred nahlásené skupiny.

 

Začiatkom mesiaca v pondelok, 9. 3. v čase 13.00 – 18.00 sa bude konať okresná postupová súťaž žien v umeleckom prednese poézie a prózy VANSOVEJ LOMNIČKA. Projekt sa realizuje v spolupráci s Úniou žien Slovenska.

 

NEDEĽNÝ KREATÍVNY ATELIÉR prebiehajúci v nedeľu, 15. 3. v čase 13.00 – 15.30, je súčasťou špeciálnych nedeľňajších programov určených pre rodiny s deťmi. Tentokrát je dielňa Veselé jarné obrázky zameraná na tvorbu pestrofarebných obrázkov tvarovaním a lepením krepového papiera, pod vedením galerijnej lektorky Mgr. Zuzany Juháziovej.

 

Umelecký dialóg reflektujúci aktuálnu výstavu Sacrelacrum / Sacral Elementum IV. v programe ORBIS PICTUS / ROZHOVORY O UMENÍ: SACRELACRUM sa uskutoční v stredu, 18. 3., v čase 17.00 – 19.00. Beseda o sakrálnom v súčasnom umení s autormi výstavy Pavlom Červeniakom, Jaroslavom Švestkom, Martinom Kacvinským a kurátorom výstavy Adamom Mackom. Súčasťou programu bude komentovaná prehliadka výstavy.

 

Mesiac uzatvorí ďalšie kolo výtvarného workshopu ŽENY ON LINE 8: AKČNÉ ŽENY. Podujatie sa bude konať posledný piatok, 27. 3. v čase 16.00 – 19.00. Účastníčky tvorivej dielne si pod vedením lektorky – galerijnej pedagogičky Mgr. Anny Timkovej, zhotovia vlastné logo a odznak tepaním na tenký plech kovovými hrotmi.

 

V marci máme dva DLHÉ DNI S UMENÍM – a to v stredu, 18. 3. a v piatok, 27. 3. kedy je galéria pre verejnosť otvorená v čase 9.00 – 19.00. Sprístupnené budú všetky výstavy a a stále expozície: aktuálne výstavy Sacrelacrum / Sacral Elementum IV. (z cyklu Téma), profilová výstava Imrich Svitana: Vertikály (z cyklu Profily) a znovu sprístupnená výstava Top akvizície 2017 ‒ 2018 (z cyklu Zbierka). Stála expozícia Jozef Hanula pripomína život a dielo spišského výtvarníka, Terra Gothica prezentuje diela zo zbierky s gotickou tematikou.

 

Komentované prehliadky aktuálnych výstav s kurátormi, či odbornými pracovníkmi galérie máte možnosť rezervovať minimálne 1 deň vopred pre skupiny o minimálnom počte 3 záujemcov a to telefonicky alebo majlom.    

Číslo akcie: 18753

Kontinent: Európa
Štát: Slovenská republika
Miesto usporiadania: GALÉRIA UMELCOV SPIŠA V SPIŠSKEJ NOVEJ VSI (Košický kraj)

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Druh akcie:


Fotosúťaž:

Jarné vábenie

1. 3. – 30. 4. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Dve voľné vstupenky na inšpiratívnu prednášku od Lab.cafe
3. cena:
Vitamínový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Krásny šperk od kamenej predajne ZLATNÍCTVO MILI
3. cena redakcie:
Kniha Trnava – retro od rodinného vydavateľstva DAJAMA

Aktuality:

1.4.2020
V dôsledku celosvetovej pandémie koronavírusu sú pre verejnosť zatvorené aj múzeá či galérie po celom svete. No prostredníctvom bezplatnej služby Google Arts & Culture môžete z pohodlia vašej obývačky virtuálne navštíviť vyše 500 umelecko-vedných inštitúcií.  
31.3.2020
Národné múzeum je rovnako ako ostatné múzeá v súčasnej dobe pre návštevníkov zatvorené. Vybrané výstavy ale môžete vidieť online a ďalšie sa pripravujú.
30.3.2020
Na základe novej štúdie magazínu Ceoworld bol aj tento rok zostavený rebríček najdrahších krajín pre život. Výsledné poradie bolo zostavené na základe údajov o životných nákladov, nájomnom, cenách potravín, stravovania a o celkovej kúpnej sile obyvateľstva.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - BRAZÍLIA a SALVÁDOR:

Brazília, Salvádor

TIPY NA VÝLETY V BRAZÍLII a SALVÁDORE:

 

BRAZÍLIA:

Paraty – bez áut

Rio de Janeiro – divoký karneval a krásne pláže (I., II.)

Amazónia – cesta do pralesa

Manaus: Paríž Južnej Ameriky

Z Uruguaja do Porto Alegre

SALVÁDOR:

Alegría – cesta k lagúne

Joya de Cerén a San Salvador

 

Všetko dôležité, čo by ste o Brazílii mali vedieť, nájdete TU a o Salvádore TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 1. 4. 2020
sviatok:Hugo
dnes:
streda 1.4.
7 °C
zajtra:
štvrtok 2.4.
6 °C