www.infoglobe.sk » Kalendár akcií

Kalendár akcií 18.10.2019

Piatok 18.10.2019
Všetky akcie
Pridať novú akciu
Upraviť informácie o akcii

Eduard Ovčáček: Expozícia univerza + pozvánky

od 30.8.2019 do 10.11.2019

Názov výstavy: Eduard Ovčáček Expozícia univerza

Termín výstavy: 30.08.2019 – 10.11.2019

Vernisáž: 30.08. 2019 o 17. 00

Kurátor výstavy: PhDr.Jiří Jůza, riaditeľ GVUO v Ostrave

Organizátori: Galéria výtvarného umenia v Ostrave, autor Eduard Ovčáček a Tatranská galéria v Poprade

Miesto konania: Tatranská galéria Poprad, Hviezdoslavova 12

Program vernisáže: koncert Ronalda Šebestu – Classic malts

Trvanie výstavy: od 30.8.2019  do 10.11.2019

 

Výstava Expozícia univerza predstaví tvorbu Eduarda Ovčáčka (1933), jednej z významných osobností česko-slovenskej umeleckej scény, ktorý sa osobne zúčastní vernisáže. Výstava vznikla na základe spolupráce Tatranskej galérie s Galériou výtvarného umenia v Ostrave (GVUO) a s autorom. Diela pochádzajú z depozitu GVUO a súkromného majetku autora.

 

+ POZVÁNKY :

 

Nová hudbaprednáška

Číslo akcie: 18063

Kontinent: Európa
Štát: Slovenská republika
Miesto usporiadania: Tatranská galéria, Poprad (Prešovský kraj )

Oravská galéria pozýva

od 1.9.2019 do 15.11.2019

Milí priatelia, školský rok je už v plnom prúde, dávame Vám do pozornosti naše expozície, výstavy a podujatia, ktoré môžete absolvovať u nás v Oravskej galérii.

Ak ste nestihli cez prázdniny prehliadku expozícií tradičného ľudového umenia na Slanickom ostrove umenia, tak ešte máte šancu.

Túto sezónu až do 29. septembra môžete absolvovať vyhliadkovú plavbu loďou OG-SLANICA po najväčšej vodnej nádrži na Slovensku – Oravskej priehrade spojenú s návštevou Slanického ostrova.

 

Roman Hrčka / PREČO?V Župnom dome v Dolnom Kubíne môžete navštíviť nové výstavy Juraj Florek & Juraj Toman / ORAVSKÝ VÝPRASK a Roman Hrčka / PREČO?

Ešte do konca septembra môžete vidieť výstavu päťročného Juliana Hajduk Browna.

V Galérii Márie Medveckej v Tvrdošíne si okrem diel maliarky Márie Medveckej, môžete pozrieť aj výstavu Ernesta Zmetáka z našich zbierok.

 

Počas štátneho sviatku v nedeľu 15. septembra 2019 bude Oravská galéria v Dolnom Kubíne pre verejnosť otvorená ako obvykle od 10.00 do 17.00 a Galéria Márie Medveckej v Tvrdošíne pre od 10.00 do 16.00 hod. Môžete navštíviť aj expozície na Slanickom ostrove umenia a previesť sa loďou OG Slanica z prístavu č. 2 zo Slanickej Osady.

Číslo akcie: 18134

Kontinent: Európa
Štát: Slovenská republika
Miesto usporiadania: Oravská galéria, Hviezdoslavovo námestie 11, Dolný Kubín (Žilinský kraj)

Kupčo: Vysoké Tatry, Ładygin: Moje rodné hory

od 6.9.2019 do 8.12.2019

pozvánka na výstavyYara M. Kupča, označovaného na slovenskej fotografickej scéne ako osamelého bežca, podľa jednej z jeho fotografií, poznáme z viacerých výstav. Tentokrát vystavuje vo Vile Flóra svoje posledné zábery aj so svojim priateľom poľským fotografom Zbigniewom Ładyginom. Základným motívom oboch výstav sú naše a poľské Vysoké Tatry.

 

Zbigniew Ładygin – horolezec, speleológ, vysokohorský turista,editor, novinár, fotograf, autor kníh a článkov, o. i. z histórie tatranskej fotografie. Úzko spojený s poľským Tatranským národným parkom (TPN), kde viedol edičné oddelenie, dlhoročný spolupracovník Medzinárodnej fotografickej súťaže J. Sunderlanda „Horská krajina” v Novom Targu, mnohonásobný člen poroty miestnych súťaží krajinnej fotografie. Svoje práce uverejňuje v rozličných knižných publikáciách a periodikách. 

Číslo akcie: 18100

Kontinent: Európa
Štát: Slovenská republika
Miesto usporiadania: Vila Flóra, Starý Smokovec (Prešovský kraj )

Biblia a reformácia

od 17.9.2019 do 20.10.2019

výstava Biblia a reformácia 17. septembra 2019 o 15.00 hod. sa v priestoroch Gemersko-malohontského múzea uskutoční vernisáž výstavy „Biblia a reformácia“. Výstavu autorsky pripravil Béla Pohóczky mladší, farár reformovanej cirkvi, v spolupráci so Zuzanou Moncoľovou, farárkou evanjelickej cirkvi a. v. Výstava potrvá do 30. septembra 2019. Návštevníci ju môžu vidieť každý deň (pondelok - nedeľa) až do 18.00 hodiny.

Výstava sa tematicky dotýka obdobia reformácie katolíckej cirkvi. Vystavené budú predmety, dokumenty a literatúra súvisiace s reformáciou, pochádzajúce zo súkromnej zbierky širkovského farára Bélu Pohóczkeho a jeho otca. Súčasťou výstavy budú aj staré tlače z obdobia reformácie a protireformácie, predovšetkým protestantská teologická literatúra – biblie, modlitebné knihy, knihy kázní, spevníky. Ich zbierku mohla verejnosť prvý krát vidieť v priestoroch Gemersko-malohontského múzea v roku 2017, kedy prebiehala výstava venovaná 500. výročiu reformácie. Cieľom výstavy „Biblia a reformácia“ je pripomenúť si jednu z významných etáp v dejinách Európy a Slovenska, predstaviť počiatky, priebeh a osobnosti reformačného hnutia.

Číslo akcie: 18135

Kontinent: Európa
Štát: Slovenská republika
Miesto usporiadania: Gemersko-malohontské múzeum, Nám. M. Tompu 5, Rimavská Sobota (Banskobystrický kraj )

výstava István Hatvani

od 25.9.2019 do 31.1.2020

výstava „István Hatvani (1718 - 1786)"V stredu 25. septembra 2019 o 15.00 hod. sa v priestoroch Gemersko-malohontského múzea  uskutoční vernisáž výstavy „István Hatvani (1718 - 1786)“.

Výstava je venovaná osobnosti a životnému dielu vedca a rodáka z Rimavskej Soboty. Vznikla pri príležitosti 300. výročia narodenia polyhistora a je vôbec prvou výstavou svojho druhu na území Slovenska a rovnako aj v Rimavskej Sobote.

Kurátorkou výstavy je PhDr. Éva Kerényi PhD. (historička Gemersko-malohontského múzea). Spoluorganizátorom výstavy je Reformované kolégium v Debrecíne, na ktorom rimavskosobotský polyhistor pôsobil. Na výstave odborne spolupracoval Dr. Gáborjáni Szabó Botond PhD., riaditeľ Múzea a Knižnice Reformovaného kolégia v Debrecíne.

 

Výstava potrvá do 31. januára 2020.    

Číslo akcie: 18173

Kontinent: Európa
Štát: Slovenská republika
Miesto usporiadania: Gemersko-malohontské múzeum v Rimavskej Sobote (Banskobystrický kraj )

GMM - program október 2019

od 1.10.2019 do 31.10.2019

Sapropelitové náramky - predmet mesiacaHAVRANY A ICH PRÍBUZNÍ

10. 9. - 31. 12. 2019

Výstava predstaví jednotlivé druhy krkavcovitých vtákov hniezdiacich na Slovensku, spôsob ich života a hniezdenie, upriami pozornosť na ich inteligenciu a miesto v prírode, symbolike, ľudovej slovesnosti. Súčasťou výstavy sú modely hniezd vybraných druhov v nadživotnej veľkosti, ktoré si môžu návštevníci vyskúšať, a interaktívne hry pomocou ktorých si overia nové vedomosti. Výstava a sprievodné prezentačné aktivity sú výsledkom vedeckovýskumnej úlohy múzea a prezentujú aj poznatky o rozšírení a živote druhov v regióne Gemer-Malohont.

ISTVÁN HATVANI (1718 - 1786)

25. 9. 2019 - 31. 1. 2020

Výstava je venovaná rimavskosobotskému polyhistorovi Istvánovi Hatvanimu. Ide o európsky známeho uhorského učenca 18. storočia, ktorého osoba je žiaľ vo svojom rodisku menej známa. Cieľom výstavy je prezentovať informácie o živote a diele osvietenského učenca Istvána Hatvaniho, ktoré v takejto ucelenej podobe doposiaľ neboli prezentované v domácich múzeách. Návštevník sa môže zoznámiť s jeho osobnými predmetmi, korešpondenciou, jeho učebnými pomôcky z hodín fyziky, životnou tvorbou, ale aj činnosťou samotného Reformovaného kolégia v Debrecíne, kde dlhé roky pôsobil ako profesor. Výstava vzniká v spolupráci s Reformovaným kolégiom v Debrecíne a je doplnená dvojjazyčným slovensko-maďarským katalógom.

KÁLMÁN TICHY (1888 - 1968)

1. 10. - 29. 11. 2019

Vernisáž výstavy - 1. 10. 2019 o 15.00 hod.

Výstava prezentuje tvorbu jednej z najvýznamnejších osobností Rožňavy 20. storočia, jeho olejomaľby, grafiky, akvarely a pastely. Kálmán Tichy bol významný rožňavský maliar, grafik, historik, publicista, etnograf a múzejník. Výstava ho predstavuje ako erudovaného výtvarníka, maliara hlavne rožňavských zákutí a vynikajúceho grafika. Doplnená je trojrozmerným materiálom vzťahujúcim sa k autorovi. Výstavu pripravilo Banícke múzeum v Rožňave v roku 2018 pri príležitosti 130. výročia jeho narodenia a 50. výročia úmrtia.

BIBLIA A REFORMÁCIA

17. 9. - 17. 10. 2019

Výstava sa tematicky dotýka obdobia reformácie katolíckej cirkvi. Vystavené budú predmety, dokumenty a literatúra súvisiace s reformáciou, pochádzajúce zo súkromnej zbierky širkovského farára Bélu Pohóczkeho a jeho otca. Súčasťou výstavy budú aj staré tlače z obdobia reformácie a protireformácie, predovšetkým protestantská teologická literatúra – biblie, modlitebné knihy, knihy kázní, spevníky. Ich zbierku mohla verejnosť prvý krát vidieť v priestoroch Gemersko-malohontského múzea v roku 2017, kedy prebiehala výstava venovaná 500. výročiu reformácie. Cieľom výstavy je pripomenúť si jednu z významných etáp v dejinách Európy a Slovenska a predstaviť počiatky, priebeh a osobnosti reformačného hnutia. Výstavu autorsky pripravil Béla Pohóczky mladší, farár reformovanej cirkvi, v spolupráci so Zuzanou Moncoľovou, farárkou evanjelickej cirkvi.

MEDZINÁRODNÝ DEŇ ARCHEOLÓGIE

18. 9. 2019 o 9.00 hod. a 10.30 hod.

Vstup voľný

V tento deň predstaví archeológ múzea PhDr. Alexander Botoš najnovšie archeologické výskumy múzea. Vo svojej prednáške bude prezentovať pozoruhodné výsledky svojich najnovších archeologických výskumov, ako napr. výskum žiarového pohrebiska z doby bronzovej v centre mesta Rimavská Sobota, výskum zaniknutého paulínskeho kláštora v Slavci – Gombaseku, výskum na opevnenej výšinnej polohe Nižný Skálnik – Maginhrad alebo výskum zaniknutého hradu Širkovce – Kapla. Na prednášku A. Botoša nadviaže odborný asistent Katedry muzeológie Filozofickej fakulty UKF v Nitre Mgr. Daniel Bešina, PhD. s prednáškou Moderne o archeológii. predstaví využitie moderných technológií v procese archeologického bádania. Účastníci prednášky sa bližšie oboznámia s využitím 3D fotogrametrie, 3D skenovania, leteckej archeológie a možnosťami ďalšieho použitia v špeciálnych počítačových softvéroch. Uvedené metódy boli využité aj pri niektorých archeologických výskumoch Gemersko-malohontského múzea, ako aj pri rekonštrukcií vybraných archeologických nálezov zo zbierok múzea.

SPOZNAJ SVOJE MÚZEUM

1. - 31. október 2019

Určené pre školské skupiny

Spoznaj svoje múzeum je kultúrno-výchovná aktivita, ktorej cieľom je hravou a poučnou formou priblížiť obsah stálej vlastivednej expozície múzea. Počas skupinovej prehliadky múzea budú použité interaktívne prvky v podobe náučnej hračky, počítačových technológií a materiálnych didaktických pomôcok.Virtuálna archeológia - prostredníctvom virtuálnej reality žiakom priblížime zbierkový predmet „spoza skla“, môžu s ním virtuálne manipulovať a skúmať jeho vlastnosti, čo pri bežnej prehliadke múzea nie je možné. Súčasťou tejto časti aktivity budú edukačné úlohy na virtuálnej báze, ktorými upriamime pozornosť žiaka na vybrané zbierkové predmety, aby im porozumel a docenil ich historickú a významovú hodnotu.Aktivita je určená žiakom 2. stupňa základných, študentom stredných škôl. Počet žiakov v skupine je obmedzený, max. 15 žiakov.Maľovaná história alebo Maľované truhlice - prostredníctvom maľovaniek upriamime pozornosť žiaka na vybrané predmety z expozície múzea. Informácie o obsahu maľovaniek sa návštevník dozvie z lektorského výkladu, následne si bude môcť vybraný predmet dotvoriť farebne a to buď priamo v prostredí múzea alebo aj mimo neho.

Aktivita je vhodná aj pre hendikepovaných žiakov.

Remeslá v kocke - žiaci sa hravou formou zoznámia s remeslami a zamestnaniami, ktoré sú charakteristické pre Gemer-Malohont (salašníctvo, hrnčiarstvo, brdárstvo, pradenie a tkanie). V rámci lektorského textu spoznajú výrobné postupy a pomôcky remeselníkov prezentované v expozícii prostredníctvom zbierkových predmetov a fotografií a na záver prostredníctvom náučnej hračky si overia nadobudnuté poznatky.

Návštevu je potrebné ohlásiť vopred!

Kontaktná osoba:

Martina Oštrom Mareková - 047/56 32 741, marekova@gmmuzeum.sk

 

Stála vlastivedná expozícia

Expozícia prezentuje prírodné a kultúrne dedičstvo regiónov Gemer a Malohont. Vystavené sú predmety z oblasti paleontológie, geológie, zoológie, archeológie, histórie, etnografie a výtvarného umenia – napr. nálezy kostí mastodonta, tapíra či nosorožca z paleontologickej lokality Kostná dolina pri obci Hajnáčka, pestrá kolekcia dermoplastických preparátov živočíchov, vzácne archeologické nálezy zo Včeliniec, Hodejova, Tornale i samotnej Rimavskej Soboty, zbierky dokumentujúce obdobie tureckých vpádov a stavovských povstaní, ukážky cechovej a kameninovej výroby a historického nábytku, ukážky ľudového bývania a odievania, výrobkov remeselníkov (hrnčiari, brdári, rezbári...) či umelecké diela zachytávajúce významné osobnosti a miesta Uhorska a regiónu Gemer-Malohont. Vzácnosťou je múmia egyptskej ženy z obdobia 1087 – 664 pred Kristom a vajce najväčšieho nelietajúceho vtáka žijúceho na Madagaskare vurona obrieho, ktorý vyhynul v 17. storočí. Prostredníctvom zvukového panelu si vypočujete žaby, cicavce a najrôznejšie druhy vtákov.

Expozícia Protifašistický odboj a SNP v Gemeri-Malohonte

Moderne koncipovaná expozícia ponúka komplexný pohľad na problematiku protifašistického odboja a Slovenského národného povstania v regióne. Prostredníctvom trojrozmerných predmetov, fotografického materiálu i audiovizuálnych prezentácií sú okrem reálií protifašistického odboja naznačené i podmienky pre jeho formovanie a dôsledky vzniku Slovenského štátu, Viedenská arbitráž či nemecká okupácia.

* * *

ZMENA PROGRAMU VYHRADENÁ!

Číslo akcie: 18237

Kontinent: Európa
Štát: Slovenská republika
Miesto usporiadania: Gemersko-malohontské múzeum, Nám. M. Tompu 5, Rimavská Sobota (Banskobystrický kraj )

Tatranská galéria - október 2019

od 1.10.2019 do 31.10.2019

výstavaVÝSTAVY

Eduard Ovčáček – Expozícia univerza

od 30. augusta  do 10. novembra 2019

Rozsiahla výstava kľúčovej osobnosti českého a slovenského lettrizmu a zakladateľa Klubu konkrétistov (Praha, 1967) organizovaná v spolupráci s Galériou výtvarného umenia v Ostrave.

Kurátor Jiří Jůza

 

JUBILÁRNA SIEŇ

Ladislav Mednyánszky

Kolekcia unikátnych zreštaurovaných kresieb zo zbierok Galérie P.M. Bohúňa v Liptovskom Mikuláši a Tatranskej galérie v Poprade.

Výstava potrvá od 27. septembra do 3. novembra 2020

 

KONCERTY

JAZZOVÝ FESTIVAL

18.október a 25.október 2019 o 18:00

 

INÉ PODUJATIA

INTEGRÁCIA UMENÍM - workshopy-koncerty-výstava

Výtvarno - edukatívny projekt určený pre ľudí zo sociálne znevýhodneného prostredia, zdravotne znevýhodnených, ale aj pre širokú verejnosť všetkých vekových kategórií.

8.-29.októbra 2019

 

8. 10. 2019   9.00, 15.00 Maľba a grafika - workshop s  akad. mal. Mariánom Komáčekom

9. 10. 2019 9.00 Premietanie, kreslenie a osobná výpoveď Eriky Šajgalovej, rómskej ilustrátorky prvého rómskeho šlabikára

10. 10. 2019  9.00 o 15.00 Plstenie – workshop s Emíliou Rudincovou

11. 10. 2019  9.00 o 15.00 Šperkárska technika tiffany – workshop s Emíliou Rudincovou

13. 10. 2019 o 13.30  Fotokurz s Michaelou Eliáš

14. 10. 2019 o 9.00  Fotokurz s Michaelou Eliáš

15. 10. 2019 o 9.00, 15.00 Keramický workshop s Petrom Smikom

16. 10. 2019 o 10.00, 14.00 Vitráž – tiffany workshop s Michaelou Tettingerovou

17. 10. 2019 o 10.00 Divadelné predstavenie a beseda s autorkou Milkou Zimkovou: Neveľo nás idze, neveľo nám treba

 17.10.2019 o 18.00 Večer s Milkou Zimkovou - divadelné predstavenie Dva krát dva je šesť, autogramiáda novej knihy Nerieš to a beseda s autorkou

18. 10. 2019 o 9.00, 14.00 Keramika – workshop s keramičkou Máriou Banášovou

20. 10. 2019 o 14.00 Nedeľné tvorivé dielne

21. 10 2019 o 10.00  Život keramikárky v tme – Soňa Želizková modeluje a rozpráva o svojom živote a tvorbe

23. 10. 2019  o 9.00, 13.00 Kovové variácie – kováčske práce a výroba šperkov z kovu – workshop s umeleckým kováčom Petrom Gurníkom

 

24. 10. 2019 o 17.00 Záverečný program projektu

•  Premietanie dokumentárneho filmu Matúša Ondrušeka Človek na okraji spoločnosti o karikaturistovi Andrejovi Mišánekovi

• Módna show v spolupráci so Súkromnou strednou odbornou školou Biela voda v Kežmarku

• Výstava prác a benefičná aukcia vyrobených predmetov z projektu INTEGRÁCIA UMENÍM 2019

• HUDOBNÝ HOSŤ skupina KESAJ TCHAVE pod vedením Ivana Akimova

23. 10. 2019 – 29. 10. 2019    Výstava prác z projektu INTEGRÁCIA UMENÍM 2019

Počas trvania projektu budeme premietať dokumentárne filmy o umelcoch z rôzneho sociálneho prostredia.

 

STÁLA EXPOZÍCIA

Odkryté hodnoty app

Vynovená stála expozícia s použitím aplikácie 130 diel zo zbierkového fondu Tatranskej galérie predstavuje to najlepšie z tvorby takmer 80-tich autorov.

 

TATRANSKÁ GALÉRIA – ARTKLUB

NEPOZNANÉ POPRADSKÉ SGRAFITO HERTA ONDRUŠOVÁ-VICTORÍNOVÁ A MARTIN KUTNÝ.

Výstava projektu študentov gymnázia. V roku, keď si pripomíname 100. výročie vzniku Bauhausu a 20 rokov od smrti Herty Ondrušovej – Victorínovej, bude Gymnáziom na Ul. D. Tatarku v Poprade realizovaná záchrana a obnova sgrafita na fasáde školy do pôvodnej podoby.

Vernisáž výstavy 18. septembra o 16:00

Výstava potrvá do 21. októbra 2019

 

HELENA SUCHÁ – PRIESVIT TVORBOU

Výstava pri príležitosti životného jubilea známej popradskej výtvarníčky a grafičky.

Vernisáž výstavy 31. októbra  2019 o 16:00

Výstava potrvá do 1. decembra 2019

 

INÉ PODUJATIA

NEDEĽNÉ TVORIVÉ DIELNE

Termín: nedeľa 20. októbra 2019 od 14.00 h – 16.00 h

Miesto: TG Elektráreň v Poprade

Číslo akcie: 18136

Kontinent: Európa
Štát: Slovenská republika
Miesto usporiadania: Tatranská galéria, Poprad (Prešovský kraj )

výstava Kálmán Tichy 1888 - 1968

od 1.10.2019 do 29.11.2019

výstava Kálmán Tichy (1888 – 1968)1.októbra 2019 (utorok) o 15.00 hod. sa v priestoroch gemersko-malohontského múzea v Rimavskej Sobote uskutoční vernisáž výstavy „Kálmán Tichy (1888 – 1968)“, ktorá predstaví tvorbu jednej z najvýznamnejších osobností Rožňavy 20. storočia, jeho olejomaľby, grafiky, akvarely a pastely. Výstavu pripravilo Banícke múzeum v Rožňave v roku 2018 pri príležitosti 130. výročia jeho narodenia a 50. výročia úmrtia. Výstava potrvá do 29. novembra 2019.

 

Kálmán Tichy bol významný rožňavský maliar, grafik, historik, publicista, etnograf a múzejník. Patrí medzi najvýznamnejšie osobnosti rožňavskej kultúrnej histórie. Výstava ho predstavuje ako erudovaného výtvarníka, maliara hlavne rožňavských zákutí a vynikajúceho grafika. Doplnená je trojrozmerným materiálom vzťahujúcim sa k autorovi.   

Číslo akcie: 18238

Kontinent: Európa
Štát: Slovenská republika
Miesto usporiadania: Gemersko-malohontské múzeum, Nám. M. Tompu 5, Rimavská Sobota (Banskobystrický kraj )

výstava Intervencie do času

od 7.10.2019 do 30.11.2019

výstava Intervencie do časuMúzeum Bojnice vás pozýva na výstavu Intervencie do času. Počas výstavy diela študentov a pedagógov Ateliéru slobodnej kreativity 3D, Fakulty umení v Košiciach narušia zaužívanú stálu expozíciu Bojnického zámku.

Výstava prinesie prekvapivé dialógy starého a nového, naturálneho a umelého, strohého a ornamentálneho.

Andrea Smitková, kurátorka výstavy: „Len obmedzene sa stáva, že by mala slovenská muzeálna inštitúcia odvahu priniesť do stálej expozície inovatívny prvok. Cieľom je premeniť vnímanie umeleckých diel v prostredí, v ktorom ich nachádzame. Intervencia je obojstranne zaujímavá, pre múzeum sa stáva iniciátorom experimentu i progresu. Umelec má možnosť reagovať na špecifické, historicky a kultúrne ovplyvnené prostredie. Študenti zasa majú možnosť dialógu so zbierkovými predmetmi umelecko-historickej hodnoty, ktorých ešte sami nie sú súčasťou.

Intervencie sú narušiteľkou formou v umení. Podkopávajú platné kánony a vytrhávajú divákov z naučených spôsobov videnia. Múzeu Bojnice bolo vždy istým spôsobom progresívnym múzeum, preto sa ponúkanej možnosti nezľaklo. Cieľom nie je petrifikácia umenia, ale zážitok a dobrodružstvo, niekedy aj jemne kontroverzným spôsobom.“

Číslo akcie: 18213

Kontinent: Európa
Štát: Slovenská republika
Miesto usporiadania: Slovenské národné múzeum - Múzeum Bojnice Zámok a okolie č.1, 972 01 Bojnice (Trenčiansky kraj)

Integrácia umením 2019

od 8.10.2019 do 29.10.2019

Integrácia umením 2019 Milí priatelia, priaznivci umenia, pedagógovia a študenti, v mesiaci október pripravujeme umelecko - edukatívny projekt MY VÁM VY NÁM - Integrácia umením 2019, ktorý sa bude konať v priestoroch Tatranskej galérie v Poprade, týmto Vás srdečne pozývame.

 

Viac informácií o projekte a presný rozpis workshopov s programom nájdete TU.

V prípade záujmu je účasť potrebné nahlásiť, keďže kapacita miest je obmedzená.

 

Tešíme sa na stretnutie s Vami

Číslo akcie: 18236

Kontinent: Európa
Štát: Slovenská republika
Miesto usporiadania: Tatranská galéria, Poprad (Prešovský kraj )
   1 | 2   

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Druh akcie:


Fotosúťaž:

Pestrá jeseň

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
Balance test a Balance Oil od spoločnosti ZINZINO
2. cena:
sada čokolád značky Lindt a vstupenky na prehliadku Velkopopovického pivovaru Kozel
3. cena:
Poukážka na dve vstupenky do talkshow SUPERMAMY
1. cena redakcie:
Darčekový poukaz pre 2 osoby na 2 noci vrátane raňajok na Chate Magurka v Nízkych Tatrách
2. cena redakcie:
Hniezdo pre bábätko od ZUZ made with love
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

17.10.2019
Pri príležitosti Medzinárodného dňa archeológie vás Sázavský kláštor pozýva v sobotu 19. októbra na špeciálne tematické prehliadky s archeológmi, ktoré budú náhľadom nielen do výskumov kláštora a okolia, ale aj do prostredia českej počítačovej hry z obdobia neskorého stredoveku.
16.10.2019
Počas víkendu 26. a 27. októbra 2019 sa zámocký komplex Schloss Hof stane ideálnym miestom pre všetkých milovníkov tajomna, duchov a strašidiel.
15.10.2019
Šumavská príroda zaznamenala po viac ako sto rokoch výskyt pralesného bezstavovca – ploskáňa veľkého (Peltis grossa), 1,5 centimetra veľkého čierneho chrobáka, ktorý sa znovu objavil v národnom parku Šumava.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ÍRSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 17. 10. 2019
sviatok:Hedviga
dnes:
štvrtok 17.10.
17 °C
zajtra:
piatok 18.10.
13 °C