www.infoglobe.sk » Kalendár akcií

Kalendár akcií 10.9.2022

Sobota 10.9.2022
Všetky akcie
Pridať novú akciu
Upraviť informácie o akcii

V Bardejovských kúpeľoch požehnajú pramene

od 24.6.2022 do 1.10.2022

V Bardejovských Kúpeľoch ​v piatok 24​.júna 2022 slávnostne otvoria 25.ročník kúpeľnej sezóny požehnaním minerálnych prameňov. O 14.00 v priestoroch Kúpeľnej kolonády požehnajú minerálne pramene zástupcovia štyroch cirkví v okrese Bardejov - rímskokatolíckej, gréckokatolíckej, pravoslávnej a evanjelickej. ​Slávnostný program ​z minulých rokov pre pozvaných hostí, sa však v priestoroch letného kúpaliska Bardejovských Kúpeľov,​ ​ani tento rok konať nebude. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s., Tamara Šatanková. 

požehnanie prameňov

VYBRANÉ KULTÚRNE PODUJATIA V BARDEJOVSKÝCH KÚPEĽOCH 2022:

JÚL

9.-10.7. 2022   BARDEJOVSKÉ KÚPEĽNÉ DNI s uličkou remesiel a predajnými stánkami. Tradičné podujatie spojené s bohatým kultúrnym programom. Súčasťou podujatia sú aj atrakcie a rôzne animačné aktivity pre deti, prezentácia a predaj tradičných remeselných a iných výrobkov.

AUGUST  

VÝSTAVA KVETOV - gladioly a ruže - Gladiol club Prešov, Štefan Jeník - Pestovateľ a šľachtiteľ kvetov 

14.8.2022    19. ALŽBETÍNSKY DEŇ /nedeľa/

26.8.2022    BARDEJOVSKÁ HELIGÓNKA  /sobota/

SEPTEMBER

4.09.2022    KÚPEĽNÁ DYCHOVKA spojená s ochutnávkou pív /nedeľa/

1.10.2022    HORNOŠARIŠSKÝ VÍNNY FESTIVAL /sobota/

Číslo akcie: 19297

Kontinent: Európa
Štát: Slovenská republika
Miesto usporiadania: Bardejovské kúpele (Prešovský kraj )

Výstavy GLOBALL a ILUSTRÁCIE

od 30.6.2022 do 9.10.2022

výstava GLOBALL Názov výstavy: GLOBALL 

Vystavujúci autor: Michal Černušák

Kurátor: PhDr. Vladimír Beskid

Vernisáž výstavy: 30. júna 2022 o 16.30 hod.

Hudobný program: SZUŠ Jánoš

Trvanie výstavy: 30. 6. – 9. 10. 2022

Miesto konania: Veľká výstavná sieň Župného domu v Dolnom Kubíne

 

Oravská galéria v Dolnom Kubíne prezentuje retrospektívnu výstavu Michala Černušáka (*1982), ktorý je považovaný za poprednú postavu súčasnej slovenskej scény. Michal Černušák je predstaviteľ aktuálnej figurálnej maľby, ktorá sa presadila už aj v stredoeurópskom kontexte. Stal sa súčasťou mladej generácie umelcov/-kýň, ktorá výrazne nastúpila po roku 2005 a bola výsledkom silnej maliarskej vlny  - absolventov novozaloženého 4. ateliéru prof. Ivana Csudaia na bratislavskej VŠVU ( medzi inými Andrea Bartošová, David Baffi, Roman Bicek, Michal Czinege, Ľudmila Hrachovinová, Juliana Mrvová, Erik Šille atď.). Autor dlhodobo rozvíja líniu veľkoformátovej figuratívnej maľby charakteristickú kombináciou maliarskych techník - akrylu, oleja a airbrushu s kritickou reflexiou dneška, ironickou poetikou mediálneho záznamu našej doby. 

 

výstava ILUSTRÁCIENázov výstavy: ILUSTRÁCIE

Vystavujúci autor: Peter Uchnár

Kurátor: Mgr. Juraj Žembera, PhD.

Miesto konania: Župný dom, Malá výstavná sieň

Otvorenie výstavy: 30. júna 2022 o 16.30 hod.

Hudobný program: SZUŠ Jánoš

Trvanie výstavy: 30. 6. – 9. 10. 2022

Otvorené: ut – ne od 10.00 do 17.00 hod.

 

Peter Uchnár (Sobrance, 1970) je absolvent ateliéru grafiky a knižnej ilustrácie prof. Dušana Kállaya na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave (1992 – 1999). Maliar, grafik, ilustrátor a tvorca známok vyplával za úspechom na Gulliverovej lodi už na konci vysokoškolského štúdia so Zlatým jablkom BIB´99. Po odtrhnutí Zlatého jablka o štyri roky dopestoval plod svojho talentu v podobe jednej z najreprezentatívnejších najvýpravnejších, najveľkorysejšie a najbohatšie ilustrovaných kníh v dejinách slovenskej ilustrácie: Veľkej knihy slovenských rozprávok Ľubomíra Feldeka (zatiaľ vyšla v piatich vydaniach, okrem slovenčiny aj v češtine a slovinčine, dvakrát rozšírená o nové rozprávky aj ilustrácie). Dobšinského rozprávky prerozprávané do súčasného jazyka ilustroval Uchnár rovnako šťavnatým výtvarným jazykom, za čo získal nielen Cenu Ministerstva kultúry SR (Najkrajšia kniha Slovenska) 2003 ale aj zápis na čestnú listinu IBBY 2006 (MACAU, Čína). Odvtedy zakotvil v knižnej ilustrácii početnými cenami doma i v zahraničí: štyrikrát Cena MK SR (Najkrajšia kniha Slovenska), Zlaté pero Belehrad 1999, Cena Ľudovíta Fullu 2005, zápis na Čestnú listinu IBBY 2006, dvakrát Cena detskej poroty BIB, Výročná cena vydavateľstva Albatros 2011, dvakrát nominácia na Cenu H. Ch. Andersena 2010 a 2016 v Bologni a i. 

Číslo akcie: 19296

Kontinent: Európa
Štát: Slovenská republika
Miesto usporiadania: Oravská galéria, Hviezdoslavovo námestie 11, Dolný Kubín (Žilinský kraj)

výstava ČIERNA A BIELA

od 28.7.2022 do 6.11.2022

výstava  ČIERNA A BIELA - Peter Uchnár Názov výstavy: ČIERNA A BIELA

Vystavujúci autor: Peter Uchnár

Kurátor: Mgr. Juraj Žembera, PhD.

Miesto konania: Župný dom, Edukačný kabinet – 1. poschodie

Trvanie výstavy: 28. 7. – 6. 11. 2022

Otvorené: ut – ne od 10.00 do 17.00 hod.

 

 

 

 

Glorifikácia čiernobieleho videnia

Čierna a biela Petra Uchnára je komplementárna výstava a pendant k farebnej explózii o poschodie nižšie, k jeho výstave Ilustrácie. Čiernobiela kresba sa môže javiť ako úspornejší prejav – zápis šetriaci náklady. Ako lacná náhrada farebného obrazu. Podobne ako čiernobiela fotografia. Oboje však na vysokej a minimálne rovnocennej umeleckej úrovni s farebným prevedením dokáže vytvoriť len Majstrova hlava a ruka plné talentu a oceniť len hlava a oko s rovnakým jemnocitom ako je minucióznosť drobnokresby, či štylizácie. Opodstatnenosť toho, že naďalej ostáva súčasťou umeleckej tlače vo voľnej grafike, či knižnej ilustrácii a je dokonca jej výkladnou skriňou, napriek dobovým trendom, vôbec nie je v šetrení, či úspore. Dominantná línia, sila čiary – magnetizujúcej expresívnej siločiary, striedanie a varírovanie ňou vytvorených štruktúr, šrafovania, tieňovanie a ich vzťahy ohraničujúce konkrétne aj abstraktné vytvára v čiernobielej kresbe neohraničený priestor pre umelecké vyjadrenie. Transkripcia farebných vzťahov v monochrómnom obmedzení, očistenie až na čiaru, umocnené dynamikou kresby, je večnou výzvou, podobne ako sonet v poézii.

Číslo akcie: 19313

Kontinent: Európa
Štát: Slovenská republika
Miesto usporiadania: Oravská galéria v Dolnom Kubíne (Žilinský kraj)

GUS /septembrový program v galérii

od 1.9.2022 do 30.9.2022

Galéria umelcov Spiša v Spišskej Novej Vsi, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, uvádza podujatia na mesiac september:

VÝSTAVY

Ponuka 4 aktuálnych výstav, 3 stálych expozícií a sezónnych exteriérových výstav.

GUS September 2022

PROGRAMY PRE VEREJNOSŤ 

9. 9. 2022, piatok / 16.00 – 19.00 

ŽENY ON LINE 10 / SLAMENÝ KLOBÚK. Zdobenie klobúkov tvarovaním zo slamy a galantérneho tovaru. Lektorka: Mária Sisková. Vstupné: 4 € / osoba.

14. 9. 2022, streda / 16.00 – 19.00

OPEN STUDIO / MOZAIKOVÁ PODLOŽKA. Sklenená mozaika ukladaním a lepením na pohárovú podložku. Lektorka: Jitka Nováková. Vstupné: 10 € / osoba.

21. 9. 2022, streda / 19.00 – 20.00 

X–ART / KONCERT V GALÉRII: ČESKOSLOVENSKÉ KOMORNÉ DUO. Unikátna interpretácia z tvorby slovenských a českých skladateľov 19. – 21. st. v podaní huslistu Pavla Burdycha a klaviristky Zuzany Berešovej. Vstupné: 6 € / osoba.       

27. 9. 2022, utorok / 9.00 – 16.00 

SVETOVÝ DEŇ CESTOVNÉHO RUCHU.

10.00 – 11.00, 13.00 – 14.00 / Komentované prehliadky stálych expozícií Jozef Hanula a Terra Gothica. 9.00 – 16.00 / Tvorivé dielne pre deti a mládež zamerané na stredoveké hry. Vstupné: 2 € / osoba. Rezervácie vopred: programy@gus.sk.  

 

PROGRAMY PRE ŠKOLSKÉ SKUPINY

Bohatá ponuka tvorivých dielní a komentovnaých prehliadok pre všetky typy škôl. Prehľad na web stránke.

Číslo akcie: 19334

Kontinent: Európa
Štát: Slovenská republika
Miesto usporiadania: GALÉRIA UMELCOV SPIŠA V SPIŠSKEJ NOVEJ VSI (Košický kraj)

Na vrchol Nízkych Tatier s legendárnymi vydavateľmi už túto sobotu

od 10.9.2022 do 10.9.2022
Akcia pre: Športové akcie

Najväčšie turistické podujatie nastupujúcej jesennej sezóny sa uskutoční na východnom vrchu Nízkych Tatier. Usporiadateľ podujatia je tradičným výrobcom turistických máp, ktorý bude oslavovať 75. výročie. 

počas výstupu

Septembrové víkendy ponúkajú v každom regióne možnosti kultúrneho, zážitkového či prírodného vyžitia. Pre turistov je toto obdobie výnimočné najmä kvôli najkrajším výhľadom z rôznych pohorí Slovenska. Začiatkom nastupujúcej jesennej turistickej sezóny sa rozhodli najväčší vydavatelia turistických máp z Kynceľovej zdolať už po piatykrát najvyšší vrchol východnej časti Nízkych Tatier, Kráľovu hoľu.

počas registrácie

Turisti sa stretnú v Nízkych Tatrách už túto sobotu

VKÚ výstup na Kráľovu hoľu organizujeme v spolupráci s Klubom slovenských turistov už piaty rok. Minulý ročník bol výnimočný tým, že sme spoločne s turistami uviedli do života kartografické veľdielo, Turistický atlas Slovenska. Túto sobotu čaká pre účastníkov výstupu mnoho prekvapení a bude sa podávať aj výnimočná fazuľovica,“ približuje vydavateľ máp a pilot Milan Paprčka.

Tohto obľúbeného podujatia sa zúčastňujú najmä turisti z Horehronia, Pohronia, Liptova i Gemera.

počas registrácie

Papierové mapy nie sú retro

Pokročilá technológia je v značnej miere rozšírená aj v kartografii. Ľudia využívajú čoraz viac mobilné aplikácie, navigačné systémy, ktoré vám doslova povedia, ktorým smerom máte kráčať. Avšak pre naplánovanie si turistickej trasy, či ucelenej predstave územia, ktoré ste si zvolili za turistickú destináciu je najvhodnejšia skladaná turistická papierová mapa. V tradícii a výrobe takýchto turistických máp, od bývalého Vojenského kartografického ústavu v Harmanci, pokračuje kartografický tím v Kynceľovej, pri Banskej Bystrici, dodnes. „Papierové mapy sú opäť obľúbenými pomôckami pri turistike. Ľudia v dnešnej modernej dotykovej dobe, si chcú niečo chytiť aj do ruky, nielen klikať prstom po displeji. Preto drvivá väčšina turistov je verná zeleno-žltým turistickým mapám, a tak sa už celé leto tešia na VKÚ výstup na Kráľovu hoľu, ktorý sa bude konať už túto sobotu 10. septembra. Očakávame vyše dvesto účastníkov a bude to najväčšie turistické podujatie nastupujúcej jesennej sezóny. Ktovie, možno si na vrchole zaspievame aj notoricky známu pieseň Na Kráľovej holi ....,“ hovorí Andrea Farkašová, média manažérka vydavateľstva.

 

Usporiadateľ podujatia sa teší na každého turistu, ktorý zavíta v sobotu 10.9. 2022 na námestie v Šumiaci, odkiaľ sa bude štartovať na Kráľovu hoľu od 9,00 hodiny. Registrácia pre účastníkov je bezplatná.

Číslo akcie: 19342

Kontinent: Európa
Štát: Slovenská republika
Miesto usporiadania: CBS, VKÚ, mapy, Kráľová hoľa, VKÚ výstup na Kráľovu hoľu, Nízke Tatry. turistika (Banskobystrický kraj )

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Druh akcie:


Fotosúťaž:

Hra farieb

1. 9. – 31. 10. 2022
1. cena:
Jesenný balíček plný farieb
2. cena:
Jesenný balíček plný farieb
3. cena:
Jesenný balíček plný farieb
1. cena redakcie:
Jesenný balíček plný prekvapení
2. cena redakcie:
Jesenný balíček plný prekvapení
3. cena redakcie:
Jesenný balíček plný prekvapení

Aktuality:

28.9.2022
K príležitosti Medzinárodného roku jaskyň sa 1. októbra 2022 môžete mimoriadne zúčastniť Dňa otvorených dverí (ďalej len DOD) Cisárskej jaskyne v Moravskom krase. Jaskyňa je situovaná v Ostrovnom žľabe na severovýchodnom okraji Ostrova pri Macoche.
27.9.2022
Jesenné číslo časopisu Krásy Slovenska prináša zaujímavý rozhovor s horským vodcom a aktuálne riaditeľom Horskej záchrannej služby Marekom Biskupičom, pozve vás cez kopce od Váhu k Váhu, poodhalí tajomstvo záhadných skalných hamburgerov i predstaví zručnosti sysľov.
21.9.2022
Oslavy zberu úrody a vína prebiehajú už v plnom prúde. V nasledujúcich riadkoch vám prinášame prehľad hodových slávností i vinobraní, ktoré by ste si určite nemali nechať ujsť.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU

 

(vrátane výskytu koronavírusu COVID-19 či vojnového konfliktu na Ukrajine).

.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 28. 9. 2022
sviatok:Václav
dnes:
streda 28.9.
6 °C
zajtra:
štvrtok 29.9.
12 °C

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X