www.infoglobe.sk » Bezpečnosť

Bezpečnosť

Bezpečnostná situácia v JAR je taká, že je nutné počítať s vysokou mierou kriminality, najmä v centrách väčších miest. Neodporúčajú sa návštevy satelitných sídlisk vo veľkomestách, prechádzky v osamelých miestach a v centrách miest v podvečerných a večerných hodinách. Zvlášť sa neodporúča používať mikrobusy jazdiace po pravidelných trasách, mimo iné aj s ohľadom na ich veľmi zlý technický stav. Turisti sú častým cieľom násilnej trestnej činnosti, preto je vhodné na seba neupozorňovať, napr. viditeľne nosenými kamerami. MZV SR odporúča slovenským občanom vzhľadom k uvedenému maximálnu obozretnosť a dodržiavanie všeobecných zásad pre cestovanie.

Pri cestách autom sa odporúča držať sa hlavných ciest, cestovať vždy len v uzamknutom aute a okná auta spúšťať len do polovice. Neodporúča sa zastavovať na opustených miestach alebo cestovať po vedľajších cestách po zotmení. Pre oddych a občerstvenie je vhodné využívať čerpacie stanice pohonných hmôt. Rovnako nie je bezpečné zastavovať stopárom alebo pri aute s poruchou (tá môže byť fingovaná). V Juhoafrickej republike sa jazdí vľavo.

Odporúča sa očkovanie proti tetanu, hepatitíde typu A, B a týfusu. Pokiaľ turista plánuje cestu do Krügerovho parku alebo národných parkov v provincii Kwazulu Natal, je vhodné sa vybaviť účinným antimalarikom a užívať ho vždy v spojení s repelentom. Neodporúča sa kúpanie v stojatých vodách s ohľadom nebezpečenstva napadnutia krokodílmi, hrochmi a na výskyt bilharzie. Vzhľadom k značnej intenzite slnečného žiarenia je nevyhnutné používať opaľovacie krémy s vysokým ochranným faktorom a okuliare proti slnku.

JAR je krajina s najvyšším počtom HIV pozitívnych osôb. Vysoké percento populácie je nakazených aj inými pohlavnými chorobami. Odporúča sa zvýšená opatrnosť, najmä pri styku s krvácavými poraneniami. V krajine je značne rozšírená aj tuberkulóza.

Lokácia:

Juhoafrická republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

15.11.2019
Celoslovenský informačný portál v rámci 11. ročníka súťaže o najkrajšie mesto a obec Slovenska zverejnil v týchto dňoch výsledky.
14.11.2019
Od roku 2013, kedy sa Česká republika zapojila do medzinárodného projektu European Theatre Night, je každoročne tretiu novembrovú sobotu verejnosti divadlo prezentované v netradičnej forme. Noci divadiel, ktorá prebehne v predvečer 30. výročia Nežnej revolúcie, teda 16. novembra, sa zúčastní stovka českých divadiel.
13.11.2019
Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) v Tatranskej Lomnici otvorilo novú výstavu Betlehemy, ktorá má za cieľ predstaviť návštevníkom históriu betlehemov prostredníctvom vybraných diel zo zbierkového fondu.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MALTA a MONAKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 15. 11. 2019
sviatok:
dnes:
piatok 15.11.
25 °C
zajtra:
sobota 16.11.
23 °C