www.infoglobe.sk » Bezpečnosť

Bezpečnosť

Bezpečnostná situácia v JAR je taká, že je nutné počítať s vysokou mierou kriminality, najmä v centrách väčších miest. Neodporúčajú sa návštevy satelitných sídlisk vo veľkomestách, prechádzky v osamelých miestach a v centrách miest v podvečerných a večerných hodinách. Zvlášť sa neodporúča používať mikrobusy jazdiace po pravidelných trasách, mimo iné aj s ohľadom na ich veľmi zlý technický stav. Turisti sú častým cieľom násilnej trestnej činnosti, preto je vhodné na seba neupozorňovať, napr. viditeľne nosenými kamerami. MZV SR odporúča slovenským občanom vzhľadom k uvedenému maximálnu obozretnosť a dodržiavanie všeobecných zásad pre cestovanie.

Pri cestách autom sa odporúča držať sa hlavných ciest, cestovať vždy len v uzamknutom aute a okná auta spúšťať len do polovice. Neodporúča sa zastavovať na opustených miestach alebo cestovať po vedľajších cestách po zotmení. Pre oddych a občerstvenie je vhodné využívať čerpacie stanice pohonných hmôt. Rovnako nie je bezpečné zastavovať stopárom alebo pri aute s poruchou (tá môže byť fingovaná). V Juhoafrickej republike sa jazdí vľavo.

Odporúča sa očkovanie proti tetanu, hepatitíde typu A, B a týfusu. Pokiaľ turista plánuje cestu do Krügerovho parku alebo národných parkov v provincii Kwazulu Natal, je vhodné sa vybaviť účinným antimalarikom a užívať ho vždy v spojení s repelentom. Neodporúča sa kúpanie v stojatých vodách s ohľadom nebezpečenstva napadnutia krokodílmi, hrochmi a na výskyt bilharzie. Vzhľadom k značnej intenzite slnečného žiarenia je nevyhnutné používať opaľovacie krémy s vysokým ochranným faktorom a okuliare proti slnku.

JAR je krajina s najvyšším počtom HIV pozitívnych osôb. Vysoké percento populácie je nakazených aj inými pohlavnými chorobami. Odporúča sa zvýšená opatrnosť, najmä pri styku s krvácavými poraneniami. V krajine je značne rozšírená aj tuberkulóza.

Lokácia:

Juhoafrická republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

23.8.2019
Do konca augusta, od pondelka do piatku, sa o 10-tej hodine konajú bezplatné prehliadky historického centra Trnavy. Zraz zaujemcov je vždy pred Turistickým informačným centrom.
22.8.2019
Najlepší triatlonisti z 39 krajín sveta sa už po tretí raz zídu na pretekoch ITU Svetového pohára, ktorý sa každoročne koná na konci augusta v Karlových Varoch. CITY TRIATLON Karlovy Vary sa tento rok uskutoční 23.–25. augusta. Súčasťou programu budú aj preteky pre deti, amatérskych športovcov, nočný beh kúpeľným mestom, ale aj koncert skupiny Hamleti. Vstupné je zdarma.
21.8.2019
Všetci milovníci rýchlych áut sa môžu tešiť na výnimočné preteky cestných automobilov na okruhu Slovakia ring, ktoré sa uskutočnia 24. a 25. augusta 2019.

Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ESTÓNSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 23. 8. 2019
sviatok:
dnes:
piatok 23.8.
19 °C
zajtra:
sobota 24.8.
16 °C