www.infoglobe.sk » Bezpečnosť

Bezpečnosť

Bezpečnostná situácia v JAR je taká, že je nutné počítať s vysokou mierou kriminality, najmä v centrách väčších miest. Neodporúčajú sa návštevy satelitných sídlisk vo veľkomestách, prechádzky v osamelých miestach a v centrách miest v podvečerných a večerných hodinách. Zvlášť sa neodporúča používať mikrobusy jazdiace po pravidelných trasách, mimo iné aj s ohľadom na ich veľmi zlý technický stav. Turisti sú častým cieľom násilnej trestnej činnosti, preto je vhodné na seba neupozorňovať, napr. viditeľne nosenými kamerami. MZV SR odporúča slovenským občanom vzhľadom k uvedenému maximálnu obozretnosť a dodržiavanie všeobecných zásad pre cestovanie.

Pri cestách autom sa odporúča držať sa hlavných ciest, cestovať vždy len v uzamknutom aute a okná auta spúšťať len do polovice. Neodporúča sa zastavovať na opustených miestach alebo cestovať po vedľajších cestách po zotmení. Pre oddych a občerstvenie je vhodné využívať čerpacie stanice pohonných hmôt. Rovnako nie je bezpečné zastavovať stopárom alebo pri aute s poruchou (tá môže byť fingovaná). V Juhoafrickej republike sa jazdí vľavo.

Odporúča sa očkovanie proti tetanu, hepatitíde typu A, B a týfusu. Pokiaľ turista plánuje cestu do Krügerovho parku alebo národných parkov v provincii Kwazulu Natal, je vhodné sa vybaviť účinným antimalarikom a užívať ho vždy v spojení s repelentom. Neodporúča sa kúpanie v stojatých vodách s ohľadom nebezpečenstva napadnutia krokodílmi, hrochmi a na výskyt bilharzie. Vzhľadom k značnej intenzite slnečného žiarenia je nevyhnutné používať opaľovacie krémy s vysokým ochranným faktorom a okuliare proti slnku.

JAR je krajina s najvyšším počtom HIV pozitívnych osôb. Vysoké percento populácie je nakazených aj inými pohlavnými chorobami. Odporúča sa zvýšená opatrnosť, najmä pri styku s krvácavými poraneniami. V krajine je značne rozšírená aj tuberkulóza.

Lokácia:

Juhoafrická republika
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Jarné vábenie

1. 3. – 30. 4. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Dve voľné vstupenky na inšpiratívnu prednášku od Lab.cafe
3. cena:
Vitamínový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Krásny šperk od kamenej predajne ZLATNÍCTVO MILI
3. cena redakcie:
Kniha Trnava – retro od rodinného vydavateľstva DAJAMA

Aktuality:

30.3.2020
Na základe novej štúdie magazínu Ceoworld bol aj tento rok zostavený rebríček najdrahších krajín pre život. Výsledné poradie bolo zostavené na základe údajov o životných nákladov, nájomnom, cenách potravín, stravovania a o celkovej kúpnej sile obyvateľstva.
29.3.2020
Napriek šíriacemu sa koronavírusu vás chceme informovať o novej turisticko-kultúrnej ceste vedúcej naprieč Španielskom, ktorá vás zavedie po stopách Rodriga Díaza de Vivar - stredovekého rytiera známeho ako Cid Campeador.
28.3.2020
Prinášame vám pár tipov, kam sa vydať do prírody, keď zostávajú pamiatky, múzeá a galérie zatvorené. Každý vo svojom okolí nájde nejakú voľne prístupnú rozhľadňu, vyhliadku alebo náučný chodník.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - GUATEMALA, BELIZE a DOMINIKÁNSKA REPUBLIKA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 30. 3. 2020
sviatok:
dnes:
pondelok 30.3.
22 °C
zajtra:
utorok 31.3.
22 °C