www.infoglobe.sk » Bezpečnosť

Bezpečnosť

Bezpečnostná situácia v JAR je taká, že je nutné počítať s vysokou mierou kriminality, najmä v centrách väčších miest. Neodporúčajú sa návštevy satelitných sídlisk vo veľkomestách, prechádzky v osamelých miestach a v centrách miest v podvečerných a večerných hodinách. Zvlášť sa neodporúča používať mikrobusy jazdiace po pravidelných trasách, mimo iné aj s ohľadom na ich veľmi zlý technický stav. Turisti sú častým cieľom násilnej trestnej činnosti, preto je vhodné na seba neupozorňovať, napr. viditeľne nosenými kamerami. MZV SR odporúča slovenským občanom vzhľadom k uvedenému maximálnu obozretnosť a dodržiavanie všeobecných zásad pre cestovanie.

Pri cestách autom sa odporúča držať sa hlavných ciest, cestovať vždy len v uzamknutom aute a okná auta spúšťať len do polovice. Neodporúča sa zastavovať na opustených miestach alebo cestovať po vedľajších cestách po zotmení. Pre oddych a občerstvenie je vhodné využívať čerpacie stanice pohonných hmôt. Rovnako nie je bezpečné zastavovať stopárom alebo pri aute s poruchou (tá môže byť fingovaná). V Juhoafrickej republike sa jazdí vľavo.

Odporúča sa očkovanie proti tetanu, hepatitíde typu A, B a týfusu. Pokiaľ turista plánuje cestu do Krügerovho parku alebo národných parkov v provincii Kwazulu Natal, je vhodné sa vybaviť účinným antimalarikom a užívať ho vždy v spojení s repelentom. Neodporúča sa kúpanie v stojatých vodách s ohľadom nebezpečenstva napadnutia krokodílmi, hrochmi a na výskyt bilharzie. Vzhľadom k značnej intenzite slnečného žiarenia je nevyhnutné používať opaľovacie krémy s vysokým ochranným faktorom a okuliare proti slnku.

JAR je krajina s najvyšším počtom HIV pozitívnych osôb. Vysoké percento populácie je nakazených aj inými pohlavnými chorobami. Odporúča sa zvýšená opatrnosť, najmä pri styku s krvácavými poraneniami. V krajine je značne rozšírená aj tuberkulóza.

Lokácia:

Juhoafrická republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

20.6.2019
Zahájenie novej turistickej sezóny v Kutnej Hore sa bude opäť niesť v znamení veľkolepej slávy. Víkendový program gotického festivalu začína v sobotu 22. 6. dopoludnia pred chrámom sv. Barbory a ukončený bude v nedeľu podvečer.
19.6.2019
Už tento víkend sa verejnosti predstaví viac ako 20 ústavov a vedeckých centier Slovenskej akadémie vied so zaujímavými výsledkami svojej práce v stánkoch na Primaciálnom námestí.
18.6.2019
Múzeum východných Čiech prešlo od minulého mája dôkladnou opravou. K obnove sa pridali aj dve sedemmetrové sochy z priečelia Eliškinho nábrežia a fontána. Pre verejnosť múzeum opäť otvoria už na jeseň.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 20. 6. 2019
sviatok: