www.infoglobe.sk » Bezpečnosť a odporúčania

Bezpečnosť a odporúčania

Zvýšené bezpečnostné riziko existuje vo vidieckych oblastiach, najmä v provinciách  Jawf, Marib, Saada a Shabwa, kde občas dochádza k ozbrojeným zrážkam medzi tradičnými kmeňovými komunitami alebo medzi vládnymi silami a príležitostnými povstalcami, k prepadávaniu automobilov a k únosom. V poslednej dobe došlo k únosom zahraničných turistov v provincii Shabwa. V tejto súvislosti preto Ministerstvo zahraničných vecí SR neodporúča transfer medzi Adenom a Mukallou po ceste, ale odporúča využiť leteckú dopravu.

Zmienené oblasti je bezpečnejšie navštevovať cez miestne cestovné kancelárie, ktoré sledujú vývoj situácie v jednotlivých lokalitách. Do niektorých z nich nie je povolený prístup bez vojenského sprievodu. Naopak všeobecná kriminalita je nízka. Napriek tomu sa v hlavnom meste neodporúčajú návštevy odľahlých zákutí a individuálny pohyb po meste v neskorých nočných hodinách.

Pri pobyte v Jemene je ďalej treba dodržiavať základné hygienické pravidlá, nejesť zeleninu nedostatočne umytú vodou bez závad alebo málo varené jedlá či jedlá pripravované priamo na ulici. V krajine je pomerne vysoký výskyt žltačky typu A, B a ďalších typov, ďalej laishmeniózy a horúčky dengue. V poslednej dobe sa navyše začína zvyšovať počet ochorení maláriou v prímorských a východných oblastiach Jemenu a na jemenských ostrovoch, kde sú náznaky hroziacej epidémie.

 

späť

Lokácia:

Jemen
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

18.8.2019
Metropola východu – Košice vás pozýva 24. augusta 2019 na workshop Svet na modro, prostredníctvom ktorého odhalíte tajomstvá modrotlače.
17.8.2019
Do konca septembra bude v pražských uliciach prebiehať kampaň zameraná na pravidlá, ktoré musia dodržiavať turisti v hlavnom meste. Sústredí sa na chovanie turistov v nočnej Prahe v problematických lokalitách.
16.8.2019
Turistická krajina Nemecko vás pozýva osláviť leto. Počas horúcich dní ožívajú ulice nemeckých miest tancom, kinom pod holým nebom, koncertami i veľkolepou atmosférou.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ESTÓNSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 18. 8. 2019
sviatok: