www.infoglobe.sk » Bezpečnosť a odporúčania

Bezpečnosť a odporúčania

Zvýšené bezpečnostné riziko existuje vo vidieckych oblastiach, najmä v provinciách  Jawf, Marib, Saada a Shabwa, kde občas dochádza k ozbrojeným zrážkam medzi tradičnými kmeňovými komunitami alebo medzi vládnymi silami a príležitostnými povstalcami, k prepadávaniu automobilov a k únosom. V poslednej dobe došlo k únosom zahraničných turistov v provincii Shabwa. V tejto súvislosti preto Ministerstvo zahraničných vecí SR neodporúča transfer medzi Adenom a Mukallou po ceste, ale odporúča využiť leteckú dopravu.

Zmienené oblasti je bezpečnejšie navštevovať cez miestne cestovné kancelárie, ktoré sledujú vývoj situácie v jednotlivých lokalitách. Do niektorých z nich nie je povolený prístup bez vojenského sprievodu. Naopak všeobecná kriminalita je nízka. Napriek tomu sa v hlavnom meste neodporúčajú návštevy odľahlých zákutí a individuálny pohyb po meste v neskorých nočných hodinách.

Pri pobyte v Jemene je ďalej treba dodržiavať základné hygienické pravidlá, nejesť zeleninu nedostatočne umytú vodou bez závad alebo málo varené jedlá či jedlá pripravované priamo na ulici. V krajine je pomerne vysoký výskyt žltačky typu A, B a ďalších typov, ďalej laishmeniózy a horúčky dengue. V poslednej dobe sa navyše začína zvyšovať počet ochorení maláriou v prímorských a východných oblastiach Jemenu a na jemenských ostrovoch, kde sú náznaky hroziacej epidémie.

 

späť

Lokácia:

Jemen
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pestrá jeseň

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
Balance test a Balance Oil od spoločnosti ZINZINO
2. cena:
sada čokolád značky Lindt a vstupenky na prehliadku Velkopopovického pivovaru Kozel
3. cena:
Poukážka na dve vstupenky do talkshow SUPERMAMY
1. cena redakcie:
Darčekový poukaz pre 2 osoby na 2 noci vrátane raňajok na Chate Magurka v Nízkych Tatrách
2. cena redakcie:
Hniezdo pre bábätko od ZUZ made with love
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

19.10.2019
Jednou z hlavných kultúrnych udalostí tohto roku na Pražskom hrade je výstava venovaná českému a rímskemu kráľovi Václavovi IV. a umeniu jeho doby, ktorú môžete navštíviť až do 3. novembra, a to denne od 10. do 18. hodiny.
18.10.2019
V sobotu 19. októbra prebieha v Národnom dome na Vinohradoch už VII.ročník veľtrhu a festivalu súčasnej fotografie – FOTOEXPO 2019, ktorý predstaví to najlepšie zo súčasnej fotografickej tvorby, fotografickej techniky a príslušenstva, ale hlavne množstvo inšpirácie a zábavy.
17.10.2019
Pri príležitosti Medzinárodného dňa archeológie vás Sázavský kláštor pozýva v sobotu 19. októbra na špeciálne tematické prehliadky s archeológmi, ktoré budú náhľadom nielen do výskumov kláštora a okolia, ale aj do prostredia českej počítačovej hry z obdobia neskorého stredoveku.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ÍRSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 19. 10. 2019
sviatok: