www.infoglobe.sk » Bezpečnosť a odporúčania

Bezpečnosť a odporúčania

Zvýšené bezpečnostné riziko existuje vo vidieckych oblastiach, najmä v provinciách  Jawf, Marib, Saada a Shabwa, kde občas dochádza k ozbrojeným zrážkam medzi tradičnými kmeňovými komunitami alebo medzi vládnymi silami a príležitostnými povstalcami, k prepadávaniu automobilov a k únosom. V poslednej dobe došlo k únosom zahraničných turistov v provincii Shabwa. V tejto súvislosti preto Ministerstvo zahraničných vecí SR neodporúča transfer medzi Adenom a Mukallou po ceste, ale odporúča využiť leteckú dopravu.

Zmienené oblasti je bezpečnejšie navštevovať cez miestne cestovné kancelárie, ktoré sledujú vývoj situácie v jednotlivých lokalitách. Do niektorých z nich nie je povolený prístup bez vojenského sprievodu. Naopak všeobecná kriminalita je nízka. Napriek tomu sa v hlavnom meste neodporúčajú návštevy odľahlých zákutí a individuálny pohyb po meste v neskorých nočných hodinách.

Pri pobyte v Jemene je ďalej treba dodržiavať základné hygienické pravidlá, nejesť zeleninu nedostatočne umytú vodou bez závad alebo málo varené jedlá či jedlá pripravované priamo na ulici. V krajine je pomerne vysoký výskyt žltačky typu A, B a ďalších typov, ďalej laishmeniózy a horúčky dengue. V poslednej dobe sa navyše začína zvyšovať počet ochorení maláriou v prímorských a východných oblastiach Jemenu a na jemenských ostrovoch, kde sú náznaky hroziacej epidémie.

 

späť

Lokácia:

Jemen
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

25.6.2019
Filmový sviatok strávený v prostredí kúpeľného mesta, kde súťažia filmy z celého sveta v niekoľkých kategóriách, to je Medzinárodný filmový festival Karlovy Vary. Tohtoročný 54. ročník potrvá od 28. júna do 6. júla. Filmy hodnotí nielen porota, ale aj diváci. Hlavnou cenou festivalu je Krištáľový glóbus.
24.6.2019
Všetci nadšenci korčuľovania sa môžu opäť tešiť na letnú inline akciu, ktorá sa koná každý piatok večer počas letných prázdnin od roku 2004. Organizované prejazdy Bratislavou na kolieskových korčuliach (a bicykloch) sú vhodné pre všetkých bez ohľadu na vek.
23.6.2019
Od 4. do 7. júla 2019 sa uskutoční najväčší a najstarší folklórny festival na Slovensku – Východná 2019, kde sa po 65. krát predstaví viac než tisíc účinkujúcich. Tešiť sa môžete na domáce folklórne súbory, detské folklórne súbory, spevácke skupiny, ľudové hudby a sólistov, špičkové zahraničné súbory, ako aj na víťazov celoštátnych súťažných prehliadok.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 25. 6. 2019
sviatok: