www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosť

Krajina je pomerne bezpečná. Určitá ostražitosť je na mieste v centre Kingstownu a Montego Bay, kde sa vyskytujú pouličné zločinecké tlupy a niekedy dochádza aj k prestrelkám. Počas demonštrácií sa niekedy na uliciach objavujú zátarasy, niekedy aj na prístupovej trase na medzinárodné letisko Norman Manley. Letoviskám takéto nebezpečenstvo zvyčajne nehrozí. Odporúča sa opatrnosť po zotmení a vyhýbať sa treba problematickým štvrtiam.
V krajine je pomerne ľahký prístup k tzv. mäkkým drogám. Na druhej strane existuje prísny postih trestného činu pašovania drog (dlhé tresty odňatia slobody, vysoké pokuty). Pri odjazde treba rátať s pozornou protidrogovou kontrolou.
Na Jamajke sa jazdí vľavo. Medzinárodný vodičský preukaz je platný, musí byť súčasne predložený pas a platné vízum. Vodiči sú povinní používať bezpečnostné pásy a vodiči motocyklov helmy. Dopravné značenie je špatné a ľahko sa dá zablúdiť. Zákazníci, ktorí využívajú taxislužbu by si mali všímať predovšetkým červeno-biele evidenčné značky s nápisom „PP", ktorý identifikuje licencované služby.
V období od počiatku júna do konca novembra je zvýšený výskyt hurikánov.

 

späť

Lokácia:

Jamajka
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

13.11.2019
Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) v Tatranskej Lomnici otvorilo novú výstavu Betlehemy, ktorá má za cieľ predstaviť návštevníkom históriu betlehemov prostredníctvom vybraných diel zo zbierkového fondu.
12.11.2019
Oslavy sviatku svätého Martina sa spájajú s príchodom zimy a dnes aj s hodmi, na ktorých nesmie chýbať svätomartinská pečená hus a mladé víno. Oslavy sa konajú na mnohých miestach Českej republiky, v Klimkoviciach napríklad začínajú v sobotu 16. novembra o 11:11 hod. pred zámkom.
11.11.2019
Vianoce sú časom milých prekvapení a malých zázrakov. Krásne chvíle s rodinou a tú pravú sviatočnú náladu si môžete vychutnať aj v malebnom zámockom komplexe Schloss Hof, ktorý má obzvlášť v predvianočnom období neopakovateľné čaro.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MALTA a MONAKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 13. 11. 2019
sviatok: