www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Letadlom

 Vnútrozemné lety zabezpečuje predovšetkým Air Jamaica Express, lety sa uskutočňujú denne medzi Montego Bay, Kingstonom, Negril, Ocho Rios a Port Antonio. Väčšinou sa jedná o 30 až 40-miestne lietadlá. Ceny týchto letov sa pohybujú v závislosti na vzdialenosti medzi 35-50 dolármi. Zľava sa poskytuje študentom a seniorom po predložení platnej identifikačnej karty. Medzi ďalšie lokálne letecké spoločnosti patrí Jamaica AirLink, Air Negril a Air SuperClubs.

 

Helikoptérou

 Túto netradičnú možnosť poznávania Jamajky zabezpečuje spoločnosť Helitours na Ocho Rios. Pätnásťminútový let po okolí stojí zhruba 50 amerických dolárov na osobu. Hodinový let naprieč ostrovom vyjde na takmer 150 USD.

 

Autobusom

 Cestovanie autobusom je veľká lotéria – môže to byť váš najlepší alebo tiež najhorší zážitok. Ísť môžete klasickým „štátnym“ autobusom alebo súkromným minibusom. Takmer do všetkých dedín v krajine chodí aspoň jeden spoj. Ak túžite spoznať miestne obyvateľstvo je cesta autobusom ideálnou príležitosťou. Moc sa nespoliehajte na cestovné poriadky , to sa týka hlavne Kingstonu.

 

Vlakom

 V minulosti sa po koľajach dalo cestovať medzi Kingstonom a Montego Bay. Žiaľ, stratová Jamajská železničná spoločnosť v roku 1992 zrušila všetky železničné spoje. Zatiaľ sa márne čaká na súkromného investora, ktorý železnicu oživí.

 

Autom

 Poznať Jamajku pomocou prenajatého auta je asi najlepší spôsob. Auto vám poskytne slobodu v rozhodovaní, kam sa chcete pozrieť. Krajinu pokrýva približne 15 280 km ciest, z ktorých je asi 3850 km dláždených. Hlavné ťahy bývajú v dobrom stave, ostatné už neposkytujú tak komfortnú jazdu. Nezabudnite, že na Jamajke sa jazdí vľavo! V mestách je maximálna povolená rýchlosť 50 km/h, mimo mesta 80 km/h.

 

Na bicykli

 Bicyklovanie je lacné, pohodlné, zdravé a hlavne zábavné. Veľa miestnych obyvateľov bicykel využíva ako dopravný prostriedok. Avšak mimo mesta sa z dôvodu stavu ciest jazdiť nevyplatí.

 

Taxíkom

 Najať si taxík je pohodlné, ale zároveň drahé. V krajine existujú aj licencované taxíky, ktoré majú stanovené ceny za prepravu, počet osôb, a pod.

Lokácia:

Jamajka
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

20.6.2019
Zahájenie novej turistickej sezóny v Kutnej Hore sa bude opäť niesť v znamení veľkolepej slávy. Víkendový program gotického festivalu začína v sobotu 22. 6. dopoludnia pred chrámom sv. Barbory a ukončený bude v nedeľu podvečer.
19.6.2019
Už tento víkend sa verejnosti predstaví viac ako 20 ústavov a vedeckých centier Slovenskej akadémie vied so zaujímavými výsledkami svojej práce v stánkoch na Primaciálnom námestí.
18.6.2019
Múzeum východných Čiech prešlo od minulého mája dôkladnou opravou. K obnove sa pridali aj dve sedemmetrové sochy z priečelia Eliškinho nábrežia a fontána. Pre verejnosť múzeum opäť otvoria už na jeseň.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 20. 6. 2019
sviatok: