www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Letadlom

 Vnútrozemné lety zabezpečuje predovšetkým Air Jamaica Express, lety sa uskutočňujú denne medzi Montego Bay, Kingstonom, Negril, Ocho Rios a Port Antonio. Väčšinou sa jedná o 30 až 40-miestne lietadlá. Ceny týchto letov sa pohybujú v závislosti na vzdialenosti medzi 35-50 dolármi. Zľava sa poskytuje študentom a seniorom po predložení platnej identifikačnej karty. Medzi ďalšie lokálne letecké spoločnosti patrí Jamaica AirLink, Air Negril a Air SuperClubs.

 

Helikoptérou

 Túto netradičnú možnosť poznávania Jamajky zabezpečuje spoločnosť Helitours na Ocho Rios. Pätnásťminútový let po okolí stojí zhruba 50 amerických dolárov na osobu. Hodinový let naprieč ostrovom vyjde na takmer 150 USD.

 

Autobusom

 Cestovanie autobusom je veľká lotéria – môže to byť váš najlepší alebo tiež najhorší zážitok. Ísť môžete klasickým „štátnym“ autobusom alebo súkromným minibusom. Takmer do všetkých dedín v krajine chodí aspoň jeden spoj. Ak túžite spoznať miestne obyvateľstvo je cesta autobusom ideálnou príležitosťou. Moc sa nespoliehajte na cestovné poriadky , to sa týka hlavne Kingstonu.

 

Vlakom

 V minulosti sa po koľajach dalo cestovať medzi Kingstonom a Montego Bay. Žiaľ, stratová Jamajská železničná spoločnosť v roku 1992 zrušila všetky železničné spoje. Zatiaľ sa márne čaká na súkromného investora, ktorý železnicu oživí.

 

Autom

 Poznať Jamajku pomocou prenajatého auta je asi najlepší spôsob. Auto vám poskytne slobodu v rozhodovaní, kam sa chcete pozrieť. Krajinu pokrýva približne 15 280 km ciest, z ktorých je asi 3850 km dláždených. Hlavné ťahy bývajú v dobrom stave, ostatné už neposkytujú tak komfortnú jazdu. Nezabudnite, že na Jamajke sa jazdí vľavo! V mestách je maximálna povolená rýchlosť 50 km/h, mimo mesta 80 km/h.

 

Na bicykli

 Bicyklovanie je lacné, pohodlné, zdravé a hlavne zábavné. Veľa miestnych obyvateľov bicykel využíva ako dopravný prostriedok. Avšak mimo mesta sa z dôvodu stavu ciest jazdiť nevyplatí.

 

Taxíkom

 Najať si taxík je pohodlné, ale zároveň drahé. V krajine existujú aj licencované taxíky, ktoré majú stanovené ceny za prepravu, počet osôb, a pod.

Lokácia:

Jamajka
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Jarné vábenie

1. 3. – 30. 4. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Dve voľné vstupenky na inšpiratívnu prednášku od Lab.cafe
3. cena:
Vitamínový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Krásny šperk od kamenej predajne ZLATNÍCTVO MILI
3. cena redakcie:
Kniha Trnava – retro od rodinného vydavateľstva DAJAMA

Aktuality:

3.4.2020
Pohyb na čerstvom vzduchu posilňuje imunitu a je jednou z mála zmysluplných činností, ktoré sa v súčasnej situácii dajú robiť. Prečo nespojiť pobyt v prírode s jej upratovaním?
2.4.2020
Západná časť hradného komplexu, ktorý okrem iného zahŕňa Jurkovičov palác a objekt šiestej brány, prechádza rekonštrukciou. Projekt obnovy národnej kultúrnej pamiatky má tri etapy. V súčasnej dobe sa dokončujú práce na bývalej reštaurácii, ktorá bola vystavaná podľa návrhu architekta Dušana Jurkoviča.
1.4.2020
V dôsledku celosvetovej pandémie koronavírusu sú pre verejnosť zatvorené aj múzeá či galérie po celom svete. No prostredníctvom bezplatnej služby Google Arts & Culture môžete z pohodlia vašej obývačky virtuálne navštíviť vyše 500 umelecko-vedných inštitúcií.  
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - BRAZÍLIA a SALVÁDOR:

Brazília, Salvádor

TIPY NA VÝLETY V BRAZÍLII a SALVÁDORE:

 

BRAZÍLIA:

Paraty – bez áut

Rio de Janeiro – divoký karneval a krásne pláže (I., II.)

Amazónia – cesta do pralesa

Manaus: Paríž Južnej Ameriky

Z Uruguaja do Porto Alegre

SALVÁDOR:

Alegría – cesta k lagúne

Joya de Cerén a San Salvador

 

Všetko dôležité, čo by ste o Brazílii mali vedieť, nájdete TU a o Salvádore TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 3. 4. 2020
sviatok: