www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania turistom a bezpečnostná situácia

 

Situácia pre turistov je v Írsku vcelku priaznivá, zvláštne nebezpečenstvo turistom nehrozí. Odporúča sa však dbať na základné pravidlá bezpečnosti, hlavne chrániť príručnú batožinu s cestovnými dokumentmi a finančnými prostriedkami, parkovať na vyhradených a bezpečných miestach, nenechávať vo vozidle cenné veci, využívať možnosť hotelového trezoru a nezanechávať cenné predmety, finančné prostriedky a cestovné doklady v hotelovej izbe, netáboriť mimo vyhradená miesta.

 

Držitelia vodičských preukazov vydaných členským štátom EU alebo EHP sú oprávnení v Írsku riadiť motorové vozidlo v súlade s platnosťou ich národného vodičského preukazu. Poistenie motorového vozidla je nutné preukázať "zelenou kartou".
Pokiaľ cudzinci plánujú pobývať v Írsku dlhšie než 185 dní v roku, sú povinní požiadať o výmenu národného vodičského preukazu za írsky vodičský preukaz, bez toho aby museli skladať praktické skúšky z riadenia vozidla a testy teoretických znalostí.
Cudzinci, ktorí hodlajú v Írsku pobývať dlhšie než 185 dní v roku, sú povinní svoj automobil dovezený zo zahraničia prihlásiť na írske značky. Trvalým pobytom sa rozumie doba presahujúca 185 dní v roku. Majiteľ vozu je v tom prípade povinný prihlásiť automobil do konca nasledujúceho pracovného dňa po dovoze vozidla do Írska, a to u Revenue Commissioners/Vehicle Registration Office podľa miesta bydliska. S registráciou je spojený poplatok a následné poistenie vozidla u írskej poisťovne. Viac informácii sa dá nájsť na webových stránkach www.revenue.ie.

 

Prevzaté z MZV

 

späť

 

Lokácia:

Írsko
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

27.6.2019
Výstava v sálach bývalej kočiarovne vranovského zámku predstaví od 29. júna do začiatku septembra majstrovskú repliku najhodnotnejšieho českého pokladu. Expozícia České korunovačné klenoty na dosah / Život a dielo Karla IV. pripomenie život významného českého panovníka.
26.6.2019
Všetci, ktorí majú radi prírodu, dobrú hudbu a nevšedné zážitky by si nemali nechať ujsť 9. ročník podujatia Zelená Modrá, ktoré sa uskutoční 29. a 30. júna 2019.

25.6.2019
Filmový sviatok strávený v prostredí kúpeľného mesta, kde súťažia filmy z celého sveta v niekoľkých kategóriách, to je Medzinárodný filmový festival Karlovy Vary. Tohtoročný 54. ročník potrvá od 28. júna do 6. júla. Filmy hodnotí nielen porota, ale aj diváci. Hlavnou cenou festivalu je Krištáľový glóbus.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 27. 6. 2019
sviatok: