www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania turistom a bezpečnostná situácia

 

Situácia pre turistov je v Írsku vcelku priaznivá, zvláštne nebezpečenstvo turistom nehrozí. Odporúča sa však dbať na základné pravidlá bezpečnosti, hlavne chrániť príručnú batožinu s cestovnými dokumentmi a finančnými prostriedkami, parkovať na vyhradených a bezpečných miestach, nenechávať vo vozidle cenné veci, využívať možnosť hotelového trezoru a nezanechávať cenné predmety, finančné prostriedky a cestovné doklady v hotelovej izbe, netáboriť mimo vyhradená miesta.

 

Držitelia vodičských preukazov vydaných členským štátom EU alebo EHP sú oprávnení v Írsku riadiť motorové vozidlo v súlade s platnosťou ich národného vodičského preukazu. Poistenie motorového vozidla je nutné preukázať "zelenou kartou".
Pokiaľ cudzinci plánujú pobývať v Írsku dlhšie než 185 dní v roku, sú povinní požiadať o výmenu národného vodičského preukazu za írsky vodičský preukaz, bez toho aby museli skladať praktické skúšky z riadenia vozidla a testy teoretických znalostí.
Cudzinci, ktorí hodlajú v Írsku pobývať dlhšie než 185 dní v roku, sú povinní svoj automobil dovezený zo zahraničia prihlásiť na írske značky. Trvalým pobytom sa rozumie doba presahujúca 185 dní v roku. Majiteľ vozu je v tom prípade povinný prihlásiť automobil do konca nasledujúceho pracovného dňa po dovoze vozidla do Írska, a to u Revenue Commissioners/Vehicle Registration Office podľa miesta bydliska. S registráciou je spojený poplatok a následné poistenie vozidla u írskej poisťovne. Viac informácii sa dá nájsť na webových stránkach www.revenue.ie.

 

Prevzaté z MZV

 

späť

 

Lokácia:

Írsko
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

18.11.2019
Oponický kaštieľ ponúkne 22. a 23. novembra 2019 nočné prehliadky Aponiovskej knižnice obohatené o výklad v podaní Divalla Tesáre.
17.11.2019
Už v pondelok 18. novembra 2019 si môžete prísť vypočuť, čo zažil Martin Krasňanský pri svojej výprave za polárny kruh, po ktorej bude nasledovať filmové pásmo Reel Rock.
16.11.2019
Letisko Václava Havla Praha získalo už šiestu Zlatú medailu v súťaži Český med za svoj tohtoročný kvetový med. Súťaž každoročne vyhlasuje Výskumný ústav včelárstva v Dole. Tento rok sa súťaže zúčastnilo 360 vzoriek. Opäť sa potvrdilo, že med produkovaný včelstvami chovanými v areáli Letiska Praha spĺňa najvyššiu kvalitu.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MALTA a MONAKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 18. 11. 2019
sviatok:
dnes:
pondelok 18.11.
6 °C
zajtra:
utorok 19.11.
7 °C