www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania turistom a bezpečnostná situácia

 

Situácia pre turistov je v Írsku vcelku priaznivá, zvláštne nebezpečenstvo turistom nehrozí. Odporúča sa však dbať na základné pravidlá bezpečnosti, hlavne chrániť príručnú batožinu s cestovnými dokumentmi a finančnými prostriedkami, parkovať na vyhradených a bezpečných miestach, nenechávať vo vozidle cenné veci, využívať možnosť hotelového trezoru a nezanechávať cenné predmety, finančné prostriedky a cestovné doklady v hotelovej izbe, netáboriť mimo vyhradená miesta.

 

Držitelia vodičských preukazov vydaných členským štátom EU alebo EHP sú oprávnení v Írsku riadiť motorové vozidlo v súlade s platnosťou ich národného vodičského preukazu. Poistenie motorového vozidla je nutné preukázať "zelenou kartou".
Pokiaľ cudzinci plánujú pobývať v Írsku dlhšie než 185 dní v roku, sú povinní požiadať o výmenu národného vodičského preukazu za írsky vodičský preukaz, bez toho aby museli skladať praktické skúšky z riadenia vozidla a testy teoretických znalostí.
Cudzinci, ktorí hodlajú v Írsku pobývať dlhšie než 185 dní v roku, sú povinní svoj automobil dovezený zo zahraničia prihlásiť na írske značky. Trvalým pobytom sa rozumie doba presahujúca 185 dní v roku. Majiteľ vozu je v tom prípade povinný prihlásiť automobil do konca nasledujúceho pracovného dňa po dovoze vozidla do Írska, a to u Revenue Commissioners/Vehicle Registration Office podľa miesta bydliska. S registráciou je spojený poplatok a následné poistenie vozidla u írskej poisťovne. Viac informácii sa dá nájsť na webových stránkach www.revenue.ie.

 

Prevzaté z MZV

 

späť

 

Lokácia:

Írsko
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Jarné vábenie

1. 3. – 30. 4. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Dve voľné vstupenky na inšpiratívnu prednášku od Lab.cafe
3. cena:
Vitamínový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Krásny šperk od kamenej predajne ZLATNÍCTVO MILI
3. cena redakcie:
Kniha Trnava – retro od rodinného vydavateľstva DAJAMA

Aktuality:

29.3.2020
Napriek šíriacemu sa koronavírusu vás chceme informovať o novej turisticko-kultúrnej ceste vedúcej naprieč Španielskom, ktorá vás zavedie po stopách Rodriga Díaza de Vivar - stredovekého rytiera známeho ako Cid Campeador.
28.3.2020
Prinášame vám pár tipov, kam sa vydať do prírody, keď zostávajú pamiatky, múzeá a galérie zatvorené. Každý vo svojom okolí nájde nejakú voľne prístupnú rozhľadňu, vyhliadku alebo náučný chodník.
27.3.2020
Organizácia spojených národov si každoročne necháva spracovávať trošku netradičný rebríček o najšťastnejších národoch sveta (World Happiness Report) resp. najlepších miestach pre život. Ako dopadli tohtoročné merania sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.  
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - GUATEMALA, BELIZE a DOMINIKÁNSKA REPUBLIKA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 29. 3. 2020
sviatok:
dnes:
nedeľa 29.3.
4 °C
zajtra:
pondelok 30.3.
7 °C