www.infoglobe.sk » SR, Knižný tip: Moje najkrajšie cesty za spoznaním sveta

SR, Knižný tip: Moje najkrajšie cesty za spoznaním sveta

Publikované: 4.10.2020
Všetkým nadšencom cestovania dávame do pozornosti novú publikáciu od Marcela Králika, ktorá prináša pútavé reportáže z málo navštevovaných kútov sveta. Svojim obsahom osloví hlavne cestovateľov, milovníkov polárnych oblastí a vysokých hôr.

Antarktída - plavba okolo antarktického poloostrova neďaleko Paradise BayNová kniha Moje najkrajšie cesty za spoznaním sveta I. diel vás postupne prevedie autorovými nevšednými zážitkami z cestovania, a to v chronologickom slede. Budete spoznávať pre bežného turistu nie moc dostupné polárne oblasti, ako Baffinov ostrov v kanadskej Arktíde, kde bol autor vôbec prvým Slovákom v tunajších horách. Absolvujete aj zimný prechod časti súostrovia Špicbergy vrátane dobrodružného stretnutia s ľadovými medveďmi, a tiež zažijete plavbu loďou až za polárny kruh v Antarktíde či úctyhodný lyžiarsky prechod časti najväčšej náhornej plošiny Európy v Nórsku.

Baffinov ostrov - dominanta národného parku: hora Mt. Asgard

Baffinov ostrov - ťažký prechod cez rozvodnený potokMarcel  Králik - aktívny horolezec, skialpinista a bežec lyžiarskych maratónov

V pekne spracovanej knižke sa dočítate aj o druhom slovenskom výstupe na najkrajšiu horu Afriky – 5 109 m n. m. vysoké sopečné pohorie Ruwenzori v Ugande, či o podstatne bližšom horolezeckom výstupe na Mont Blanc. Dozaista vás zaujme aj treking v pakistanskom Karakorume, dobrodružná cesta po Karakorum higway, nad ktorou sa týči majestátny Nangá parbat, ako aj treking pod treťou najvyššou horou sveta Kančendžongu.

Cestou do severného Base campu Kančendžongy. Pohľad z osady Lhonak /4000 m/ na severnú stenu Jannu /7710m/; Nepal

Pohľad na severnú stenu Nangá Parbatu / 8125 m / z " Rozprávkovej lúky" vo výške 3300 m v pohorí Karakorum; PakistanFudžisan - najslávnejšia hora Japonska (v zime)

Prostredníctvom publikácie budete tiež putovať panenskou prírodou v Sajanskom pohorí na Sibíri vrátane plavby po Bajkalskom jazere a milovníci bežeckých pretekov tu nájdu pútavé autorove spomienky na lyžiarsky maratón v japonskom Sappore i v ruskom Rybinsku.

Havajské ostrovy - nábrežie v Honolulu a slávna pláž Waikiki

Okrem týchto športovo náročných výprav kniha obsahuje aj zážitky z cestovateľsky príjemnejších destinácií, ako sú Havajské ostrovy, plavby najväčšou loďou sveta po Karibiku, turistiku na súostroví Madeira, cestu po najväčšej africkej krajine Alžírsku až do stredu Sahary, ako aj mnohé ďalšie reportáže spestrené unikátnymi fotografiami. Kniha Moje najkrajšie cesty za spoznaním sveta obsahuje aj príhovory a hodnotenia od známeho cestovateľa Svetozára Krnu a horolezca Martina Šperku.

Havajské ostrovy - kráter činnej sopky Kilauea

kniha Moje najkrajšie cesty za spoznaním sveta I. dielAutor sa venuje horolezectvu, skialpinizmu a diaľkovým behom na lyžiach už viac ako štyri desaťročia. Tieto aktivity i viacero podnetov od blízkej rodiny či priateľov ho viedlo k napísaniu unikátnej knižky, ktorá približuje jeho cestovateľské zážitky širšej verejnosti. Publikáciu si môžete -9woU.56jYmKHYSSAN alebo sa zapojte do našej aktuálnej fotosúťaže. Možno sa šťastie usmeje práve na vás...

 

GPS: 65°25'11.3"N 70°57'41.2"W (Baffinov ostrov)

Zdroj a foto: PR, Marcel Králik

Textová úprava: redakciaDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

SR, Vysoké Tatry - úplné prelezenie zimného hrebeňa
Publikované: 20.1.2019
Zima v našich veľhorách prebieha v plnom prúde, a preto by sme vám radi predstavili veľmi zaujímavú publikáciu, ktorá zachytáva úplné prelezenie hrebeňa Vysokých Tatier v zimných podmienkach, bez vynechávania ťažkých lezeckých vrcholov či celých úsekov hrebeňa, ktoré bolo uskutočnené až v roku 1974.

SR: Príbehy vrchov alebo poznávanie ich tela a duše...
Publikované: 30.12.2018
„Tam vo vrchoch, vysoko, vo vrchoch, kde je blízko k belasej oblohe, ale, žiaľ, ďaleko od úrodnej zeme, tam, kde je začiatok vody a koniec chleba, majú ľudia málo na majetku, ale veľa na cti, ako to už obyčajne býva, keď sa človek po celý život Bohu do očí díva.“

Slovensko: knižná publikácia z edície Po Slovensku – Najkrajšie cyklovrcholy
Publikované: 8.6.2014
Opäť sa mi dostala do rúk úžasná knižka z edície Po Slovensku od vydavateľstva Dajama, ktorá tentoraz nesie názov Najkrajšie cyklovrcholy. Pokiaľ aj vy patríte k milovníkom horskej cyklistiky a chceli by ste mať tohto jedinečného cyklosprievodcu vo svojej knižnici, tak čítajte ďalej a zapojte sa do našej súťaže. Možno sa šťastie usmeje práve na vás!

Slovensko: knižná publikácia z edície Po Slovensku – Najkrajšie hrebeňovky
Publikované: 9.10.2013
V máji tohto roku bola oficiálne uvedená do života ďalšia veľmi zaujímavá knižná novinka z edície Po Slovensku od vydavateľstva DAJAMA, ktorá nesie názov Najkrajšie hrebeňovky. Pokiaľ aj vy patríte k milovníkom turistiky a chceli by ste mať túto jedinečnú knižku vo svojej knižnici, tak čítajte ďalej a zapojte sa do našej súťaže. Možno sa šťastie usmeje práve na vás!

Slovensko: knižná publikácia z edície Po Slovensku – Najkrajšie pešie prechody
Publikované: 15.6.2014
Zaujímavá knižná edícia s názvom Po Slovensku od vydavateľstva Dajama systematicky mapuje tie najkrajšie a najzaujímavejšie trasy a lokality, ktoré rozhodne stojí za to navštíviť. Minulý týždeň sme si predstavili cyklosprievodcu Najkrajšie cyklovrcholy a dnes si priblížime ďalšiu tohtoročnú novinku, a to knižku Najkrajšie pešie prechody, ktorú vyhrá jeden z vás.

SR, Pešo či na bicykli po slovenských hradoch
Publikované: 16.7.2017
Slovensko je jedna z najbohatších krajín, aspoň čo sa počtu hradov týka. Preto nás veľmi zaujala nová knižná publikácia z rodinného vydavateľstva Dajama, ktorá spája poznávanie hradov s aktívnym oddychom v podobe turistiky na pešo či na bicykli.

SR: S batohom po Slovensku – turistickí sprievodcovia
Publikované: 26.8.2020
Nedávno uzrela svetlo sveta praktická knižná reedícia turistických sprievodcov S batohom po Slovensku od rodinného vydavateľstva Dajama, ktorá okrem atraktívnych turistických cieľov v najobľúbenejších slovenských pohoriach prináša aj legendárne turistické mapy.

SR: Na bicykli či pešo po Slovensku a Európe
Publikované: 22.5.2017
Vydavateľstvo DAJAMA v nadväznosti na časopis Krásy Slovenska, ktorého je nakladateľom, už viac ako dvadsať rokov tematicky spracúva jednotlivé pozoruhodnosti Slovenska. Po viacerých úspešných knihách z viacerých edícií sa v najbližších dňoch na trhu objavia dve novinky z edície Po Slovensku a jedna o výletoch po Európe.

SR: Bezplatná aplikácia SKIALP TÚRY
Publikované: 15.3.2020
Pre všetkých nadšencov skialpinizmu máme dobrú správu. Pred pár dňami uzrela svetlo sveta nová skialpinistická aplikácia, ktorá vám pomôže pri orientácii v teréne a zároveň vás upozorní pred možným uvoľnením lavíny.

SR: Skialpinizmus v slovenských horách
Publikované: 7.1.2018
Šport menom skialpinizmus je čím ďalej tým viac rozšírený, a preto nás zaujala relatívne nová knižka dokumentujúca výber skialpinistických zjazdov a túr v našich najznámejších pohoriach, ktorú vám v nasledujúcich riadkoch predstavíme.

SR: Zjazdovky na skialpoch
Publikované: 22.12.2019
Skialpinizmus začína byť v našich zemepisných šírkach stále viac a viac populárny, a preto by sme vám chceli dať do pozornosti úplne nového a zároveň jedinečného knižného sprievodcu obsahujúceho výber skialpových výstupov v slovenských lyžiarskych strediskách.


Súvisiaca fotogaléria

SR: Milujeme slovenské hory II.
Slovensko je krajina bohatá na krásnu prírodu, ktorú obklopujú majestátne vrchy a malebné údolia....

SR: Milujeme slovenské hory
Slovensko je krajina bohatá na krásnu prírodu, ktorú obklopujú majestátne vrchy a malebné údolia....

Vysoké Tatry: hory, ktoré vás uchvátia
Fotografie boli vytvorené na jeseň v roku 2009. Vtedy bolo tesne po konci letnej sezóny a počasie...

Nórsko - hory, oceán, fjordy I.
Nórske kráľovstvo je krajina na severozápade Škandinávskeho polostrova. Je veľmi riedko osídlená ...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Česká a slovenská zima

1. 1. – 28. 2. 2021
1. cena:
Horský balíček od vydavateľstva Tatrica.sk
2. cena:
Obrazová publikácia z vydavateľstva CBS
3. cena:
Knižný sprievodca z vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Krásny šperk od Zlatníctva MILI
2. cena redakcie:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčekový kancelársky balíček od portálu Infoglobe

Aktuality:

20.1.2021
Časopis Krásy Slovenska, ktorý je venovaný prírodným unikátom a kultúrnym zaujímavostiam Slovenska, turistike, cestovnému ruchu, horolezectvu, jaskyniarstvu, ochrane prírody a tradíciám sa v tomto roku dožíva jubilejných 100 rokov.
18.1.2021
Krehké vianočné ozdoby zostavené z maličkých trblietavých perličiek, ktoré poznajú celé generácie, sa vyrábajú v obci Poniklá (okres Semily). Rodinné striebro v podobe hviezdičiek, zvončekov či postavičiek, ktoré sú svetovým unikátom a technológiu výroby pozná len hŕstka ľudí, sa dočkalo zápisu do UNESCO.
15.1.2021
Na území Slovenska je v súčasnosti vybudovaných viac ako 600 náučných trás a chodníkov, pričom sa ich počet stále mení (rastie). Keďže náučné chodníky nebudujú iba štátne a samosprávne inštitúcie, ale aj rôzne občianske združenia, absentuje centrálna databáza náučných chodníkov s relevantnými informáciami dostupnými širokej verejnosti.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - BHUTÁN a BANGLADÉŠ:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 20. 1. 2021
sviatok:Dalibor
dnes:
streda 20.1.
3 °C
zajtra:
štvrtok 21.1.
6 °C