www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosť

Honduras patrí medzi krajiny s vysokou mierou obecnej kriminality. Na celom území krajiny sa odporúča dbať zvýšenej bezpečnosti, najmä v mestských oblastiach – Tegucigalpa a San Pedro Sula. Zvýšená kriminalita je spôsobená tým, že medzi obyvateľmi je pomerne veľký počet ilegálne držaných zbraní. V poslednom čase sa kriminalita zhoršuje najmä vďaka pôsobeniu tzv. maras, čo sú organizované pouličné mládežnícke skupiny, ktoré páchajú trestnú činnosť. Odporúča sa dbať ostražitosti pri cestách po krajine, vyhýbať sa opusteným miestam a presunom v noci. K najviac nebezpečným miestam patrí v Tegucigalpe štvrť Comayaguela a vo večerných hodinách okolie hotelu Maya, Bulevar Juan Pablo II a okolie prezidentského paláce. V San Pedro Sula sa jedná o štvrť Cabaňas.

Vzhľadom na bezpečnostnú situáciu v krajine sa dôrazne odporúča dodržovať tieto základné zásady:
- uschovať pas a ďalšie cenné doklady, letenku, atď. v hotelovom trezore, nenosiť je – pokiaľ sa dá – pri sebe, a cestovať iba s minimom finančnej hotovosti,
- nenosiť šperky, dávať si pozor na cenné veci - fotoaparát, videokameru, atď.,
- parkovať vždy na stráženom parkovisku, v aute nenechávať nikdy žiadne veci,
- nebrať stopárov, jazdiť iba po hlavných cestách a za denného svetla,
- objednávať taxi prostredníctvom recepcie, prenajímať si auta iba u známych požičovní,
- cestovať so zdravotnou poistkou, pred cestou si overiť rozsah jej krytia v Hondurase,
- dávať si pozor na batožinu a tašky s dokladmi v centre mesta, na recepciách hotelov, na autobusových zastávkach a tiež priamo v autobusoch.

Cestná sieť je v pomerne zlom stave, cesty nie sú dobre značené a osvetlené, v období dažďov trpia zosuvmi pôdy a záplavami. Neodporúča sa cestovať v noci.

Pokiaľ ide o zdravotnú situáciu v krajine, v pralesných oblastiach sa vyskytujú niektoré tropické choroby, prenášané komármi (napr. dengue či malária). Nemoc dengue sa vyznačuje napr. vysokými teplotami, bolesťou kĺbov a svalov, celkovou únavou a v horších prípadoch i krvácaním. Ak turista plánuje zdržať sa dlhšie v oblastiach mimo turistické centrá, mal by rátať s rizikom nákazy žltačkou, cholerou, dengue a črevnými parazitmi (améby). Preto je vhodné sa pred cestou podrobiť očkovaniu a po návrate do vlasti príslušným vyšetreniam. Ďalej sa odporúča vybaviť sa na cestu liekmi proti zažívacím ťažkostiam, opaľovacím krémom s vyšším ochranným faktorom a repelentom. S ohľadom na miestne hygienické podmienky sa odporúča piť len balenú vodu, lúpať všetky druhy ovocia a zeleniny alebo vykonať dezinfekciu čerstvých potravín v antibakteriálnom roztoku.

 

späť

Lokácia:

Honduras
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pestrá jeseň

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
Balance test a Balance Oil od spoločnosti ZINZINO
2. cena:
sada čokolád značky Lindt a vstupenky na prehliadku Velkopopovického pivovaru Kozel
3. cena:
Poukážka na dve vstupenky do talkshow SUPERMAMY
1. cena redakcie:
Darčekový poukaz pre 2 osoby na 2 noci vrátane raňajok na Chate Magurka v Nízkych Tatrách
2. cena redakcie:
Hniezdo pre bábätko od ZUZ made with love
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

19.10.2019
Jednou z hlavných kultúrnych udalostí tohto roku na Pražskom hrade je výstava venovaná českému a rímskemu kráľovi Václavovi IV. a umeniu jeho doby, ktorú môžete navštíviť až do 3. novembra, a to denne od 10. do 18. hodiny.
18.10.2019
V sobotu 19. októbra prebieha v Národnom dome na Vinohradoch už VII.ročník veľtrhu a festivalu súčasnej fotografie – FOTOEXPO 2019, ktorý predstaví to najlepšie zo súčasnej fotografickej tvorby, fotografickej techniky a príslušenstva, ale hlavne množstvo inšpirácie a zábavy.
17.10.2019
Pri príležitosti Medzinárodného dňa archeológie vás Sázavský kláštor pozýva v sobotu 19. októbra na špeciálne tematické prehliadky s archeológmi, ktoré budú náhľadom nielen do výskumov kláštora a okolia, ale aj do prostredia českej počítačovej hry z obdobia neskorého stredoveku.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ÍRSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 19. 10. 2019
sviatok:
dnes:
sobota 19.10.
22 °C
zajtra:
nedeľa 20.10.
22 °C