www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosť

Honduras patrí medzi krajiny s vysokou mierou obecnej kriminality. Na celom území krajiny sa odporúča dbať zvýšenej bezpečnosti, najmä v mestských oblastiach – Tegucigalpa a San Pedro Sula. Zvýšená kriminalita je spôsobená tým, že medzi obyvateľmi je pomerne veľký počet ilegálne držaných zbraní. V poslednom čase sa kriminalita zhoršuje najmä vďaka pôsobeniu tzv. maras, čo sú organizované pouličné mládežnícke skupiny, ktoré páchajú trestnú činnosť. Odporúča sa dbať ostražitosti pri cestách po krajine, vyhýbať sa opusteným miestam a presunom v noci. K najviac nebezpečným miestam patrí v Tegucigalpe štvrť Comayaguela a vo večerných hodinách okolie hotelu Maya, Bulevar Juan Pablo II a okolie prezidentského paláce. V San Pedro Sula sa jedná o štvrť Cabaňas.

Vzhľadom na bezpečnostnú situáciu v krajine sa dôrazne odporúča dodržovať tieto základné zásady:
- uschovať pas a ďalšie cenné doklady, letenku, atď. v hotelovom trezore, nenosiť je – pokiaľ sa dá – pri sebe, a cestovať iba s minimom finančnej hotovosti,
- nenosiť šperky, dávať si pozor na cenné veci - fotoaparát, videokameru, atď.,
- parkovať vždy na stráženom parkovisku, v aute nenechávať nikdy žiadne veci,
- nebrať stopárov, jazdiť iba po hlavných cestách a za denného svetla,
- objednávať taxi prostredníctvom recepcie, prenajímať si auta iba u známych požičovní,
- cestovať so zdravotnou poistkou, pred cestou si overiť rozsah jej krytia v Hondurase,
- dávať si pozor na batožinu a tašky s dokladmi v centre mesta, na recepciách hotelov, na autobusových zastávkach a tiež priamo v autobusoch.

Cestná sieť je v pomerne zlom stave, cesty nie sú dobre značené a osvetlené, v období dažďov trpia zosuvmi pôdy a záplavami. Neodporúča sa cestovať v noci.

Pokiaľ ide o zdravotnú situáciu v krajine, v pralesných oblastiach sa vyskytujú niektoré tropické choroby, prenášané komármi (napr. dengue či malária). Nemoc dengue sa vyznačuje napr. vysokými teplotami, bolesťou kĺbov a svalov, celkovou únavou a v horších prípadoch i krvácaním. Ak turista plánuje zdržať sa dlhšie v oblastiach mimo turistické centrá, mal by rátať s rizikom nákazy žltačkou, cholerou, dengue a črevnými parazitmi (améby). Preto je vhodné sa pred cestou podrobiť očkovaniu a po návrate do vlasti príslušným vyšetreniam. Ďalej sa odporúča vybaviť sa na cestu liekmi proti zažívacím ťažkostiam, opaľovacím krémom s vyšším ochranným faktorom a repelentom. S ohľadom na miestne hygienické podmienky sa odporúča piť len balenú vodu, lúpať všetky druhy ovocia a zeleniny alebo vykonať dezinfekciu čerstvých potravín v antibakteriálnom roztoku.

 

späť

Lokácia:

Honduras
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

24.6.2019
Všetci nadšenci korčuľovania sa môžu opäť tešiť na letnú inline akciu, ktorá sa koná každý piatok večer počas letných prázdnin od roku 2004. Organizované prejazdy Bratislavou na kolieskových korčuliach (a bicykloch) sú vhodné pre všetkých bez ohľadu na vek.
23.6.2019
Od 4. do 7. júla 2019 sa uskutoční najväčší a najstarší folklórny festival na Slovensku – Východná 2019, kde sa po 65. krát predstaví viac než tisíc účinkujúcich. Tešiť sa môžete na domáce folklórne súbory, detské folklórne súbory, spevácke skupiny, ľudové hudby a sólistov, špičkové zahraničné súbory, ako aj na víťazov celoštátnych súťažných prehliadok.
22.6.2019
Porovnávací výskum „Miesto pre život“ hodnotí dáta v jednotlivých krajoch Českej republiky získané z nezávislých zdrojov, údajov z prieskumu medzi obyvateľmi a starostami všetkých regiónov. Tohtoročným výhercom sa stal Královéhradecký kraj, druhé miesto obsadil Juhočeský kraj a tretie Zlínsky kraj.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 24. 6. 2019
sviatok: