www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Letecky

S vnútroštátnymi letmi nie je problém  dostať sa z La Ceiby do Tegucigalpy nebo Sand Pedro Sula alebo na ktorýkoľvek z Islas de la Bahía. Je možné sa tiež dopraviť do odľahlej oblasti Mosquitie. Spoločnosti ako TACA, Islena, Sosa alebo Rollins Air ponúkajú lety medzi jednotlivými mestami až niekoľkokrát denne.


Autobusom

Honduraské autobusy sú lacné a jazdia v dostatočnom počte do väčšiny miest v krajine. Na hlavných autobusových trasách si môžete vybrať medzi priamym (directo) a miestnym (normal) autobusom. Miestne autobusy zastavujú v podstate na požiadanie a sú pomalšie ako priame, ktoré sú síce o niečo málo drahšie, ale stavajú len vo veľkých mestách. Tzv. Ejecutivo, čiže expresné autobusy ponúkajú rýchlu a luxusnú dopravu medzi Tegucigalpou, San Pedro Sulou a La Cebiou. Väčšinou majú klimatizáciu, video a podávajú sa v nich nápoje.


Autom

Hlavné ťahy majú dobrý pevný povrch, vedľajšie cesty bývajú dláždené i nedláždené a ich stav značne kolíše od oblasti k oblasti. Auto, prípadne motocykel, je možné si zapožičať vo väčších mestách ako Tegucigalpa, San Pedro Sule, La Ceiba, atď.

 

späť

Lokácia:

Honduras
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zimná krajina

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena:
kniha Zimný hrebeň Tatier od vydavateľstva Tatrica.sk
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Skialpinistický knižný balíček od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

16.2.2020
Slovenské národné múzeum si pripravilo pre návštevníkom niekoľko zaujímavých výstav či podujatí, ktorých prehľad vám prinášame v nasledujúcich riadkoch.
15.2.2020
Nadácia pre rozvoj architektúry a staviteľstva otvorila prihlášky 28. ročníka celorepublikovej súťažnej prehliadky toho najlepšieho, čo sa udialo v stavebníctve a architektúre. Prihlášky do STAVBY ROKU 2020 budú otvorené do 10. júna 2020.
14.2.2020
Klub slovenských turistov a OZ Karpaty vás pozývajú na 34. ročník medzinárodného stretnutia expedičných turistov a netradičných cestovateľov EXPEDÍCIE 2020, ktoré sa uskutoční v sobotu 25. apríla 2020 na Fakulte elektrotechniky a informatiky STU v areáli Mlynskej doliny v Bratislave.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - UKRAJINA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 16. 2. 2020
sviatok:
dnes:
nedeľa 16.2.
23 °C
zajtra:
pondelok 17.2.
23 °C