www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Autobusom

 Autobusy sú využívané skôr pre „regionálne" cesty po krajine, na dlhšie vzdialenosti sa častejšie oplatí vlak, s výnimkou severnej a severovýchodnej časti Holandska, kde sú vlakové spoje menej frekventované alebo tam žiadne nejazdia.

Vlakom

 Vlaky v Holandsku sú rýchle a usporia vám veľa času, ak budete mať nabitý cestovateľský program. Takmer každých 15 minút jazdia spoje InterCity medzi veľkými mestami v krajine. Existuje tu niekoľko druhov zvýhodnených cestovných lístkov ako sú spiatočné, celodenné, a pod.

Autom

 Ak sa rozhodnete pricestovať do krajiny autom, treba mať uzatvorené poistenie (tzv. Zelenú kartu). Jazdí sa vpravo, pričom maximálna povolená rýchlosť v obci je 50 km/h, mimo obce 80 km/h a na diaľniciach 120 km/h.

Na bicykli

 S 10 000 km cyklistických trás si priaznivci jazdy na kole prídu v Holandsku na svoje. Dá sa povedať, že v podstate okrem diaľnic sa bicyklom dostanete všade. Zhruba 85 % tamojších obyvateľov vlastní bicykel, a tých je v krajine dokonca viac ako obyvateľov.

 

Lokácia:

Holandsko
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zimná krajina

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena:
kniha Zimný hrebeň Tatier od vydavateľstva Tatrica.sk
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Skialpinistický knižný balíček od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

19.2.2020
Oravský hrad láka svojou tajomnosťou filmárov už od začiatku 20. storočia. Do svetovej kinematografie sa skvost Oravy zapísal už v roku 1922, kedy padol do oka tvorcom prvej čiernobielej verzie filmovej klasiky Dracula – Upír Nosferatu.
18.2.2020
Českobudějovické výstavisko hostí od 20. do 22. februára desiatky českých a moravských pivovarov aj minipivovarov. V poradí už 30. ročník pivného festivalu ale ponúkne aj fľaškové pivá, napríklad zo Švajčiarska.
17.2.2020
Počas 22. a 23. februára sa na zámku Schloss Hof môžete tešiť na veselý fašiangový program plný zábavy, hier i napätia. Najmenších návštevníkov nepochybne očarí maľovanie na tvár, kreatívne dielničky či workshop pečenia.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - UKRAJINA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

 
dnes:streda 19. 2. 2020
sviatok:
dnes:
streda 19.2.
5 °C
zajtra:
štvrtok 20.2.
8 °C