www.infoglobe.sk » Bezpečnosť

Bezpečnosť

V septembri 2003 došlo v krajine k vojenskému prevratu, ktorý prebehol nenásilnou cestou. Po voľbách v júli 2005 je situácia v krajine pokojná a stabilná. Napriek tomu sa odporúča, aby sa cestovatelia vždy informovali na aktuálnu situáciu.

Od júna do novembra trvá obdobie dažďov, kedy je tiež najvyššie riziko ochorenia maláriou. Najlepšia doba na návštevu krajiny je december – január.

Guinea – Bissau je extrémne chudobná krajina. Turistická infraštruktúra je veľmi obmedzená. Telekomunikácie sú drahé a nespoľahlivé, takmer neexistujú verejné telefóny. Mobilná telefónna sieť už bola zriadená. Verejné služby a infraštruktúra sú však stále značne poškodené. Elektrina a voda je k dispozícii len niekoľko hodín denne.

Ubytovanie na európskej úrovni je vzácne- odporučiť sa dá hotel Coimbra v Bissau v blízkosti katedrály alebo hotel Tropico v centre mesta, z reštaurácií najmä O Bistro neďaleko hlavnej nemocnice.

Hraničný prechod od Guiney existuje iba jeden- medzi mestami Pitché a Koundara. Do Senegalu je vhodný prechod Salikénié severne od Bafatá. Na oboch prechodoch je cesta nespevnené a po 18. hod. je prevádzka ukončená. V žiadnom prípade sa z bezpečnostných dôvodov neodporúča použiť na cestu do Senegalu cestu na Ziguinchor. Juhosenegalská Casamance je stále potenciálne nebezpečná, v prihraničných oblastiach medzi Senegalom a Guineou – Bissau dokonca dochádza k ozbrojeným konfliktom medzi senegalskými povstalcami a guinejskou vládou.

Platobné karty a cestovné šeky nie sú prijímané.

 

Zdroj: MZV

späť

Lokácia:

Guinea-Bissau
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

18.11.2019
Oponický kaštieľ ponúkne 22. a 23. novembra 2019 nočné prehliadky Aponiovskej knižnice obohatené o výklad v podaní Divalla Tesáre.
17.11.2019
Už v pondelok 18. novembra 2019 si môžete prísť vypočuť, čo zažil Martin Krasňanský pri svojej výprave za polárny kruh, po ktorej bude nasledovať filmové pásmo Reel Rock.
16.11.2019
Letisko Václava Havla Praha získalo už šiestu Zlatú medailu v súťaži Český med za svoj tohtoročný kvetový med. Súťaž každoročne vyhlasuje Výskumný ústav včelárstva v Dole. Tento rok sa súťaže zúčastnilo 360 vzoriek. Opäť sa potvrdilo, že med produkovaný včelstvami chovanými v areáli Letiska Praha spĺňa najvyššiu kvalitu.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MALTA a MONAKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 18. 11. 2019
sviatok:
dnes:
pondelok 18.11.
30 °C
zajtra:
utorok 19.11.
31 °C