www.infoglobe.sk » Bezpečnosť

Bezpečnosť

V septembri 2003 došlo v krajine k vojenskému prevratu, ktorý prebehol nenásilnou cestou. Po voľbách v júli 2005 je situácia v krajine pokojná a stabilná. Napriek tomu sa odporúča, aby sa cestovatelia vždy informovali na aktuálnu situáciu.

Od júna do novembra trvá obdobie dažďov, kedy je tiež najvyššie riziko ochorenia maláriou. Najlepšia doba na návštevu krajiny je december – január.

Guinea – Bissau je extrémne chudobná krajina. Turistická infraštruktúra je veľmi obmedzená. Telekomunikácie sú drahé a nespoľahlivé, takmer neexistujú verejné telefóny. Mobilná telefónna sieť už bola zriadená. Verejné služby a infraštruktúra sú však stále značne poškodené. Elektrina a voda je k dispozícii len niekoľko hodín denne.

Ubytovanie na európskej úrovni je vzácne- odporučiť sa dá hotel Coimbra v Bissau v blízkosti katedrály alebo hotel Tropico v centre mesta, z reštaurácií najmä O Bistro neďaleko hlavnej nemocnice.

Hraničný prechod od Guiney existuje iba jeden- medzi mestami Pitché a Koundara. Do Senegalu je vhodný prechod Salikénié severne od Bafatá. Na oboch prechodoch je cesta nespevnené a po 18. hod. je prevádzka ukončená. V žiadnom prípade sa z bezpečnostných dôvodov neodporúča použiť na cestu do Senegalu cestu na Ziguinchor. Juhosenegalská Casamance je stále potenciálne nebezpečná, v prihraničných oblastiach medzi Senegalom a Guineou – Bissau dokonca dochádza k ozbrojeným konfliktom medzi senegalskými povstalcami a guinejskou vládou.

Platobné karty a cestovné šeky nie sú prijímané.

 

Zdroj: MZV

späť

Lokácia:

Guinea-Bissau
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

21.6.2019
V sobotu 7. septembra 2019 sú pozvaní všetci tí, ktorí si ctia tradície, ktorí milujú folklór a ktorí sa chcú stretnúť v Banskej Bystrici, aby si spoločne pripomenuli neoceniteľnú históriu a s ňou späté mnohé kultúrne zvyky a tradície.
20.6.2019
Zahájenie novej turistickej sezóny v Kutnej Hore sa bude opäť niesť v znamení veľkolepej slávy. Víkendový program gotického festivalu začína v sobotu 22. 6. dopoludnia pred chrámom sv. Barbory a ukončený bude v nedeľu podvečer.
19.6.2019
Už tento víkend sa verejnosti predstaví viac ako 20 ústavov a vedeckých centier Slovenskej akadémie vied so zaujímavými výsledkami svojej práce v stánkoch na Primaciálnom námestí.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 21. 6. 2019
sviatok: