www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Letecky

 Okrem medzinárodných letísk v Guatemala City a Santa Elena/Flores sú letiská aj v Coatepeque, Cobáne, Huehueteangu, Playa Grande, Puberto Barriso, Quetzaltenangu, Quiché, Retalhuleu a Río Dulce. Na všetky vnútroštátne lety sa účtuje letiskový poplatok vo výške 0,65 USD.

Autobusom

 Väčšinu autobusov v Guatemale predstavujú obnovené nebo vyradené americké a kanadské školské autobusy. Na viac frekventovaných trasách (najmä medzi veľkými mestami) jazdia luxusnejšie špeciálne autobusy. Niektoré sú vybavené toaletami a televízormi a podáva sa v nich jedlo.

Autom

 Na zapožičanie automobilu je potrebné predložiť medzinárodný vodičský preukaz a kreditnú kartu. V Guatemale neplatí absolútna prednosť chodcov, preto pri prechádzaní cez cestu je nutná opatrnosť. Obecne cesty v Guatemale nie sú v príliš dobrom stave a často chýbajú ukazovatele. Priemerné osobné auto je možné si požičať za 50-75 USD na deň plus benzín.

Na bicykli

V Guatemale rastie popularita cyklistiky. Môžete sa vydať na organizovanú túru na kole alebo ísť samostatne. Požičovne bicyklov sú v Antigue, Flores, Panajachelu a Quetzaltenangu.

 

späť 

Lokácia:

Guatemala
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zimná krajina

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena:
kniha Zimný hrebeň Tatier od vydavateľstva Tatrica.sk
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Skialpinistický knižný balíček od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

16.2.2020
Slovenské národné múzeum si pripravilo pre návštevníkom niekoľko zaujímavých výstav či podujatí, ktorých prehľad vám prinášame v nasledujúcich riadkoch.
15.2.2020
Nadácia pre rozvoj architektúry a staviteľstva otvorila prihlášky 28. ročníka celorepublikovej súťažnej prehliadky toho najlepšieho, čo sa udialo v stavebníctve a architektúre. Prihlášky do STAVBY ROKU 2020 budú otvorené do 10. júna 2020.
14.2.2020
Klub slovenských turistov a OZ Karpaty vás pozývajú na 34. ročník medzinárodného stretnutia expedičných turistov a netradičných cestovateľov EXPEDÍCIE 2020, ktoré sa uskutoční v sobotu 25. apríla 2020 na Fakulte elektrotechniky a informatiky STU v areáli Mlynskej doliny v Bratislave.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - UKRAJINA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 16. 2. 2020
sviatok:
dnes:
nedeľa 16.2.
20 °C
zajtra:
pondelok 17.2.
20 °C