www.infoglobe.sk » Doklady

Doklady

Na vstup do krajiny je potrebné predložiť pas s dobou platnosti ešte šesť mesiacov a doložiť lístok na vycestovanie z Grenady.

Ministerstvo zahraničných vecí odporúča občanom, aby si pred cestou overili na zastupiteľskom úrade navštevovaného štátu, či sa nezmenili podmienky na vstup a pobyt.
Naši občania nepotrebujú vízum k pobytu do 90 dní. K cestám nad 90 dní je nutné požiadať o vízum na najbližšom grenadskom veľvyslanectve. Pri podávaní žiadosti je potrebné vyplniť vízový formulár, predložiť pas s platnosťou najmenej 6 mesiacov, 2 fotografie pasového formátu a spiatočný lístok. Správny poplatok za udelenie víza je 50 USD. Diplomati žiadajú o vízum prostredníctvom verbálnej nóty, priložia 2 fotografie a vyplnia formulár. Vízum sa nespoplatňuje.
Príchod do krajiny nie je nutné hlásiť, oznámenie treba učiniť na imigračnom úrade iba v prípade predlženia pobytu v mieste.
Na riadenie vozidla je nutné mať vodičský preukaz. Dočasné vodičské oprávnenie je možné dostať vo väčšine požičovní áut alebo na miestnom dopravnom oddelení (napr. The Carenage v St. George´s) na základe predloženého medzinárodného vodičského preukazu (poplatek je asi 22 USD). V Grenade sa jazdí vľavo.
Pri odlete sa platí poplatok vo výške 35 východokaribských dolárov (asi 14 USD). Deti do 5 rokov poplatok neplatia, od 5 do 12 rokov platia polovičnú sadzbu.

 

späť

Lokácia:

Grenada
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

15.6.2019
Tohtoročnú sezónu sa môžu turisti vydať do 16 miest chránenej prírody s novo vydaným návštevníckym pasom. Každý, kto navštívi najmenej 5 z návštevníckych stredísk národných parkov či Domov prírody chránených krajinných oblastí, získa odmenu.
14.6.2019
Slovensko bude od 20. do 23. júna 2019 hostiť ďalšie významné svetové podujatie. Vôbec prvýkrát v histórii hlavného mesta Slovenska – Bratislavy , v ňom budú prebiehať Majstrovstvá sveta v Karate.
13.6.2019
Už VII. ročník gurmánskej akcie, ktorý sa koná v dňoch 15. a 16. júna v areáli dostihového závodiska v Pardubiciach, predstaví to najlepšie z gastronómie. V sprievodnom programe je pripravených mnoho noviniek a kopec zábavy.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 15. 6. 2019
sviatok: