www.infoglobe.sk » Doklady

Doklady

Na vstup do krajiny je potrebné predložiť pas s dobou platnosti ešte šesť mesiacov a doložiť lístok na vycestovanie z Grenady.

Ministerstvo zahraničných vecí odporúča občanom, aby si pred cestou overili na zastupiteľskom úrade navštevovaného štátu, či sa nezmenili podmienky na vstup a pobyt.
Naši občania nepotrebujú vízum k pobytu do 90 dní. K cestám nad 90 dní je nutné požiadať o vízum na najbližšom grenadskom veľvyslanectve. Pri podávaní žiadosti je potrebné vyplniť vízový formulár, predložiť pas s platnosťou najmenej 6 mesiacov, 2 fotografie pasového formátu a spiatočný lístok. Správny poplatok za udelenie víza je 50 USD. Diplomati žiadajú o vízum prostredníctvom verbálnej nóty, priložia 2 fotografie a vyplnia formulár. Vízum sa nespoplatňuje.
Príchod do krajiny nie je nutné hlásiť, oznámenie treba učiniť na imigračnom úrade iba v prípade predlženia pobytu v mieste.
Na riadenie vozidla je nutné mať vodičský preukaz. Dočasné vodičské oprávnenie je možné dostať vo väčšine požičovní áut alebo na miestnom dopravnom oddelení (napr. The Carenage v St. George´s) na základe predloženého medzinárodného vodičského preukazu (poplatek je asi 22 USD). V Grenade sa jazdí vľavo.
Pri odlete sa platí poplatok vo výške 35 východokaribských dolárov (asi 14 USD). Deti do 5 rokov poplatok neplatia, od 5 do 12 rokov platia polovičnú sadzbu.

 

späť

Lokácia:

Grenada
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zimná krajina

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena:
kniha Zimný hrebeň Tatier od vydavateľstva Tatrica.sk
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Skialpinistický knižný balíček od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

19.2.2020
Oravský hrad láka svojou tajomnosťou filmárov už od začiatku 20. storočia. Do svetovej kinematografie sa skvost Oravy zapísal už v roku 1922, kedy padol do oka tvorcom prvej čiernobielej verzie filmovej klasiky Dracula – Upír Nosferatu.
18.2.2020
Českobudějovické výstavisko hostí od 20. do 22. februára desiatky českých a moravských pivovarov aj minipivovarov. V poradí už 30. ročník pivného festivalu ale ponúkne aj fľaškové pivá, napríklad zo Švajčiarska.
17.2.2020
Počas 22. a 23. februára sa na zámku Schloss Hof môžete tešiť na veselý fašiangový program plný zábavy, hier i napätia. Najmenších návštevníkov nepochybne očarí maľovanie na tvár, kreatívne dielničky či workshop pečenia.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - UKRAJINA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 19. 2. 2020
sviatok:
dnes:
streda 19.2.
24 °C
zajtra:
štvrtok 20.2.
25 °C