www.infoglobe.sk » Doklady

Doklady

Na vstup do krajiny je potrebné predložiť pas s dobou platnosti ešte šesť mesiacov a doložiť lístok na vycestovanie z Grenady.

Ministerstvo zahraničných vecí odporúča občanom, aby si pred cestou overili na zastupiteľskom úrade navštevovaného štátu, či sa nezmenili podmienky na vstup a pobyt.
Naši občania nepotrebujú vízum k pobytu do 90 dní. K cestám nad 90 dní je nutné požiadať o vízum na najbližšom grenadskom veľvyslanectve. Pri podávaní žiadosti je potrebné vyplniť vízový formulár, predložiť pas s platnosťou najmenej 6 mesiacov, 2 fotografie pasového formátu a spiatočný lístok. Správny poplatok za udelenie víza je 50 USD. Diplomati žiadajú o vízum prostredníctvom verbálnej nóty, priložia 2 fotografie a vyplnia formulár. Vízum sa nespoplatňuje.
Príchod do krajiny nie je nutné hlásiť, oznámenie treba učiniť na imigračnom úrade iba v prípade predlženia pobytu v mieste.
Na riadenie vozidla je nutné mať vodičský preukaz. Dočasné vodičské oprávnenie je možné dostať vo väčšine požičovní áut alebo na miestnom dopravnom oddelení (napr. The Carenage v St. George´s) na základe predloženého medzinárodného vodičského preukazu (poplatek je asi 22 USD). V Grenade sa jazdí vľavo.
Pri odlete sa platí poplatok vo výške 35 východokaribských dolárov (asi 14 USD). Deti do 5 rokov poplatok neplatia, od 5 do 12 rokov platia polovičnú sadzbu.

 

späť

Lokácia:

Grenada
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pestrá jeseň

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
Balance test a Balance Oil od spoločnosti ZINZINO
2. cena:
sada čokolád značky Lindt a vstupenky na prehliadku Velkopopovického pivovaru Kozel
3. cena:
Poukážka na dve vstupenky do talkshow SUPERMAMY
1. cena redakcie:
Darčekový poukaz pre 2 osoby na 2 noci vrátane raňajok na Chate Magurka v Nízkych Tatrách
2. cena redakcie:
Hniezdo pre bábätko od ZUZ made with love
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

15.10.2019
Šumavská príroda zaznamenala po viac ako sto rokoch výskyt pralesného bezstavovca – ploskáňa veľkého (Peltis grossa), 1,5 centimetra veľkého čierneho chrobáka, ktorý sa znovu objavil v národnom parku Šumava.
14.10.2019
V sobotu 19. októbra 2019 ožijú Pezinské vinohrady pod Starou horou lahodnými vínami, piknikovými lahôdkami aj uchu lahodiacou hudbou v obklopení pestrých farieb jesene.
13.10.2019
Známy cestovateľský portál aj tento rok vytvoril celosvetový rebríček tých najobľúbenejších leteckých spoločností, ktorý vám prinášame v nasledujúcich riadkoch.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ÍRSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 15. 10. 2019
sviatok:
dnes:
utorok 15.10.
28 °C
zajtra:
streda 16.10.
28 °C