www.infoglobe.sk » Zoner Photo Studio: najlepšie spôsoby, ako sa podeliť o fotky zo svojich ciest

Zoner Photo Studio: najlepšie spôsoby, ako sa podeliť o fotky zo svojich ciest

Publikované: 28.11.2016
Málokto na svojich cestách fotí len preto, aby si uchoval farbisté spomienky. Či už vám fotky pomôžu pri prerozprávaní svojich zážitkov, alebo sa chcete s nimi iba pochváliť priateľom, existuje viacero možností, ako to urobiť.

Príprava fotografií

Fotografie pretrieďte a upravte. Triedenie fotografií nebýva síce najobľúbenejšia činnosť, ale vedzte, že nikoho väčšinou nebaví prezeranie niekoľkých desiatok alebo dokonca stoviek fotografií v jedinom albume. Možno ste už počuli, že kôš je najlepším priateľom fotografa, preto sa klávesy Delete nebojte. Dejte zbohom všetkým rozmazaným, príliš tmavým alebo naopak príliš svetlým fotkám. Alebo tým jednoducho nezaujímavým.

Triedenie vám uľahčí napríklad český program Zoner Photo Studio, v ktorom následne fotografie aj upravíte a nazdieľate ďalej.

Zoner Photo Studio

Vybrané fotky zdieľajte na Facebooku

Facebook je v súčasnosti najčastejším miestom, kde väčšina ľudí zdieľa svoje fotografie, napriek tomu, že pre prezentáciu fotografií rozhodne nie je ideálnym. Facebook fotografie často komprimuje, a tak ich nezobrazuje príliš kvalitne. Existuje ale niekoľko trikov, ktoré vám pomôžu mať o trochu krajšie fotky aj na Facebooku.

Práve v tomto prípade má totiž zmysel siahnuť po zmenšení snímok. To môžete v Zoner Photo Studiu urobiť veľmi jednoducho, dokonca aj s päťdesiatimi fotografiami naraz. Vyberte si snímky v module Správca a zvoľte Menu > Upraviť > Zmeniť rozmery (klávesová skratka Ctrl+E).

Nám sa osvedčilo zmenšiť fotky na 1 500 pixelov na dlhšej strane. Zároveň nezabudnite pri akomkoľvek zmenšovaní snímky aj doostriť. Miera doostrenia závisí na zmenšení fotografie, preto vyskúšajte, aká hodnota bude vyhovovať vašim potrebám.

zmena rozmerov

Po zmenšení stačí už len opäť označiť požadované snímky, kliknúť v pravom postrannom paneli na zelenú ikonku Zdieľať a vybrať požadovaný kanál – Facebook. Vyskočí okno, ktorým sa prihlásite k svojmu účtu, a vyberiete nový album. Také je to jednoduché, ani nemusíte zapínať internetový prehliadač.

zdieľanie fotiek na Facebooku

Ukážte svoje fotky svetu

Pre prezentáciu fotografií v čo najvyššej kvalite zvoľte takú online galériu, ktorá vaše fotografie nijak neupravuje, nezmenšuje ani inak nemení. Na to vám môže poslúžiť napríklad neobmedzená galéria Zonerama, kam môžete nahrávať akokoľvek veľké snímky bez toho, aby tým utrpela ich kvalita. Môžete vytvárať súkromné alebo zaheslované albumy, ktoré bude zdieľať iba s niekým, alebo sa môžete naopak svojimi najkrajšími snímkami pochváliť celému svetu.

V prípade, že aj napriek tomu chcete svoje fotografie zdieľať na Facebooku, Zonerama umožňuje synchronizáciu svojich albumov práve s tými facebookovými. Ešte lepšie je ale to, že na Zoneramu môžete nahrávať snímky nielen priamo cez webové rozhranie, ale tiež priamo zo Zoner Photo Studia, a to pomocou zopár kliknutí.

Zonerama

Pošlite svoje fotky e-mailom

V normálnom prípade nie je zdieľanie fotiek e-mailom úplne spoľahlivé. Posielanie veľkých súborov sa vám buď vôbec nepodarí, alebo súbory nedorazia príjemcovi. Ale Zoner Photo Studio našlo pre túto príležitosť riešenie. Pri použití funkcie Zdieľať e-mailom sa fotografie nahrajú do skrytého albumu na galérii Zonerama a príjemcovi dorazí len odkaz k prehliadnutiu alebo stiahnutiu fotografií. Vy ani príjemca nemusíte mať účet na Zonerame. Fotografie uvidí len ten, kto má k dispozícii odkaz, takže o svoje súkromie sa nemusíte báť. Navyše sa fotky po 90 dňoch automaticky zmažú, prípadne tak môžete urobiť aj sami ešte skôr.

Odpadá zdĺhavé zmenšovanie alebo nahrávanie na rôzne online úložiská. Svoje fotky upravíte a nazdieľate jednoducho z jedného programu. Pokým sa fotky nahrávajú na Zoneramu, pokojne môžete pracovať na ďalších fotkách.

posielanie fotiek e-mailom

Najlepšie fotky vytlačte a darujte

Najpríjemnejší spôsob, ako sa vrátiť k svojim spomienkam z ciest, je ich prehliadanie priamo na papieri. Tie úplne najlepšie fotky si môžete vytlačiť aj na plátno – na to existuje mnoho služieb, ktoré vám takéto fotopredmety vyrobia.

fotokniha

Svoj fotoobraz a aj fotoknihu alebo kalendár si môžete navrhnúť priamo v Zoner Photo Studiu a z programu si ho aj priamo objednať. Odpadá vám tak zdĺhavá práca v neprehľadných online nástrojoch a podobne ako pri zdieľaní, aj pri výrobe týchto fotopredmetov môžete využiť rovnaký program ako na triedenie a úpravu fotiek.

 

Text a foto: Zoner Photo StudioDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Zoner Photo Studio: Vyváženie bielej, vinetácia a ďalšie 3 typické úpravy, ktoré vylepšia zimnú krajinu
Publikované: 6.12.2018
Zimná krajina je najkrajšia, keď mráz kreslí v prírode vzory a poletujúce snehové vločky vytvárajú bielu perinu. Stačí len vziať fotoaparát a vyraziť za kúzelnými snímkami. Ich nafotenie je ale ešte len začiatok. Bez úprav sa takmer žiadna zimná fotka neobíde.

Zoner Photo Studio: Chýba vašim fotkám z ciest dynamika? Pomôže vám funkcia Zreteľnosť
Publikované: 2.11.2017
Máte pocit, že niektorým vašim fotkám z ciest chýba tá správna kresba a premýšľate, ako im ju čo najlepšie dodať? Vyskúšajte najpoužívanejšiu funkciu v Zoner Photo Studiu X – kúzeľnú Zreteľnosť. Je to veľmi efektívna úprava, ktorá fotkám dodá šťavu, bez toho aby ste museli meniť celkový kontrast snímky.

Zoner Photo Studio: Koniec nekonečnému prechádzaniu zložiek – ako rýchlo nájsť konkrétnu fotografiu
Publikované: 2.11.2015
Zimné obdobie zľahka ukrajuje možnosti vyhotovenia dobrých fotografií. Aj keď námetov je viac než dosť, nie je dostatok toho, čo je pri fotografovaní často to najdôležitejšie – svetlo. Preto je zimné obdobie dobré napríklad na to, aby sme sa vrátili k možno zabudnutým fotografiám z leta alebo jesene a konečne ich pretriedili a vybrali tie najlepšie snímky.

Momentky na nezaplatenie
Publikované: 31.8.2013
Svadba je pre ženu tým najkrajším dňom v živote. Snáď každá z nás si už ako malá predstavuje svoju rozprávkovú svadbu s tým najúžasnejším mužom v živote.

Ako fotografovať búrku
Publikované: 1.8.2011
Letné búrky sú dozaista zaujímavou a inšpirujúcou tematikou pre tvorivú fotografiu a my si teraz priblížime niektoré technické postupy, ktorými je možné dosiahnuť čo možno najlepšie snímky.

Čiernobiela fotografia I. Nesmrteľný fenomén
Publikované: 23.7.2008
V dnešnej dobe, kedy digitálne aparáty v cenovom rozpätí od niekoľkých stoviek do niekoľko desiatok tisíc korún splní každé naše želanie, a kedy minilaby nám dodajú nádherne naleštené snímky v živých farbách takmer na počkanie, sa stalo fotografovanie bežnou súčasťou života počas dovoleniek a výletov, ako aj rodinného záznamníka.

Čiernobiela fotografia II. Ako začať...
Publikované: 25.7.2008
Ak sa skutočne rozhodnete prejsť aspoň občas od svojho digiaparátu k prístroju na klasický film a skúsiť si vlastné čiernobiele zväčšeniny vytvárať vo svojej tmavej komore (čo spravidla býva na tento účel prechodne zariadená kúpeľňa alebo podobná miestnosť), stojíte najprv pred otázkou základného vybavenia, počnúc fotoaparátom a zväčšovákom s príslušnými miskami a nádobkami končiac.

Čiernobiele foto V. Papier, vývojka a ustaľovač
Publikované: 21.9.2010
Hoci sme v prvej časti hovorili aspoň rámcovo o vhodnom fotoaparáte, zväčšováku, expozimetri a pod., úplne sme prešli bližšiu zmienku o tak dôležitých záležitostiach, ako sú zväčšovacie papiere, vývojky a ustaľovače. Téma nášho posledného čiernobieleho stretnutia je teda jasná!


Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Objavujeme

1. 5. – 30. 6. 2022
1. cena:
Čitateľsko-turistický balíček plný prekvapení
1. cena redakcie:
Čitateľsko-turistický balíček plný prekvapení
2. cena redakcie:
Čitateľsko-turistický balíček plný prekvapení
3. cena redakcie:
Čitateľsko-turistický balíček plný prekvapení

Aktuality:

11.5.2022
Pozývame vás na 57. stretnutie čitateľov časopisu Krásy Slovenska, ktoré sa uskutoční od 27. do 29. mája 2022 v nádhernom prostredí rekreačného strediska Malinô Brdo a bude venované storočnici časopisu.
10.5.2022
Oravská galéria v Dolnom Kubíne vám už 49. sezónu ponúka nezabudnuteľnú vyhliadkovú plavbu po Oravskej priehrade a prehliadku expozícií tradičného ľudového umenia na Slanickom ostrove umenia.
8.5.2022
Dovedna 52 vybraných unikátnych miest z troch významných dolín okúzli každého návštevníka. Prostredníctvom mapovej aplikácie (stránky) sa môžete vydať tatranskými chodníčkami.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU

 

(vrátane výskytu koronavírusu COVID-19 či vojnového konfliktu na Ukrajine).

.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

TOP 5 MIEST v Spojenom kráľovstve:

Spojené kráľovstvo

Prinášame vám mestské tipy na výlety, ktoré sa určite oplatí vidieť.

 

Londýn – „pupok sveta” na Temži

Southampton – lode, lode, lode

Oxford – vzdelanosť na každom kroku

Seaford – výlet k Siedmim sestrám

Brighton and Hove – najlepšie miesto pre život

 

Pokiaľ hľadáte ešte viac cestovateľsky atraktívnych miest, tak sa inšpirujte TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 18. 5. 2022
sviatok:Viola

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X