www.infoglobe.sk » SR: Tatranský fotomaratón - Infoglobe bol pri tom

SR: Tatranský fotomaratón - Infoglobe bol pri tom

Publikované: 3.11.2011
Počas babieho leta sa v Tatrách konalo zaujímavé podujatie pod názvom Tatranský fotomaratón, kde sa mohol prihlásiť každý, bez rozdielu veku či fotografických zručností. Náš internetový cestovateľský portál www. infoglobe.sk sa stal mediálnym partnerom tohto podujatia a v tomto článku by vám chcel priblížiť atmosféru i samotný priebeh.

Prvú októbrovú sobotu vo Švajčiarskom dome v Starom Smokovci  odštartovala súťaž, ktorá mala špecifické no jasné pravidlá a to za osem hodín len ôsmymi zábermi nafotiť osem fotografií na témy:

Tatranský fotomaratónTatranský fotomaratón- voľakedy

- ako päsť na oko

- drevo

- na chodníku

- človek a hory

- odraz

- veľkosť

- pohľad na...

Súťažiaci mali možnosť povoliť uzdu svojej fantázie a využiť rozsiahli priestor územia mesta Vysoké Tatry a TANAP-u, v úseku od osady Podbanské po Tatranskú Javorinu. Počasie naozaj prialo všetkým zúčastneným, bol krásny slnečný deň.  Pokiaľ si súťažiaci našli chvíľku odtrhnúť sa od svojich fotoaparátov, mohli si zájsť po pravý tatranský grilovaný oštiepok s domácim trnkovým džemom.  Postupne, ako slnko zapadalo, súťažiaci nosili svoje fotografie. Celkovo ich odovzdalo dvadsať dva registrovaných účastníkov.

 

Večer sa konal fotografický workshop so známym popradským rodákom Robom Kočanom, o špeciálnej fotografickej technike,  zvanej luminografia,  alebo kreslenie svetlom (či už z bateriek, faklí, sviečok...) vo fotografii. Po skončení sa všetci prítomní odobrali na afterparty, kde si vymieňali svoje osobné skúsenosti a zážitky pri príjemnej Nu-Jazzovej hudbe.

Päťčlenná porota zložená z profesionálnych fotografov mala ťažkú úlohu vybrať s pomedzi  176 fotografií tie najlepšie tri série a osem fotografií najlepšie vystihujúcich jednu z tém. O tri týždne neskôr sme opäť dostali pozvanie od organizátorov, tento krát už na Tatranský fotomaratónvernisáž víťazných fotografií. Boli sme milo prekvapený grandióznymi priestormi hotela Grand, kde samotné odovzdávanie cien víťazom prebiehalo. Fotografie viseli po stenách,  v pozadí hrala príjemná „tatranská muzička“ a k tomu sa podávali chrumkavé syrové a škvarkové pagáče s čajom.  Na začiatku slávnostného otvorenia vernisáže odzneli predslovy organizátorov z Horského internetového klubu v zastúpené RNDr. Stanislava Klauča a primátora mesta Vysoké Tatry pána Ing. Jána Mokoša, ktorý prevzal aj záštitu nad celým podujatím.  Následne sa prešlo k samotným oceňovaniam.  Najlepšiu víťaznú sériu mala slečna Juliána Dombrovská z Košíc, za ňou nasledoval pán Matúš Trebáč a na treťom mieste sa umiestnil pán Karol Kobella.

Autori  víťazných fotografií k témam  boli Ján Valko (voľakedy), Matej Liška (ako päsť na oko), Sven Vetrt (drevo), Juliána Dombrovská (na chodníku), Marián Chromek (človek a hory), Katarína Hozová (odraz), Mária Petríková (veľkosť) a Matúš Trembáč (pohľad na...).

V samotnom závere podujatia organizátori vyjadrili spokojnosť s jeho priebehom a naznačili, že budú pokračovať s fotomaratónom aj na budúci rok. Samozrejme nechýbalo poďakovanie za štedrosť sponzorom podujatia či už prispeli materiálnym alebo mediálnym spôsobom.

Tatranský fotomaratónĽudia sa rozpŕchli po miestnosti obdivujúc víťazné fotografie a pochutnávajúc si na slaných dobrotách. Náš dojem z tejto akcie bol veľmi silný, krásna myšlienka pretavená do reálnej podoby zvládnutá na jednotku. Možno si na budúci rok aj tím Infoglobe.sk zoberie „foťáky“ a vyberie sa do Tatier, zmerať sily v zápolení o hodnotné ceny, ako aj o zachytenie krás našich malých veľhôr.

 

Text a foto: Oskár Mažgút

 Diskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

Aplikácia Infoglobe už aj pre iPhony!
Publikované: 21.2.2018
Milí naši čitatelia, v týchto dňoch sme úspešne spustili novú mobilnú aplikáciu, ktorá vás prevedie tými najzaujímavejšími miestami našej planéty a zároveň vám uľahčí na základe vašej polohy vyhľadávanie tipov na výlety.

Štrbské Pleso: Tatranský fotomaratón pozná víťazov
Publikované: 24.10.2014
V sobotu 18. októbra sa uskutočnila slávnostná vernisáž podujatia Tatranský fotomaratón 2014, ktorá bola spojená s oceňovaním účastníkov podujatia. Na vernisáži sa zúčastnil aj portál Infoglobe, ako hrdý hlavný partner tohto podujatia.

SR, Horský fotomaratón odhaľuje krásu slovenských hôr
Publikované: 4.2.2016
Slovenské hory sú krásne a hlavne obľúbené medzi domácimi, ale aj zahraničnými turistami. Ich pestrosť je na tak malom území nevídaná. Niektoré sú zalesnené, iné hôľne pokryté len trávou, či skalnaté dominujúce okoliu svojimi mohutnými štítmi.

SR, ČR: portál Infoglobe je Dôveryhodná firma roku 2017
Publikované: 17.2.2017
Sme veľmi radi, že sa s vami - našimi čitateľmi môžeme podeliť o informáciu o získaní certifikátu „Dôveryhodná firma 2017", ktorý sa prideľuje spoločnostiam, ktoré sa vyznačujú výbornou povesťou medzi klientmi a obchodnými partnermi.

INFOGLOBE – aplikácia pre cestovateľov
Publikované: 7.2.2018
Pre všetkých používateľov chytrých telefónov máme dobrú správu! Portál Infoglobe v týchto dňoch spustil novú prepracovanú mobilnú aplikáciu, ktorá vás prevedie tými najzaujímavejšími miestami našej planéty a zároveň vám uľahčí na základe vašej polohy vyhľadávanie tipov na výlety.

Štrbské Pleso: Tatranský fotomaratón 2014 - pozvánka na vernisáž
Publikované: 6.10.2014
Počas predposledného septembrového víkendu sa na Štrbskom Plese konal v poradí už 4. ročník jedinečného podujatia - Tatranský fotomaratón 2014, ktorého organizátorom bolo občianske združenie Horský internetový klub a záštitu nad podujatím prevzal starosta obce Štrba, Ing. Michal Sýkora.

Štrbské Pleso: Tatranský fotomaratón 2014
Publikované: 10.8.2014
Horský internetový klub, o. z. usporadúva dňa 20. a 21. septembra 2014 v poradí už štvrtý ročník Tatranského fotomaratónu (TF 2014). Portál Infoglobe je hrdým hlavným partnerom podujatia.

Vysoké Tatry: všetky tváre prírody
Publikované: 16.12.2009
Krása i bolesť, taký je terajší obraz najvyšších slovenských hôr. Víchrica, ktorá sa prehnala nad Tatrami, vryla do známej horskej krajiny na desaťročia nezmazateľný odkaz.

Starý Smokovec: Vyvrcholenie Tatranského fotomaratónu
Publikované: 20.10.2011
Prvý tatranský fotomaratón, nad ktorým držal záštitu primátor mesta Vysoké Tatry Ing. Ján Mokoš je úspešne za nami.

SR, Starý Smokovec: Tatranský fotomaratón 2012
Publikované: 26.7.2012
Pre všetkých milovníkov fotografovania a Tatier sa už po druhýkrát vo Vysokých Tatrách uskutoční podujatie pod názvom Tatranský fotomaratón 2012. Úlohou účastníkov bude prezentovať svoj pohľad na mesto a prírodu.

Tatranská Lomnica: Pozvánka na vernisáž
Publikované: 14.9.2012
V sobotu 15. septembra 2012 sa uskutoční vernisáž víťazných fotografií Tatranského fotomaratónu 2012. Vernisáž bude prebiehať v budove Teniscentra v Tatranskej Lomnici.

Vysoké Tatry: Otvorenie Horskej klubovňe spojené s vernisážou
Publikované: 1.5.2013
Vo Vysokých Tatrách, konkrétne v Starom Smokovci, sa otvára Horská klubovňa pre všetkých ľudí, ktorí radi chodia do hôr. Klubovňa v sebe spája oddych, poznanie a služby nielen pre horalov.

Starý Smokovec: Fotografi a milovníci prírody hor sa do Tatier!
Publikované: 19.9.2013
Už o pár dní bude vo Vysokých Tatrách prebiehať zaujímavé súťažné podujatie pod názvom Tatranský fotomaratón 2013, ktoré so sebou prinesie jedinečné súťažné kategórie a bohatý sprievodný program.

Starý Smokovec: Pozvánka na vernisáž – Tatranský fotomaratón 2013
Publikované: 16.10.2013
Portál Infoglobe, ako hlavný partner podujatia Tatranský fotomaratón 2013, vás pozýva na vernisáž výstavy víťazných kolekcií, ktoré vzišli zo súťažnej časti podujatia. Vernisáž bude spojená s vyhlásením výsledkov a odovzdávaním cien.

Fotoškola: začíname s manuálom
Publikované: 25.5.2009
Po dlhšej odmlke sa opäť vracia téma fotoškoly, ktorá sa hneď v úvode zameria na jednu zo základných tém pokročilého fotografovania a tým sú manuálne režimy – expozičné časy, práca s clonou a ďalších pár drobností k prehĺbeniu vašich znalostí či snáď radostí z práce s náročnejším fotoaparátom.


Súvisiaca fotogaléria

SR: TF 2013 – nevšedné fotografovanie hôr
V sobotu 19. októbra 2013 sa v Starom Smokovci v Horskej klubovni uskutočnila slávnostná vernisáž...

SR, Tatranská Lomnica: Tatranský fotomaratón 2012
Pre všetkých milovníkov fotografovania a Tatier sa už po druhýkrát vo Vysokých Tatrách uskutočnil...

SR: Tatranský fotomaratón 2011
Prvý tatranský fotomaratón sa úspešne uskutočnil v sobotu, 1.10.2011. Podujatie otvoril primátor ...

SR: Pohorie Vysoké Tatry
Vysoké Tatry sú jednou z najkrajších a turistami vyhľadávaných oblastí cestovného ruchu v Slovens...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Jarné vábenie

1. 3. – 30. 4. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Dve voľné vstupenky na inšpiratívnu prednášku od Lab.cafe
3. cena:
Vitamínový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Krásny šperk od kamenej predajne ZLATNÍCTVO MILI
3. cena redakcie:
Kniha Trnava – retro od rodinného vydavateľstva DAJAMA

Aktuality:

10.4.2020
Portál Infoglobe vám s láskou a prianím všetkého najlepšieho želá tie najkrajšie veľkonočné dni.
Nech vám Veľká noc prinesie veľa radosti, šťastia, zdravia, pokoja i splnených cestovateľských túžob, ktoré sú síce nateraz v značnej miere obmedzené, avšak prostredníctvom našej tvorby si ich aspoň na chvíľku sprítomníte.  
9.4.2020
Múzeum skla a bižutérie v Jablonci už roky nemalo dostatok výstavných priestorov. Pred dvoma rokmi sa začali práce na prístavbe v tvare obrieho brúseného krištáľu. Stavebné práce boli v minulých dňoch dokončené, otvorenie je naplánované po reštriktívnych opatreniach, nová expozícia je pripravená na koniec tohto roku.
8.4.2020
Veľká noc je tu, a preto sme moc radi, že vám v spolupráci s Múzeom Polička môžeme priniesť fotonávod na výrobu vrkoča.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - BRAZÍLIA a SALVÁDOR:

Brazília, Salvádor

TIPY NA VÝLETY V BRAZÍLII a SALVÁDORE:

 

BRAZÍLIA:

Paraty – bez áut

Rio de Janeiro – divoký karneval a krásne pláže (I., II.)

Amazónia – cesta do pralesa

Manaus: Paríž Južnej Ameriky

Z Uruguaja do Porto Alegre

SALVÁDOR:

Alegría – cesta k lagúne

Joya de Cerén a San Salvador

 

Všetko dôležité, čo by ste o Brazílii mali vedieť, nájdete TU a o Salvádore TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 10. 4. 2020
sviatok:Igor
dnes:
piatok 10.4.
20 °C
zajtra:
sobota 11.4.
18 °C