www.infoglobe.sk » Momentky na nezaplatenie

Momentky na nezaplatenie

Publikované: 31.8.2013
Svadba je pre ženu tým najkrajším dňom v živote. Snáď každá z nás si už ako malá predstavuje svoju rozprávkovú svadbu s tým najúžasnejším mužom v živote.

Aj mne sa to pošťastilo a po trojročnom vzťahu som išla k oltáru. V dnešnej dobe si môžete najať agentúru, ktorá sa o všetko postará, alebo si svadbu zariadite sama a naplno si užijete svadobné prípravy. Hneď na začiatku sme si s priateľom sadli a dohodli si priority nášho dňa „D“, z ktorých sme nehodlali zľaviť . Boli to šaty, fotograf a miesto. Nech to stojí, čo to stojí, tieto tri veci sú najdôležitejšie v náš deň. Svojho fotografa som si vyhliadla na svadobnom veľtrhu a od tej doby som si sledovala jeho web a facebook stránku. Sledovala som jeho prácu a zamilovala sa do nej. Fotografie sú čisté a pôsobivé, zachytávajú mimoriadne okamžiky, na ktoré budete až do smrti spomínať. Tieto fotky si budú prezerať naše vnúčatá a dúfam, že si budú vravieť, aká „kočka“ bola ich babička, keď sa vydávala :o).

Petr Pelucha

Prišiel náš svadobný deň, všetko začalo podľa plánu, fotograf dorazil na minútu presne. Myslela som si, že sa mu budem musieť venovať, ale jediné na čo sa ma spýtal, bolo to, kde mám šaty, topánky a prstienok. Než som sa stačila rozkukať, všetko si vzal a s asistentkou zmizol niekam von. O pár minút neskôr sa vrátil a začal fotiť prípravy. Vôbec som o ňom nevedela. Je dobré chovať sa prirodzene a nechať všetko len tak plynúť. Na fotkách sme sa potom až divili, čo všetko zachytil. A v tom je ta nádhera. Aj keď sa snažíte vychutnať si ten deň naplno, veľa vecí vám v ňom utečie. Sústredíte sa na jednu vec a nevnímate svet okolo vás. A na to je tu fotograf, ten stihne byť počas obradu pred vami, vedľa vás, potom trebárs na vyhliadke, aby vás vyfotil z vrchu. Až si vravíte, ako toto všetko mohol stihnúť. Dokáže zachytiť toľko krásnych momentov.

Petr Pelucha

Pri tom všetkom dokázal myslieť aj na môj pitný režim. Svadbu sme mali na záhrade pod Pražským hradom, bol tropický deň, slniečko na nás svietilo. Štýlom anglického gentlemana mi pri obrade podal pohár s vodou a zas zmizol fotiť. V ten moment som mu bola za to neskutočne vďačná. Po obrade nasledovalo spoločné foto a skupinové foto. Fotenie si koriguje sám fotograf. Na novomanželskom fotení mu ochotne pomáha asistentka, ktorá bola vždy po ruke aj mne. Nezdá sa to, ale svadobná kytica má trebárs až 2kg a vy v ten deň máte na sebe svadobní šaty, ktoré majú tiež niekoľko kilogramov. Ste rada, za akúkoľvek pomoc. Po obede nasledovalo ďalšie fotenie. Tentoraz prechádzka po Parížskej ulici. Je až neuveriteľné čo všetko sa nájde v taške príjemnej asistentky.

Petr Pelucha

Pre fotenie, kde si nevesta sadne na chodník, ochotne vyberá uterák, pre pitný režim je vždy v pohotovosti s vodou, po horúcom dni i pinetky v účese začnú štrajkovať, pribehne a v ten moment sa z nej stáva kaderníčka a účes ochotne upravuje, rovná dlhú vlečku, tak aby nevesta na fotke vyzerala úplne perfektne. Spolupráca fotografa a jeho asistentky bola špičková, v ten deň sa pre vás stávajú tými najlepšími priateľmi, ktorí sa o vás starajú. A to som po svadobných prípravách, ktoré boli naozaj náročné, uvítala. Že som sa nemusela o nič starať a zrazu sa staral niekto o mňa. Ja som bola len nevestou, ktorá si naplno užíva svoj deň.

Fotografie z vášho nádherného dňa vám zostanú až do smrti, sú to tie najkrajšie spomienky, ktoré môžete držať v ruke. Na fotkách vidíte tváre svojich blízkych, ako sa tvárili, keď ste stáli pred oltárom, ako sa smiali, ako plakali. Tieto momenty sú na nezaplatenie.  

Foto: Petr Pělucha www.pelucha.cz

https://www.facebook.com/PetrPeluchaPhotography?fref=ts

 Diskusia k článku (0)


Súvisiace články

Moderná tlač fotografií od OnlinePoster.sk
Publikované: 10.1.2013
Radi cestujete a spoznávate zaujímavé miesta? Či v tomto ročnom období radšej leňošíte v pohodlí vášho domova? Nech už je to akokoľvek, príjemné zážitky si na fotoaparát zachytávajú mnohí z vás. Klasické fotoalbumy sú malou klenotnicou zážitkov, ale čo by ste povedali na unikátnu veľkoformátovú fotografiu, ktorá by zdobila trebárs vašu obývačku a celoročne vám pripomínala krásne prežité chvíle?!

Zoner Photo Studio: Koniec nekonečnému prechádzaniu zložiek – ako rýchlo nájsť konkrétnu fotografiu
Publikované: 2.11.2015
Zimné obdobie zľahka ukrajuje možnosti vyhotovenia dobrých fotografií. Aj keď námetov je viac než dosť, nie je dostatok toho, čo je pri fotografovaní často to najdôležitejšie – svetlo. Preto je zimné obdobie dobré napríklad na to, aby sme sa vrátili k možno zabudnutým fotografiám z leta alebo jesene a konečne ich pretriedili a vybrali tie najlepšie snímky.

Zoner Photo Studio: najlepšie spôsoby, ako sa podeliť o fotky zo svojich ciest
Publikované: 28.11.2016
Málokto na svojich cestách fotí len preto, aby si uchoval farbisté spomienky. Či už vám fotky pomôžu pri prerozprávaní svojich zážitkov, alebo sa chcete s nimi iba pochváliť priateľom, existuje viacero možností, ako to urobiť.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

20.7.2019
Drevený kostol svätého Mikuláša z počiatku 17. storočia, ktorého oprava trvala takmer tri roky, môžu ľudia navštíviť v Hradci Králové v Jiráskových sadoch až do konca septembra.
19.7.2019
Všetci nadšenci turistiky sa aj tento rok môžu tešiť na v poradí už osemnásty Národný výstup na Sitno, ktorý sa uskutoční v nedeľu 21. júla 2019.
18.7.2019
V poradí už tretí ročník Dní ľudovej architektúry v Stredočeskom kraji, ktorých hlavným centrom sa stali Skalné domy Regionálneho múzea Mělník a centrum obce Lhotka, sa uskutoční od 20. do 28. júla. Slávnostné zahájenie v obci Lhotka pri Mělníku prebehne v sobotu 20. júla od 11. hodiny.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - LAOS:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 20. 7. 2019
sviatok:Iľja
dnes:
sobota 20.7.
32 °C
zajtra:
nedeľa 21.7.
28 °C