www.infoglobe.sk » Momentky na nezaplatenie

Momentky na nezaplatenie

Publikované: 31.8.2013
Svadba je pre ženu tým najkrajším dňom v živote. Snáď každá z nás si už ako malá predstavuje svoju rozprávkovú svadbu s tým najúžasnejším mužom v živote.

Aj mne sa to pošťastilo a po trojročnom vzťahu som išla k oltáru. V dnešnej dobe si môžete najať agentúru, ktorá sa o všetko postará, alebo si svadbu zariadite sama a naplno si užijete svadobné prípravy. Hneď na začiatku sme si s priateľom sadli a dohodli si priority nášho dňa „D“, z ktorých sme nehodlali zľaviť . Boli to šaty, fotograf a miesto. Nech to stojí, čo to stojí, tieto tri veci sú najdôležitejšie v náš deň. Svojho fotografa som si vyhliadla na svadobnom veľtrhu a od tej doby som si sledovala jeho web a facebook stránku. Sledovala som jeho prácu a zamilovala sa do nej. Fotografie sú čisté a pôsobivé, zachytávajú mimoriadne okamžiky, na ktoré budete až do smrti spomínať. Tieto fotky si budú prezerať naše vnúčatá a dúfam, že si budú vravieť, aká „kočka“ bola ich babička, keď sa vydávala :o).

Petr Pelucha

Prišiel náš svadobný deň, všetko začalo podľa plánu, fotograf dorazil na minútu presne. Myslela som si, že sa mu budem musieť venovať, ale jediné na čo sa ma spýtal, bolo to, kde mám šaty, topánky a prstienok. Než som sa stačila rozkukať, všetko si vzal a s asistentkou zmizol niekam von. O pár minút neskôr sa vrátil a začal fotiť prípravy. Vôbec som o ňom nevedela. Je dobré chovať sa prirodzene a nechať všetko len tak plynúť. Na fotkách sme sa potom až divili, čo všetko zachytil. A v tom je ta nádhera. Aj keď sa snažíte vychutnať si ten deň naplno, veľa vecí vám v ňom utečie. Sústredíte sa na jednu vec a nevnímate svet okolo vás. A na to je tu fotograf, ten stihne byť počas obradu pred vami, vedľa vás, potom trebárs na vyhliadke, aby vás vyfotil z vrchu. Až si vravíte, ako toto všetko mohol stihnúť. Dokáže zachytiť toľko krásnych momentov.

Petr Pelucha

Pri tom všetkom dokázal myslieť aj na môj pitný režim. Svadbu sme mali na záhrade pod Pražským hradom, bol tropický deň, slniečko na nás svietilo. Štýlom anglického gentlemana mi pri obrade podal pohár s vodou a zas zmizol fotiť. V ten moment som mu bola za to neskutočne vďačná. Po obrade nasledovalo spoločné foto a skupinové foto. Fotenie si koriguje sám fotograf. Na novomanželskom fotení mu ochotne pomáha asistentka, ktorá bola vždy po ruke aj mne. Nezdá sa to, ale svadobná kytica má trebárs až 2kg a vy v ten deň máte na sebe svadobní šaty, ktoré majú tiež niekoľko kilogramov. Ste rada, za akúkoľvek pomoc. Po obede nasledovalo ďalšie fotenie. Tentoraz prechádzka po Parížskej ulici. Je až neuveriteľné čo všetko sa nájde v taške príjemnej asistentky.

Petr Pelucha

Pre fotenie, kde si nevesta sadne na chodník, ochotne vyberá uterák, pre pitný režim je vždy v pohotovosti s vodou, po horúcom dni i pinetky v účese začnú štrajkovať, pribehne a v ten moment sa z nej stáva kaderníčka a účes ochotne upravuje, rovná dlhú vlečku, tak aby nevesta na fotke vyzerala úplne perfektne. Spolupráca fotografa a jeho asistentky bola špičková, v ten deň sa pre vás stávajú tými najlepšími priateľmi, ktorí sa o vás starajú. A to som po svadobných prípravách, ktoré boli naozaj náročné, uvítala. Že som sa nemusela o nič starať a zrazu sa staral niekto o mňa. Ja som bola len nevestou, ktorá si naplno užíva svoj deň.

Fotografie z vášho nádherného dňa vám zostanú až do smrti, sú to tie najkrajšie spomienky, ktoré môžete držať v ruke. Na fotkách vidíte tváre svojich blízkych, ako sa tvárili, keď ste stáli pred oltárom, ako sa smiali, ako plakali. Tieto momenty sú na nezaplatenie.  

Foto: Petr Pělucha www.pelucha.cz

https://www.facebook.com/PetrPeluchaPhotography?fref=ts

 Diskusia k článku (0)


Súvisiace články

Moderná tlač fotografií od OnlinePoster.sk
Publikované: 10.1.2013
Radi cestujete a spoznávate zaujímavé miesta? Či v tomto ročnom období radšej leňošíte v pohodlí vášho domova? Nech už je to akokoľvek, príjemné zážitky si na fotoaparát zachytávajú mnohí z vás. Klasické fotoalbumy sú malou klenotnicou zážitkov, ale čo by ste povedali na unikátnu veľkoformátovú fotografiu, ktorá by zdobila trebárs vašu obývačku a celoročne vám pripomínala krásne prežité chvíle?!

Zoner Photo Studio: Koniec nekonečnému prechádzaniu zložiek – ako rýchlo nájsť konkrétnu fotografiu
Publikované: 2.11.2015
Zimné obdobie zľahka ukrajuje možnosti vyhotovenia dobrých fotografií. Aj keď námetov je viac než dosť, nie je dostatok toho, čo je pri fotografovaní často to najdôležitejšie – svetlo. Preto je zimné obdobie dobré napríklad na to, aby sme sa vrátili k možno zabudnutým fotografiám z leta alebo jesene a konečne ich pretriedili a vybrali tie najlepšie snímky.

Zoner Photo Studio: najlepšie spôsoby, ako sa podeliť o fotky zo svojich ciest
Publikované: 28.11.2016
Málokto na svojich cestách fotí len preto, aby si uchoval farbisté spomienky. Či už vám fotky pomôžu pri prerozprávaní svojich zážitkov, alebo sa chcete s nimi iba pochváliť priateľom, existuje viacero možností, ako to urobiť.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Ahoj leto

1. 7. – 31. 8. 2022
1. cena:
Ročné elektronické predplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena:
Darčeková kazeta s produktami Vincentka
3. cena:
Letný balíček od redakcie portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Kolekcia kníh z edície Výlety s deťmi od vydavateľstva Dajama
2. cena redakcie:
Fotokniha a turistická mapa od vydavateľstva CBS
3. cena redakcie:
Letný balíček od redakcie portálu Infoglobe

Aktuality:

13.8.2022
Európske letiská sú túto dovolenkovú sezónu nevídane vyťažené! Nápor, ktorý zažívajú je spôsobený rekordným dopytom cestujúcich, nedostatkom personálu a rušením letov zo strany aerolínií.
10.8.2022
Počas 11., 18. a 25. augusta 2022 sa môžete zúčastniť nočnej prehliadky Kutnej Hory a spoznávať tak jej romantické či až mystické uličky a zákutia. Dozviete sa nielen to, ako to vlastne bolo s kutnohorským striebrom, ale aj to či tu bola alebo nebola pekelná pobočka a koľko práce vie urobiť jeden kostlivec z Neškaredic.
9.8.2022
Počas 19. až 20. augusta 2022 sa v heľpianskom amfiteátri uskutoční festival starých tradícií v novom kroji zvaný Horehronské MECHECHE. V troch festivalových zónach vás čaká bohatý program dekorovaný nádherným prírodným prostredím.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU

 

(vrátane výskytu koronavírusu COVID-19 či vojnového konfliktu na Ukrajine).

.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 14. 8. 2022
sviatok:Mojmír

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X