www.infoglobe.sk » Fotogaléria » Pohoria » SR: Orava, Kysuce – symfónia čiernobielej

Fotogaléria: SR: Orava, Kysuce – symfónia čiernobielej

Fotogaléria

Pohoria

SR: Orava, Kysuce – symfónia čiernobielej
Rubrika: Pohoria
Počet obrázkov: 20 obrázkov
Publikované: 29.3.2012

V najsevernejších častiach Slovenska sa rozprestierajú dva rázovité regióny Orava a Kysuce. Vďaka kopcovito modelovanému terénu, sú ideálnym miestom pre zimné športy, vychádzky do prírody či oddych a relax v pohodlí drevenej chatky. V zimnom období sa inak pestrofarebné regióny premieňajú na čarovnú čierno bielu krajinku.

 

Text: Oskár Mažgút

Foto: Beáta Firicová

   1 | 2 | 3   


Súvisiace články

Čadca: výstava Život plný námahy
Publikované: 16.3.2015
Vo výstavných priestoroch Kysuckého múzea v Čadci si môžete pozrieť medzinárodnú výstavu Život plný námahy, ktorá je zameraná na diela neprofesionálnych rezbárov a ich reflexiu tradičného beskydského vidieka.

SR, Chočské vrchy – výstup k nebesám
Publikované: 10.3.2016
Pomaly sa nám blíži jar a s ňou aj turistická sezóna. Preto prijmite pozvanie na absolvovanie síce trochu náročnej, ale za to prekrásnej vychádzky na jeden z najkrajších vrcholov Slovenska, na Veľký Choč.

SR, Orava – výlet na najvyšší vrch
Publikované: 12.10.2016
Jesenné obdobie je najfarebnejším obdobím roka a zároveň aj turisticky tým najvhodnejším. Treba síce rátať so skorým stmievaním, ale na druhej strane dotyky slnka už nie sú také horúce. Preto sme sa rozhodli absolvovať výlet do hôr.

Nová Bystrica: Sadíme my máje alebo otvorenie sezóny
Publikované: 29.4.2015
Už 1. mája 2015 môžete navštíviť expozíciu skanzen Nová Bystrica – Vychylovka, zviesť sa na vláčiku Historickej lesnej úvraťovej železnice, a tak spoločne s rodinami osláviť sviatok práce. Oficiálne otvorenie s kultúrnym programom bude v nedeľu 3. mája 2015.

Nová Bystrica: Z každého rožka troška
Publikované: 6.5.2015
Ani tento rok si nenechajte ujsť kuchyňu starých materí, ktorá ožije už 10. mája 2015 v skanzene Nová Bystrica – Vychylovka a bude v znamení „z každého rožka troška“.

Nová Bystrica: Skanzen ožije folklórom
Publikované: 15.5.2015
Kysuce sú posiate nielen bohatými kultúrnymi pamiatkami, nádhernou prírodou, ale aj kolektívmi, ktoré uchovávajú zvyky a tradície našich predkov – folklórnymi súbormi, skupinami a sólistami, ktorí milujú folklór. Každá dolina na Kysuciach má svoj kroj, svoje ľudové piesne, tance, zvyky a obyčaje.

Nová Bystrica: Svadobný deň v skanzene
Publikované: 12.6.2015
Skanzen v Novej Bystrici - Vychylovke je stálou expozíciou v prírode, ktorá je jednou z najrozsiahlejších na Slovensku a v nedeľu 14. júna 2015 môžu jej návštevníci zažiť spôsob života a kultúry kysuckého ľudu v minulosti, ktorých neodmysliteľnou súčasťou bola aj svadba.

Nová Bystrica: Kysucká lesná železnica vo fotografiách
Publikované: 27.7.2015
Kysucké múzeum v Čadci vás pri príležitosti 100. výročia začiatku výstavby lesnej železnice pozýva do svojej vysunutej expozície skanzenu Nová Bystrica – Vychylovka na panelovú výstavu s názvom Kysucká lesná železnica vo fotografiách.

Zuberec: 40. Podroháčske folklórne slávnosti
Publikované: 31.7.2015
Folklórne leto na Orave vyvrcholí jubilejným 40. ročníkom Podroháčskych folklórnych slávností, ktoré sa uskutočnia od 7. do 9. augusta 2015 v prírodnom amfiteátri na Brestovej pri Zuberci.

Dolný Kubín: VIDMO 2015
Publikované: 5.10.2015
V dňoch 8.-10. októbra 2015 sa v Dolnom Kubíne uskutoční VIDMO - 10. ročník Medzinárodnej prehliadky horských a adrenalínových filmov, ktorá prinesie unikátny zážitok pre všetkých milovníkov horských a adrenalínových športov, horskej kinematografie a fotografie.

SR, Klin – obec pod náručou Krista - VIDEO
Publikované: 8.12.2015
Dnes zavítame na Oravu, konkrétne len pár kilometrov od okresného mesta Námestovo do obce Klin, ktorej názov bol odvodený od výbežku hory, ktorý rozdeľovali dva potoky. Táto svojrázna dedinka ponúka ideálne východisko pre výlety, ale aj jednu veľkú atrakciu.

Oravská Lesná: zima v rodinnom stredisku ORAVA SNOW
Publikované: 6.12.2015
Lyžiarske stredisko ORAVA SNOW v najchladnejšej dedine na Slovensku, v Oravskej Lesnej, je zárukou prírodného snehu aj vtedy, keď v iných regiónoch počasie zime nepraje. Stredisko na poľsko-slovenskom pohraničí môžu objaviť lyžiari, ktorí vyhľadávajú domácu atmosféru, ale aj snowboardisti.

Hruštín: súťaž Kubov klobúk
Publikované: 30.12.2015
V sobotu 16. januára 2016 sa v lyžiarskom stredisku SKI Zábava Hruštín uskutoční v poradí už druhý ročník súťaže o „Kubov Klobúk“.

Čadca: Sviečka – posolstvo svetla
Publikované: 20.12.2015
Kysucké múzeum v Čadci pripravilo v predvianočnom období vo svojich priestoroch výstavu sviečok súkromnej zberateľky pani Anny Kvašňovskej z Olešnej.

Oravský Podzámok: Vianoce na hrade aj železnici
Publikované: 25.12.2015
Nenechajte si ujsť v dňoch 28. až 30. decembra 2015 neopakovateľnú vianočnú atmosféru na jednom z najkrajších slovenských hradov – Oravskom hrade.

Zuberec: Zimné večery v skanzene
Publikované: 28.12.2015
Zažite jedinečnú podvečernú vianočnú atmosféru, ktorá ožije v Múzeu oravskej dediny v Zuberci v dňoch 29. až 31. decembra 2015 a 6. januára 2016.

Orava: Naučte deti správne lyžovať pod vedením inštruktorov
Publikované: 31.1.2016
Ak uprednostňujete zimné športy a pravidelne trávite rodinnú dovolenku na svahu, máme pre vás niekoľko rád, ako a kde naučiť deti správne lyžovať či snowboardovať a pritom sa nezraniť.

Žilina: Poľsko - slovenské remeselnícke dni v Budatíne
Publikované: 17.10.2018
V parku Budatínskeho hradu budú 20. a 21. októbra 2018 prebiehať tzv. Poľsko - slovenské remeselnícke dni, ktoré odprezentujú tradície tohto pohraničného regiónu.

SR, Trstená – privilegované oravské mestečko
Publikované: 3.4.2019
Nedávno sme navštívili čarokrásne oravské mestečko pri hraniciach s Poľskom. V hornej časti Oravskej kotliny, v údolí riečky Oravica sa rozprestiera obec Trstená, ktorá nás milo prekvapila množstvom unikátnych pamiatok, zaujímavou históriou, pozoruhodnými osobnosťami a akousi povznášajúcou atmosférou.

SR, Trstená – prechádzka po pamätihodnostiach mesta I.
Publikované: 17.4.2019
Minulý týždeň sme spoločne absolvovali exkurziu po areáli farského kostola, odkiaľ sme sa vydali k Domu kultúry. Táto krásna a moderná stavba v sebe ukrýva priestory pre konanie kultúrnych podujatí, koncertov či besied.

SR, Námestovo – Slanický ostrov umenia
Publikované: 17.11.2019
Severné Slovensko ponúka mnoho prírodných i architektonických krás. My vás dnes zavedieme na jedno výnimočné miesto, ktoré napriek plánovanému zániku dalo priestor umeniu. Naším cieľom bude rázovitý oravský región, presnejšie mesto späté s vodou - Námestovo.

SR, Svrčinovec – návšteva hraničnej obce i prírodného unikátu
Publikované: 15.4.2020
Vydajte sa spolu s nami na severozápad Slovenska, presnejšie do rázovitého regiónu horných Kysúc. Navštívime prihraničnú obec Svrčinovec, a tiež jeden svetový unikát v podobe prírodnej pamiatky Megoňky s výskytom jedinečných guľovitých pieskovcových útvarov.

SR, Kysucké múzeum – strážca histórie
Publikované: 19.7.2017
Leto je ideálnym ročným obdobím pre rodinné výlety. My vás dnes zavedieme na severozápadné Slovensko, kde sa rozprestiera malebný región Kysúc, ktorý lemujú nádherné hory, pretínajú životodarné rieky a okrášľujú nevšedné mestečká, dedinky či svojrázne osady.

SR, Orava – sedlo Príslop, vajcovka a krásne lúky
Publikované: 23.8.2017
Jedného slnečného dňa sme sa rozhodli, že letných horúčav máme už dosť, zbalili sme si pár vecí a vybrali sme sa z Bratislavy na sever krajiny, konkrétne na Oravu. Keďže sme neoplývali bohvie akou kondíciou a zároveň sme nechceli stretávať húfy turistov, vybrali sme sa do sedla Príslop.

SR, Orava – Leštiny: obec s pamiatkou UNESCO
Publikované: 24.9.2017
Tentoraz nás túlavé topánky zaviedli na Oravu, presnejšie do okresu Dolný Kubín. Rozhodli sme sa ponavštevovať zopár krásnych dediniek, ktoré sú výnimočné buď vďaka pamiatkam alebo pôsobeniu významných osobností, či sú východiskovým bodom pre zaujímavú turistiku.

SR, Orava – Vyšný Kubín: rodisko P.O. Hviezdoslava
Publikované: 1.10.2017
Potom, ako sme minulý týždeň navštívili a zároveň spoznávali malebnú obec Leštiny, ktorá sa hrdí pamiatkou zapísanou v svetovom dedičstve UNESCO, sa dnes presunieme len o necelý kilometer ďalej do oravskej dedinky Vyšný Kubín.

SR, Orava: Jasenová – Kukučínova dedinka
Publikované: 11.10.2017
Našu púť po Orave zakončíme v obci Jasenová, ktorá leží v malej kotlinke, kúsok od Vyšného Kubína. Okrem domovej zástavby ponúka pohľad do histórie, a to prostredníctvom unikátnych pamiatok, ktoré vám v nasledujúcich riadkoch predstavíme.

Nová Bystrica: Brány skanzenu sa zatvorili
Publikované: 31.10.2017
V októbri sa skončila šesťmesačná sezóna v Skanzene a na Historickej lesnej úvraťovej železnici vo Vychylovke – Novej Bystrici, ktoré spravuje Kysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja.

Vyberte si správny smer letnej dovolenky
Podľa štatistík postihne ročne až 80 % pracujúcich ľudí silná bolesť chrbta, hlavy alebo nôh. Dôvodom však nie je iba nárast sedavých zamestnaní, ale aj vyššie nároky na zamestnanca a množstvo pracovných povinností. V kombinácii s nezdravou stravou a nedostatkom pohybu to potom celé končí jednou veľkou katastrofou. Svoju daň si takýto životný štýl a tempo vyberie veľmi rýchlo. A práve na zdraví, ktoré je pre nás veľmi dôležité.

SR, Námestovo – mesto späté s vodou
Publikované: 29.5.2014
Na brehu Oravskej priehrady leží okresné mesto Námestovo, ktoré obklopujú nádherné hôľne vrchy Oravskej Magury a Podbeskydskej vrchoviny. Vďaka svojej polohe a malebnej okolitej prírode, ktorá patrí do Chránenej krajinnej oblasti Horná Orava, sa toto mesto stalo centrom miestnej kultúry a turistického ruchu.

Nová Bystrica: Kuje kováč podkovičku...
Publikované: 26.7.2013
Múzeum Kysuckej dediny Nová Bystrica - Vychylovka si pre svojich návštevníkov pripravilo na nedeľu 28. júla 2013 zaujímavé prezentačné podujatie, ktoré sa nesie pod názvom „Kuje kováč podkovičku...“.

SR: Hruštínska prevodovka
Publikované: 2.8.2013
V poradí už druhý ročník súťaže podomácky vyrobených traktorov a Off Road áut sa uskutoční v nedeľu 4.augusta 2013 v kameňolome pri družstve v oravskej obci Hruštín.

Nová Bystrica: Kapustová nedeľa
Publikované: 3.8.2013
Kysucké múzeum v Čadci a jeho zriaďovateľ Žilinský samosprávny kraj si pre návštevníkov Múzea Kysuckej dediny Nová Bystrica – Vychylovka pripravili nedeľu plnú krásnych zážitkov a chutných jedál.

Nová Bystrica: Bralo dievča, bralo ľan...
Publikované: 9.8.2013
V nedeľu 11. augusta 2013 budú mať návštevníci v Múzeu Kysuckej dediny Nová Bystrica – Vychylovka možnosť nazrieť na prácu s ľanom, „pričuchnúť“ k výrobe plátna, a tak sa dozvedieť o jednej z najstarších pracovných činností nielen na Kysuciach.

SR, Orava – Hruštínska prevodovka
Publikované: 22.8.2013
Pred pár týždňami sa konalo v malebnej oravskej obci Hruštín zaujímavé podujatie pod názvom Hruštínska prevodovka, ktoré sme si ako redakcia nenechali ujsť. Čo sme zažili a videli, o tom vám povieme v nasledujúcich riadkoch.

SR: Dni otvorených dverí kysuckej kultúry
Publikované: 23.8.2013
Už po štvrtýkrát Kysucké kultúrne stredisko v Čadci pripravilo pre širokú verejnosť prezentáciu kysuckej kultúry. Tento rok opäť v Múzeu Kysuckej dediny v Novej Bystrici – Vychylovke.

Kysuce: Dožinky na Kysuciach v Múzeu Kysuckej dediny Nová Bystrica
Publikované: 30.8.2013
Prišiel čas, keď aj na Kysuciach nastalo obdobie pozbierať úrodu z polí a pripraviť sa na tuhú zimu. Pri tejto príležitosti Kysucké múzeum v Čadci pripravilo návštevníkom Múzea Kysuckej dediny Nová Bystrica – Vychylovka podujatie, ktoré im pripomenie čas dožiniek na Kysuciach.

Čadca: Pakobylky a listovky v múzeu
Publikované: 15.9.2013
Od 13. septembra 2013 prebieha v Kysuckom múzeu v Čadci atraktívna výstava živých listoviek, ktorá sa pýši rôznymi druhmi pakobyliek zo súkromnej zbierky chovateľky Jany Šubovej z Bratislavy, na ktorej sa podieľa aj Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši.

Nová Bystrica: Bohatý kultúrny program v skanzene
Publikované: 20.9.2013
Už po tretíkrát sa v Múzeu kysuckej dediny v Novej Bystrici – Vychylovke bude konať podujatie „Dary zeme“ – výstava ovocia a zeleniny spojená so svätou omšou a požehnaním úrody a po prvý raz sa tu bude konať festival folkovej hudby Vychylovka fest.

SR: Malatiná – obec v náručí Chočských vrchov
Publikované: 3.10.2013
V dnešnom cestovaní po Slovensku sa vydáme do malebnej obce Malatiná, ktorá sa rozprestiera na pomedzí Oravy a Liptova. Krásna príroda, tiché prostredie a majestátne vrchy robia z obce ideálne miesto pre turistov, cyklistov, ale aj pre tých, čo obľubujú oddych v náručí prírody.

Nová Bystrica: Kuchyňa starých materí - Maškrty zo zabíjačky
Publikované: 11.10.2013
Múzeum Kysuckej dediny pozýva všetkých, ktorí majú radi špeciality zo zabíjačky, na podujatie Kuchyňa starých materí – Maškrty zo zabíjačky. Pre návštevníkov, ktorí sa rozhodnú stráviť sviatočný deň v skanzene, bude pripravená priamo v objektoch na tradičných dobových peciach široká ponúka chutných dobrôt.

SR: Orava, Kubínska hoľa – skvelá rodinná lyžovačka
Publikované: 30.1.2014
Aj vy patríte k milovníkom zimných športov? Tiež si neviete predstaviť zimnú dovolenku bez poriadnej snehovej nádielky a dobre upravených zjazdoviek? Aj keď musím priznať, že v posledných rokoch chodíme s partiou na týždňové lyžovačky predovšetkým do zahraničia, ale na slovenské hory sme nezanevreli. Mojimi srdcovkami sú už dlhé roky regióny Orava a Kysuce.

Čadca: Ríša bábik a rozprávkových bytostí
Publikované: 22.7.2013
Kysucké múzeum v Čadci pozýva návštevníkov do svojich výstavných priestorov, ktoré zdobia bábiky a rozprávkové bytosti súkromnej zberateľky Moniky Cmierovej z Rožňavského Bystrého.

Kysuce: Deň plný súťaží, zábavy a radosti v múzeu
Publikované: 31.5.2013
Múzeum kysuckej dediny v Novej Bystrici - Vychylovke v nedeľu 2. júna 2013, pri príležitosti Dňa detí usporadúva deň plný zábavy, hier, radosti a súťaží o skvelé ceny. Nebude chýbať ani vyhliadkový let nad Kysucami.

SR: Región Kysuce – Veľká Rača
Publikované: 20.10.2011
Dnes sa spolu opäť vyberieme navštíviť rázovitý a medzi slovenskými ale aj zahraničnými turistami mimoriadne vyhľadávaný región Kysuce. Dnes to však nebude iba turistická vychádzka plná krásnych výhľadov, ale tiež more skvelej zábavy v lone krásnej prírody.

SR: Kysuce – Klokočovské skálie
Publikované: 5.4.2012
Dnes spolu opäť zavítame na stredné Slovensko. Tentoraz budú naše kroky smerovať do nádherného severoslovenského regiónu Kysuce, ktorý ukrýva mnoho krásnych obcí a miest, historických či sakrálnych pamiatok, ale hlavne nádhernú prírodu. Nachádza sa tu viacero zaujímavostí, ktoré nie je možné vidieť len tak hocikde. Jednou z nich je aj unikátny prírodný morfologický útvar Klokočovské skálie.

SR, Zuberec: Zimné večery v múzeu
Publikované: 23.12.2012
V Múzeu oravskej dediny Zuberec - Brestová si v rámci programu Vianočný večer môžu návštevníci počas zimného obdobia vychutnať atmosféru večera na starej oravskej dedine aj s pohostením.

Región Kysuce: Veľká  noc a jej symboly
Publikované: 6.3.2013
Kysucké múzeum v Čadci pripravilo pre svojich návštevníkov výstavu kraslíc, ktorá je spojená aj s ich predajom. Výstava nesie názov „Veľká noc a jej symboly“ a potrvá do 3. apríla 2013. Návštevníci môžu zhliadnuť rôzne techniky zdobenia kraslíc z regiónu Kysúc.

SR, Región Orava: Víkend plný zážitkov
Publikované: 4.3.2013
Lyžiarska sezóna je v plnom prúde. Tohtoročná zima je štedrá nielen čo sa týka snehovej nádielky, ale aj pekných slnečných dní. A tak, len čo sme mali voľný víkend, vybehli sme aspoň na pár dní do prírody. Tentoraz naše kroky viedli na Oravu, ktorá patrí k najkrajším regiónom Slovenska.

Čadca: Po stopách Cyrila a Metoda
Publikované: 24.3.2013
Kysucké múzeum v Čadci pripravilo pre svojich návštevníkov putovnú výstavu, ktorá oživí putovanie solúnskych poslov v Žilinskom a Zlínskom kraji.

Čadca: Nová expozícia Kysuckého múzea
Publikované: 27.3.2013
Kysucké múzeum v Čadci pozýva všetkých návštevníkov do výstavných priestorov na prehliadku novej stálej expozície s názvom Kysuce v dejinách. Expozícia zachytáva chronologický exkurz kysuckými dejinami.

SR, Orava – obec Hruštín
Publikované: 25.4.2013
V dnešnom článku vás zavedieme do malebnej oravskej obce Hruštín, ktorá v sebe skrýva jedinečnú architektúru, zaujímavé nárečie, množstvo športových atrakcií a v neposlednom rade krásnu okolitú prírodu oblasti Stredných Beskýd.

Kysuce: Brány skanzenu sa opäť otvoria
Publikované: 3.5.2013
Múzeum Kysuckej dediny Nová Bystrica – Vychylovka vás pozýva vychutnať si jar a spolu s ňou aj život plný farieb, radosti, smiechu a dobrej nálady v rámci programu „Stávame my máje„.

Kysuce: Maškrtná nedeľa v skanzene
Publikované: 10.5.2013
Múzeum Kysuckej dediny vás pozýva na jedno z najobľúbenejších podujatí s názvom „ Kuchyňa starých materí“. V domčekoch skanzenu sa rozkúria staré dobové pece, okolo ktorých sa budú zvŕtať šikovné lektorky a pripravovať tradičné ľudové jedlá.

Kysuce: Bystrickou dolinou...
Publikované: 17.5.2013
V nedeľu 19. mája 2013 ožije Múzeum kysuckej dediny Nová Bystrica - Vychylovka ľubozvučnými tónmi a melódiami z bystrickej doliny. Návštevníci si budú môcť vychutnať folklórny tanec, spev a hudbu.

Kysuce: Deň železnice 2013
Publikované: 24.5.2013
Kysucké múzeum v Čadci a Žilinský samosprávny kraj pripravili na nedeľu 26. mája 2013 pre návštevníkov zaujímavé podujatie s názvom „Deň železnice“. Na nadšencov železníc čaká bohatý kultúrny program.

SR: Oravská lesná železnica – výlet v zime
Publikované: 6.3.2014
Dnes naše kroky povedú na sever Slovenska. Zavítame do rázovitého regiónu Orava, kde navštívime unikátnu technickú pamiatku – Oravskú lesnú železnicu.

Čadca: Fašiangový sprievod centrom mesta  
Publikované: 3.3.2014
Kysucké múzeum v Čadci, už niekoľko rokov pripravuje pre širokú verejnosť pri príležitostí končiaceho sa fašiangového obdobia tradičný fašiangový sprievod mestom Čadca, v ktorom nebude chýbať Turoň a rôzne iné fašiangové masky v podaní členov folklórnych skupín zo Zborova nad Bystricou a z Kysuckého Lieskovca.

SR, Oravská Lesná – horská cyklistika po okolí III.
Publikované: 23.10.2014
Jesenný cyklovýlet sme začali v rázovitej obci Oravská Lesná. Prvú prestávku sme si spravili v údolnej stanici Oravskej lesnej železnice – Tanečník, po strmom kopci sme sa vydriapali až k rázcestiu na hrebeni, odkiaľ sme pokračovali k vrcholovej stanici Sedlo Beskyd, kde sme navštívili rozhľadňu, a dnes sa opäť po hrebeni vydáme ku krásnej kaplnke, ktorá bude zároveň našou poslednou zastávkou.

Nová Bystrica: Jeseň na dedine
Publikované: 10.10.2014
V nedeľu 12. októbra 2014 si môžete vychutnať čaro jesennej prírody v skanzene Vychylovka – Nová Bystrica pri dobrej „muzičke“ a zaujímavých podujatiach.

Čadca: Výstava šlabikárov z celého sveta
Publikované: 12.10.2014
Kysucké múzeum v Čadci vás pozýva na výstavu šlabikárov zo súkromnej zbierky pána Štefana Peteju z Bardejova, ktorá je sprístupnená v priestoroch Kysuckého múzea do 14. novembra 2014.

Nová Bystrica – Vychylovka: Zabíjačkové hody v skanzene
Publikované: 17.10.2014
Tradičným zimným kulinárskym zážitkom v našich končinách je rozhodne zabíjačka. Zabíjačka bývala aj na kysuckej dedine vždy príležitosťou na veľké rodinné stretnutia. A na jedno takéto stretnutie by sme vás radi pozvali.

Nová Bystrica: Ukončenie sezóny v skanzene
Publikované: 22.10.2014
V nedeľu 26. októbra 2014 budú mať návštevníci poslednú možnosť pokochať sa prírodou, ktorá svojou krásou obklopuje objekty skanzenu a Historickej lesnej úvraťovej železnice v Novej Bystrici –Vychylovke.

Dolný Kubín: VIDMO 2014
Publikované: 1.12.2014
V poradí už 9. Medzinárodná prehliadka horských a adrenalínových filmov VIDMO 2014 sa uskutoční v dňoch 11. až 13. decembra 2014 v priestoroch Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne.

Čadca: Vianoce očami detí  
Publikované: 5.12.2014
Kysucké múzeum v Čadci vás pozýva na výstavu detských výtvarných prác žiakov a kolektívov základných škôl, základných umeleckých škôl a špeciálnych škôl, ktorá vám priblíži vianočné sviatky očami detí z regiónu Kysúc.

Nová Bystrica: Vianoce v skanzene
Publikované: 7.12.2014
Druhá adventná nedeľa bude už po druhýkrát v skanzene Nová Bystrica – Vychylovka patriť podujatiu, ktoré sa bude niesť pod názvom „Dedičstvo otcov zachovaj nám Pane“.

Zuberec: večerná prehliadka skanzenu s lampášmi
Publikované: 9.1.2015
Múzeum oravskej dediny Brestová – Zuberec pripravilo pre všetkých návštevníkov počas zimy veľmi zaujímavé večerné prehliadky osvetlené iba svetielkami z lampášov a spojené s posedením pri ľudovej muzike.

Veľká Rača Oščadnica: Lyžovanie s čelovkami
Publikované: 11.1.2015
Milujete zimné športy a radi by ste počas lyžovačky zažili niečo nezvyčajné? Máme pre vás jeden tip! Čo by ste povedali na netradičnú lyžovačku s rodinou alebo priateľmi len za svetla čelových lámp? Určite to pre vás bude nezabudnuteľný zážitok.

Západné Tatry, Roháče Spálená – nová sedačková lanovka
Publikované: 16.1.2015
Jedno z najlepších a najobľúbenejších lyžiarskych stredísk na Slovensku, ktoré každoročne navštívi množstvo vyznávačov zimných športov nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia, sa od tohtoročnej lyžiarskej sezóny môže popýšiť novou sedačkovou lanovkou.

SR, Orava – obec Hruštín: lyžovačka na Vasiľovskej holi
Publikované: 29.1.2015
Malebnú oravskú dedinu Hruštín, ktorá sa nachádza v pomyselnom strede medzi Námestovom a Dolným Kubínom, určite netreba našim verným čitateľom predstavovať.

SR, obec Čičmany: nielen krása ľudovej architektúry– VIDEO
Publikované: 10.3.2015
Jednou z najkrajších dedín Slovenska sú dozaista malebné Čičmany. Široko ďaleko sú známe vďaka krásnym, dodnes veľmi dobre zachovaným dreveniciam, pre ktoré sú typické biele ornamenty podobné výšivke. No Čičmany toho domácim i návštevníkom dokážu ponúknuť omnoho viac.

SR, Oravská Lesná – horská cyklistika po okolí II.
Publikované: 16.10.2014
Čím ďalej, tým viac horskej cyklistike prepadám. Kedysi som si nevedela predstaviť, že by som mala zdolávať horské chrbty na bicykli, veď aj pešo som mnohokrát mala čo robiť, aby som to tesne pred vrcholom nevzdala a dnes zisťujem, že sa zo mňa chtiac-nechtiac stáva vášnivý horský cyklista.

SR, Oravská Lesná – horská cyklistika po okolí I.
Publikované: 9.10.2014
Rázovitý región Orava, ktorý patrí k najkrajším, no zároveň aj najdrsnejším kútom Slovenska, sme v minulosti navštívili už mnohokrát. Tentoraz sme sa však jeho krásy a zákutia nevybrali obdivovať pešky, tak ako sme zvyknutí, ale osedlali sme dvojkolesové tátoše a otestovali si kondičku počas náročnejšej, no zároveň prekrásnej cyklotúry.

Nová Bystrica: Výstava ovocia a zeleniny v Skanzene
Publikované: 15.9.2014
Tohtoročné leto už pomaly odišlo do zabudnutia, čo však neznamená, že nás nečakajú aj ďalšie radovánky. Medzi ne pokojne môžeme zaradiť aj zber úrody. Je to totiž vyvrcholenie tohtoročnej pestovateľskej a záhradkárskej sezóny.

Čadca: Krása ľudového kroja
Publikované: 7.3.2014
Ľudový odev tvorí neoddeliteľnú súčasť ľudovej kultúry, je živým posolstvom, odkazom po našich predkoch, ktorý je treba zachovávať a prezentovať. Aj v dnešnej dobe sa vraciame ku tradíciám, čoho dôkazom je i výstava ľudových krojov, sprístupnená v Kysuckom múzeu v Čadci od 17. februára do 18. apríla 2014.

SR: Farebný svet kraslíc v Kysuckom múzeu
Publikované: 26.3.2014
Kysucké múzeum v Čadci opätovne pripravilo v období pred Veľkou nocou výstavu kraslíc, ktorá je sprístupnená pre verejnosť do 22. apríla 2014.

Nová Bystrica: Skanzen bude voňať sladkosťami
Publikované: 10.5.2014
Medzi najobľúbenejšie podujatia v skanzene Nová Bystrica - Vychylovka patrí Kuchyňa starých materí. V domčekoch sa rozkúria staré dobové pece, okolo ktorých sa budú zvŕtať šikovné lektorky a pripravia jedlá priamo na nich.

SR, Orava: Puchmajerovej jazierko – prírodný klenot medzi stromami
Publikované: 15.5.2014
Naše kroky dnes nasmerujeme do oblasti Hornej Oravy, konkrétne k jednému malému rašelinovému jazierku, ktoré ma veľký prírodný aj kultúrny význam.

Nová Bystrica: Polievková nedeľa v skanzene
Publikované: 7.6.2014
Každý obed, aspoň u nás na Slovensku, vždy začína polievkou. Medzi najobľúbenejšie patria zemiaková, fazuľová, šošovicová, hrachová, kapustová, zabíjačková kapustnica, hubová, cibuľová, cesnaková, špenátová a rôzne zeleninové či mäsové vývary.

Nová Bystrica: Už sa Jána priblížilo...
Publikované: 22.6.2014
Skanzen v Novej Bystrici – Vychylovke dnes ožije tradíciou pálenia Jánskych ohňov. Návštevníci si prostredníctvom kysuckého folklóru môžu vychutnať zvyky a tradície viažuce sa k tejto udalosti z obcí Horných aj Dolných Kysúc.

Nová Bystrica: Na Kysuckých lúkach
Publikované: 28.6.2014
Jednoduché kosenie s drevenou kosou, za rána aj k večeru má svoje obrovské čaro. Je to jeden z najsilnejších obradov našich predkov, ale i tých, ktorí kosu a trávový tanec s ňou znovuobjavili.

SR, Oravská Lesná – lesnícky náučný chodník
Publikované: 11.9.2014
Rázovitý región Orava dozaista patrí k najkrajším kútom Slovenska. Nech sa sem vyberiete v ktoromkoľvek ročnom období, za hoc akého počasia, vždy vás niečím okúzli alebo milo prekvapí. A ani tentoraz to nebolo inak, opäť nás chytil za srdce.

Nová Bystrica: Kapustová nedeľa 2014
Publikované: 10.9.2014
„Surová či kvasená, pre zdravie je stvorená“ – pravdivé heslo, ktoré neklame nikoho z nás a každý to vie. Určite ste zaradili do svojho jedálnička jedlá z kapusty pripravené na rôzne spôsoby, ktoré vám veľmi chutia.

SR, Oravská Lesná – pôvabná obec uprostred hôr
Publikované: 4.9.2014
Uprostred leta sa nám podarilo na pár dní zavítať do najmladšej oravskej obce – do Oravskej Lesnej, ktorá leží v obklopení malebnej prírody Slovenských Beskýd a Oravskej Magury.

Nová Bystrica: Ľanová nedeľa
Publikované: 9.8.2014
Múzeum Kysuckej dediny - Vychylovka ožije dňa 10. augusta 2014 tradíciou, ktorá patrí medzi najstaršie. Návštevníkom skanzenu poodhalí tajomstvá spracovávania ľanu.

Nová Bystrica – Vychylovka: Na salaši pri guláši...
Publikované: 18.7.2014
Už túto nedeľu 20. júla 2014 sa môžu návštevníci Múzeu kysuckej dediny Nová Bystrica - Vychylovka tešiť na celodenný kultúrny program venovaný ovčiarskemu remeslu.

Čadca: Výstava kraslíc v múzeu
Publikované: 9.3.2015
Kysucké múzeum v Čadci pripravilo v období pred Veľkou nocou výstavu kraslíc, ktorá je sprístupnená pre verejnosť až do 8. apríla 2015.

Sudopark Kysuce: kúpanie inak
Publikované: 2.8.2010
Na Kysuciach pri Klokočove vzniklo nezvyčajné kúpalisko či radšej auquapark?

SR: región Kysuce – Slovenský orloj v Starej Bystrici
Publikované: 7.9.2011
K jedným z najkrajších a turisticky najzaujímavejším kútov Slovenska rozhodne patrí región Kysuce. Okrem krásnej horskej prírody, popretkávanej turistickými a cykloturistickými chodníčkami, či bohatej histórie, ktorá na vás dýchne naozaj v každej dedine, sem čoraz viac turistov priláka aj najväčšia drevená socha na Slovensku – Slovenský orloj v Starej Bystrici.


Súvisiaca fotogaléria

SR, Orava – Ski Zábava Hruštín
Neveľké lyžiarske stredisko Ski Zábava Hruštín, ktoré sa rozprestiera na severnej strane Oravskej...

SR, Orava – pozoruhodné mestečko Trstená
V nasledujúcej fotogalérií vás zavedieme do obce Trstená, ktorá sa nachádza v hornej časti Oravsk...

SR, Krušetnica – múzeum kávy
V malebnej oravskej obci Krušetnica nájdete popri tradičnej domovej zástavbe, nádhernom barokovom...

SR, Orava – malebné dedinky
Navštívte spolu s nami tri oravské dedinky rozprestierajúce sa pod úbočím Chočských vrchov, ktoré...

SR, Orava – cesta na najvyšší vrchol
V dnešnej fotogalérii vás zavedieme na najvyšší vrchol Oravskej Magury – Minčol (1 394 m n. m.). ...

SR, Klin – nevšedná turistická atrakcia
Pokiaľ sa vydáte na Oravu, určite nevynechajte obec Klin, ktorá sa pýši nevídanou pamiatkou, a to...

SR, Orava – Kráľovná regiónu
Majestátna Babia hora je právom nazývaná „Kráľovnou Oravy“. Leží na slovensko – poľskej štátnej h...

SR, Oravská Magura – zimná prechádzka
Pri našich potulkách Slovenskom sme sa zastavili aj na Orave. Pri pohľade na krásne zasnežené sva...

SR, Oravská Lesná – cyklistika v okolí
Malebnú horskú obec Oravskú Lesnú obklopuje prekrásna, no i drsná príroda Slovenských Beskýd a Or...

SR, Oravská Lesná – malebná obec v lone prírody
V obklopení malebnej prírody Slovenských Beskýd a Oravskej Magury sa rozprestiera jedna z najrozs...

SR, Kysuce - Snow Paradise Veľká Rača
V Kysuckých Beskydách sa nad obcou Oščadnica nachádza jedno z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich lyži...

SR, Oravská Magura - SKIPARK Kubínska hoľa  
Lyžiarske stredisko SKIPARK Kubínska hoľa, ktoré leží v Oravskej Magure, len na skok od Dolného K...

SR: Hruštín, Orava žila Off Roadom
V poradí už druhý ročník súťaže podomácky vyrobených traktorov a Off Road áut sa uskutočnil prvú ...

SR: Klokočovské skálie, Sudopark, Ropný prameň
Tri zaujímavé miesta na Kysuciach, ktoré hravo zvládnete navštíviť za jeden deň. Po nenáročnej pr...

SR: Vychylovka - Lesná úvraťová železnica (Kysuce)
Vychylovku, časť obce Nová Bystrica, nájdete vo východnej časti regiónu Kysuce. Známa je hlavne v...

SR: región Kysuce – obec Stará Bystrica
Nádherná kysucká obec Stará Bystrica leží v Žilinskom kraji v okrese Čadca. Poďte sa sp...

SR: Múzeum oravskej dediny Zuberec - Brestová
Múzeum Oravskej dediny v Zuberci je situované v nádhernom horskom prostredí pohoria Západné Tatry...

SR: Oravský hrad
Rozsiahly Oravský Hrad sa týči na skalnatom vápencovom brale (607 m n. m.) a na jeho bočnom teras...


Súvisiace video

SR, Klin – obec s brazílskou atrakciou
Svojrázna severoslovenská obec Klin, neďaleko okresného mesta Námestovo, ponúka nielen ideálne vý...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotogaléria:


Fotosúťaž:

Zostaňme doma

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
Voucher na službu SledovanieTV.sk
2. cena:
Kniha Čarovné Slovensko 2 od vydavateľstva CBS
3. cena:
Kniha Čarovné Tatry a Zamagurie od vydavateľstva CBS
1. cena redakcie:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino + cestovateľský balíček od festivalu Infofest
2. cena redakcie:
Krásny šperk s polodrahokamom od Zlatníctva MILI
3. cena redakcie:
Tatranský balíček od vydavateľstva Tatrica.sk

Aktuality:

15.7.2020
Hlavným centrom tohtoročných Dní ľudovej architektúry Stredočeského kraja bude Múzeum ľudových stavieb v Kouřime. Slávnostné zahájenie víkendovej akcie sa uskutoční v sobotu 18. júla od 11-tej hodiny a sprievodný program je naplánovaný do nedele 19. júla do 18-tej hodiny.
13.7.2020
Jeden z najatraktívnejších objektov vojnovej histórie na Dukle - Vyhliadková veža, je v súčasnosti otvorená iba v expozičnej časti na prízemí. Na poschodí, vo vyhliadkovej časti veže, prebiehajú rekonštrukčné práce a verejnosti by mala byť ako celok sprístupnená od 1.augusta 2020.
12.7.2020
Pražský lesopark Kamýk prešiel zásadnou premenou. Obnovy sa dočkali nefunkčné staré objekty, hájovňa aj obľúbený zookútik. Tam majú teraz nové útočisko napríklad kozy kamerunské.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MAURÍCIUS:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 16. 7. 2020
sviatok:Drahomír
dnes:
štvrtok 16.7.
22 °C
zajtra:
piatok 17.7.
19 °C