www.infoglobe.sk » Fotogaléria » Mestá » ČR: Kostelec nad Černými lesy

Fotogaléria: ČR: Kostelec nad Černými lesy

Fotogaléria

Mestá

ČR: Kostelec nad Černými lesy
Rubrika: Mestá
Počet obrázkov: 28 obrázkov
Publikované: 17.10.2011

Mestečko Kostelec nad Černými lesy sa nachádza v Stredočeskom kraji, cca 30 km východne od Prahy.

Foto: J. Štantejský

   1 | 2 | 3 | 4   


Súvisiace články

ČR: Kostelec nad Černými lesy
Publikované: 10.9.2011
Kostelec nad Černými lesy sa nachádza v Stredočeskom kraji, cca 30 km východne od Prahy. Mesto má v súčasnosti necelých 3500 obyvateľov.

ČR, Brandýs n/L - zámok: chata významných panovníkov - VIDEO
Publikované: 25.2.2014
Zámok v Brandýse nad Labom mali v obľube najvýznamnejší českí panovníci. Vyšľachtili si ho tak, aby sa na svojom letnom sídle neďaleko od Prahy cítili čo možno najlepšie. Teraz je výsledok ich úsilia k dispozícii nám – obyčajným ľuďom.

ČR, Týnec nad Sázavou: zrúcanina Zbořený Kostelec
Publikované: 16.3.2014
Ako už samotný názov napovedá, ide o zvyšky hradu, ktorý sa kedysi nazýval Kostelec nad Sázavou. Trosky stavby sa dajú vidieť na skalisku vrchu Hradečnice v prírodnej rezervácii Čížov pri Týnci nad Sázavou. Po 300 metroch výstupu sa naskytne aj pekný pohľad do údolia na kľukatiacu sa rieku Sázavu.

ČR, Petrov: Hadí skála – sázavská vyhliadka
Publikované: 23.3.2014
V Stredočeskom kraji je mnoho krásnych vyhliadok na rieku Sázavu. Jedna z nich je zo skalnatého vrcholku Hadí skály (Hadia skala) do údolia, tesne pred mestečkom Davle, kde sa Sázava vlieva do Vltavy. Okružná trasa vedie nenáročným, prevažne lesným terénom v dĺžke 6 km. Východiskovým bodom je obec Petrov, z ktorej sa vydáme po žltej.

ČR, Říčany: výhodná adresa aj miesto pre turistov - VIDEO
Publikované: 15.4.2014
Kto nechce bývať v Prahe, ale predsa len sa nechce vzdať predností hlavného mesta, pre toho môžu byť Říčany pri Prahe tou správnou voľbou. Říčany nie sú len synonymom ideálnej mimopražskej adresy, aj turistom totiž dokážu ponúknuť mnohé. Je to miesto spojené s históriou a tradíciou.

ČR, Měšice: zabudnutý zámok rodu Nosticovcov - VIDEO
Publikované: 27.5.2014
Obec Měšice je nenápadné miesto, ktoré na mape leží severovýchodne od Prahy. Mnohých preto prekvapí, že práve tu stojí pomerne rozsiahly zámocký komplex. Zámocká budova si v sedemdesiatych rokoch zahrala aj vo filme Päť mužov a jedno srdce podľa námetu Jiřího Dietla.

ČR, Kouřim – skanzen: o storočia späť - VIDEO
Publikované: 10.6.2014
V Kouřime, starobylom a pôvabnom mestečku ležiacom presne v astronomickom stredu Európy, sme zavítali do skanzenu – zrejme naposledy v jeho starej podobe. V blízkej budúcnosti sa totiž významne rozrastie o množstvo ďalších historických budov.

ČR, Svojšice: zabudnutá dedinka – VIDEO
Publikované: 22.7.2014
Stojí tam zámok, kostol a námestíčko s poriadnym dedinským hostincom. Svojšice pri Kolíne vedia okúzliť svojim naturelom. Sú proste také, aké sú. A práve preto stoja za návštevu.

Kutná Hora: pamiatky UNESCO ČR na jednom mieste
Publikované: 24.9.2016
V nepriaznivom počasí máte jedinečnú možnosť pozrieť si interaktívnu expozíciu UNESCO v Dačického dome a zoznámiť sa tak nielen s organizáciou a jej činnosťou, ale tiež s pamiatkami Českej republiky, ktoré sú zapísané na jej zoznam.

ČR, Kutná Hora: rodný dom Mikuláša Dačického
Publikované: 13.5.2017
Meštiansky dom z 15. storočia prešiel v roku 2015 rozsiahlou rekonštrukciou. Od februára 2016 slúži táto znovuobnovená kultúrna pamiatka ako vzdelávacie a kultúrne centrum. Historický dom je síce moderne vybavený, ale niekoľko dochovaných prvkov sa podarilo zreštaurovať a citlivo začleniť.

ČR, Mladá Boleslav – mesto nielen známej automobilky I.
Publikované: 10.5.2017
V rámci bližšieho spoznávania českých miest sa tentoraz vydáme do štatutárneho mesta Mladá Boleslav, ktoré sa nachádza v Stredočeskom kraji. Mesto vzdialené necelých 50 kilometrov severovýchodne od Prahy je známe predovšetkým sídlom svetovej automobilovej značky. Avšak návštevníkom ponúka oveľa viac, o čom sa presvedčíte v nasledujúcich riadkoch.

ČR, Mladá Boleslav – mesto nielen známej automobilky II.
Publikované: 17.5.2017
Potom, čo sme minulý týždeň absolvovali výlet históriou a pamiatkami mesta Mladá Boleslav, dnes navštívime hlavný turistický magnet mesta, kde sa viac než sto rokov vyrábajú automobily. Pokiaľ už tušíte, že reč bude o závode a múzeu automobilky Škoda, tak váš predpoklad je správny.

ČR, Ladov kraj – rozprávkový región
Publikované: 11.8.2019
Najbližšie týždne vás povodíme po mikroregióne rozprestierajúcom sa medzi hlavným mestom Českej republiky – Prahou a riekou Sázava. Dovedna 24 obcí sa v roku 2000 spojilo a vytvorilo tak rozprávkovú oblasť, ktorej pomenovanie nesie meno po jednej z najväčších osobností českej kultúry - po maliarovi a spisovateľovi Jozefovi Ladovi.

ČR, Hrusice – dedinka, ako z rozprávky
Publikované: 18.8.2019
Dnes vás zavedieme do rozprávkového kraja obklopeného malebnou prírodou. Presnejšie do dedinky, kde žijú vodníci, strašidlá, všakovaké zvieratká, dokonca aj hovoriace. Isto už tušíte, že naším cieľom bude obec Hrusice, nachádzajúca sa necelých 40 kilometrov od historického centra Prahy.

ČR, Bečváry: domov punkera Kodyma - VIDEO
Publikované: 21.1.2014
Ako ide dohromady punker Kodym a zámok Bečváry? Jednoducho. Kúpil ho a vlastne zachránil. Kodymovo sídlo nájdete len pätnásť kilometrov od Kolína.

ČR, Lošany: po vojnových stopách - VIDEO
Publikované: 31.12.2013
Kto má rád históriu a vyzná sa v bitkách, určite bude poznať Lošany – dedinku, v blízkosti ktorej sa odohrala bitka pri Kolíne.

ČR, Kostelec nad Černými lesy – zámok: najkrajšia pamiatka regióne – VIDEO
Publikované: 10.12.2013
Zaujímavé a pôvabné mestečko ležiace na pomedzí dvoch okresov – Prahy východ a Kolína. Podľa úradov sa kedysi radil ku Kolínu, ale pár rokov dozadu bolo rozhodnuté, že Kostelcu nad Černými lesy to bude viac slušať bližšie k Prahe. A tak bol s definitívnou platnosťou priradený k okresu Praha – východ.

ČR: Mladá Boleslav – nie len mesto automobilov - VIDEO
Publikované: 13.12.2011
Miesto, ktoré si každý správny Čech nespojí s ničím iným než s automobilkou Škoda. Okrídlený šíp a stovky rôznofarebných áut, ktoré práve zišli z výrobnej linky, sú vidieť už z diaľnice smerom na Liberec.

ČR: Lysá nad Labem - podivnosti výstavného mesta - VIDEO
Publikované: 17.1.2012
Ďalšie zo stredočeských miest, ktoré zrejme vyrastie do krásy. Momentálne to ale skôr vyzerá, ako keby tam vybuchla bomba.

ČR: Kostelec nad Labem - spomienky na budúcnosť - VIDEO
Publikované: 31.1.2012
Kostelcov by ste v Česku našli asi dvadsať, na východ od Prahy sú hneď dva Kostelce – jeden nad Černými Lesy a ten druhý sa volá Kostelec nad Labem. Zdá sa, že v tomto meste sa zastavil čas. Síce sa píše rok 2012, ale Kostelec nad Labem sa nie a nie prispôsobiť.

ČR: Káraný - ako to, že Jizera prúdi Prahou? - VIDEO
Publikované: 14.2.2012
Obec, ku ktorej by Pražania mali vzhliadať s rešpektom. Tamojšia vodáreň totiž zásobuje Prahu zdravou, pitnou vodou.

ČR: Liběchov - v polozbúraninách ukryté bohatstvo - VIDEO
Publikované: 20.3.2012
Dlho sa nám nepodarilo naraziť na tak kompletne rozborené mesto ako je Liběchov, stojací na ľavom labskom brehu neďaleko Mělníka.

ČR, Hrusice: Ladova rozprávková dedinka - VIDEO
Publikované: 6.11.2012
Keby ste si vzali do ruky niektorý zo slávnych Ladových obrázkov a urobili si prechádzku po Hrusiciach, rozpoznávali by ste ju podľa nich už len v náznakoch. Aj keď je realita všedných dní tak trochu odlišná od upravených a precíznych kresieb, Ladova citlivá a rozprávková duša v Hrusiciach žije dodnes. O tom niet pochýb.

ČR, Štiřín - zámok: kolíska českého golfu - VIDEO
Publikované: 13.11.2012
Štiřín, súčasť Kamenice, je dedinka ležiaca v tesnej blízkosti podstatne známejších Velkých Popovic, preslávených svojim Velkopopovickým Kozlom. Lenže aj v Štiříne sa dá zájsť na kvalitné miestne pivo. Sládekovia v rodinnej atmosfére Štiřínskej stodoly nedávno začali s produkciou vlastného piva Magnát.

Nehvizdy: tam, kde sa začali písať vojnové dejiny – VIDEO
Publikované: 8.1.2013
V mestečku Nehvizdy sa zimnému slnku nastavuje barokový kostolík. Zasvätený bol svätému Václavovi a doslova si vynucuje to, aby si ho človek všimol. A miesto samotné je zas zaujímavé tým, čo sa tam odohralo počas 2. svetovej vojny. Neoficiálne sa tu totiž začala Heydrichiáda.

ČR, Panenské Břežany: abatiša, dielo Santiniho aj sídlo Heydricha – VIDEO
Publikované: 2.4.2013
Panenské Břežany, malé svojou rozlohou, ale o to väčšie svojim významom. Táto nenápadná stredočeská obec ležiaca len asi 15 kilometrov od Prahy hrala mnohokrát v českej histórii dôležitú, ak nie hlavnú rolu.

ČR, Obříství: obec, ktorá okúzli - VIDEO
Publikované: 9.4.2013
Tak, taký pľac sa len tak nevidí! Námestie v obci Obříství je proste jedinečné, nielen svoju rozlohou, ale tiež tým, ako je situované. V Obříství to má atmosféru, a to aj napriek tomu, že pamiatky, ktoré sa tu nachádzajú, nie sú práve v najlepšej kondícii. Prvý pohľad vás možno neokúzli, ale podrobnejší prieskum obce rozhodne stojí za to.

ČR, Liblice: zámok - perla baroka - VIDEO
Publikované: 16.4.2013
Krajina okolo Neratovic, tak neslávne známeho miesta, ktoré je tŕňom v oku všetkým ekológom, môže byť prekvapivo rôznorodá a zaujímavá . Bola by to pochabosť tento kúsok zeme odsúdiť len preto, že tam stojí Spolana. Snáď všetkých váhavých presvedčíme našou pozvánkou do Liblice, obce ležiacej neďaleko od nej ale zároveň už na prahu Chránenej krajinnej oblasti Kokořínsko.

ČR, Chlumín: zbohom slávna éra – VIDEO
Publikované: 23.4.2013
Nie je to tak dávno, čo sme vás zaviedli do Obříství, neobvykle pôsobivej stredočeskej obce. Chlumín leží neďaleko a aj tu je mnoho zaujímavého – napríklad zámok, morový stĺp alebo kostol sv. Márie Magdalény.

ČR, Dobřichovice: dokonalý súlad - VIDEO
Publikované: 24.9.2013
Stredočeské mestečko Dobřichovice spĺňa všetko, čo ideálny turistický cieľ. Leží len pol hodinky na západ od Prahy, navyše na trase železnice, takže cesta tam môže byť viac než odpočinková.

ČR, Zásmuky: rod Šternberkovcov, Kmoch a Neruda – VIDEO
Publikované: 22.10.2013
Necelých dvadsať kilometrov od Kolína leží mestečko, malé, ale útulné Zásmuky. Dnes tu žijú necelé dve tisícky ľudí.

ČR, Škvorec: známa neznáma obec - VIDEO
Publikované: 3.12.2013
Cestu k zámočku Škvorec, v rovnomennej obci na Kolínsku, nájdete jednoducho. Proste sa spýtate miestnych alebo sa len slepo necháte viesť hlavnou cestou.

ČR, Velké Popovice – Ringhofferovské mestečko
Publikované: 25.8.2019
Súčasťou Ladovho kraja je aj mestečko Velké Popovice. Nájdete tu idylickú krajinku plnú krásnej architektúry, rybníkov, lesov, kveteny, zručných majstrov a v neposlednom rade zaujímavej histórie.

ČR: Zápy - kopec v polabskej rovine
Publikované: 14.10.2011
Mestečko ležiace asi dvadsať kilometrov od Prahy a len päť od jej severovýchodného okraja. V Zápoch žije len niekoľko stoviek ľudí, ale napriek tomu je toto miesto rušné. Jazdí tam množstvo áut, o to menej sú tam vidieť ľudia.


Súvisiaca fotogaléria

ČR, Rozprávkové Hrusice
Prijmite pozvanie na malú prechádzku po jednej stredočeskej obci, ktorá je neodmysliteľne spojená...


Súvisiace video

ČR, Panenské Břežany - stopa Santiniho i Heydricha
Panenské Břežany – v malej stredočeskej obci, ležiacej asi 15 kilometrov od Prahy, stoja dva zámk...

ČR, Bečváry: domov punkera Kodyma
Zámok Bečváry stojí asi 15 kilometrov od Kolína. V roku 1995 ho kúpil Robert Kodym. Nebyť neho, z...

ČR, Kostelec nad Černými lesy – zámocký život
O černokosteleckom zámku sa hovorí ako o najkrajšej pamiatke v stredných Čechách. V Kostelci, kde...

ČR, Škvorec: známa neznáma obec
Škvorec - miesto, kde kedysi stával hrad a dnes naproti sebe stoja hneď dva zámky, leží necelých ...

ČR, Šestajovice: kúzlo plameňa sviečky
Len pár kilometrov od Prahy nájdete miesto, kde sa dá ľahko nahliadnuť do tajov výroby sviečky. V...

ČR, Chlumín: zbohom slávna éra
Napriek tomu, že má Chlumín, malá stredočeská obec ležiaca neďaleko Mělníka, svoju slávnu éru za ...

ČR, Praha - hvezdáreň Ďáblice: bližšie ku hviezdam
Unikátny pohľad nie len na hviezdy, ale tiež na ďalekohľady z prvej republiky a ďalšie zaujímavos...

ČR, Hrusice: Ladova rozprávková dedinka
Poďte sa s nami vypraviť do rozprávky, respektíve do dedinky, ktorej názov je synonymom rozprávok...

ČR, Neveklov: malebné mestečko s trpkou minulosťou
Poďte si s nami prejsť malebný Neveklov, obec, ktorú Nemci počas vojny vysídlili, aby následne ce...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotogaléria:


Fotosúťaž:

Zimná krajina

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena:
kniha Zimný hrebeň Tatier od vydavateľstva Tatrica.sk
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Skialpinistický knižný balíček od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

25.1.2020
Na zoznam nehmotných statkov tradičnej ľudovej kultúry Českej republiky pribudlo od januára 2020 čipkárstvo na Vamberecku. Kultúrne statky, ktoré sú na celorepublikovom zozname, sa dajú nominovať do medzinárodného zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva (UNESCO).
24.1.2020
Chceli by ste zažiť splavovanie na raftových člnoch v zime? Tak navštívte dnes alebo zajtra malebnú obec Červený Kláštor obklopenú nádhernou prírodnou kulisou Pieninského národného parku.
23.1.2020
V poradí už 5. ročník pretekov dvojčlenných tímov na rohatých saniach známych ako krňačky doplnený o špeciálne disciplíny spojené s históriou Malej Úpy a jej prvými osadníkmi sa koná v sobotu 25. januára od 10. hodiny na zjazdovke U Kostola.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - RUSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 25. 1. 2020
sviatok:Gejza
dnes:
sobota 25.1.
-1 °C
zajtra:
nedeľa 26.1.
0 °C