www.infoglobe.sk » Fotogaléria » Jaskyne Na Pomezí

Fotogaléria: Jaskyne Na Pomezí

Fotogaléria

Jaskyne Na Pomezí
Rubrika: Zaujímavé miesta
Počet obrázkov: 25 obrázkov
Publikované: 13.11.2010

Jaskyne Na Pomezí boli objavené v roku 1949, neďaleko mesta Jeseník. Pri dlhoročnom skúmaní bola zistená celková dĺžka jaskýň, ktorá predstavuje 1320 metrov. Pre dvojposchodový jaskynný systém je typická sintrová výzdoba s veľkými stalaktitmi. Zaujímavosťou je stalagmit v tvare srdca, ktorý pri dotyku splní každé želanie.

Text: Tereza Flašková

Foto: Monika Babická

   1 | 2 | 3   


Súvisiace články

Jeseník
Publikované: 10.10.2007
Jeseník je sliezske mesto na severe Olomouckého kraja, leží na sútoku riečok Staříč a Bělá. Pôvodné obyvateľstvo bolo prevažne nemecké, preto sa Jeseník až do roku 1947 menoval Frývaldov (od nemeckého Freiwaldau). Leží v CHKO Jeseníky.

ČR, Olomouc – mesto svetových unikátov I.
Publikované: 15.2.2017
V nasledujúcich riadkoch navštívime stredomoravské krajské mesto Olomouc, ktoré sa vo svete preslávilo nielen známou syrovou pochúťkou či pamiatkou UNESCO, ale aj kvetinovou výstavou či bohatou históriou.

ČR, Přerov – mesto opevnené históriou
Publikované: 30.10.2016
Dnes sa budeme túlať po Morave, presnejšie po Olomouckom kraji, kde navštívime mesto Přerov. Toto len niečo cez 20 kilometrov od Olomouca vzdialené mesto je dôležitou dopravnou križovatkou, a zároveň zaujímavým výletným tipom pre cestovateľov.

Jeseníky: Najstarší strom horských lesov
Publikované: 1.10.2016
Nedávno sme informovali o najstaršom smreku na Šumave, ktorý sa nachádza pri Plešného jazera. Aj Jeseníky majú svoj najstarší strom – smrek obyčajný.

Javoříčské jaskyne: jaskyne s Niagarským vodopádom
Publikované: 11.11.2010
Javoříčské jaskyne sa skladajú z trojposchodového systému tunelových chodieb a veľkých dómov s priepasťami a komínmi, ktoré sú vytvorené erózne-koróznymi procesmi. Nachádzajú sa v Olomouckom kraji, neďaleko mesta Litovel.

Jaskyňa na Špičáku
Publikované: 18.11.2010
Jaskyňa na Špičáku sa nachádza v skalnatom vrchu, s názvom Veľký Špičák, v nadmorskej výške 439 metrov.

Zbrašovské aragonitové jaskyne: nebezpečná krása
Publikované: 25.11.2010
Zbrašovské aragonitové jaskyne sa nachádzajú v ľavom svahu údolia rieky Bečvy, v areáli Kúpeľov Teplice nad Bečvou, v nadmorskej výške okolo 250 metrov. V českej republike sú ako jediné jaskyne s hydrotermálnym pôvodom.

Punkevné jaskyne: zážitok na suchu aj vode
Publikované: 2.12.2010
Punkevné jaskyne sú pomenované podľa vystupujúcich podzemných prameňov toku Punkvy medzi priepasťou Macocha a Pustým (Punkevným žľabom). Sústava podzemných dómov sa rozkladá v dvoch úrovniach a nachádza sa severne od mesta Brna, v Moravskom krase, v nadmorskej výške okolo 355 metrov.

Mladečské jaskyne
Publikované: 9.12.2010
Mladečské jaskyne sú zložené z labyrintov 3 subhorizontálnych poschodí. Verejnosti je sprístupnených 330 metrov chodieb a siení. Nachádzajú sa v obci Mladeč, v Olomouckom kraji.

Kateřinská jaskyňa
Publikované: 16.12.2010
Kateřínská jaskyňa sa nachádza pri obci Těchova, v Juhomoravskom kraji, leží v nadmorskej výške 364 metrov.

Jaskyňa Balcarka
Publikované: 24.12.2010
Jaskyňa sa nachádza v skalnom ostrohu Balcarovej skaly, v tesnej blízkosti podzemného toku Lopače a Krasového potoka, v nadmorskej výške okolo 460 metrov.Zložitý viacposchodový jaskynný systém má bohatú kvapľovú výzdobu.

Moravský kras: Sloupsko-šošůvské jaskyne
Publikované: 31.12.2010
Sloupsko- šošůvské jaskyne sa nachádzajú v chránenej krajinnej oblasti Moravský kras. Jaskyne ležia na južnom okraji obce Sloup, pod skalnými stenami poloslepého Sloupského údolia. Sloupské aj Šošůvské jaskyne sú spojené a prechádzajú dvoma úrovňami, s výškovým rozdielom necelých 80 metrov.

Chýnovská jaskyňa: najstaršia jaskyňa?
Publikované: 4.11.2010
Chýnovská jaskyňa, nazývaná Maľovaná, sa nachádza v Pacovej hore, neďaleko obce Chýnova, v nadmorskej výške okolo 539 metrov.

Stará a Nová Bozkovská jaskyňa
Publikované: 28.10.2010
Bozkovské jaskyne sú známe vďaka najrozsiahlejším podzemným jazerám v Českej republike. Okúzlia Vás nie len jazerami a jazierkami, ale aj zaujímavými vápencovými útvarmi na sprístupnenej trase dlhej 325 metrov. Nachádzajú sa neďaleko mesta Železný Brod, v Libereckom kraji.

Tip na výlet - Konepruské jaskyne
Publikované: 15.7.2008
Jeden z najznámejších jaskynných komplexov v našej republike sa nachádza len niekoľko málo kilometrov od stredočeskej metropoly Berouna a zároveň necelých 40 kilometrov od hlavného mesta. Jaskynný systém vnútri návršia Zlatý kôň nad obcou Koněprusy je najrozsáhlejším - najdlhším podzemným systémom v Čechách.

Konepruské jaskyne: krása v podzemí
Publikované: 15.10.2010
Pri návšteve mesta Beroun určite stoja za prehliadku aj neďaleko ležiace Konepruské jaskyne, ktoré sa nachádzajú v chránenom území Českého krasu.

Jaskyňa Na Pomezí: jaskyne so srdcom
Publikované: 21.10.2010
Jaskyňa Na Pomezí boli objavené v roku 1949, neďaleko mesta Jeseník. Pri dlhoročnom skúmaní bola zistená celková dĺžka jaskýň, ktorá je 1320 metrov. Pre dvojposchodový jaskynný systém je typická sintrová výzdoba s veľkými stalaktitmi. Zaujímavosťou je stalagmit v tvare srdca, ktorý pri dotyku splní každé prianie.

Olomoucký kraj: nové atrakcie pre turistov
Publikované: 10.7.2011
Stredná Morava a Jeseníky – to sú dve časti Olomouckého kraja, ktoré v Bratislave prezentovali nové turistické atrakcie v nastávajúcej letnej sezóne.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotogaléria:


Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

24.8.2019
Nielen pre potreby Pražanov, ale aj pre návštevníkov Prahy, vzniklo ďalšie miesto pre oddych a vychádzky prírodou. Na území Prahy v Horných Počerniciach zrevitalizovali nehostinné územie V Ladech (vrátane vodných plôch), a tak vznikol nový lesopark.
23.8.2019
Do konca augusta, od pondelka do piatku, sa o 10-tej hodine konajú bezplatné prehliadky historického centra Trnavy. Zraz zaujemcov je vždy pred Turistickým informačným centrom.
22.8.2019
Najlepší triatlonisti z 39 krajín sveta sa už po tretí raz zídu na pretekoch ITU Svetového pohára, ktorý sa každoročne koná na konci augusta v Karlových Varoch. CITY TRIATLON Karlovy Vary sa tento rok uskutoční 23.–25. augusta. Súčasťou programu budú aj preteky pre deti, amatérskych športovcov, nočný beh kúpeľným mestom, ale aj koncert skupiny Hamleti. Vstupné je zdarma.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ESTÓNSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 24. 8. 2019
sviatok:Bartolomej
dnes:
sobota 24.8.
28 °C
zajtra:
nedeľa 25.8.
24 °C