www.infoglobe.sk » Fotogaléria » Jaskyne Na Pomezí

Fotogaléria: Jaskyne Na Pomezí

Fotogaléria

Jaskyne Na Pomezí
Rubrika: Zaujímavé miesta
Počet obrázkov: 25 obrázkov
Publikované: 13.11.2010

Jaskyne Na Pomezí boli objavené v roku 1949, neďaleko mesta Jeseník. Pri dlhoročnom skúmaní bola zistená celková dĺžka jaskýň, ktorá predstavuje 1320 metrov. Pre dvojposchodový jaskynný systém je typická sintrová výzdoba s veľkými stalaktitmi. Zaujímavosťou je stalagmit v tvare srdca, ktorý pri dotyku splní každé želanie.

Text: Tereza Flašková

Foto: Monika Babická

   1 | 2 | 3   


Súvisiace články

Jeseník
Publikované: 10.10.2007
Jeseník je sliezske mesto na severe Olomouckého kraja, leží na sútoku riečok Staříč a Bělá. Pôvodné obyvateľstvo bolo prevažne nemecké, preto sa Jeseník až do roku 1947 menoval Frývaldov (od nemeckého Freiwaldau). Leží v CHKO Jeseníky.

ČR, Olomouc – mesto svetových unikátov I.
Publikované: 15.2.2017
V nasledujúcich riadkoch navštívime stredomoravské krajské mesto Olomouc, ktoré sa vo svete preslávilo nielen známou syrovou pochúťkou či pamiatkou UNESCO, ale aj kvetinovou výstavou či bohatou históriou.

ČR, Přerov – mesto opevnené históriou
Publikované: 30.10.2016
Dnes sa budeme túlať po Morave, presnejšie po Olomouckom kraji, kde navštívime mesto Přerov. Toto len niečo cez 20 kilometrov od Olomouca vzdialené mesto je dôležitou dopravnou križovatkou, a zároveň zaujímavým výletným tipom pre cestovateľov.

Jeseníky: Najstarší strom horských lesov
Publikované: 1.10.2016
Nedávno sme informovali o najstaršom smreku na Šumave, ktorý sa nachádza pri Plešného jazera. Aj Jeseníky majú svoj najstarší strom – smrek obyčajný.

Javoříčské jaskyne: jaskyne s Niagarským vodopádom
Publikované: 11.11.2010
Javoříčské jaskyne sa skladajú z trojposchodového systému tunelových chodieb a veľkých dómov s priepasťami a komínmi, ktoré sú vytvorené erózne-koróznymi procesmi. Nachádzajú sa v Olomouckom kraji, neďaleko mesta Litovel.

Jaskyňa na Špičáku
Publikované: 18.11.2010
Jaskyňa na Špičáku sa nachádza v skalnatom vrchu, s názvom Veľký Špičák, v nadmorskej výške 439 metrov.

Zbrašovské aragonitové jaskyne: nebezpečná krása
Publikované: 25.11.2010
Zbrašovské aragonitové jaskyne sa nachádzajú v ľavom svahu údolia rieky Bečvy, v areáli Kúpeľov Teplice nad Bečvou, v nadmorskej výške okolo 250 metrov. V českej republike sú ako jediné jaskyne s hydrotermálnym pôvodom.

Punkevné jaskyne: zážitok na suchu aj vode
Publikované: 2.12.2010
Punkevné jaskyne sú pomenované podľa vystupujúcich podzemných prameňov toku Punkvy medzi priepasťou Macocha a Pustým (Punkevným žľabom). Sústava podzemných dómov sa rozkladá v dvoch úrovniach a nachádza sa severne od mesta Brna, v Moravskom krase, v nadmorskej výške okolo 355 metrov.

Mladečské jaskyne
Publikované: 9.12.2010
Mladečské jaskyne sú zložené z labyrintov 3 subhorizontálnych poschodí. Verejnosti je sprístupnených 330 metrov chodieb a siení. Nachádzajú sa v obci Mladeč, v Olomouckom kraji.

Kateřinská jaskyňa
Publikované: 16.12.2010
Kateřínská jaskyňa sa nachádza pri obci Těchova, v Juhomoravskom kraji, leží v nadmorskej výške 364 metrov.

Jaskyňa Balcarka
Publikované: 24.12.2010
Jaskyňa sa nachádza v skalnom ostrohu Balcarovej skaly, v tesnej blízkosti podzemného toku Lopače a Krasového potoka, v nadmorskej výške okolo 460 metrov.Zložitý viacposchodový jaskynný systém má bohatú kvapľovú výzdobu.

Moravský kras: Sloupsko-šošůvské jaskyne
Publikované: 31.12.2010
Sloupsko- šošůvské jaskyne sa nachádzajú v chránenej krajinnej oblasti Moravský kras. Jaskyne ležia na južnom okraji obce Sloup, pod skalnými stenami poloslepého Sloupského údolia. Sloupské aj Šošůvské jaskyne sú spojené a prechádzajú dvoma úrovňami, s výškovým rozdielom necelých 80 metrov.

Chýnovská jaskyňa: najstaršia jaskyňa?
Publikované: 4.11.2010
Chýnovská jaskyňa, nazývaná Maľovaná, sa nachádza v Pacovej hore, neďaleko obce Chýnova, v nadmorskej výške okolo 539 metrov.

Stará a Nová Bozkovská jaskyňa
Publikované: 28.10.2010
Bozkovské jaskyne sú známe vďaka najrozsiahlejším podzemným jazerám v Českej republike. Okúzlia Vás nie len jazerami a jazierkami, ale aj zaujímavými vápencovými útvarmi na sprístupnenej trase dlhej 325 metrov. Nachádzajú sa neďaleko mesta Železný Brod, v Libereckom kraji.

Tip na výlet - Konepruské jaskyne
Publikované: 15.7.2008
Jeden z najznámejších jaskynných komplexov v našej republike sa nachádza len niekoľko málo kilometrov od stredočeskej metropoly Berouna a zároveň necelých 40 kilometrov od hlavného mesta. Jaskynný systém vnútri návršia Zlatý kôň nad obcou Koněprusy je najrozsáhlejším - najdlhším podzemným systémom v Čechách.

Konepruské jaskyne: krása v podzemí
Publikované: 15.10.2010
Pri návšteve mesta Beroun určite stoja za prehliadku aj neďaleko ležiace Konepruské jaskyne, ktoré sa nachádzajú v chránenom území Českého krasu.

Jaskyňa Na Pomezí: jaskyne so srdcom
Publikované: 21.10.2010
Jaskyňa Na Pomezí boli objavené v roku 1949, neďaleko mesta Jeseník. Pri dlhoročnom skúmaní bola zistená celková dĺžka jaskýň, ktorá je 1320 metrov. Pre dvojposchodový jaskynný systém je typická sintrová výzdoba s veľkými stalaktitmi. Zaujímavosťou je stalagmit v tvare srdca, ktorý pri dotyku splní každé prianie.

Olomoucký kraj: nové atrakcie pre turistov
Publikované: 10.7.2011
Stredná Morava a Jeseníky – to sú dve časti Olomouckého kraja, ktoré v Bratislave prezentovali nové turistické atrakcie v nastávajúcej letnej sezóne.


Súvisiaca fotogaléria

ČR: Jeseníky
Rozľahlé a hlboké lesy Hrubého Jeseníku v severnej časti Moravy sú chráneným územím a zasahujú hn...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotogaléria:


Fotosúťaž:

Výlet s rúškom

1. 5. – 30. 6. 2020
1. cena:
Exkluzívne rúško na tvár od Milishop.sk
2. cena:
Bavlnené rúška na tvár
1. cena redakcie:
Tatranský balíček od Hory.sk
2. cena redakcie:
Kolekcia kníh S batohom po Slovensku od vydavateľstva Dajama
3. cena redakcie:
Cestovateľský balíček od festivalu Infofest

Aktuality:

27.5.2020
Najstarší kalendár síce vznikol v Egypte už v 4. tisícročí pred Kristom, no jeho dennodenné využívanie sa zachovalo dodnes. Okrem mien a rôznych sviatkov si prostredníctvom kalendára pripomíname všakovaké medzinárodné dni. A práve prehľad tých (podľa nás) najzaujímavejších vám prinášame v nasledujúcich riadkoch.
25.5.2020
Do 9. ročníka udeľovania cien o najobľúbenejší hotel roka Czech Hotel Awards 2020 sa zapojilo viac než 1200 hotelov. Poslaním organizátorov je vytvorenie zodpovednej platformy, ktorá prepojuje, oceňuje a podporuje všetkých hotelierov pristupujúcich k svojmu podnikaniu s otvorenou mysľou a láskyplným srdcom. Táto vízia nadobúda na význame najmä v súčasnom dianí.

22.5.2020
Všetci milovníci múzeí sa môžu tešiť na postupné otváranie týchto klenotníc histórie. Návštevníkov čakajú mnohé výstavy, tematické prehliadky, ako aj stále expozície.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - VENEZUELA a PARAGUAJ:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 27. 5. 2020
sviatok:Iveta
dnes:
streda 27.5.
19 °C
zajtra:
štvrtok 28.5.
14 °C