www.infoglobe.sk » Aktuality

FOTOEXPO 2019 – aj fotografia má svoj sviatok!

Publikované: 22.9.2019
Premýšľali ste niekedy, aké to je byť uprostred športového zápolenia na olympijských hrách a mať pritom možnosť zachytiť emócie, ktoré sú všade navôkol? To nadšenie, očakávanie, eufóriu aj sklamanie, slzy šťastia aj zármutku nad skvelým či nepodareným výkonom, možnosť zachytiť okamžiky, na ktoré sa čaká dlhé štyri roky a pre niekoho sú len raz za život…

Mine Kasapoglu to šťastie mala už deväťkrát. Má za sebou nafotenie piatich zimných a štyroch letných olympijských hier a piatich olympijských hier mládeže. Špecializuje sa na fotografie pretekov Svetového pohára v alpskom lyžovaní a snowboardu, navyše je aj Red Bull fotografkou. Viac než šesť rokov spolupracovala s tureckou Vogue na portrétoch umelcov a športovcov. Jej fotografie boli vystavené po celej Európe, vrátane olympijského múzea v Lausanne vo Švajčiarsku. Pokiaľ chcete Mine vidieť osobne a nechať sa uniesť jej rozprávaním a dychberúcimi fotografiami, príďte na najväčšiu fotografickú udalosť jesene – FOTOEXPO 2019. Už 7.ročník veľtrhu a festivalu súčasnej fotografie sa bude konať v sobotu 19. 10. 2019 v Národnom dome na Vinohradoch a predstaví to najlepšie zo súčasnej fotografickej tvorby, fotografickej techniky a príslušenstva, ale hlavne množstvo inšpirácie a zábavy.

Program festivalu je veľmi pestrý, na svoje si príde každý fotograf. Priaznivcov krajinárskej fotografie potešia tí z najpovolanejších, a to Jan Šmíd, ktorý minulý rok získal najprestížnejší európsky titul Master QEP, alebo uznávaný Daniel Řeřicha, ktorý sa v poslednej dobe zaoberá aj čiernobielymi minimalistickými snímkami krajiny či architektúry. Krajinársku astrofotografiu priblíži Petr Horálek. Vyše 350 medzinárodných ocenení v najprestížnejších fotografických súťažiach po celom svete obdržal Martin Krystýnek, ktorý ukáže svoju tvorbu a porozpráva, aké úskalia viedli k titulu Nude Photographer of the Year 2015.

Výrazná osobnosť českej fotografickej scény Adolf Zika, preslávený predovšetkým nádhernými fotografiami čiernobielych aktov, sa vo svojom voľnom čase venoval street fotografiám a dokumentom. Jeho pútavé príbehy a zážitky z fotenia umeleckej disciplíny si môžu návštevníci vypočuť vo veľkej sále. Jan Šibík, najlepší český reportážny fotograf, predstaví svoju piatu samostatnú monografiu Jan Šibík – 1989, ktorá vychádza pri príležitosti 30. výročia revolúcie a zaznamenáva pád komunizmu v strednej Európe. Talentovaný Miloš Nejezchleb, venujúci sa umeleckej konceptuálnej fotografii, sa pochváli fotografiami, ktoré sú charakteristické svojou farebnosťou a výtvarným poňatím. O príbehoch ukrytých vo fotografiách, ktoré sú plné dobrodružstva, odvahy, lásky, bolesti i smrti, bude rozprávať obľúbená portrétna fotografka Karolina Ryvolová. Pre je tvorbu sú význačné originálne kostýmy, ktoré čiastočne aj sama tvorí. Aktami vás prevedie vyhľadávaný fotograf Jan Černý spoločne s Vlastimilom Kulom (okrem Jana Saudka jediný žijúci Čech, ktorému nakladateľstvo Taschen vydalo monografiu).

fotoexpo   fotoexpo

Pokiaľ si chcete prehĺbiť svoje znalosti, navštívte niektorý z mnohých workshopov a seminárov. Týkať sa budú napríklad fotenia portrétu v prirodzenom či umelom svetle, aktu, svadobnej fotografie, postprodukcie, panoramatickej fotografie krajiny, krajinárskej astrofotografie, maľovania svetlom, fotenia architektúry, fashion fotografie, výberu monitorov, zábleskovej techniky, food fotografie, hudobnej fotografie, športovej a street fotografie.

Po minuloročnej premiére je opäť zaradená aj obľúbená sekcia Cestovateľskej fotografie, ktorá predstaví jedinečné zážitky zachytené fotografmi cestovateľmi. Čakajú na vás nevšedné a pútavé rozprávania zo života islandských pastierov, z Namíbie a Botswany, Cookových ostrovov, zo Škótska alebo najdesivejšieho miesta v Taliansku – ostrova Poveglie (Ostrov smrti). Dozviete sa tiež, aké je to mať cestovanie ako životný štýl a či vás môže travel blog uživiť.

Medzi fotografmi cestovateľmi sa predstaví Michael Fokt, Viktorka Hlaváčková, Karel Štěpánek, Veronika Šubrtová alias Weef, Pavel Daněk, Lukáš Socha, Tomáš Vaňourek a ďalší.

A čo zaujímavé vás ešte čaká? Okrem predstavenia viac ako päťdesiatich popredných značiek fotografickej techniky a príslušenstva sa môžete tešiť na možnosť voľného fotografovania exotic a glamour modeliek a slávnostné vyhlásenie výsledkov fotografickej súťaže FOTOTALENT 2019.

Podrobnú programovú schému a informácie k jednotlivým akciám nájdete na webových stránkach www.fotoexpo.cz. Základnú vstupenku za zvýhodnenú cenu zakúpite v predpredaji za 290 Kč. Predpredaj vstupeniek zaisťuje GoOut.cz. Sledujte tiež aktuálne dianie na  facebooku a instagrame.

fotoexpo

Zdroj: Fotoexpo.czDiskusia k článku (0)

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Pestrá jeseň

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
Balance test a Balance Oil od spoločnosti ZINZINO
2. cena:
sada čokolád značky Lindt a vstupenky na prehliadku Velkopopovického pivovaru Kozel
3. cena:
Poukážka na dve vstupenky do talkshow SUPERMAMY
1. cena redakcie:
Darčekový poukaz pre 2 osoby na 2 noci vrátane raňajok na Chate Magurka v Nízkych Tatrách
2. cena redakcie:
Hniezdo pre bábätko od ZUZ made with love
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

17.10.2019
Pri príležitosti Medzinárodného dňa archeológie vás Sázavský kláštor pozýva v sobotu 19. októbra na špeciálne tematické prehliadky s archeológmi, ktoré budú náhľadom nielen do výskumov kláštora a okolia, ale aj do prostredia českej počítačovej hry z obdobia neskorého stredoveku.
16.10.2019
Počas víkendu 26. a 27. októbra 2019 sa zámocký komplex Schloss Hof stane ideálnym miestom pre všetkých milovníkov tajomna, duchov a strašidiel.
15.10.2019
Šumavská príroda zaznamenala po viac ako sto rokoch výskyt pralesného bezstavovca – ploskáňa veľkého (Peltis grossa), 1,5 centimetra veľkého čierneho chrobáka, ktorý sa znovu objavil v národnom parku Šumava.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ÍRSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 17. 10. 2019
sviatok:Hedviga
dnes:
štvrtok 17.10.
16 °C
zajtra:
piatok 18.10.
13 °C