www.infoglobe.sk » Aktuality » FOR BIKES 2020 prinesie novinky a trendy, výhodné nákupy, program plný hviezd aj odbornú konferenciu

FOR BIKES 2020 prinesie novinky a trendy, výhodné nákupy, program plný hviezd aj odbornú konferenciu

Publikované: 12.2.2020
Už po jedenásty raz sa v pražských Letňanoch zídu na veľtrhu FOR BIKES milovníci cyklistiky. Jedenásty ročník, ktorý sa koná v dňoch 20. až 22. marca v PVA EXPO PRAHA, bude udalosťou, na ktorej sa predstavia novinky a trendy zo sveta bicyklov a tiež cyklistický sortiment od českých aj zahraničných značiek. Chýbať nebude ani bohatý program, slávne tváre nielen z oblasti cyklistiky, súťaže pre profesionálov i amatérov alebo aktivity pre rodiny s deťmi. Oficiálnymi vozmi veľtrhu sú automobily značky FORD.

Jediný veľtrh, ktorý ponúka kompletné portfólio cyklistických značiek na českom trhu, naplní na letňanskom výstavisku plochu s veľkosťou 15 000 m2 v piatich halách areálu. Budú sa tu dať vidieť expozície stoviek vystavovateľov z ČR aj zahraničia, ktorí návštevníkom predstavia tisícky bicyklov a cyklistických doplnkov. Sviatok milovníkov tohoto športu vo štvrtok 20. marca zaháji spolu s významnými osobnosťami oboru aj mimo neho ambasádor veľtrhu FOR BIKES, paralympionik Jiří Ježek. Moderátorom oficiálnych udalostí bude nadšený milovník cyklistiky Tomáš Hauptfogel.

FOR BIKES
Návštevníci z radov profesionálov aj amatérov sa môžu zoznámiť s horúcimi novinkami slávnych značiek, napr. Scott, ktorá na FOR BIKES uvedie hneď dve impozantné expozície, nováčik akcie Winora, ktorá ako oficiálny distribútor v ČR privezie do Letňan Haibike, a mnoho ďalších silných značiek: Cannondale, Trek, Bianchi, Isaac, Colnago, Kross, Haibike, Giant, Cube a tuzemské Apache, Amulet, Crussis, Kellys, Rock Machine, Superior a ďalší. Haly 2 a 3 budú zasvätené fajnšmekrom a budú prezentovať novinky, zaujímavosti či unikátne technológie.

Pre návštevníkov túžiacich po výhodných nákupoch cyklistického sortimentu a starších modelov renomovaných značiek – to všetko za výhodné veľtržné ceny – bude pripravená Hala 1. Pre záujemcov budú k dispozícii aj testovacie dráhy mnohých druhov vozítok vrátane kolobežiek, elektrobicyklov a ďalších vychytávok.

Pretekať môžu nadšenci aj profesionáli

Veľtrh FOR BIKES nie je len miestom milovníkov nákupov, ale tiež dejiskom prestížnych pretekov rôznych odvetví cyklistiky. Aj jeho 11. ročník sa ponesie v znamení súperenia v pretekoch na ceste, horských bicykloch alebo triale. Kritérium sa premiérovo predstaví pod vlajkou Giant Ligy, chýbať nebude ani pretek skladacích bicyklov Brompton alebo charitatívny pretek Cesta za snom FOR BIKES. Už po šiesty raz sa bude bojovať o prvenstvo na horských bicykloch pri MTB RACE FOR BIKES, ktorý je určený pre širokú verejnosť. Na svoje si prídu aj fanúšikovia Trialshow, MTB dual slalomu alebo BMX exhibície VSA Xtreme ACTION FUN ZONE.

Všetci, ktorí majú slabosť pre kolobežky, sa môžu stretnúť s osobnosťou tohoto športu Václavom Liškom na jeho workshope alebo autogramiáde, ktorá sa bude konať druhý deň veľtrhu.

Konferencia pre odborníkov

V rámci sprievodného programu veľtrhu sa v piatok 20. marca od 11.30 vo Vstupnej hale I (sála 1) uskutoční aj odborná konferencia „Zmenia bicykle naše mestá?“, na ktorej vystúpia zástupcovia českých miest a firiem, ktorí spoločne predstavia fungujúce projekty nasadenia elektrobicyklov a cargobicyklov v mestskej logistike a doprave.

Sprievodný program myslí aj na deti

Plánované programové aktivity veľtrhu myslia aj na širokú verejnosť a rodiny s deťmi, pre ktoré organizátori pripravili hneď niekoľko zaujímavých akcií. V areáli tak nebude chýbať napr. dopravné ihrisko, detská trasa alebo výuka techniky jazdy na bicykli. 

Na FOR BIKES sa navyše dá aj vyhrávať. Bude tu pripravených hneď niekoľko súťaží s hodnotnými cenami. Z výstaviska PVA EXPO PRAHA si bude možné odniesť okrem bicykla napríklad aj luxusný pobyt v Rakúsku v hodnote 40 000 českých korún. Garantom tejto súťaže je hlavný partner tohto ročníka FOR BIKES – turistický región Rakúsko.
Viac informácií o veľtrhu nájdete na www.forbikes.cz a na Facebooku FOR BIKES.


Text: PR, Lucie Bártová, FOR BIKES

Foto: FOR BIKESDiskusia k článku (0)

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Zostaňme doma

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
Voucher na službu SledovanieTV.sk
2. cena:
Kniha Čarovné Slovensko 2 od vydavateľstva CBS
3. cena:
Kniha Čarovné Tatry a Zamagurie od vydavateľstva CBS
1. cena redakcie:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino + cestovateľský balíček od festivalu Infofest
2. cena redakcie:
Krásny šperk s polodrahokamom od Zlatníctva MILI
3. cena redakcie:
Tatranský balíček od vydavateľstva Tatrica.sk

Aktuality:

8.7.2020
Fond na podporu umenia rozhodol o víťazovi v poradí 3. ročníka projektu slovenského Mesta kultúry. Budúci rok sa popýši týmto titulom mesto Stará Ľubovňa, ktoré je kultúrnym uzlom v danom regióne.
5.7.2020
Rekonštrukcia štátneho zámku Slatiňany prináša takmer po troch rokoch svojim návštevníkom bezbariérové návštevnícke centrum, unikátne detské hospodárstvo a revitalizovaný zámocký park. Obnovou prešli aj interiéry, z ktorých niektoré budú slúžiť na nové účely.
3.7.2020
Nenechajte si ujsť úžasné výstavy a podujatia počas tohto leta v Slovenskom národnom múzeu. Azda najväčším lákadlom pre návštevníkov bude svetová výstava Poklad Inkov, ktorá sa koná v priestoroch Bratislavského hradu.

Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MAURÍCIUS:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 9. 7. 2020
sviatok:Lujza
dnes:
štvrtok 9.7.
29 °C
zajtra:
piatok 10.7.
33 °C