www.infoglobe.sk » Aktuality

FOR BIKES 2020 prinesie novinky a trendy, výhodné nákupy, program plný hviezd aj odbornú konferenciu

Publikované: 12.2.2020
Už po jedenásty raz sa v pražských Letňanoch zídu na veľtrhu FOR BIKES milovníci cyklistiky. Jedenásty ročník, ktorý sa koná v dňoch 20. až 22. marca v PVA EXPO PRAHA, bude udalosťou, na ktorej sa predstavia novinky a trendy zo sveta bicyklov a tiež cyklistický sortiment od českých aj zahraničných značiek. Chýbať nebude ani bohatý program, slávne tváre nielen z oblasti cyklistiky, súťaže pre profesionálov i amatérov alebo aktivity pre rodiny s deťmi. Oficiálnymi vozmi veľtrhu sú automobily značky FORD.

Jediný veľtrh, ktorý ponúka kompletné portfólio cyklistických značiek na českom trhu, naplní na letňanskom výstavisku plochu s veľkosťou 15 000 m2 v piatich halách areálu. Budú sa tu dať vidieť expozície stoviek vystavovateľov z ČR aj zahraničia, ktorí návštevníkom predstavia tisícky bicyklov a cyklistických doplnkov. Sviatok milovníkov tohoto športu vo štvrtok 20. marca zaháji spolu s významnými osobnosťami oboru aj mimo neho ambasádor veľtrhu FOR BIKES, paralympionik Jiří Ježek. Moderátorom oficiálnych udalostí bude nadšený milovník cyklistiky Tomáš Hauptfogel.

FOR BIKES
Návštevníci z radov profesionálov aj amatérov sa môžu zoznámiť s horúcimi novinkami slávnych značiek, napr. Scott, ktorá na FOR BIKES uvedie hneď dve impozantné expozície, nováčik akcie Winora, ktorá ako oficiálny distribútor v ČR privezie do Letňan Haibike, a mnoho ďalších silných značiek: Cannondale, Trek, Bianchi, Isaac, Colnago, Kross, Haibike, Giant, Cube a tuzemské Apache, Amulet, Crussis, Kellys, Rock Machine, Superior a ďalší. Haly 2 a 3 budú zasvätené fajnšmekrom a budú prezentovať novinky, zaujímavosti či unikátne technológie.

Pre návštevníkov túžiacich po výhodných nákupoch cyklistického sortimentu a starších modelov renomovaných značiek – to všetko za výhodné veľtržné ceny – bude pripravená Hala 1. Pre záujemcov budú k dispozícii aj testovacie dráhy mnohých druhov vozítok vrátane kolobežiek, elektrobicyklov a ďalších vychytávok.

Pretekať môžu nadšenci aj profesionáli

Veľtrh FOR BIKES nie je len miestom milovníkov nákupov, ale tiež dejiskom prestížnych pretekov rôznych odvetví cyklistiky. Aj jeho 11. ročník sa ponesie v znamení súperenia v pretekoch na ceste, horských bicykloch alebo triale. Kritérium sa premiérovo predstaví pod vlajkou Giant Ligy, chýbať nebude ani pretek skladacích bicyklov Brompton alebo charitatívny pretek Cesta za snom FOR BIKES. Už po šiesty raz sa bude bojovať o prvenstvo na horských bicykloch pri MTB RACE FOR BIKES, ktorý je určený pre širokú verejnosť. Na svoje si prídu aj fanúšikovia Trialshow, MTB dual slalomu alebo BMX exhibície VSA Xtreme ACTION FUN ZONE.

Všetci, ktorí majú slabosť pre kolobežky, sa môžu stretnúť s osobnosťou tohoto športu Václavom Liškom na jeho workshope alebo autogramiáde, ktorá sa bude konať druhý deň veľtrhu.

Konferencia pre odborníkov

V rámci sprievodného programu veľtrhu sa v piatok 20. marca od 11.30 vo Vstupnej hale I (sála 1) uskutoční aj odborná konferencia „Zmenia bicykle naše mestá?“, na ktorej vystúpia zástupcovia českých miest a firiem, ktorí spoločne predstavia fungujúce projekty nasadenia elektrobicyklov a cargobicyklov v mestskej logistike a doprave.

Sprievodný program myslí aj na deti

Plánované programové aktivity veľtrhu myslia aj na širokú verejnosť a rodiny s deťmi, pre ktoré organizátori pripravili hneď niekoľko zaujímavých akcií. V areáli tak nebude chýbať napr. dopravné ihrisko, detská trasa alebo výuka techniky jazdy na bicykli. 

Na FOR BIKES sa navyše dá aj vyhrávať. Bude tu pripravených hneď niekoľko súťaží s hodnotnými cenami. Z výstaviska PVA EXPO PRAHA si bude možné odniesť okrem bicykla napríklad aj luxusný pobyt v Rakúsku v hodnote 40 000 českých korún. Garantom tejto súťaže je hlavný partner tohto ročníka FOR BIKES – turistický región Rakúsko.
Viac informácií o veľtrhu nájdete na www.forbikes.cz a na Facebooku FOR BIKES.


Text: PR, Lucie Bártová, FOR BIKES

Foto: FOR BIKESDiskusia k článku (0)

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Zimná krajina

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena:
kniha Zimný hrebeň Tatier od vydavateľstva Tatrica.sk
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Skialpinistický knižný balíček od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

27.2.2020
Udržateľná architektúra – to je téma festivalu o staviteľstve, ktoré je ohľaduplné k životnému prostrediu. Na brnianskom výstavisku sa v pavilóne V do soboty 29. februára stretnete s projektami budúcnosti, ktoré sú zamerané na udržateľnú architektúru.
26.2.2020
Jeden zo svetovo najznámejších cestovateľských bedekrov zostavil rebríček desiatich krajín sveta, ktoré by ste rozhodne mali v roku 2020 navštíviť. Ich prehľad vám prinášame v nasledujúcich riadkoch.
25.2.2020
Každý, kto tieto najvyššie české hory miluje, isto uvíta obrazového knižného sprievodcu po známych, ale aj úplne zabudnutých kútoch Krkonôš.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - UKRAJINA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 27. 2. 2020
sviatok:Alexander
dnes:
štvrtok 27.2.
5 °C
zajtra:
piatok 28.2.
4 °C