www.infoglobe.sk » Aktuality

EURÓPA: Najlepšie destinácie 2023

Publikované: 23.5.2023
Vyše pol milióna cestovateľov zo 178 krajín hlasovalo za európske destinácie roka 2023, z ktorých bolo 20 ocenených titulom "Best European Destinations 2023". Prvé miesto získala Varšava, ktorá je podľa hodnotenia krásna, priateľská, zelená a s otvoreným myslením. Aké destinácie nasledovali, sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Druhú priečku v hlasovaní obsadilo hlavné mesto Grécka – Atény, ktoré by ste určite mali vidieť. Táto kolíska demokracie a filozofie ponúka nádherné more, krajinu, pamiatky i každodenný pulzujúci život. Tretie miesto obsadil slovinský Maribor, ktorý je očarujúcim kultúrnym, kulinárskym i vzdelávacím centrom severovýchodnej časti krajiny.

Toledo

Ďalšie ocenenia si „odniesli“ Viedeň, talianske mesto v Benátsku – Cittadella, nemecký Essen, tohtoročné Európske hlavné mesto kultúry – Vesprém, Londýn, francúzske Grenoble, nemecký Mannheim, portugalský ostrov Porto-Santo, španielske Toledo, azorský Faial, grécky Rodos a Milos, Kodaň, španielska obec Tossa de Mar, švajčiarska Ascona, Praha a posledným oceneným bolo španielske mesto Sóller. 


Zdroj: europeanbestdestinations.com

Foto: Pixabay.com

Textová úprava: redakcia Diskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

SVET: Ako bude vyzerať planéta ZEM v roku 2050?
Publikované: 10.11.2021
Na túto otázku odpovie umelecký online projekt resp. webová stránka vizualizujúca budúcnosť z pohľadu futurológov, vedcov i nadšencov internetu zo všetkých kútov sveta.

SVET: Cestovateľské destinácie roku 2023
Publikované: 10.5.2023
Popredný cestovateľský portál Tripadvisor zostavil rebríček nielen najobľúbenejších (trendových) tohtoročných destinácií, ale aj na základe popularity jednotlivých miest u cestovateľov či gastronomických, prírodných a kultúrnych tipov. Prehľad držiteľov titulu „Best of the Best“ vám prinášame v nasledujúcich riadkoch.

SVET: Farba roku 2023
Publikované: 18.1.2023
Na začiatku roka opäť prichádzajú rôzne rebríčky popularity či trendov. Jedným z najobľúbenejších je aj farba roka. Zatiaľ čo minulý rok bol v znamení fialovej farby, tak terajšiemu bude kraľovať magenta, teda červená farba s podielom fialovej.

SVET: Krajiny a mestá s najvyšším počtom mrakodrapov
Publikované: 7.3.2023
V nasledujúcich riadkoch vám prinášame prehľad krajín a miest s najvyšším počtom mrakodrapov na základe databázy neziskovej organizácie Council on Tall Buildings and Urban Habitat. Samozrejme hlavným parametrom je výška, ktorá musí presahovať 150 metrov.

SVET: Najnavštevovanejšie krajiny v roku 2022 podľa Visited Travel App
Publikované: 7.2.2023
Cestovateľská aplikácia Visited Travel App zverejnila hlavné trendy v cestovaní v roku 2022. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, ktoré krajiny boli najnavštevovanejšie, a to na základe informácií od 1,4 milióna používateľov tejto aplikácie.

SVET: Najobľúbenejšie destinácie roku 2023
Publikované: 29.3.2023
Popredný cestovateľský portál Tripadvisor zostavil rebríček najobľúbenejších tohtoročných destinácií, ktorý vám prinášame v nasledujúcich riadkoch.

SVET: Rebríček najhorších jedál a potravín 2023
Publikované: 15.2.2023
K cestovaniu neodmysliteľne patrí aj ochutnávanie rôznych lokálnych špecialít a pochutín. Svetový sprievodca jedlom tasteatlas.com zostavil rebríček stovky najhoršie hodnotených potravín a jedál z celého sveta, medzi ktorými nechýbali ani dobroty zo Slovenska i Česka.

Poľsko, Varšava – zabudnuté mesto
Publikované: 16.2.2023
Najväčšie a zároveň hlavné mesto Poľska – Varšavu, si asi len málokto predstaví ako zaujímavé miesto, do ktorého by si chcel urobiť výlet. Najskôr sme sa aj my skepticky rozhodovali, predsa len cesta vlakom trvá z Prahy približne 8 hodín (za pomerne značný príplatok sa dá kúpiť lôžko a cestovať v noci) a letenka zas tiež nestojí málo. Nakoniec sme si zvolili najlacnejší variant – cestu vlakom.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Z lásky

15. 4. – 30. 6. 2023
1. cena:
Láskyplný balíček
2. cena:
Láskyplný balíček
3. cena:
Láskyplný balíček
1. cena redakcie:
Láskyplný balíček
2. cena redakcie:
Láskyplný balíček
3. cena redakcie:
Láskyplný balíček

Aktuality:

31.5.2023
V Bardejovských kúpeľoch sa v piatok 2. júna 2023 slávnostne začne 26. ročník kúpeľnej sezóny. Na programe bude otvorenie Parku Bélu Kellera pri Stredisku obchodu a služieb, jeho hudobnej lavičky a pamätnej tabule. Chýbať nebude ani požehnanie minerálnych prameňov za účasti zástupcov cirkví v priestoroch kúpeľnej kolonády a mnoho iného.
30.5.2023
Opäť vám prinášame zaujímavý rebríček miest. Tentoraz vám predstavíme najbohatšie mestá sveta, z pohľadu počtu najbohatších ľudí žijúcich na jednom mieste. Do štúdie boli započítaní nielen milionári, stomilionári či miliardári žijúci v jednom meste, ale dôraz sa kládol aj na globálny a realitný význam daných lokalít.
27.5.2023
Aj toto leto sa môžete tešiť na množstvo podujatí či noviniek, ktoré spolu s obrovským prírodným potenciálom, kultúrnym bohatstvom a kvalitou poskytovaných služieb zaručia, že región Horehronia sa stane pre turistov obľúbenou dovolenkovou destináciou.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU

 

(vrátane výskytu koronavírusu COVID-19 či vojnového konfliktu na Ukrajine).

.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 1. 6. 2023
sviatok:Žaneta
dnes:
štvrtok 1.6.
16 °C
zajtra:
piatok 2.6.
17 °C

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X